1. září 2015
Novinky

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

3. prosince 2009
Příběhy Magicu: Alara Celistvá, část 2.
Autor: Caranthir @ 15:46 :: 1367 Přečtení :: 5 Komentáře :: :: Story Classics
 


A pokračujeme, kde jsme minule skončili.

Kapitola 22 – Naya

 

Závěr druhé části komiksu o Ajanim. Ajani je šokován smrtí svého bratra. Z nějakého důvodu slyší v hlavě i přesto Jazalův hlas. Ajaniho první sféroportace.

 

Eid: Ajani totálně vyšiluje  „Jéžiši brácha je mrtvej!“ Místností zní Jazalův hlas, říká Ajanimu, že všechno bude zase v pořádku, pokud teď půjde ven a řekne všem, že je všechno v poho. Okej, pokud teď otočím stránku a Ajani to fakt udělá, asi mě z toho klepne. Tahle konverzace v komiksu nebyla. Proč? Protože by mohla být, nevím, důležitá? Ajani se probere a zjistí, že mluví na mrtvolu. Ajani používá termín „promenáda“ Ne. Dougie. Ne. Ajani začíná mít pocit, jako by jel na lysohlávkách.Kapitola 23 – Mlžné věčnosti

 

Ajani se vznáší v aetheru a vidí před sebou pět barevných stínů, které se k sobě přibližují.


Eid: Mlžné věčnosti, jupijou! Ajani nemá páru, co se děje, ale vidí pět světů blížících se k sobě a nějak ví, že jeden z nich je Naya.Kapitola 24 - Bant

Rafiq dostihuje Gwafu Hazida a snaží se zjistit, proč a jak zničil Giltspire.

 

Eid: Gwafa se snaží utíkat, jak to jen jde. V poněkud neočekávané pasáži hlubší charakterizace sledujeme Gwafu, jak si snaží rozumově zdůvodnit, že vlastně neudělal nic špatného, když zboural hrad. Byl starý a stejně by se časem rozpadl sám. Pár dobrých hlášek. Rafiq je dohání. Očividně Rafiq umí překonávat obrovské vzdálenosti jen silou myšlenky. Boo, malý Dougie. Pokud je Bant tak rozlehlý, jak se nám snažíte vtlouct do hlavy, pak není možné, aby chlápka  s takovým náskokem Rafiq tak snadno dohnal. Považte, zničil hrad a naznal, že musí zdrhnout, ještě než se Rafiq vůbec objevil v knize. Gwafa „vzdoruje zatčení“ a Rafiq mu jednu vrazí. Gwafa přemýšlí o tom, že mu jeho bolest připomíná zásah elektřinou. Do prkenný ohrady, jak může Gwafa sakra vědět, co to vůbec elektřina je? Asi někdy viděl blesk, ale elektřina je moderní termín. Fail. Gwafa se rozhodne nevzdorovat, ale v v duchu plánuje Rafiqa zabít.

Kapitola 25 – Jund

 

Začátek třetí části Ajaniho komiksu.


Eid: Ajani je idiot. Přišel na to, že je někde jinde. Výborná, výborná práce, kocourku. Jsi naše superstar. Ajaniho pronásledují goblini, aby se nakonec ukázalo, že ho nehonili, ale utíkali před drakem. Ano, TÍM drakem. Bohapusté opakování se.

Kapitola 26 - Bant

Rafiq eskortuje Gwafu Hazida kamsi k rukám zákona. Najednou se jako ve správném apokalyptickém filmu setmí a země se zatřese.

 

Eid: Mám rád Gwafu. Je tu jedinou postavou, která se zdá mít aspoň dvě mozkové buňky pohromadě, a zrovna přemýšlí, jak by z Rafiqova krku udělal skvělý květináč. Hezké. Najednou se setmí a země se zatřese. Ani jeden nechápe, co se děje (tedy, ještě víc než obvykle). Rafiq si je jist, že nadchází doba Ashina proroctví. Mubin si tím není tak jistý.

Kapitola 27 – Jund

 

Druhá půlka třetí části komiksu o Ajanim.


Eid: Ajani utíká před drakem. Objeví se Sarkhan a praví „Tohle není tvůj oběd, starochu.“ Dougie nemá aninejmenší páru o tom, jak by jeho postavy měly mluvit. Oscilují mezi moderní americkou angličtinou a britskou angličtinou 19.století. Už jen čekám, až tu zazní „brachu“. Sarkhan Ajanimu pomůže. Je tak skvělý a ohleduplný. Okej, tady v komiksu Ajani a Sarkhan diskutovali, ale komiks neměl místo na celý dialog. Celý potenciál mu zabrala snaha selhat. Tak snad tady bude něco zajímavého. Nakonec tu toho není o moc více než v komiksu, ale i když je to celkem zajímavé, je to stále moc vágní na to, abychom z toho něco dostali. Většinou kecy typu „následuj svůj osud“ od Sarkhana, kterému pak vyrostou křídla a odletí. Ajani se rozběhne a po hlavě zahučí do lávového jezírka. Smrad spálených kočičích chlupů.

Kapitola 28 - Naya

Ajani se vrací na Nayu a potkává bláznivou nacatlí stařenu. Možná to jsou ale jenom halušky. Ajani se oficiálně stává mstitelem (Vengeant)

 

Eid: Ajani je zpátky na Nayi, v celku a živý. Přemýšlí o své dětství, což mu dopřává velice potřebné hlubší charakterizace. Stále málo na to, aby jej to učinilo zajímavým. Dobrá konverzace, sice stále vágní, ale lepší než ty slinty předtím. Pak na něj stařena zaútočí. A přesně proto nedůvěřuju důchodcům. Očividně se ho snaží jen nabudit. To se jí daří a Ajani přísahá pomstu těm, kdo zabili jeho bratra.RAWR!


Kapitola 29 – Naya

 

Další představování – kupodivu je zde živý Marisi, legendární vůdce vzpoury, které rozdělila nacatly na Oblačné, kteří udržují zbytky vyspělé civilizace, a Divoké, kteří se vrátili k loveckému a instinktivnímu způsobu života.


Eid. Nicol Bolas, Věčný had, Císař Tisíce světů, nejmocnější bytost v Multiverzu, je otrávený z hmyzu lezoucímu mu po šupinách a hlodavců ožižlávajících konce jeho křídel. Nenávidím tu zas***nou Poloosu….tedy Nápravu. Přichází Marisi a klaní se mu. Whoa! To jste si nemysleli, že bude živý, a ještě sloužit Bolasovi. Bolas chce po Marisim, aby vyprovokoval elfy. Nebo někoho jiného. Bůh ví. Válka je dobrá? Aha, Marisi stále žije díky Bolasově magii. Marisi mu vykládá o Prvotvůrci, jediné věci a legendě, na kterou elfové dají. Elfové následují pokynů z Mayaeliných věšteb, což jsou jenom mýty a pověry. Bolas konstatuje, že to tak úplně není pravda.

Kapitola 30 - Jund

Rakka Mar se snaží Sarkhana zlákat do Bolasových služeb.

 

Eid: Sarkhan a Rakka diskutují. Bohužel mne o nezaujalo natolik, abych si pamatoval, o čem. Rakka chce, aby se Sarkhan s někým setkal. Hmm, můžu si tipnout s kým? To by mohlo být zajímavé. Kolem nich běží goblini a Sarkhan je uražen, že na něj nezaútočili. V dáli je vidět Bolas. Hezký dialog mezi Sarkhanem a Rakkou. Jedna z nejzajímavějších pasáží knihy. Naneštěstí se musíme vrátit zpátky za loserem Ajanim.

Kapitola 31 - Naya

Ajani se přichází rozloučit s bratrem na pohřební hranici.

 

Eid: Ajani doráží k Jazalově hrapohřební hranici, kde je Zaliki vyloženě překvapena, že ho vidí. Také komentuje, že Ajani vypadá jako úplná troska. Jdi do háje, ženská, zkus skočit do sopky sama a pak si povíme, jak budeš vypadat. Ajani něco vytáhne z ohně. Je to miska vyrobená z dračích šupin. Hmm, proč by měl Jazal u sebe něco vyrobeného ze šupin tvora, který na Naye ani nežije? Zaliki začíná být extrémně otravná: přenes se přes to, žij svůj život, nech mě žít můj, sorry že ti umřel brácha a tak, ale je na čase jít dál… Ajani zase v duchu rozmlouvá s Jazalovým hlasem a říká, že ví, kdo ho zabil. Byl to Tenoch. Blbě. Hádej znova, číčo.

Kapitola 32 – Jund


Sarkhan a Nicol Bolas se setkávají. Sarkhan v Bolasovi nachází svého ultimátního draka hodného úcty. Pak  ve scéně silně evokující slavné „Bratře.“ „Bratře“ z Vinnetoua uzavřou spojenectví.

 

Eid: Sarkhan a Bolas se konečně setkají. Tohle by mělo být dobré. Líbí se mi, že Sarkhan je šokovaný, že je Bolas sférochodec, a stejně tak je šokovaný, že Bolas při sféroportaci jakoby nechává multiverzum plynout okolo sebe, namísto aby se jím sám pohyboval. No, Sare, ono je to proto, že Bolas je opravdový sférochodec. Nebo byl, dokud ho Brady nenechal „spravit“. Malí goblini tancují okolo Bolase, což jej obtěžuje. Dýchne na ně a oni zhynou. To Sarkhan trochu nechápe, protože čekal, že se Bolas PODDÁ SVÉ ZUŘIVOSTI! Bolas konstatuje, že by se mu hodila Sarkhanova pomoc, a Sarkhan souhlasí. Říznou se do dlaně a přiloží je k sobě. „Bratře. „Sestro.“…pardon, jiná pohádka. Sarkhan řekne, že ví o dalším sférochodci. No, to je jednak super a jednak na houby. Super proto, že se nám hýbe zápletka kupředu, a my víme, že Sarkhan si docela nadělal do hnízda tím, že uzavřel pakt s ďáblem. Ale nemělo to být tak okaté. Byl bych rád viděl, kdyby si Bolas se Sarkhanem trošku více pohrával, nebo Sarkhana, jak by se Bolase zeptal, proč by pro něj měl sakra pracovat, a Bolas by mu pak dal pár důvodů, což by malého Sarkyho šokovalo. To se nestane. Rád bych tu viděl nějaký ďábelský bolasovský dialog, ale nedostaneme nic. Jen „Hej, vidím tvoji Jiskru, nesháníš džob?" Beyer není tak daleko, aby věděl, co si počít s postavami jako Nicol Bolas. Za houby to stojí i proto, že teď víme něco, co už víme 4 měsíce – že Sarkhan eventuálně v budoucnu Bolase zradí. Jen stále více a více předvídatelnosti. Více špatných dialogů. Víc, víc, víc. Zrovna teď bych se nezařadil mezi hlavní fanoušky Scotta McGougha (Autor cyklů Legends II, Kamigawa a Time Spiral, a prakticky „otec“ Bolase jako postavy), ale tuhle knihu měl psát on. Umí psát a stoprocentně ví, jak nakládat s Bolasem. Malý Dougie šlape vodu v nejhlubším rohu bazénu a neví, co s tím. Snad mne ještě do konce knihy mile překvapí.

 
Kapitola 33 – Naya

 

Ajani se setkává opět tváří v tvář s Tenochem.

 

Eid: Ajani nachází Tenocha na příhodně zde umístěném útesu nad propastí uprostřed lesa. Ajani obviňuje Tenocha, že může za Jazalovu smrt. Tenoch prosí Ajaniho, aby ušetřil jeho život a nabízí mu místo po jeho boku, až mu mamča Chimamatl zařídí, aby ho zvolili novým kha. Tenoch přizná, že jej mamča varovala, ať tu noc nechodí k Jazalovi do stanu, že se něco moc špatného stane. Ajani strčí Tenocha z útesu, ale ten ho předvídatelně chytne za nohu a stáhne ho s sebou. Ajani se ho chytí za nohu a přesvědčuje Tenocha, že pokud se ještě chvíli udrží, pak je Ajani oba dostane do bezpečí. Tenoch na to kašle, dupne mu na ruku a Ajani padá do propasti.


Kapitola 34 – Bant


Rytířka-kapitánka Elspeth trénuje šerm se svým podřízeným. Nějak se nechá unést, její soupeř padne na břicho a jeho meč vyletí do vzduchu. Bantské brnění kupodivu zadní pláty nevede. Elspeth musí chtě nechtě seslat ochranné kouzlo, pokud nechce, aby její chráněnec skončil prošpikován.

 

Eid: Popojedem.

Kapitola 35 – Naya

 

Ajani kupodivu přežil a medituje, co teď.

 

Eid: Ajani leží na skále, vážně zraněn a opět si povídá s Jazalovým hlasem. Většina toho je stylu „Vždycky jsem tě miloval a vždycky jsi tu byl pro mě a kdyby jen tak mamka měla víc dětí a já tak mohl mít víc bráchů ale taťka mi nikdy nedovolil se dívat do noci na televizi..“ Popojedem.


Kapitola 36 – Bant

 

Ajani podvědomě sféroportoval tam, kde mu mohou nejsnáze pomoci – na Bant. Co čert nechtěl, nedaleko místa, kde momentálně táboří Elspeth se svým vojskem. Elspeth je šokována, když vidí bytost z jiného světa, a je jí naprosto jasné, co je Ajani zač. A vůbec se jí to nezamlouvá – byla na utopickém Bantu spokojena a sama sobě si nalhávala, že zbytek Multiverza jí může být ukradený.

 

Eid: Elspethin kámoš rytíř je šťastný, že neumřel, ale tuší, že to nebylo samo sebou, a že Elspeth musela použít magii – a tedy je něco víc, než za co se vydává. Elspeth rychle opouští jeho pokoj, aby se vyhnula dalším nepříjemným otázkám. Elspeth přemýšlí a my se tak dozvídáme více o místě, kde se narodila…v duchu popisuje, že to bylo „nejhorší místo v celém multiverzu“. Phyrexia, bejby. Pokud ti nechybí rozmnožovací orgány a místo krve nemáš blyštivý olej, víš houby o tom, co je v multiverzu nejhorší. Její poskoci za ní vběhnou do stanu, aby jí řekli, že se opodál objevila bytost s bílým kožichem. Není z toho odvázaná. Ajani poznamenává,  že sféroportování mu připadá jako pomalý pád skrz rozbitou skleněnou tabuli. Jak může Ajani vědět, co je sklo. Jak může Ajani vědět, co je tabule? Fail. Ajani zvrací. Jak já ti rozumím, chlapče. Elspeth Ajaniho ochrání před jejími nedůvěřivými spolubojovníky a šeptá mu do ucha, že tohle je naprosto úžasný svět. Všichni jsou super, mají tu spoustu skvělých léčitelů, a mají tu vodní klouzačku.

Ajani cosi mumlá, Elspeth se ho zeptá, co na Bantu vlastně plánuje dělat. „Dostat se pryč.“ Hezký, mourku. Ajani se uzdraví (asi za týden). Je tu zmíněná humorná scéna, kdy se snažil domluvit s leotau, aby zjistil, zda je inteligentní.Elspeth nabízí Ajanimu místo mezi jejími rytíři. Ajani odmítá. Má tu nedokončený byznys. Byznys týkající se pomsty…a ZUŘIVOSTI! Sorry, už mi to slovo chybělo…Elspeth tu vypadá jako opravdu skvělá osoba, Ajani zase jako pitomec. Elspeth nemůže pochopit, proč by se někdo chtěl vrátit na svět, kde se k němu chovali tak strašně, a eventuálně nazve Ajaniho idiotem. Asi ji miluju. Jasně vidíte, že autor chtěl propojit Elspeth a Ajaniho, ale přijde mi to nucené. Elspeth pochází ze světa nekonečné hrůzy a předpokládá, že Ajani je stejný případ. Tohle by mohla být skvělá scéna, ale do toho Beyer ještě nedorostl.

Náhodný výkřik do tmy: Jsem zvědav, zda „Jazalův hlas“ je ve skutečnosti Marisi. Skok dopředu do doby, kdy jsou Ajani a Elspeth najednou kamarádi. Nesnáším to. Kruci, ne že bychom popsali, jak se z nich přátelé stali, prostě hop dopředu, aby autor nemusel zbytečně popisovat bratříčkování dvou polárních protějšků. Dobrá práce. Ajani se chystá opustit Bant, a Elspeth se mu omlouvá, že jej nazvala idiotem, že tam nechce zůstat. Ajani zmíní, že viděl, jak se odštěpky k sobě přibližují, Elspeth to má za naprostou lež. Elspeth se později vrátí, ale Ajani je pryč – pravděpodobně i z Bantu.

Tohle byla dobrá kapitola. Především to bylo dost dlouhé, aby se to dalo za kapitolu označit. A hodně se toho stalo. Konečně se nám to hýbe kupředu.

 

Kapitola 37 - Naya

Eid: Ajani se vrací na Nayu a udělá si novou sekeru.


Kapitola 38 - Esper

Eid: Konečně se dostáváme na Esper. Juchů. Jako bychom neměli už teď příliš mnoho postav a míst. Hledači Carmotu, sekta pracující pro Bolase, zaberou maják na pobřeží. Proč, a co s ním chtějí dělat, se nedozvíme.Kapitola 39 - Naya

Eid: Ajani pátrá po Chimamatl, Tenochově matce. U její poustevny je přepaden jejím strážcem, elementálem. V průběhu boje „jeho oči zaplanou hněvem.“ Umm, ne, nezaplanou. Má jedno oko. „Jeho oko zaplane hněvem.“ V knize bylo explicitně zmíněno, že má oko jenom jedno. Wow, chyba v kontinuitě v rámci jedné knihy psané jedním autorem. Super. Ajani elementála zapálí kouzlem. K****, co měla tahle kapitola za smysl?

 


Kapitola 40 - Esper

Eid: Majitel majáku „dobrovolně“ souhlasí s tím, že se stane teleminem (loutkou) pro Hledače Carmotu. Před tím si ještě všimne, že s Hledači přišel i podivný divoce vyhlížející muž bez kousku etheria v těle. A zase se nám to táááhne…

 
Kapitola 41 - Naya

Ajani se setkává s Chimamatl, kterou prý nedávno navštívil opravdový hrdina. Že by Marisi?Kapitola 42 - Esper

Majitel majáku /stále bezejmenný/ jde k moři a skočí do něj. K čemu to je Bolasovi? Asi to souvisí s odkrytím esperského obelisku.


Kapitola 43 - Naya

Marisi se snaží realizovat další část Bolasova plánu a vyprovokovat elfy.

 

Eid. Marisi doráží do elfského teritoria a přemýšlí, že když selže, Bolas ho sežere. Hej, proč ne? Stejně to vypadá, že se jeho plán točí kolem konzumace energie, Marisi by byl dobrá jednohubka na začátek. Vypadá to, že tu máme náznak, kolik času uplynulo od Nápravy po děj téhle příšernosti. Marisi zmiňuje, že žije už dvakrát déle než je u nacatlů normální, a že jej Bolas kontaktoval v jeho mládí. Takže od Nápravy uplynuly dva nacatlské životy. Ne že by to byl bůhvíjak přesný údaj, ale dá se usuzovat, že postavy jako Venser nebo Radha, které nebyly nesmrtelné, už zemřely. Pokud se tedy kreativci nevytáhnou s nestejně rychlým plynutím času jako u Mirrodinu. Také zmiňuje, že Holasův plán je těsně před dokončením. Což znamená, že jakékoli geniální machinace, kterou tato kniha skončí, bude právě uskutečnění Bolasova plánu. Nějak se toho začínám bát. Marisi doráží k Prvotvůrcově ikoně s koulí vyrobenou z dračích šupin. Hmmm….


Kapitola 44 - Esper

Majitel majáku pod mořem doplave k obřímu útesu, kde ho sežere leviatan. Jen tak mimoděk ukousne i velký kus korálu z útesu a odkryje tak obelisk. Zpátky na majáku Sarkhan konstatuje, že Bolas bude potěšen.

 

 

Kapitola 45 - Naya

Díky informacím od Chimamatl je Ajani schopen najít Marisiho. Ten z toho logicky neskáče radostí.

 

Eid: Marisi je už skoro u Ikony, když ho překvapí Ajani. Marisi aktivuje dračí kouli. Ajani se ho ptá na Jazala. Marisi praví, že si za svou smrt může Jazal sám, protože se pokusil sjednotit Divoké a Oblačné nacatly. Ajani si myslí, že Marisi má s Jazalovou smrtí něco do činění. Marisi prozradí, že jeho pán je Nicol Bolas a doporučí Ajanimu, aby se klidil z cesty.


Kapitola 46 - Ještě Naya

Další intro, tentokrát bleskový náhled do kultury cylianských elfů a jejich velekněžky Mayael.

 

Eid: Ajani se po strkanici s Marisim skutálí před elfskou karavanu vedenu Mayael, která Ajanimu slušně naznačí, aby táhnul do pryč. Ajani se zeptá Mayael, jestli tuší, co je dračí koule zač. Mayael mu sdělí, že jde o nosič kouzla (spell vessel). Ajani trvá na tom, že musí všichni pryč, protože když viděl něco podobného naposled, staly se moc špatné věci. Mayael ale trvá na to, že musí zůstat a promluvit si s Prvotvůrcem. Ajani si bere kouli zpět a odchází.


Kapitola 47 – Ještě ještě Naya

 

Mayael promlouvá k svému bohu a Alara se spojuje do jednoho světa.


Eid: Mayael mluví s Prvotvůrcem, který prohlašuje, že se neuzdraví, dokud nebude svět znovu spraven. Mayael chce vědět, co má pro to udělat, a Prvotvůrce jí přikáže „najít bílé…“ Bílé Bronco! Celou dobu za tím byl O.J. Simpson! Věděl jsem to. Ajani musí najít Bolase, a ví, že nejvíc draků je na Jundu. Snaží se tam sféroportovat, ale nejde to – Jund už neexistuje. Jund se spojil s ostatními světy do jednotné Alary. To bude maso. Prvotvůrce promlouvá k Mayael znovu a rozkazuje jí, že elfové musí zničit všechny, kdo nepatří na Nayu.

 


Kapitola 48 - Maelstrom

Odštěpky se spojují. Alara je znovu celá. Nicol Bolas říká „Už to začalo.“ Jupí.


Kapitola 49 – Mlžné věčnosti. (Eid: Bolasův „mistrovský plán“ je konečně odhalen – a je přesně takový, jak jsem říkal již před mnoha týdny.)

Eid: Bolas konečně odhaluje svůj mistrovský plán. Pamatujete, jak Brady říkal, že jeho plán spočívá v něčem víc, než jen v „absorbování co nejvíce many“. No, tak ne. Nespočívá. CHRAMST CHRAMST CHRAMST. Stupidita. Poznámka směrem k Bradymu, Beyerovi a v podstatě komukoli z kreativců: až se příště rozhodnete stvořit super-manipulativního geniálního zloducha, aspoň se snažte, aby jeho plány byly manipulativní a geniální. V tomhle případě se nenávidím za to, že jsem měl celou dobu pravdu. Bolas je oslaben dlouhým setrváváním ve Věčnostech. Stupidita. Vrací se na Grixis, aby začal s další fází svého plánu, který je v základě geniální asi tak jako když vezmete rodinu do „sněz-co-sníš“ bufetu.

Kapitola 50 - Bant

Efekty splynutí jsou cítit i na Bantu. Rafiqovi je oznámeno, že prošel testem a musí se postavit do čela „Ashiny armády“, vojska sjednocených národů Bantu.

 

Eid: Rafiq naslouchá Iamovi/Iamě, věšt(ci/kyni) Řádu nebeského oka. Ten/Ta (nelze určit pohlaví) varuje, že Bant se spojuje s ostatními světy, a že na Jhesském pobřeží jsou vidět kovové struktury z Esperu. Také prohlašuje, že všichni cizinci jsou déééémoni a je nutno je zničit. Zííív. Doufám, že nás nečeká stejná scéna na každém odštěpku.

Kapitola 51 - Grixis

Eid: „Světlo loučí“, poslední útočiště lidské rasy na Grixisu, je pod útokem Malfegora a jeho hord zombií. Hezký dialog mezi vojákem jménem Levac a jeho velitelem Haimem, a později mezi Levacem a jeho ženou Salay. Jejich syn je na průzkumu někde venku – tam, kde se to hemží zombiemi. Tohle byla dobrá kapitola.

 


Kapitola 52 – Bant


 Eid: A tohle fakt ne. Bant vyhlašuje válku Esperu, Rafiq je jmenovám rytířem-generálem.

Kapitola 53 – Bantsko-esperská fronta


Eid: Rafiq je blábolící imbecil. Myslí si, že se vše vyřeší formálním duelem mezi ním a esperským „šampionem“, a bude po boji. Rafiq sem přišel s myšlenkou na souboj, ale Esper přišel válčit. Nudné bojové scény, Banťané nejsou očividně zvyklí na mentální ovlivňování.

Kapitola 54 - Grixis

Další vývoj ve Světle loučí. Snad to bude důležité pro další příběh.

 

Eid: Levac nachází syna na vrchu věže, na kterou útočí zombie. Chytí do ruky magickou kosu, která vypadá, že by s ní mohl zbourat celou věž. Hele, uvědomil sis, že máš nahoře dítě? Jeho syn pád přežije (JAK TO?), ale krk mu mezitím ožužlá pár zombií. Chlapec se změní v zombii, Levac upustí kosu na zem a v hrůze utíká. Ta kosa mohla být užitečná, blbče. Levac potkává Salay a utíkají tunelem pryč. Tohle byla zatím asi nejnáhodnější, nejzbytečnější, nejhloupější kapitola celé knihy. Fajn práce.

 

 Kapitola 55 - Jund

Sarkhan rozsévá hrůzu na Jundu, na scénu se vrací Kresh.

 

Eid: Kresh je u pohřební hranice. Sarkhan a jeho dračí armáda ničí vesnice po desítkách. Jeden z Kreshových vyzvědačů mu sdělí, že se opodál zničehonic zhmotnila bílá kočka.

 


Kapitola 56 - Bantsko-esperská fronta


Eid  Elspeth vede své oddíly  vstříc esperské armádě. Nudné bojové scény. Elspeth je omráčena bantským bojovníkem pod mentální kontrolou nepřítele.

 


Kapitola 57 – Grixis

 

Eid: Sarkhan informuje Bolase o pokroku na espersko-bantské frontě. Jak je možné, že o tom Sarkhan má informace a Bolas ne? Nemělo by to být naopak? Whatever. Další špatné dialogy. Bolas vyzývá Sarkhana, aby jej následoval do jeho doupěte.


Kapitola 58 - Bantsko-esperská fronta


Eid: Mubin byl ovládnut mentální magií a z týlu likviduje zezadu špatně chráněné bantské rytíře. Takže ho Rafiq zabije. Aspoň myslím.

Kapitola 59 - Grixis

Eid: Bolas pyšně ukazuje Sarkhanovi dar za jeho služby – pět drakům kterým vymyl mozek, a nyní jsou plně dáni pod kontrolu Sarkhanovi. Jeden z draků je Karrthus. Sarkhan je na jednu stranu potěšen, na druhou ale vyděšen – vidět majestátní draky jako bezduché loutky mu láme srdce. Bolas mu přikáže, aby s jejich pomocí zničil Nayu.

Kapitola 58 - Bantsko-esperská fronta


Eid: Rafiq probudí omráčenou Elspeth. Zachránil ji před Mubinovým útokem, takže nepřišla o život, byla jen omráčena. Mubin ale není mrtvý. Rafiqův meč jej zasáhl do zad příliš hluboko a přeťal mu páteř, takže je nyní ochrnutý. Tak tos nedal, Rafe. 

Kapitola 61 - Grixis

Eid: Bolas tu má pár řádků, kde zase nezní jako Bolas. Nařizuje Malfegorovi vydat se na Bant a zabíjet lidi. Co měla takhe kapitola za smysl? Natáhnout knížku, počítám. Stačilo by později mít kapitolu, kdy by se Malfegor ukázal na Bantu a začal zabíjet. Tahle kniha je psaná snad podle šablony.


Kapitola 62 - Bantsko-esperská fronta

Eid: Rafiq praví „Mubine, starý brachu, jsi vzhůru?“ Zajímalo by mě, kolik fantasy novel malý Dougie ve skutečnosti přečetl. Strašlivě psané melodrama. „Možná to byla jejich magie, která ve mně probudila tyhle temné stránky, ale ony tam byly i předtím. Byly tam i předtím, Rafiqu!“ Rafiq, ve svém naprosto nejstupidnějším momentu, má dost Mubinova fňukání a poručí mu „Seber se a postav se na nohy, vojáku!“….než si uvědomí, že je ochrnutý. Totální hňup.

Kapitola 63 - Esper

Eid: Jeden z Rafiqových pobočníků má klasický proslov typu „Jsme za vás ochotni položit život.“ Další stránka.

Kapitola 62 - Bantsko-esperská fronta


Eid:  Mubin se dozví, že Rafiq s armádou pokračoval dál do Esperu. Nechává si přinést nějaké staré výtisky legendy o Ashe. Výplň.


Kapitola 63 - Esper

Eid: Malfegorova armáda si razí cestu Esperem. Výplň.

 

Kapitola 66 - Jund

Eid: Ajani se setkává s Kreshem. Tak to je fakt v pytli. Kresh se o Ajanim dozvěděl před několika kapitolami. Bant a Esper mezitím svedly několik bitev, a Malfegor mezitím přešel půlku Esperu. A Kresh se TEĎ potkává s Ajanim. Nechápu smysl vnímání času v této knize. Kresh se Ajaniho ptá, zda ho mají zabít, nebo zda se chce stát jejich novým náčelníkem. Ajani párkrát zamrká a řekne „Asi si vyberu být náčelníkem“. Kresh řekne „Ok, tak to je cool.“ Nenávidím tuhle knihu, nenávidím. Ajani se ptá Kreshe, zda neví, kde by našel Bolase. Kresh neví, ale ví o někom, kdo ví.

Kapitola 67 - Esper

Eid: Rafiqův avení poskok Kaeda našel truhlu s carmotem. Konverzace mezi Rafiqem a esperským neznámým vojínem…tedy vedalkenskou kurýrkou jménem Drimma. Nikam nevede.

 
Kapitola 68 - Mlžné věčnosti

Eid: Pét odštěpků je nyní jedním světem. Ano, rozumíme. Tahle kapitola je tu proto, aby nám zopakovala to, co už jsme se dozvěděli 20 "kapitol" nazpátek. Moc díky. Popojedem.


Definitivní dokončení a mé zhodnocení bude následovat příště.


 

-Honza Adam-

Hodnocení
Komentáře
Autor: Fertic @ 3. prosince 2009 18:39
Úžasně vtpiné komentáře :) Musím říct,že takovýhle článek tu vážně chyběl.
Příklad jak kniha může znechutit celý zbytek dne když se snaží vypadat profesionálně aspoň na oko nesmyslnými dialogy.Great edit work

Autor: stsung @ 3. prosince 2009 23:41
kniha vypadat profesionalne???
ta kniha je podezrela uz svoji vazbou!!! a nemluvim o tom, ze to je prvnim knizka od WotC, ktera snad neprosla korekturou! spousta preklepu a chyb, spatne interpunkce a do toho to vypada, ze autor nevi v jake zemi se a case se narodil.

a to jeste nemluvim o obsahu. kazdopadne vtipny komentar ke kapitole 36 (pokud se pletu tak se jedna o jeden bant a setkani Elspeth a 'nastvaneho' Ajaniho)

Autor: ALTR @ 4. prosince 2009 9:52
Vtipné to je, ale o příběhu knihy z toho nemám ani páru. Care kdyby si to shrnul svými slovy s bylo by to lepší ...
Nebo je to opravdu tak zlé že tou jednou větou (bez komentáře) se shrne opravdu celá kapitola :-)

Autor: Caranthir @ 4. prosince 2009 11:46
ALTR: Bohuzel je to ve vetsine pripadu tak tristni, ze ta jedna veta staci...kdybych to mel skutecne sumarizovat byt i vlastnimi slovy, vyznelo by to celkem hloupe, tak jako cela kniha. ;-) Ale zkusim posledni cast trochu obohatit.

Autor: stsung @ 4. prosince 2009 23:17
co se knizky jako takove tyce, premyslela jsem dlouho, co napsat na svuj blog o te knizce a nakonec jsem se rozhodla napsat toto:

"The book title even though sounding really weird is actually pretty accurate. It describes well what happened to the plane of Alara in the past and what is inevitable for it. [text...]

Nicol Bolas, a 20 thousands year old planeswalker is stuck on Grixis and wants to finally get more power to get out of that damned place. He wants to gain power from the collision of all five Shards of Alara. The collision should create a maelstrom of raw mana from which Nicol Bolas would draw power and well would do anything he likes with it."

(
Nazev knihy i kdyz znijici divne je po pravde velmi presny. popisuje co se stalo sfere Alara a co se ji nevyhnutelne prihodi.

Nicol Bolas, 20 tisic let stary planeswalker se 'zasek' na Grixisu a chce konecne ziskat dostatek sily na to, aby se z te zatracene sfery dostal. Chce ziskat sily z kolize peti ustepku Alary. Kolize by mela vytvorit 'bouri' many, ze ktere by Bolas me byt schopen ziskat silu a pouzit ji k cemu se mu zlibi. )

to je ta nejkladnejsi vec, co jsem o te knizce napsala. pak uz to slo z kopce....
rict o cem ta knizka je....no kdyz je o nicem, co chcete napsat?

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2014 CMUSInformacni server pro hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí