5. srpna 2015
Novinky

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

7. března 2012
Středeční výhledy #5/2012
Autor: AdamF @ 10:15 :: 5166 Přečtení :: 133 Komentáře :: :: Středeční výhledy
 
Přeji krásný den, vážení přátelé Magicu.
V dnešních Výhledech najdete nové promo karty, první info o CMUS SixTour a představení nových From the Vault. Díky záchraně původní verze článku si můžete přečíst o čtyřech uplynulých Grand Prix.

Ohlédnutí
1) Grand Prix Baltimore
2) Grand Prix Madrid
3) Grand Prix Seattle
4) Grand Prix Lille
5) Dark Ascension Game Day playmat

Výhledy
1) FNM promo březen - Tectonic Edge
2) FNM promo duben
3) From the Vault 2012
4) TAP: Maxova hra
5) Alternativní obrázky ke kartám pro vítěze Legacy a Vintage Championship
6) CMUS SixTour - první info
7) "Gold rush" na GP Salt Lake City
8) Nové info o World Magic Cupu

Bonusy
1) Ze sociálních sítí

1) Grand Prix Baltimore se konalo 25. února, formátem byl Standard a účastnilo se jej 1545 hráčů. Nejhranějšími kartami byl Geist of Saint Traft, Strangleroot Geist, Nephalia Drownyard, Geralf's Messenger a Snapcaster Mage.

Ve finále se utkal Dave Shiels (UB Control) a Matt Costa (UW Delver). První hru vyhrál Dave Shiels, ale nakonec vyhrál Matt Costa 2:1. Jejich decklisty si můžete prohlédnout zde:

UB Control Dave Shiels
Main Deck Sideboard
4 Darkslick Shores
4 Drowned Catacomb
2 Ghost Quarter
8 Island
3 Nephalia Drownyard
6 Swamp
2 Consecrated Sphinx
3 Snapcaster Mage
3 Black Sun’s Zenith
1 Blue Sun’s Zenith
2 Curse of Death’s Hold
2 Dissipate
3 Forbidden Alchemy
2 Go for the Throat
4 Mana Leak
1 Nihil Spellbomb
1 Ratchet Bomb
4 Think Twice
3 Tragic Slip
2 Liliana of the Veil
2 Batterskull
2 Bloodline Keeper
1 Dissipate
1 Flashfreeze
1 Ghost Quarter
1 Negate
1 Nephalia Drownyard
1 Nihil Spellbomb
1 Phantasmal Image
1 Ratchet Bomb
2 Surgical Extraction
1 Wurmcoil Engine

UW Delver Matthew Costa
Main Deck Sideboard
4 Glacial Fortress
9 Island
3 Moorland Haunt
1 Plains
4 Seachrome Coast
4 Delver of Secrets
4 Geist of Saint Traft
3 Invisible Stalker
4 Snapcaster Mage
2 Dismember
4 Gitaxian Probe
4 Mana Leak
4 Ponder
2 Runechanter’s Pike
2 Sword of War and Peace
2 Thought Scour
4 Vapor Snag
1 Batterskull
2 Celestial Purge
2 Corrosive Gale
2 Dissipate
1 Divine Offering
1 Jace, Memory Adept
2 Phantasmal Image
1 Revoke Existence
1 Surgical Extraction
2 Timely Reinforcements

2) Dvacátého pátého února začalo Grand Prix v Madridu. Formát byl Limited (tedy sealed deck a draft). Celkem se turnaje zúčastnilo 1318 hráčů. Do TOP 8 se dostal Martin Jůza, ale hned v prvním zápese ho porazil Fabio Rodrigues, takže Martin Jůza skončil na osmém místě a vyhrál 1000 dolarů. Na čtyřicátém čtvrtém místě se umístil Tom Ristovský s výhrou 200 dolarů. Oběma hráčům patří velká gratulace. Vítězem Grand Prix Madrid se stal Ivo Grossholz.

3) Grand Prix Seattle, které se konalo 3. března ve formátu Limited, se zúčastnilo 1160 hráčů. Nejlepšími kartami tohoto Grand Prix se stal Bloodline Keeper, Stromkirk Captain, Dungeon Geists, Geistcatcher's Rig a Cackling Counterpart. Kromě toho se ukázalo, že karty Undying Evil, Wolfhunter's Quiver a Wild Hunger jsou na Limited podceňovány. Vítězem se stal Robert Smith.

4) Ve stejný den začalo Grand Prix Lille ve formátu Standard. Mezi nejlepšími kartami byl Geralf's Messenger, Phyrexian Obliterator, Huntmaster of the Fells, Sword of Feast and Famine a Champion of the Parish. V decklistech se ale objevovaly i kousky jako Loyal Cathar, Wrack with Madness a Skinshifter jako odpověď na Phyrexian Obliteratora, Act of Aggression proti reanimaci v čele s Elesh Norn a Witchbane Orb proti všemožným Curse kartám.
Na GP Lille letělo i zabíjení vlastních bytostí. Co takhle nezkopírovat žádnou bytost pomocí Phantasmal Image, abyste si mohli zahrát namorbidovaný Tragic Slip? Nebo seslat pod svou kontrolu druhou Thalii, abyste měli materiál pro Moorland Haunt? A co takhle sestřelit Arc Trailem vlastního Strangleroot Geista? A úplně nejšílenější strategií bylo seslání druhé Elesh Norn, aby soupeřův Havengul Lich dostal -4/-4.
Grand Prix Lille bylo úspěchem pro české hráče. Na jednadvacátém místě se umístil Lukáš Blohon, Martin Jůza na dvacátém čtvrtém místě, Stanislav Cífka na dvacátém pátem místě a Kikáč na sedmadvacátém místě a každý z nich tak získal 400 dolarů. Na šedesátém místě se umístil Mates Vantuch, který si z GP Lille odvezl 200 dolarů. Všem pěti hráčům patří velká gratulace.
Ve finálovém zápase se utkaly UB Zombie Richarda Parkera a UW Delver Simona Diaze. V TOP8 se vyskytlo i jedna Wolf Run Rumpa a tři RG Aggra, ve kterých se objevil i Hellrider. Do finále to dotáhl i jeden WB deck se Sorinem. Diaze Parker porazil 2:0. Jejich decklisty jsou zde:

UB Zombies GP Lille Richard Parker
Main Deck Sideboard
4 Darkslick Shores
4 Drowned Catacomb
14 Swamp
4 Diregraf Captain
4 Diregraf Ghoul
2 Fume Spitter
4 Geralf’s Messenger
4 Gravecrawler
4 Phantasmal Image
2 Phyrexian Obliterator
4 Geth’s Verdict
3 Mortarpod
1 Sword of War and Peace
4 Tragic Slip
2 Liliana of the Veil
1 Black Sun’s Zenith
1 Cemetery Reaper
2 Corrosive Gale
1 Dismember
2 Go for the Throat
2 Nihil Spellbomb
1 Phyrexian Obliterator
2 Ratchet Bomb
1 Sever the Bloodline
2 Surgical Extraction

UW Delver GP Lille Simon Diaz
Main Deck Sideboard
4 Glacial Fortress
9 Island
3 Moorland Haunt
1 Plains
4 Seachrome Coast
4 Delver of Secrets
4 Geist of Saint Traft
3 Invisible Stalker
4 Snapcaster Mage
2 Dismember
4 Gitaxian Probe
4 Mana Leak
4 Ponder
2 Runechanter’s Pike
2 Sword of War and Peace
2 Thought Scour
4 Vapor Snag
1 Batterskull
2 Celestial Purge
2 Corrosive Gale
2 Dissipate
1 Divine Offering
1 Jace, Memory Adept
2 Phantasmal Image
1 Revoke Existence
1 Surgical Extraction
2 Timely Reinforcements

5)
Na vítěze Dark Ascension Game Day turnajů čekala kromě promo karet také tato podložka s artem Thraben Heretica.


1) FNM promo na březen je Tectonic Edge. Ačkoliv je art mimořádně povedený, není to karta na Standard a tak může mnoho hráčů zklamat. Tectonic Edge by se ale mohl dočkat reprintu v M13.


2) Pokud vás FNM promo na březen zklamalo, FNM promo na duben vás možná nadchne. Wizards pro nás připravili jeden z nejcennějších uncommonů současného Standardu z New Phyrexie - Dismember!

3) Pro oznámení nových From the Vault zvolili Wizards magické datum 29.2.2012. From the Vault: Legends byly oznámeny 7. února 2011, takže Wizards datum oznámení opět oddálili.
Po vyhnancích, dracích, relikviích a legendách jsou na řadě země.


Podtitulem From the Vault: Realms je "Z nejvzdálenějších končin Mnohovesmíru", Všechny sféry mají svá nádherná místa, ale jen sférochodci mohou cestovat i na jiné sféry než svou vlastní. Viděli jste mnoho říší a vám rovní vám prozradili existenci dalších. Vazba na tato místa jsou zdrojem sférochodecké síly.
Kromě patnácti karet zde najdete sběratelskou kostku a příručku, to vše ve stylové krabici. From the Vault: Realms budou tištěny v limitovaném nákladu a pouze v angličtině.
Tento produkt bude obsahovat patnáct foilových zemí, z nichž sedm má nový obrázek.


Vývoj produktu měl na starost pouze Mark Gottlieb a doufám, že měl při výběru šťastnějí ruku než při From the Vault: Legends. Na pultech obchodů se produkt objeví 30. sprna 2012. Nebylo potrvrzeno, že se bude jednat výhradně o non-basic landy. Všechna minulá From the Vault kromě From the Vault: Exiled obsahovala mytickou kartu z nadcházející edice. U oznámení těchto From the Vault bylo vždy napsáno, že obsahují preview kartu z nadcházejícího bloku. Ovšem u oznámení From the Vault: Realms žádná taková informace není a tak je možné, že produkt bude složen výhradně z reprintů.


Spolu s oznámením byl uveřejněn tento art. K dnešnímu datu existuje 445 různých non-basic landů, 45 z nich je na Reserved listu a 2 jsou z Unhinged. Tím pádem připadá v úvahu 398 landů.
Tento krásný obrázek bude pravděpodobně patřit Glacial Chasm, uncommon landu s hodnotou 15 korun. Stále je ale možné, že to bude alternativní art k Dark Depths.
Produkt dle mého názoru nebude obsahovat dual-landy. Jak chcete vybrat jeden z pěti či desetičlenného cyklu? A na obsazení celého cyklu není v produktu místo. Ale za reprint všech Ravnica duálů by byli určitě hráči Modernu  vděční.
A jaké kousky by From the Vault: Realms mohly obsahovat? Tak třeba Dark Depths, Maze of Ith, Vesuva, Blinkmoth Nexus, Urborg nebo Wasteland.

4) TAP: Maxova hra slavila na premiéře 3.3. v Bio Oko Praha úspěch. Představitelé hlavních rolí po skončení promítání dokonce podepisovali plakáty. Aktualizovaný seznam promítání v České republice i ve světě naleznete zde.

5) Už nějakou dobu dostává vítěz Legacy a Vintage Championshipu oversized verzi známé karty s alternativním obrázkem. Vítěz Vintage se může těšit na Timetwister a vítěz Legacy na Brainstorm, jehož art bere název karty doslova.


 

6) CMUS SixTour začíná 1.4.2012 v pražské herně Černý Rytíř ve formátu Standard. Tato série se letos koná již popáté, minulý rok zvítězil Adam Koska.

7) Na Grand Prix Salt Like City propukne "gold rush". Spolu s promo kartou Goblin Guide dostane každý zúčastněný pack, ve kterém bude jedna karta z Unlimited, Antiquities, Arabian Nights, Legends, nebo The Dark. Zbylé packy dostanou i účastníci side-eventů.

8) World Magic Cup Qualifiery se budou konat ve více než padesáti zemích. Hráč, který vyhraje jeden z MWCQ se již dalšího nesmí účastnit. Pokud soutěžíte v WMCQ v jedné zemi, nemůžete soutěžit (nebo být členem národního týmu) v jiné zemi. Formátem pro všechny WMCQ bude Standard Constructed, Avacyn Restored není povolena do 4. května a hráči budou muset sepsat decklisty.
Počet základních kol je určen na základě účastnosti.


Všichni zúčastnění hráči se smí účastnit všech základních kol turnaje. Souboj TOP4 nebo TOP8 (dle tabulky) bude vyřazovací, hráči nemají žádné časové omezení, ale měli by zápas odehrát do šedesáti minut.
Multiplikátor pro sférochodecké body je pro všechny WMCQ 5. Vstupné se může na každém WMCQ lišit. Vítěz vyhrává pozvánku a letenku na World Magic Cup, další ceny záleží na organizátorovi.

O samotném World Magic Cupu známe také několik nových informací. Hráči budou hrát ve formátech Booster draft, Team Sealed Deck, Modern, Standard a Innistrad Block Constructed. Multiplikátor sférochodeckých bodů pro World Magic Cup je 12.

Kompletní info o World Magic Cup Qualifirech najdete zde.
Kompletní info o World Magic Cupu najdete zde.

1) Do bonusů jsem se rozhodl zařadit nejzajímavější zprávy ze sociálních sítí Twitter a Tumbrl.
Preview sezóna pro Avacyn Restored začíná 9. dubna 2012.
Na základě ohlasů k Dark Ascension došli Wizards k závěru, že měli najít způsob, jak udělat Huntmastera legendárním. Po Olivii, Mikaeovi, Grimgrinovi a duchu svatého Trafta hráči očekávali legendárního vlkodlaka, který by je doplnil. Proto je nelegendárnost Huntmastera zklámáním. Díky tomu se ale hraje v playsetech a je druhou nejdražší kartou sady.
Hexproof je silnější schopnost, než měla být. Invisible Stalker, Thrun, Dungrove Elder a mnozí další jsou pro určité balíky téměř neřešitelným problémem. Development oddělení tedy začne navrhovat manově dražší a slabší bytosti s hexproof, aby opět nemuselo dojít k banům na Standardu.
Vtipálek Mark Rosewater ve svém komiksu ze série komiksů Tales from the Pit znázornil manové symboly na zadní straně karty, kterési povídají o nápisu DECKMASTER na zadní straně karty. Během několika hodin se na MTGSalvation objevilo několik vláken o tom, že se bude měnit zadní strana karet. Všechny spekulace ukončila až Elain Chase s tím, že kdyby se opravdu chystala tak radikální změna jako změna zadní strany karty, určitě bychom se o tom nedozvěděli z Marových Tales from the Pit.
Wizards neskončili s experimentováním členění bloku (jako např. Lorwyn). Jediná vyloučená možnost je tak, že by byla první sada bloku malá, protože by poté byla velmi špatná na Limited.
Také se můžeme dočkat třetího Un-setu.
Diskutovaným tématem posledních dní je i skandální podložka pro Grand Prix Indianapolis. Celou záležitost zviditelnil i Patrick Chapin ve svém článku na Star City Games.

Dnešní Výhledy končí, o svůj názor na ně se můžete podělit v komentářích.

Na viděnou za 14 dní.

Adam Faldyna
adam.faldyna@email.cz
Hodnocení
Komentáře
Autor: ego2 @ 7. března 2012 12:16
uvital bych prece jen trochu vic info o CMUS SixTour serii. Asi nebudu jediny kdo se rozhoduje zda zacne hrat serii podle mist kde budou jednotlive turnaje a podle cen

Autor: AdamF @ 7. března 2012 12:20
ego2: Tohle je zatím jediné dostupné info, kdybych měl více informací, samozřejmě bych je do Výhledů dal.

Autor: dzeko @ 7. března 2012 12:22
To s tym stratenym clankom sa mi uz tiez parkrat podarilo. Asi zle nastavenie session timeout. Ponaucenie je, clanok si pred odoslanim na CMUS zazalohovat.

Inak vyhlady super.

Autor: Vincent @ 7. března 2012 12:43
ad legacy a vintage alternate art ceny - opravdu dostane vitez legacy "vintage" kartu a vitez vintage jednu z nejtypictejsich "legacy" karet? To je divnyyy :)

Autor: AdamF @ 7. března 2012 12:53
Vincent: Díky za upozornění, opravdu jsem to prohodil. Opraveno.

Autor: mattes @ 7. března 2012 13:35
to, že se konalo pár gpček, bude se konat pár dalších a větší turnaje asi nikoho nezajímají co? hlavně, že si kindři počtou o nějakém from the vaults....moc pěkné

Autor: AdamF @ 7. března 2012 13:42
mattes: Běžně do Výhledů dávám ohlédnutí za Grand Prix, Pro Tour a někdy i Star City Open Series a měl jsem to v plánu i tentokrát, o všech čtyřech uplynulých Grand Prix jsem měl napsáno.
Jak ale píšu na začátku článku: " V těchto Výhledech ale chybí ohlédnutí za čtyřmi uplynulými Grand Prix. Dnes ráno, kdy jsem měl článěk v plánu zveřejnit, se celý hotový článek ztratil a Výhledy jsem neměl jinde uložené. Proto jsem ihned napsal téměř celý článek znovu, aby mohl být zveřejněn ještě dnes. Ohlédnutí za uplynulými Grand Prix bude zahrnuto v příštích Výhledech."

Autor: Melda @ 7. března 2012 13:57
Mates : Neboj, to ze sis na Havaji dal dvojityho cheese s kolou a v Lille tasticku se shakem nemohlo zadnymu pozornymu magicari uniknout ;)

Autor: tračník @ 7. března 2012 14:21
mattes: Hned v prvním odstavci. Seš celkem bourák když kritizuješ článek kterej sis ani nepřečet.

Autor: tiran @ 7. března 2012 14:33
mattes: Mne se to taky nelibi, ale chci rict jen... ze vsichni jsme asi trochu (spiš dost) egocentricti, ale upozornuj na to alespon trochu mene okate :-)

Jinak aby to zas nevypadalo, ze te nemam rad, tak alespon napisu i to, ze se mi tyhle clanky taky nelibi, uz je ani nectu, protoze mi prijde, ze tu neni zadna pridana hodnota... o nejakych nesmyslnych produktech cist nechci (a i kdyby jo, tak se staci pridat do nejake skupiny na fb) a prijde mi, ze tady jim je prisuzovana velka vaha.

Autor: mattes @ 7. března 2012 14:44
tračník: máš pravdu nečtu si články, které mě nezajímají. opravdu mě nezajímá from the vaults, ani nějaký magicový film. no a jsem šťastný, že vím, že na gp v salt lake city budou dávat nějaké hovna lidem, kteří tam přijedou. já vím, že to čte strašně moc lidí a zajímá mě to, já jen říkám svůj názor. prostě vždycky mi středeční výhledy v podání arnieho (který psal o všech větších akcích jako jsou ptq atd.) nebo pavla češky, který přidával na závěr nějaký rozhovor. Prostě pro mě v tomhle článku není to, co bych si přál. Neříkám, že je to špatně pro cmus, ale je to špatně pro hráče, kteří už magic nějakou dobu hrají a nemají v plánu si kupovat from the vaults...

Autor: Juzam @ 7. března 2012 14:50
ja souhlasim s tiranem. je celkem smutny, ze driv se mohli lidi ugratulovat, kdyz nekdo uhral na gp penize a ted kdyz je mattes po prvnim dnu undefeated nebo ze lukas prohraje posledni kolo o osmicku, tak se tu o tom clovek v podstate ani nedozvi.
informace o from the vaults sou urcite fajn, kde ale clovek najde, ze treba levy vyhral prvni letosni gpcko (4ty celkove), predbehl kaie v lifetime pro pointech (!), jak vypada format toho magic world cupu, kdo od nas a ze sveta ma asi tak sanci se tam dostat, ze pred 14 dnema zabanovali pres 50 lidi..

na druhou stranu chapu, ze kazdyho zajima neco jinyho, takze mozna to je proste tim, ze nejsme ta cilova skupina ctenaru?

Autor: Juzam @ 7. března 2012 14:54
zkopirovat prvnich par informaci, co nekde najdu, holt asi fakt nestaci. chce to neco navic. neco co lidi zaujme - rozhovor, nejaky statistiky, vysledky turnaju, nejakej decklist, link na rozbor decku z pt..

Autor: AdamF @ 7. března 2012 14:58
Juzam: O World Cupu mám více informací v dalších Výhledech, teď to ještě není tak aktuální.
Formátem WC bude Standard, Modern, Innistrad Block Constructed, Team Sealed Deck M13 a Booster Draft M13.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 15:00
no ja to zrovna vim, mne to rikat nemusis :) aktualni mi to prave celkem prijde, kdyz uz za mesic je prvni kvalifikace a lidi musi mit 200 bodu, aby se mohli zucastnit.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 15:07
Juzam: Bavíme se o WC nebo o WCQ?
O WCQ jsem měl totiž podstatné informace vypsané už v minulých Výhledech.

Autor: mattes @ 7. března 2012 15:16
ať hledám jak hledám, nikde nemůžu najít ani zmínku o tom, že byl juzám v Top 8 na gp madrid, nebo jen špatně hledám? smutné...

Autor: AdamF @ 7. března 2012 15:27
mattes: V původním článku jsem měl napsáno o všech čtyřech uplynulých Grand Prix a o tom, že byl Martin Jůza osmý jsem tam samozřejmě napsal taky.
Dnes ráno, když jsem dal článek zveřejnit, tak místo zveřejnění zmizel.
Ihned jsem začal článek přepisovat, ale dohledat info a decklisty ze čtyř Grand Prix... tak jsem se rozhodl, že ohlédnutí za těmito Grand Prix dám do příštích Výhledů.
Když se podíváš na minulé Výhledy ode mě, vždy tam Grand Prix byly. Takže ohlédnutí za Grand Prix Madrid, Baltimore, Lille a Seattle bude.

Co se týká FTV: Realms, info o nich považuji za důležité. Přeci jen je to asi nejdůležitější produkt roku (dobře, Legendy tuto pověst o FTV trochu poškodily) a zaslouží si tady být.
To, že nějaká část článku není užitečná pro vás neznamená, že nemůže být užitečná pro nikoho jiného.

Autor: Lamma @ 7. března 2012 15:28
Mattes: Vyhledy jsou tady hlavne pro nas mlade nadejne hrace a ne pro profesionaly jako vy! Ja si vzdy rad poctu o novych produktech blackfiru.

Autor: Lucky.Loser @ 7. března 2012 15:41
Když se mi článek nelíbí, ignoruji ho. Napíšu maximálně konstruktivní komentář. Ale řešit tu stále absenci informací o GP, která byla už několikrát vysvětlená, je zbytečné, ne-li hloupé. Chápu, že takový namyšlený floutek jako Mattes má potřebu honit si ego při každé příležitosti, ale proč zrovna u článku, který ho nezajímá a ani ho nečte? Navíc, když ty jeho reporty mají obvykle informační hodnotu bulvárního deníku.
Tfuj, to jsem si ulevil.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 15:45
rek bych, ze mattes uz nejakou chvili nemluvi o stredecnich vyhledech, ale o cmusu obecne.. lepsi informace o tom jak se nasim kde dari clovek najde asi i na kikacovo zdi na facebooku.

Autor: Randal @ 7. března 2012 15:46
mattes: Ty mas asi dlouhy vedeni co? Autor na zacatku clanku pise, jak ti uz sam pripominal, ze ohlednuti za poslednimi ctyrmi GP bude v pristich vyhledech.

Autor: mattes @ 7. března 2012 15:47
dobrej nick šerife, docela vystihující. středeční výhledy patřily vždycky k tomu nejlepšímu na cmusu, teď už tomu tak není. to, že 90% čtenářů nikdy nebyla na g a ani je to nezajímá neznamená, že i ten nejlepší článek, který vyhovoval i těmto lidem se zkazí tak, že ho čeští pros nechtějí číst. řekni mi tedy jaký článek na cmus je pro tuto cílovou skupinu? je tady nějaký? tady vůbec nejde o namyšlenost, jde mi o to, že jsem se vždycky na středeční výhledy těšil a teď už tomu tak není...

Autor: straca3 @ 7. března 2012 15:47
Myslím, že zrovna Juzám docela konstruktivní komentář napsal, Levy, bany atd. = info, který mě docela zajímá, ale jsem línej si to googlit a hledat. To jsou informace, který Pavel vždy ve výhledech měl + rozhovory s dobrejma českejma hráčema, což jsou zřejmě ty věci, který Matesovi a spol chybí

Autor: whitehunter @ 7. března 2012 15:49
Juzám: Ale né každej má takový štěstí, že je Kikáčovym kámošem... :-(

Autor: mattes @ 7. března 2012 15:50
randal: já vím o tom, že to psal na začátku článku. ale já mluvím o tom, že na cmusu, by se mělo trochu více rozepisovat třeba to, že PT Honolulu bylo jedno z nejúspěšnějších PT v historii českého magicu. Nebo to, že Juzám uhrál tu top 8 na GP Mardid. Vsadím se, že v příštích výhledech bude. Akorát kdo jak dopadl, a kdo to vyhrál a co hrál. Mě zajímá trochu více informací. Tak mi třeba řekněte co hráli naši hráči na GP Lincoln a jak se jim dařilo aniž byste to teď googlovali. Já tady nechci říkat, že výhledy jsou špatné, jen mi v nich chybí to nejdůležitější pro určitou skupinu lidí...

Autor: AdamF @ 7. března 2012 15:54
mattes: Pro Tour Honolulu bylo v minulých Výhledech, tady je zkopírovaná část článku o něm: "Pro Tour Honolulu bylo úspěšné i pro Českou a Slovenskou republiku. Lukáš Blohoň se umístil na šestém místě, Lukáš Jaklovský na devátém místě, Robert Jurkovič na desátém místě a Mates Vantuch na třicátém čtvrtém místě. "

Autor: mattes @ 7. března 2012 15:57
Adame ale já vím, že jsi o tom psal, ale říkám, že tohle PT, na kterém byl třeba Lukáš Blohon v top 8, si zaslouží více, než jen napsat umístění hráčů.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 16:06
mattes: Tak tedy jaký mám závěr z této diskuze.
Pochopil jsem tedy, že kromě nejlépe umístěných hráčů a jejich decklistů mám napsat více i o tom, jak se vedlo českým hráčům, popř. co hráli.
A co se týče toho rozhovoru: budu přítomen na PelikánConu, takže se vynasnažím udělat rozhovor s vítězem WCQ.

Autor: Hoody @ 7. března 2012 16:10
jako popravdě řečeno bych raději den dva počkal (nebylo by nic nového pod sluncem mít středeční výhledy v pátek) než je mít neúplné a popravdě řečeno slabé. za dva týdny referovat o starých gpčkách je pozdě, gpeček je letos jak sraček a za dva týdny bude třeba referovat o dalších. být pro, který se umístil dobře, tak bych se taky urazil. co se týče těch bannů, tak by nebylo špatné to rozvést, vím o tom prd. nechci aby to byla planá kritika, dosavadní výhledy se mi celkem líbily. co je dneska poměrně zajímavé jsou reporty ze sociálních sítí

Autor: straca3 @ 7. března 2012 16:13
Myslím, že není takovej problém napsat třebas Lukášovi na FB, jestli by ti nemohl věnovat 5 minut, že by čtenáře zajímalo, jakej byl Pro Tour atd.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 16:23
uprimne receno, nevim vubec kdo adam je, ale prijde mi, ze rozdil je v tom, jestli si clovek vsechny tyhle veci hleda proto, ze ho opravdu zajima, jak kdo kde dopadl, kdo s cim co vyhral, proc zabanovali tolik lidi, ze kai uz neni prvni nebo o cem se zrovna bavi owen a lsv na twitteru, narozdil od toho, kdyz tyhle informace proste evidentne nekdo dohledava jen proto, aby za ne dostal xy boosteru za clanek.

takze mozna to nebude cilovou skupinou, ale treba adamf neni uplne idealni clovek na psani vyhledu a mozna by to mel delat nekdo, kdo tyhle veci sleduje rad a trochu se v tom i pohybuje.

Autor: Jakub @ 7. března 2012 16:23
Adame opet skvele Vyhledy, me se moc libily. Je pravda, ze kdyz clovek neni herne aktivni, tak mu absence nekterych veci (prip. jejich letme zmineni) moc nevadi.
Co ctu Matesovi a Martinovi komentare, tak samozrejme, ze v nekterych vecech maji pravdu. Kazdopadne na druhou stranu ne kazdy se kamaradi s kazdym, nevi co kde hledat, nevi kde se sem tam objevuji zajimave rumours z turnaju atd.. Proto by bylo super, kdyz by kdokoliv z vas (ted nemyslim jen pros hrace) narazil na cokoliv dle vas zajimave, tak dejte o ton nam a Adamovi vedet, abychom to mohli bud zpracovat nebo tu stranku sledovat i v budoucnu pro nejake pripadne info. Dale ja treba nemam o vikendu moc cas sledovat coverage na Wizardech, protoze byvam pryc, tak to kolem ni moc nehypuje. Pokud byste vedeli o dalsich zdrojich infa z aktualniho GP, PT atd., tak dejte vedet, at to clovek muze nejak zkombinovat. Dalsi vec je, ze clovek moc zakulisniho infa (ktere by se dalo prip. zminit i ve Vyhledech) nikde moc neziska pokud se bud toho turnaje nezucastni nebo nezkontaktuje hrace, kteri tam byli. Osloveny hrac muze dat vedet (coz bude super), ale taky mu to muze po case zacit lezt na nervy, nebo nebude reagovat prip. zareaguje zpozdene. Sem tam nekdo napise do komentaru (nebo jak Mates do sveho report-blogu) "hrajem to a to, je to tu takove a makove", ale takovychto prispevku je malo. Je pravda, ze lidi co neco udelaji sami od sebe je malo. Tohle je muj nazor. Adam se snazi a doufam, ze spolecnymi silami (a radami) budou jeho clanky lepsi a lepsi. Pokud mate cokoliv k tomuto tematu, tak sem dejte vedet. Uzitecne podmety vitame.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 16:27
Hoody: Tento týden jsem v Rakousku na horách, připojení k internetu je tady pomalé a než bych našel všechny informace o těch GP, dal je dohromady a ještě riskoval, že se to zase nějak ztratí...
Doma mám myslím sepsané Baltimore a Madrid. A právě, že tyto dva nadcházející víkendy bude 10.3. GP Indianapolis a 17.3. GP Nashville, takže toho nebude o tolik více.
Vím, že ohlédnutí za nějakým turnajem až za měsíc je trochu pozdě. Přesto mi přijde rozumnější přesunout tyto čtyři GP do příštích Výhledů než vymýšlet nějaké bonusové Výhledy hned na příští středu.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 16:34
Juzam: Tak takhle to opravdu není, když jsem psával více pro Magic Guru, dostával jsem booster nebo dva za článek a za booster nebo dva by mi psaní článku nestálo, kdyby mě psaní nebavilo.

Baví mě i psaní Výhledů a ty informace např. z tumbrlu nebo twitteru si vyhledávám sám pro sebe, jsem sem dal jen ty nejzajímavější.

To, proč tady tentokrát nejsou GP, jsem už vysvětlil, ale vždy předtím jsem je tam měl a neplánuji na tom nic měnit. Kdyby ten článek nezmizel, je hned na začátku článku ohlédnutí za čtyřmi Grand Prix.

Autor: leos @ 7. března 2012 16:45
tak bany by mě taky zajímaly. a jen by mě zajímala ještě jak vypadá ta podložka? ten odkaz nějak nefunguje.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 16:50
leos: Mně odkaz funguje normálně. Tady je jiný link, snad bude fungovat.

http://legitmtg.com/wp-content/uploads/2012/02/MEgan.jpg

Autor: chomanno @ 7. března 2012 18:09
No a povi nam nekdo neco o tech banech?

Autor: AdamF @ 7. března 2012 18:19
chomanno: Hledal jsem to, ale žádné oficiální vyjádření od Wizards jsem nenašel, pouze tohle vlákno na MTGTheSource:

http://www.mtgthesource.com/forums/showthread.php?23246-Mass-Suspensions-and-SCG

Autor: chomanno @ 7. března 2012 18:28
Diky, taky jsem prave nemohl nic najit.

Autor: maxs @ 7. března 2012 20:28
nechť vznikne GP serie článku zaměřená na přiblížení akce vítězný deck listy a úspěchy našich borců ... a je to voe

Autor: AdamF @ 7. března 2012 21:28
A nejlepší na tom všem je, že teď se ten ztracený článek opět objevil. Pokusím se tedy dostat ty čtyři Grand Prix do tohoto článku.

Autor: Anthrax @ 7. března 2012 21:43
na konci ti nefunguje link na "skandální podložku"

Autor: Juzam @ 7. března 2012 22:10
ach jo.. ja fakt nechci rejpat, ale deck ve kterym neni jedinej titan/slagstorm/rampac asi fakt nebude wolf run rampa. v osmicce byly 3 RG aggra a jedna rampa, to je presne to o cem mluvim, nemuze psat vyhledy nekdo, kdo proste ani nepozna, co je co za balik. nerikam, ze pises nejak spatne, na 14 let je to urcite hodne velkej nadstandart, ale tohle by fakt mel psat nekdo, kdo ma daleko vetsi prehled..

Autor: AdamF @ 7. března 2012 22:10
Tak jsem přidal 6 odrážek a spravil link na skandální podložku.
Výhledy jsou tedy kompletní, tak, jak měly být původně zveřejněny.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 22:12
"V TOP8 se vyskytlo i čtyři Wolf Run Rampy, ve kterých se objevil i Hellrider." .. aby bylo videt, k cemu to vlastne je (GP Lille).

Autor: straca3 @ 7. března 2012 22:16
Měl by sis přidat Kikiho do přátel, Krafťáku. Na jeho zdi asi bude rušno, když není napsanej mezi dobře umístěnejma hráčema ČR a král z Polska tam je :)

Autor: Lobo @ 7. března 2012 22:21
To Mattes, Tiran, Juzam: Chapu, ze si chcete precist o svych uspesich (kdybych uhral to co vy, tak bych si to chtel precist taky :-). Ale pochopte zase Adama, ze ho zklamala technika (ted uz tam to info je).

Co se tyce diskuze, kdo je na psani clanku vhodny a nevhodny, tak z meho pohledu je lepsi ten, kdo si skutene vsechny zdroje projde a nebude tezit jen z toho, o co se sam zajima.

GN, L.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 22:21
"Nejhranejsimi kartami.." - to co coverage vybere jako "top 5 cards of xxx" nejsou nejhranejsi karty, je to proste jenom par zajimavych picku pro lidi, co to moc nesledujou.

"A úplně nejšílenější strategií bylo seslání druhé Elesh Norn, aby soupeřův Havengul Lich dostal -4/-4." - nejsilenejsi strategii?

"Skinshifter jako odpověď na Phyrexian Obliteratora" - ?

"Na GP Lille letělo i zabíjení vlastních bytostí." - leti tak mozna kratasy v lete :)

Kikac koukam neni ani napsanej, ze byl v top32 v Lille.. Chapu, ze tam je cedulka FRA, ale Kikac teda urcite neni zadnej noname.

sorry, nic proti tobe, adame, ale za me palec dolu. kvalita odpovidajici asi tak magic-guru.

Autor: AdamF @ 7. března 2012 22:36
Juzam: vylegendování své vlastní legendární bytosti, abys zničil jednu soupeřovu mi přijde jako dost zvláštní strategie.
Skinshifter: za G z něj uděláš 0/8, blokuje Obliteratora a nemusíš nic obětovat.

A máš pravdu, opravdová Wolf Run Rampa tam byla jen jedna. Za to se omlouvám, opraveno.

Tohle byly moje páté Výhledy, je mi líto, že se ti až tak moc nelíbily. Ačkoliv je hodnocení článku 4 hvězdičky z 5ti možných (ne, opravdu nemám v plánu obcházet rakouské internetové kavárny nebo psal svým přátelům na fb, abych si uměle zvýšil hodnocení), tak mě tato kritika nenechává klidným.

Ta cedulka mě dokonala zmátla, vždy se řídím jen nápisem CZE. Hned ho tam přidám.

Jinak všechny předchozí Výhledy byly hodnoceny spíše pozitivně. Větší půlku článku jsem dopisoval tady na horách a nakonec mě ještě zradila technika.
Nicméně se tedy snažím pro příště polepšit: budu více hledat o tom, jak úspěšní byli naši hráči a pokusím se je přimět k rozhovoru.

Autor: Juzam @ 7. března 2012 22:43
o tom to fakt neni, popsat preconstructed deck umis urcite dobre, ale co se rozhledu v mtg tyce, tak tam je to proste tragicky (nereknu kdyz se nekdo prehlidne u decku s RG landama, ale napsat, ze to byla rampa, kde byl DOKONCE i hellrider, to je pomerne jasna znamka toho, ze sis ten decklist precetl celej..). ja se nesnazim rict, ze pises spatne, jde o to, ze jestli tohle ma bejt to nejlepsi, co na cmusu je, tak by to fakt mel delat nekdo jinej.

a argument, ze to nechce nikdo psat.. kdyz budu vydavat nejakej casopis, tak prece neprijmu prvniho cloveka, co mi rekne, ze umi psat na pocitaci..

Autor: joza @ 7. března 2012 22:47
me, jako casual hraci to prislo v pohode.
rozhodne nemam chut ve vyhledech preskakovat x odstavcu o x pros, kde byli, co hrali, jedli, delali...
magic me zajima, ale myslim si, ze bez informace o tom, ze levy predehnal kaie v bodech asi (snad) jeste aspon par dni preziju.
mozna by si chlapci, rozezleni absenci oslavnych od na jejich uspechy, meli zalozit vlastni pro-cmus, vzdyt tady to uz vypada jak na magic-guru?!

Autor: indian @ 7. března 2012 23:42
Zrovna jsem porazil hráče Player na mws a nikde o tom nevidím ani zmínku. Jo, to za našich mladejch let...

Autor: JZ @ 7. března 2012 23:49
@Juzam
Tak kdyz se ti to tak nelibi, tak bys nam ty vyhledy moh psat treba ty.;-) Povolanim jses prece turista, takze casu bys mel mit dost. :-)
A ja myslim, ze bys nam ty vyhledy psal fakt super, to by bylo poctenicko a navic by sis par boosteriku na tu turistiku privydelal. :-)

Autor: jardach @ 7. března 2012 23:59
Casto nereaguju na takoveto "rejpaly" ale musim uznat,ze tentokrat se opravdu nektere casti moc (spise vubec) nepovedly...z chyb se clovek uci,takze preji autorovi hodne stesti do budoucna....btw ten napad,ze by Juzam mohl napsat jedny "vzorove" vyhledy neni spatny napad..napr. takovy "velikonocni special" ;-)

Autor: Zangoose @ 8. března 2012 0:13
Jak u Elesh funguje ten legend-ruling. Pokud teda dam na svoji stranu dvě, soupeřovi příšery dostanou -4/-4, než stihne chcípnout. Když jí má soupeř a já jí položim, tak soupeřovy příšery nestihnou chcípnout, než odejde ze hry? Viděl sem to myslim v nějakym LSV videu, ale zajímalo mě, jestli to tak je, nebo jestli je to modo bug. :-)

Autor: Llano @ 8. března 2012 0:26
Já bych zase uvítal v článku ocenění Juzama za úpravu obočí. Je to lepší než to bylo, ale bude třeba zapracovat na tom, aby to bylo souměrné pro obě obočí...

Ty Juzy svoje frustrace si nemuší vybíjet tady. Předveď nám jak to má vypadat v tvém podání. Třeba se to bude líbit. Ber to jako výzvu.

Autor: Llano @ 8. března 2012 0:29
Manus: Já ti ale fandil, ale tys to zlamil :( Svoji podporu budu muset přenést na asi jiné lidi :(

Autor: Llano @ 8. března 2012 0:32
... nejspíš asi takové, co si nepotřebují mastit ego... Kde je ale najít *je smutný*

Autor: tr00per @ 8. března 2012 0:43
klasickej argument kdyz se ti to nelibi, drz hubu nebo to napis sam :) jojo JZ a Llano, ty nikdy nezklamou

Autor: Defiler_1 @ 8. března 2012 0:57
zasad strom, vychovej syna, napis vyhledy a ohol si oboci :D nejradsi bych ale aplikoval "neco uhraj a pak komentuj"
co se konstruktivni kritiky tyka, je videt, ze je to proste psany hrozne laicky.. ne nutne obslahnuty z coverage wizardu, ale zavery, ktery autor udela, nejsou obcas uplne stastny (viz. "nejhranejsi karty" a "nejsilenejsi strategie") co se ostatnich informaci a zajimavosti tyka je to super, diky detailum a obrazkum z novych produktu to taky nejak vypada.. shromazdovani informaci Adamovi podle me jde, jen (aktualne bohuzel) vychazi hodne najevo co jeho osobne zajima vic nebo jak se ve ktere veci orientuje
jo a jeste by me zajimalo jak jeste po tech letech porad muze nekdo napsat BlohoŇ

Autor: Std @ 8. března 2012 1:15
evidentne offtopic... ovsem nemene zajimavy kdyz tu nekdo postrada rozhovory...

http://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/qlrhn/ama_with_aaron_forsythe_of_wizards_of_the_coast/

a minuly s Finkelem
http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/jz3u7/iama_jon_finkel_ask_me_anything/

Autor: Eliah.cz @ 8. března 2012 1:16
Musim se zastat Adama, je rozdil mezi konstruktivni kritikou (ktera tu urcite zaznela) a tim, rikat autorovi potreti, hele ty na to nemas, nepis to. To brecite trosku spatne. A argument s casopisem je toho prikladem, asi pujdes spis za sefredaktorem, nez za nejakym pesakem, kdyz se ti neco nebude libit, ne?

Autor: Std @ 8. března 2012 1:19
s Finklem aktualne jinak - http://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/qko5f/ama_with_jon_finkel/

Autor: mattes @ 8. března 2012 1:41
musím se taky zastat Adama, jsem zmíněný v článku, právě jsem měl kvůli tomu orgasmus. Snad se mi zadaří i na World Cup kvalifikaci, a že mě tady zase zmíníš, je to krásný pocit a přeju ho jen sobě :) Brou noc :)

Autor: Rene @ 8. března 2012 7:06
JZ,Llano: uz prosim nepiste. Ty hovna nejdou cist

Autor: Zangoose @ 8. března 2012 7:27
Llano sem přišel jen aby "flamoval" Juzama, tady už to docela nechutně hraničí. Pořád se neví kdo Llano je? Když naposledy flamoval, tak to neprozradil :-(

Autor: Lamma @ 8. března 2012 7:32
Lano bez si vyridit papiry na hlavu a neblij tady ty svoje sracky

Autor: bad @ 8. března 2012 10:16
Předchozí výhledy se mi líbily. Tyhle byly viditelně slabší. Oceňuju, že autor na kritiku ať je formulovaná jakkoliv reaguje mnohem lépe a konstruktivněji než mnoho ostatních tady v diskusi. Za sebe mohu říci, že kdo je vlastně kvalifikován na kvalifikace na World Cup ... kde se budou hrat v jakych formatech ... mi prijde nejzajimavejsi tema ... protoze je to aktualni pobidka pro mnoho lidi, aby si jeste v breznu odehrali nejake turnaje a dostali se tak na pozadovanych tusim 200 bodu. A je jasne, ze kazdeho zajima neco trochu jineho. ... jo a za co byly ty bany, to doufam, taky nekdo casem doplni ... :-)

Autor: dzeko @ 8. března 2012 10:42
Zangoose: to s tymi dvomi Eleshmi je kvoli tomu, ze Elesh Norn ma dve ability: tvojim potovram dava +2/+2 a oponentovym -2/-2. Ak su dve Eleshe na tvojej strane stola, tak "na chvilu" vsetky tvoje potvory dostanu +4/+4 a oponentove -4/-4. Ak ale su Eleshe rozdelene, jednu mas ty a jednu oponent, tak sa ich efekty vyrusia.

Autor: chomanno @ 8. března 2012 10:48
Ja si myslim, ze to jde, predchozi vyhledy byly dobre, tyto mozna slabsi, ale co... osobne bych doplnil, ze V Madridu Juzam poprve prohral v TOP 8 s nekym jinym, nez s vitezem GP a ze Witchbane orb je proti nephaliy a ne proti kurzam obvykle. (videl jsem ho jen v UB a to se kurz moc neboji).

Autor: ego2 @ 8. března 2012 10:51
vyhledy si rad prectu, drive to melo ale mnohem vetsi kvalitu a za dob Arnosta jsem se na ne nemohl ani dockat. dneska je to uz jen prumer

Autor: chomanno @ 8. března 2012 10:55
A souhlasilm s badem, ze u WCQ by bylo pekne napsat, ze je treba mit 200 PWP (ja ivm, ze jsi to psal uz minule, ale zminit to neuskodi) do konce sezony a ze je aktualne kvlaifikovanych uz 78! lidi s tim, ze jich to jeste asi dost dokaze, protoze jeste do 200 mista maji lide kolem 100 bodu a ceka nas jedno ptq v Praze.

Autor: Arnie @ 8. března 2012 12:26
No já si tu o sobě nějaký ten pátek nepřečtu a mtg scénu sleduju, řekněme, už jen povrchně, takže ze zaujatosti mě snad neobviníte. Nicméně nové informace v tom článku nejsou a takové výhledy bych napsal taky ještě dnes a obávám se, že i bez těch zmíněných chyb. Ten problém osobně vidím v tom, že když jsem výhledy psával já, tak jsem ty top turnaje objížděl, takže jsem chytal spoustu zajímavostí přímo na místě z těch různých GP, PT, PTQ a tak. Když to píše někdo, kdo na ty turnaje nejezdí, tak si informace sežene už jen z coverage a pak logicky vypadá jako pouhý překladatel coverage do češtiny, což většině lidí, kteří tam jsou nebo jako já i po těch letech čtou coverage aktuálně přímo za běhu turnaje, prostě nestačí. Otázka je pak spíš na CMUS, co je vaše cílová skupina. Jestli jsou to ti, komu se takové Výhledy líbí, tak pak je vše v nejlepším pořádku a Mates, Juzam, KK atd. pak na té stránce logicky nemají co číst. Jestli je to stránka, kam chcete, aby chodili i oni, tak pak je musíte něčím přilákat. A to tenhle článek není. Jinak gratuluju některým nejmenovaným výše k vystupňování pěkného flamewaru. Za našich dob jsme mívali Marcelluse, ale koukám, že přišli noví, mladí .. podstatné jméno si dosaďte sami :)))

Autor: Pobi @ 8. března 2012 12:46
Taky se hlásím ke casual hráčům, což mimo jiné znamená, že nesleduju o víkendech coverage, protože mám povětšinou jinou práci/koníčky. Občas ji rychle skouknu v pondělí/úterý, ale když se hraje několik GP současně, tak to rozhodně neprohlížím všechno. Už tím zkrátka tolik nežiju, ale to je přirozený vývoj (chápu, že pro pro-hráče trochu nepochopitelný). Takže pro mě tahle pasáž určitě informační význam má. Jak moc máte být veřejně chváleni ve výhledech a jak moc se komu fandí v komentářích - to jste opravdu mysleli vážně? :-) Od Juzama správná připomínka k těm banům - takhle rozsáhlý banning není obvyklý. Na druhou stranu, co si píše "owen a lsv na twitteru" je mi jedno. Moji kamarádi to nejsou a pochybuju, že je to sdělení tak závažného obsahu, že to tady ve středečních výhledech bezpodmínečně musí být. Souhlasím s tím, že autor kritiku bere lépe než mnoho kritzujících připomínky k sobě. Jak budou výhledy vybalancované z hlediska prosXcasual je věcí autora (případně správců cmusu). Za sebe říkám, že casual hráčů je nepoměrně více.

Autor: Llano @ 8. března 2012 14:04
Dobrá pánové - půjdu k věci...

Ano tyhle výhledy jsou slabší než minulé - což jaksi logicky vyplývá z toho, že jejich autor na turnaje o kterých píše nejezdí narozdíl od některých komentátorů - z logiky věci je to určitě problém, co převyprávěný coverage řekne navíc. V tom se dá s brečínky souhlasit.

V čem už se nedá podle mého názoru souhlasit je vršení exkrementů ze strany Juzama, kdy evidentně jeho ego nesnese, aby řekl svoji připomínku jednou, ale musí ji opakovat a rozvádět a mazat ji autorovi po hlavě - tohle se mi nelíbilo, tak jsem se zase ozval a zase (stejně jako u cen pro Najada draft) ho uklidnil a odklidil. A jelikož tenhle vzorec jeho chování, kdy neví kdy má přestat a exkrementy roztírá a roztírá nemám moc rád a není to absolutně fér k autorovi článku, tak zasáhnu - jednak protože mě dráždí ty blemzy číst (ano nemusím, ale zvědavost je silnější) a jednak proto, že mám na to zrovna náladu a čas.

A co se týká připomínky - buď mlč nebo napiš - lichá je velmi. První koment Juzama byl kritika - to další bylo už osobní napadání autora a doporučování jak se má zachovat autor a jak se má zachovat redakce cmusu.

A pokud je náš turista natolik líný, že místo, aby ty výhledy zkusil napsat sám a byly tam ty zajímavosti okolo turnajů (né opravdu zajímavosti okolo turnajů se nerovná, kam jsi šel na záchod a co dobrého prodávali v McDonalds), ale právě ono banování a různé rumory a drobnosti kolem - takový článek tady velmi uvítám, protože Juzam a pár dalších je u toho. Ať se předvede - já se na to moc těším a to říkám naprosto upřímně. Neznám žádnou překážku - kromě času, která by mu v tom bránila a on jako turista toho času bude mít dost. Že jeho preference je taková, že ten čas nechce věnovat psaní článku pro komunitu v ČR - to vypovídá o Juzamovi mnoho.

Autor: Juzam @ 8. března 2012 14:49
hele puvodne sem si rikal, ze tu na to reagovat nebudu, ale jestli sem tyhle sracky budes psat dal, tak tady ty tvy komentare zacnu mazat. myslim ze mi vsichni daj za pravdu, ze ses uplne mimo, mne to dostatecne uspokoji a na svete bude lip.

Autor: Kithkin @ 8. března 2012 15:00
Llano - dík kámo ať si kdo si ;), bez těch tvejch naprostejch sra*ek co tu píšeš by tu byla dost nuda, jen tak dál. =)
P.S.: JZ je mírně pozadu ale taky dobrá práce.

Autor: Llano @ 8. března 2012 15:10
Tu určitě bude hodně kvalitních "argumentů" a reakcí :)))) Už to sám vidím, jak to hezky začíná :)

Škoda, že to tady nemůžu sledovat. Ale večer se tady mrknu. Třeba tu něco skutečně zajímavého bude, co bude stát za reakci. Urážky mě nevzrušují...

Autor: slaf @ 8. března 2012 15:16
Juzame opovaz se mazat Llanowi komentare, ty jsou totiz bohouzel to nejzajimavejsi co si jde na celem Cmusu precist..

Autor: George @ 8. března 2012 15:18
Juzam: uzasny pristup. Jeste by me zajimalo z jakeho titulu je pripadne budes mazat, ty jsi tu moderator nebo tak neco?

Autor: Jakub @ 8. března 2012 15:21
Llano: Trosku to, prosim, uklidni... Martin mozna napsal neco trosku "peprneji", ale Adam to vzal naprosto v klidu a vycucl si z jeho reakci to podstatne a snazil se clanek upravit.

Jinak, kdyz by kdoliv z "pro" hracu mel cas a chut prispet svoji trochou do mlyna, tak dejte vedet. Podle reakci soudim, ze se vam nebude chtet psat cele Vyhledy, ale kdyz byste aspon odstaveckem prispeli do kazdych Vyhledu, tak si myslim, ze by to bylo super. Nebo se pletu?

Autor: Koumak @ 8. března 2012 16:19
Vyhledy tentokrate opravdu trochu slabsi, nicmene komentare to dohaneji. Nejlepsi je jak do autora (ktery, na to na lyzovacce proste nemel tolik, casu co obvykle ), nejvice tepou ti (Juzam, Mattes), kteri kdyz naposled CMSu naslibovali nejake blogy a prestali stihat , tak se na to vykaslali ... dik za nePRO pristup

Autor: tračník @ 8. března 2012 17:21
:D Kdepak, Llano to tu vždycky rozetne. Ačkoliv na jeho posledním komentáři přece jenom něco bude. Můj názor je ten že Juzám si v magickářský komunitě svými výsledky nepochybně (a zaslouženě) vybudoval pozici autority a měl by být proto se svými komentáři opatrnější. Psát třikrát za sebou 14ti letýmu nadšenci že neni ten pravej na psaní výhledů? Wtf?

Autor: slaf @ 8. března 2012 17:37
to Jakub: nemyslim si ze bysme Lukas,ja,Tiran nebo Juzam byli nejaky neochotny, jde o to jen pozadat. Prijde mi blby aby treba Lukas psal:"Hele udelal jsem t8 na PT, koukej se mnou udelat rozhovor.."

to tračník: to si nejsem jistej treba Klaus se s nekteryma komentarema taky nemaze, navic Juzamovo rozohneni prispeje ke zlepseni pravdepodobne vic nez vsechna ostatni kritika

Autor: Juzam @ 8. března 2012 17:44
kdyz uz na ten cmus (narozdil od drtivy vetsiny tady) nejak prispeju - a z toho se maj platit "nejlepsi" rubriky jako je tahle, tak mi prijde, ze mam i nejaky pravo se vyjadrit k tomu, jak ten clanek potom vypada. predpokladam, ze ve skupine casual, ktera se potesi nad peknym obrazkem fnm tectonic edge, asi moc takovych lidi nebude. (tim nerikam, ze tady nemaj komentovat, ale aspon si muzete nechat od cesty vase reci o egu a podobne).

Autor: Juzam @ 8. března 2012 17:50
a jak rika slavek, ac to treba nekterym nedochazi, tak tady snad vsem jde o to, aby se nejakym zpusobem zlepsil cmus, rozhodne tady nema nikdo potrebu navazet se do 14letyho ditete protoze nema nic lepsiho na praci..

Autor: Llano @ 8. března 2012 18:09
Pokud je tenhle údaj pravdivý (Martin Juza
50 Kč), pak to o tom přispívání není dobré, ani jako vtip.

Autor: tiran @ 8. března 2012 18:13
Juzam: Ty vole co si tomu saskovi provedl, ze te tak nenavidi? :-D

Autor: cFist @ 8. března 2012 18:14
Juzame, prijde mi, ze na jednu stranu dovedes mluvit k veci a napsat pekne kriticky konstruktivni pripominku, na druhou stranu dovedes rict nesmysly, ktery te shazujou. napriklad ten komentar o mazani prispevku.

to co jsi napsal ted - prispivam, tudiz do toho muzu kecat, je podle me taky mimo. nebo jsi snad vylozene rekl, ze tvoje penize maji jit na vyhledy?

doufam, ze si z toho adam vezme ty dobre mineny a mireny pripominky a priste budou PROs vystupovat uz jen konstruktivne, bez zbytecnejch emoci a hlavne tak, jak by jako respektovany a uspesny reprezentanti ceskyho magicu podle me meli vystupovat.

jinak obsah clanku jsem si precetl uz driv, jinde. a myslim si, ze jit do hloubky neni vubec spatny - ty perlicky navic muzou nam svatecnim hracum aspon priblizit atmosferu turnaju pro velky kluky. a to by bylo fajn.

Autor: Juzam @ 8. března 2012 18:15
hele to ze je tam tedko time stamp 18 09 a 18 13 podle me jasne svedci o tom, ze to je tvuj fake account, takze uz nas prestan lakovat :D

Autor: Llano @ 8. března 2012 18:15
slaf: A mimojiné je proto tuneldědek pomlčka zloděj pro smích v celém světě (teda až na jeho fanklub budující mu kult osobnosti). Tahle cesta asi ta správná nebude... a pryč s politikou.

tiran: Nic. Jenom nemusím jistý druh chování.

Autor: Zangoose @ 8. března 2012 18:23
Já bych se rád zastal Juzáma, protože komentáře k článkům na cmusu čtu. Uživatel Llano zřejmě přišel do týhle diskuze jen za účelem urážet Juzáma. Snaží se vyvolat nějakej osobní konflikt a jelikož to neni poprvý, tak bych řekl, že mazání příspěvků nebylo úplně mimo mísu, zavání to diktaturou, ale aby se Llano navážel do něčího obočí aniž by sám odhalil svoje jméno, to je taky trochu moc.

K hodnotě článku, já sám nejsem PRO, ale nejsem ani casual hráč, jsem "Try hard", chtěl bych někdy uhrát nějakou velkou Topku a dost se proto snažim a proto mě zajímají věci co se dějí na PT a GP, stejně jako to chtějí vědět PROs.

V článku mi třeba chybí shrnutí nadcházejících turnajů, mohl by se zmínit o tom, kdy a kde (v zahraničí) se hrajou nejbližší PTQ, či i blbý GPTčka.

Autor: Juzam @ 8. března 2012 18:25
hele tak ja nevim co po mne vlastne chcete :) ja se na to vyseru uplne, prestanu na cmus uplne chodit, pac je mi po tom stejne hovno a kdyz se mi to tu nelibi, tak mam psat svoje clanky (idealne na svoje stranky). komentovat to taky nemuzu, pac sou to jen egoisticky kecy, kdyz po mne jakub nebo lubos chtej neco tady obcas prispivat a s tim jdou prava i jiny, a ja tu napisu, ze tady nejakymu slaboduchymu jedinci smazu ty sracky, co sem pise, tak zas zneuzivam svych prav.. ja fakt nevim co po mne chcete, ale prijde mi, ze se nezavdecim nikomu.

docela sem premejslel o tom (po diskuzi s jakubem), ze bych tady obcas neco hodil z najakych gp, kdo co hrajem, jak jsme na tom, co treba muze bejt dobra volba na nakym ptq nebo nejakou aktualitu jako bany a podobne, ale tyhle veci co si tady ctu me zas celkem hodne rychle vystrizlively.

timto se vsem omlouvam, ze sem mel tu drzost tady neco komentovat a ze se mi neco nelibilo, uz se to nestane.

a ty, llano, se mej pekne, doufam, ze nas nekdy potesis svoji navstevou v realu nekde na turnaji :)

Autor: Llano @ 8. března 2012 18:33
Zanguse: Sleduj posloupnost - Juzam začne napadat autora článku - konstruktivní kritiku beru, nicméně napadání autora samotného ne. Že si to autor z nějakého důvodu nechá líbit je jeho věc. Mi se to ale nelíbí, takže Juzamovi připomenu, že místo urážení a napadání má mlčet, nebo mluvit k věci svojím unikátním způsobem.

Nemám nějak extra potřebu trávit čas spamováním diskuzí o tom, kdo začal urážet, co z toho vyplynulo a kdo se jak chová. Raději bych skutečne byl, abych tu nemusel nic psát nicméně mi velmi silně vadí jistá forma chování již tu Juzam předvádí. To je tak všechno, co bych k tomu ještě chtěl říct.

Že je někdo "peprnější" není omluva, ale výmluva.

Autor: Llano @ 8. března 2012 18:39
Juzíku kdy jsi tu prosímtě naposledy něco napsal? Nebuď alibistický...

Kdy jen to bylo - připomeň se mi, kdy tu byl nějaký článek od tebe?

Nejsem tvůj kamarád, abych toleroval tvoje lhaní. Na lhaní jsem vysloveně alergický.

Tvůj poslední článek je z tohoto data - 9. prosince 2010

Autor: whitehunter @ 8. března 2012 19:15
no ty vole. Přesně takovejhle vypatlanejch dementů jsou plný rybářský diskuze. To je jeden blbější vidlák než druhej, ale Llano by jim klidně moh dělat principála. Vždycky sem si myslel, že kartičkáři sou trošku vyšší sorta, než voliči DS a zabšklí dědci s krmítkama...

Autor: mattes @ 8. března 2012 20:56
1. Koumak: můžeš mi říct kdy jsem z něčeho vycouval? Já jsem ochotný psát pro cmus, ale nedostal jsem žádnou nabídku, za poslední 4 články jsem dostal přesně 0 Kč a 0 boosterů, prostě NIC. S takovým přístupem mě ani nenapadne lézt správcům do prdele a nabízet jim svoje služby, když mi nejsou schopni zaplatit.
2. Juzám vám za pár boosterů výhledy nenapíše, jste se asi posrali ne? :D když tu má být něco kvalitního,tak za to má být i zaplacená práce, což v tomto případě je skoro nemožné, protože cmus na to nemá...

Autor: @ 8. března 2012 21:10
Tomu rikam takova krasna tecka za vsemi temi vyblitky, co se jim stezi da rikat konstruktivne kriticke komentare.
Cmus nema na to, aby zaplatil poradne clanky, proto tu budeme radsi nadavat na kvalitu tech, pro ktere se nekdo obetoval a udelal je za almuznu. Ono by prece jenom bylo nejlepsi, kdyby tu nikdo nepsal, ne? Aspon by byl klid.
Pak si mattes postezuje, ze za jeho povidani o tom, jak si byl koupil znackovou osusku a jak se valel na Hawai mu nikdo nic nedal. (Diky bohu, aspon uz tu nebudou dalsi reporty z diskoteky, ktere ted muze posilat do Bravicka, treba uspeje lip.)
A abych nenechal suchou nit ani na nasem pro playerkovi, Juzikovi (jak ho kamaradsky nazyva Llano i kdyz kamaradi nejsou), tak kdyz si v hlave predstavim takoveho LSV (dosadte nahodne jmeno jakehokoliv jineho pro playera ze zahranici), jak na tamejsich magicovych strankach nadava 14tiletemu klucinovi, ze jeho clanek stoji za vyliz (omluvte mou vlastni formulaci) a ze by mel odtahnout zpet na stranky pro mladsi odkud prisel, jaj, to me hned zahreje u srdicka.

Autor: Weet @ 8. března 2012 21:11
Tak to jsme zrejme v zacarovanem kruhu.. nejsou penize, nejsou dobry clanky, lidi nejsou spokojeny, nejsou penize.. nicmene aspon ja bych si velmi rad precet neco od Juzama, i kdyby to nemelo byt "kvalitni" (z pohledu, ze za to asi nic moc nedostane..).
Nu doufam, ze Adam si kritiku vezme jen jako motivaci pro zlepseni psani (co si vzpominam, prvni draft recapy od Flashjacka taky nebyly zadny terno) a do tvorby clanku se vice zapoji i PRO hraci (i maly clanek je velky krok pro cmus :))

Autor: Llano @ 8. března 2012 21:36
Manus: Třeba ještě nebyla vyhodnocena soutěž za minulý měsíc, tak se neví jestli tvoje články byly natolik kvalitní, aby se umístily a nějaké boostery vyhrály... Tuším, že 4 boostery za první místo (to bych ale já osobně dal tomu reportu z Olomoucké Legacy, kde si tvůj psací styl autor toho článku povodil jak cvičeného medvěda) - tvoje reporty si příliš nepamatuju, ale jestli chceš můžu ti fandit,abys něco v soutěži vyhrál...

Autor: Rene @ 8. března 2012 21:47
Llano: ja sem taky alergickej na kriply, ale to ty jak je videt asi neberes v potaz

Autor: mattes @ 8. března 2012 21:54
Autor: @ 8. března 2012 21:10: příště se podepiš demente :)))

Llano: Myslím si, že reporty jsou některé už třeba tři měsíce staré a nic jsem za to nedostal.


Autor: Llano @ 8. března 2012 22:05
mattes: No a bylo ti řečeno, že něco dostaneš, nebo to byly články v rámci soutěže za daný měsíc (jestli ještě probíhají). Pokud ti něco přislíbeno bylo, tak ty nemáš kontakt na Loba nebo Jakuba, aby jsi si na to přeptal? Nějak nechápu, proč to řešíš veřejně, když to je spíš interní záležitost mezi tebou a provozovateli cmusu. Jestli ti můžu poradit, tak jim napiš a zeptej se. Třeba jsi jenom se neumístil v měsiční soutěži - já fakt neznám podrobnosti, ale z tohodle http://www.cmus.cz/dnn/%C4%8Cl%C3%A1nky/V%C5%A1echny%C4%8Dl%C3%A1nky/tabid/265/articleType/ArticleView/articleId/3146/Partnerstv-s-hernou-ern-ryt.aspx

mi vyplývá, že je možné, že tvoje reporty brali, tak, že ti stačí, že si tvoje zážitky lidi přečtou a nic za to nechceš - fakt netuším na čem jste byli, nebo nebyli domluveni...

Autor: Llano @ 8. března 2012 22:14
Nicméně pokud jste byli domluveni na odměně, tak máš podle mého názoru plnou podporu všech hráčů, že na ni máš nárok a máš ji dostat. Když byla přislíbena, tak má byt příslib splněn :) Good luck

Autor: Kithkin @ 8. března 2012 23:01
Co takhle jeden kvíz z legendy Llano?: Hádá se 5 inteligenních lidí s idiotem, kdo má pravdu?

Autor: JZ @ 9. března 2012 0:04
@Kithkin
No ja myslim, ze je to spis legenda Kithkinova: Hada se 5 idiotu s 1 inteligentnim, hadej kdo asi vyhraje?:-) A kdyz se pridam i ja, tak jich bude primo 6. A pak si dame bitku o to, kdo bude ten jeden inteligentni.:-)

Autor: @ 9. března 2012 8:01
Ale no tak, mattisku, nemel bys chodit na internet, kdyz nesneses anonymni kritiku ;)
A ta posedlost podpisama uz me taky zacina rozesmivat, jako by vam neco dokazala rict, at uz prezdivka nebo jmeno nekoho, koho jste v zivote nepotkali...

Autor: Lovec @ 9. března 2012 8:28
Vyse tady ještě pořád dohadujete?
Nebylo by lepší toho nechat, když se nedokážete domluvit?

Autor: cFist @ 9. března 2012 8:38
@Lovec: ja bych rek, ze nekteri jedinci budou vytrvale reagovat do ty doby, dokud si s pocitem vitezstvi neuvedomej, ze uz vsechny prehadali a tim padem zvitezili v diskuzi, maji nejlepsi argumenty a ziskali titul "diskuter roku". zatimco ti "porazeni" si konecne uvedomili, ze nejlepsi co muzou udelat, je ignorovat trubky a trolly. a vsichni budou spokojeny.

shrnul bych to politicky nekorektni vetou: "dyk ynternet more ne?"

Autor: Bornnover @ 9. března 2012 9:04
Ale ne, ne, vy jste to nepochopili - oni se tady mají všichni ve skutečnosti rádi, oni se naschvál naoko hádají aby nahnali CMUSU pageviews kvůli té reklamě vpravo :)

Autor: rozinka @ 9. března 2012 9:21
kikac: inteligentni clovek se nehada na internetu s idiotem...

Autor: Eliah.cz @ 9. března 2012 10:28
roza: Prave si tu vsechny oznacil za idioty, ale jinak thumbs up! :)

Autor: UGH @ 9. března 2012 10:43
Juchů!
Mimochodem Rózo, máš bod.

Autor: tr00per @ 9. března 2012 13:08
to uz si vazne delate prdel :D

Nechtel by cmus zavest ze pod clankama se musi prispivat FB accountem ? Co vim tak se tim aspon trochu omezej takovyhle diskuze s kdejakejma cirgusakama

Autor: whitehunter @ 9. března 2012 13:19
Kenny: to by třeba pro mě znamenalo konec komentování, páč Satana nemám a nehodlám si ho zavádět (CMUS pro mě neni dostatečnej důvod)

Autor: Pobi @ 9. března 2012 15:24
trooper: U mě je to to samé, co u Krafťáka. Holt starší zkostnatělá generace.

Autor: Randal @ 9. března 2012 15:45
Ale no tak, lidickowe, nehadejte se. Ziwot je moc kratkej na to, abychom na sebe byli zli. Pojdte radsi na xchat, dame realek a wsechno bude w pohode. Lowe and peace!

Autor: Weet @ 9. března 2012 16:09
me to pripomina jeden vtip:
Jakej je rozdil mezi paraolympiadou a hadanim se v diskuzi na netu?
Zadnej, i kdyz vyhrajes, ses furt krypl.

Autor: macamobil-psp @ 9. března 2012 18:03
Nechápu, co se vám nelíbí.

Jsou tu všechny podstatné informace, a když někdo nečetl minulé výhledy ať se nediví, že tu není všechno... Mě se výhledy líbily jako vždy. :)

Autor: Dabel @ 10. března 2012 23:50
kdyz uz jsou tu ty informace ze socialnich siti, tak preposilam, co jsem zahledl na tumblr od MR:

millercross asked: Seeing the whole Cowboys and Indians issue brought up earlier, I have to wonder if there has been consideration for a set based around native american mythology.


We have talked about a great number of ideas and yes, that’s come up.

Autor: Jefff @ 13. března 2012 0:32
Zajímavé je, že Juzam všechny informace, co mu tady chybí, dávno ví (jelikož je nolifer), nicméně neodpustí si pořádný kopanec do začínajícího 14letého autora. O co mu tedy jde? Vypdá to, že autor (kromě toho že si už asi 5x posypal hlavu popelem za to že mu selhala technika) dostatečně nevychválil Juzámovy zásluhy o český magic na posledních GP. Co byste taky čekali od nolifera - když nemá dost pochlebování, tak je celý nesvůj a znervózní. Ať je Juzám sebelepší hráč, chová se jako nějaké malé děcko a velký ješita.

Kdyby ten čas a energii na tento flame Juzám vynaložil na pomoc Adamovi na dalších výhledech, tak by to byly nejlepší výhledy za posledních pár let. Ale to se asi nestane, protože tento server není o sci-fi a - popravdě jednodušší je přece pyskovat, než něco vytvořit. Tak co, neuděláme na CMUSu zase nějakou tu sbírečku, abysme zaplatili toho velmistra Juzáma aby nám ubohým casuálům neposkytnul něco ze svého magického moudra? ;-)

Autor: bad @ 13. března 2012 9:51
Jefff: ... já každopádně rád zase přispěju, kdyby bylo potřeba. Od sbírky a dalších kroků CMUS šla podle mě úroveň serveru hodně nahoru... jestli jsi Jeffe přispěl a nejsi spokojen s tím čeho se dosáhlo, tak je CMUS myslím připraven Tvůj příspěvek Ti vrátit ... no a jestli jsi nepřispěl, tak bys opravdu měl obrátit svoji pozornost jinam, kde budeš méně lhát a budeš více užitečný.

Autor: KulisekCZ @ 13. března 2012 20:44
Adame, vubec se nemusis obhajovat, vyhledy jsou skvele a 99% lidi, co sem prijdou, si je radi prectou. Ja Ti za to, co delas dekuju.
Vsichni preci uz vi, co je Matysek zac a prestal bych na nej reagovat ;) - asi je prilis zaslepen svou dokonalosti. Nebermu mu tu iluzi, nebudme zlí.
PS: Kdo se o GP CHCE zajimat, info si vzdy najde, bezio coverage, live streamy... takze myslim, ze informaci je na netu dost.
Bye ;)

Autor: Dravej_Stroj @ 13. března 2012 20:54
Mě se výhledy taky líbily. Rád si přečtu novinky co mě zajímají na jednom místě a tahle forma mě plně stačí. Možná by se někteří účastníci této velice plodné diskuze divili, kolik je spíše casual hráčů, které ti PRO hráči zase tolik nezajímají.

Autor: KulisekCZ @ 13. března 2012 20:55
A ten hate of Juzama... taky naprosto neskutecny...

Autor: Lamma @ 14. března 2012 10:54
Heh nekdo projede ve 25 letech cely svet a naky Jeff o nem pak napise ze je nolifer:).Jeffe, doufam ze ty si zivot uzivas na plne pecky!!!

Autor: Jefff @ 14. března 2012 19:04
bad: na CMUS jsem přispěl a jsem rád že i díky tomu CMUS našel nového autora výhledů po Pavlovi. Jsem rád že Adam rubriku převzal, snaží se a rubriku připravuje i na horách aby dodržel 2 týdny periodu atd.

Zaráží mě naprosto neadekvátní reakce hlavně od Juzáma, který kritizuje Adama asi v 10 příspěvcích kritikou typu: "kvalita odpovidajici asi tak magic-guru" a "mozna by to mel delat nekdo, kdo tyhle veci sleduje rad a trochu se v tom i pohybuje."

Od Adama je to první lehce slabší článek (navíc kvůli objektivním důvodům) a od Juzáma přijde hned takový flame ... Takže jsem si dovolil našeho nejlepšího hráče současnosti kritizovat kvůli jeho chování (ironická poznámka se sbírkou jelikož Juzám jako velký PRO zadarmo nepracuje ;-)).

A jestli v mém příspěvku jsou nějaké lži tak je prosím uveď.

Autor: bad @ 14. března 2012 19:39
Jeff: Tvoje poslední věta z příspěvku 13.3.2012... je zavádějící, nepravdivá, účelová, smyšlená, lživá ... nebo máš snad pocit, že předmětem a účelem minulé sbírky bylo to co jsi popsal?

Autor: Jefff @ 14. března 2012 19:54
Účelem minulé sbírky bylo zaplatit autory článků, jelikož nepracují zadarmo. Juzám na webu kde přispívá nepracuje zadarmo - proto jsem (zjevně ironicky) použil paralelu s minulou sbírkou na sbírku "abysme zaplatili toho velmistra Juzáma aby nám ubohým casuálům neposkytnul něco ze svého magického moudra?".

Pokud jsi v tom nepoznal ironii tak se omlouvám za zavádějící přirovnání, ve skutečnosti jsem k OPRAVOVÉ sbírce nevyzýval. ;-)

Autor: Dravej_Stroj @ 14. března 2012 19:58
Mě z téhle diskuze přijde, že některým vadí, že si Adam dovolil je opomenout zahrnout do výhledů - jak si to mohl dovolit? - sou to přeci PRO! A když už hledá výsledky podle označení státu v celkovém pořadí a stane se chyba že někoho omylem vynechá? Zlinčovat, zdiskreditovat, zhanět! Nic jiného si přece nezaslouží! Vždyť mi, obyčejní tuctoví čtenáři, tupé stádo, si z nich musíme sednout na zadek!

Autor: Jefff @ 14. března 2012 19:58
Bad: Pro doplnění přikládám odkaz na význam slova ironie - http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie

Autor: Dockinez @ 21. března 2012 9:03
Domnivam se, ze by bylo vhodne v pristich vyhledech zminit skutecnost, ze nas v pondeli opustila legenda ceskeho M:tG Lukas Ladra. Zemrel v pouhych 45 letech. RIP

Dalsi info zde:
http://games.tiscali.cz/tema/zemrel-lukas-ladra-prvni-sefredaktor-excaliburu-58852

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde

© 2014 CMUSInformacni server pro hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí