Novinky

Středeční výhledy 4/2018

Komentáře

Chtěl bych poprosit všechny čtenáře, aby mi dali vědět (flamberg@centrum.cz), pokud v seznamu turnajů tady na CMuS chybí nějaký důležitý. Obvykle mám threshold, že startovné musí být minimálně okolo 250,- nebo se musí jednat o turnaj/trial spojený s nějakým evropským Premier eventem (MKM...).

Díky.

0 hlasů

Chtel bych poprosit vsechny ctenare, aby mi dali vedet do komentaru:
1)Od kdy se dulezitost turnaju v MtG posuzuje podle vyse startovneho?
2)Neni z pohledu hrace lepsi rozlisovat turnaje na dobry/spatny nez dulezity/nedulezity?
3)A plati, ze drahy turnaj = dobry/dulezity turnaj?

P.S. @Flamberg tohle neni nic osobniho, jen me zajima nazor kumunity, kdyz jsi to tu nakousnul :)

0 hlasů

V pořádku :-D

Udělal jsem anketu, kam se každý může vyjádřit a sdělit své preference.

https://goo.gl/forms/TYdwaiCETjoJNn...

0 hlasů

Kdyz neni pravidlo, ze musis mit kazdy typ zeme vylozeny oddelene(jako je tomu u digitalnich adaptaci MtG), je FTV Dryad Arbor potencialnim zdrojem mnoha problemu. Za me osobne reprint v rozumnem designu(napr jako FNM promo) a ban FTV verze

0 hlasů

Dryad Arbor z FTV bych nejspíš zakázal, ale ještě předtím bych zkusil zavést pravidla, že

(a) Příchod Dryad Arbor na bojiště musí být hráčem zřetelně oznámený

(b) Bytosti musí být v řadě před zeměmi a nesmí se s nimi míchat. (To by platilo nejen pro Dryad Arbor, ale i pro oživlé oživovačky, zemi, kterou oživí Nissa, země oživlé Awaken abilitou, atp.)

(Mimochodem jaktože taková pravidla ještě v platnosti nejsou? Vždyť nejsou přece přirozená?)

Osobně velmi silně nesnáším, když si hráč dává mezi země Llanowar elfy a mana ptáky. Protože co to je za chování? Já zaútočím se vším za lethal, ale pak tam z těch zemí vyskočí mana pták, který mi něco chumpne? Takže ne, lidi, tohle, prosím, nedělejte...

Mimochodem minulý týden v Kolíně se mi stalo, že jsem si spletl obrázky dvou merfolků (oba byli prostě takoví zelení s fialovou září) a díky tomu jsem udělal velice zásadní herní chybu. Jestli to je moje chyba, nebo jestli by Wizardi měli kreslit obrázky "drobátko různoroději", o tom ať si každý zauvažuje sám...

Ad startovné: Jak výše startovného koreluje s důležitostí turnaje, to nechám k analýze jiným matematikům (sám na to nemám čas), jenom bych chtěl podotknout, že 300 Kč za Standardové PPTQ je trochu dost. 300 Kč totiž stál celý můj balík (s výjimkou pár rárek, které jsem měl z dřívějších boosterů). V kombinaci s tím, že jsou 3 boostery na hráče na ceny (což vstupnému 300 Kč zdaleka neodpovídá) a vzhledem k tomu, že vítězi se za typicky nedává nic (!) (to je na další dlouhou diskuzi), je to startovné opravdu trochu přemrštěné :-/

0 hlasů

S většinou souhlasím. Jen s tou různorodostí obrázků narazíš. Jsou tisíce karet, a nelze zajistit, aby se náhodou nějaká nepodobala jiné.

0 hlasů

Ahoj,

Taková pravidla jsou, i když zatím pouze pro feature match. Tedy následující se vztahuje i na Nassifův problém z GP Lyon:

"
• Non-creature permanents whose use may reasonably be associated with either the land or nonland area (e.g. an artifact whose only ability is a mana ability) may be located in either area, provided the overall layout is, in the judgment of tournament officials, clear. However, permanents that are also creatures (e.g. artifacts with March of the Machines on the battlefield, Dryad Arbor, or a Treetop Village that is currently a creature) must be placed in the nonland area. Players may not use other cards to intentionally obscure the presence of a permanent in any area of the battlefield."

Pokud jde o téma startovného na PPTQ, organizátoři jistě rádi vysvětlí, že startovné musí kromě cen pokrýt i řadu dalších věcí. Od nájemného a elektřiny až po rozhodčího. (Každý TO má náklady jiné).

0 hlasů

To mne překvapuje, že země nemusí být řazeny podle stejného druhu (takže je to jen doporučení? Proč já si to na turnajích - lokálních, samozřejmě - jako pako sdružuji podle druhů?).

V obecnější rovině (i když princip banů vůbec nemám rád) si myslím, že zabanovat pouze některou verzi karty je nespravedlivé - alespoň si myslím, že reprinty se vyrábějí proto, aby se ke kartě mohli dostat i hráči, kteří nemají přístup ke starší(m) verzi(m). A že je tedy férovější přijmout opatření vedoucí k většímu přehledu na fieldu.

I když to není fér, tak dává smysl, že hráč využije i triky, které nejsou přímo proti pravidlům (čímž technicky nepodvádí). Což je spíš už námět na diskuzi, zda/na kterých levelech (lokální turnaj v herně a PTQ/GP jsou dost jinde) mají být Magicová pravidla jednoduchá a všem srozumitelná, nebo zda mají mít naopak výhodu hráči, kteří pomocí pravidlové právničtiny dokážou najít skulinky v pravidlech a chytře vytrikovat protihráče.

Když jsem si jednou z přehnané sebedůvěry nepřečetl, co soupeřova bytost dělá, odvodil jsem si, že je to jednoznačně moje chyba.
Různorodější obrázky jsou dobrý nápad - hra, kde by měly všechny karty stejný obrázek, by se mi nelíbila.

Důležitost turnaje se určuje podle výše vstupného? To, že významnější turnaje jsou dražší, není žádné tajemství, ale i tak pořád věřím, že o důležitosti turnaje (pro competitive scénu) vypovídá multiplikátor.

0 hlasů

Pouze multiplikátor jako kriterium použít nelze. Například trialy na MKM jsou podle mě zajímavé, ale přitom jsou to obyčejné eventy bez vyššího multiplikátoru...

0 hlasů

Ono by bohate stacilo, kdyby nekdo ve WotC pouzil pred vydani FTV:Realms mozek...od zacatku bylo jasne, ze ten design je problemovy. Jak jsem psal - reprint v rozumnem designu a ban FTV verze(nikdo si nekupoval FTV kvuli drayde, takze by nemuselo moc lidi brecet:).
Bohuzel/bohudik je MtG tak komplexni hrou, ze pravidla nemuzou byt nikdy jednoducha. Comprehesive rules maji momentalne pres 200 stran. A zavadet ruzne verze pravidel pro ruzne urovne turnaju je nesmysl.
Multiplikator neni urcujici a navic jsou i nondci akce, ktere stoji za to navstivit :)

0 hlasů

"A zavadet ruzne verze pravidel pro ruzne urovne turnaju je nesmysl."

- tak to ale funguje. Regular REL a Competitive REL se místy dost liší.

0 hlasů

REL ovlivnuje gameplay ne pravidla jako takova.
Ja mel na mysli pravidla(mechaniky) hry a ta predpokldam funguji porad stejne vcetne veci, o kterych casual hrac ani nevi, jak se(ze se vubec) deji.

0 hlasů

OK. Já myslel, že se spíše bavíme o věcech jako rozmístění permanentů na bojišti, combat shortcut, missed triggers a tak...

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Květnové novinky ve světě Magicu

24.05.2018 23:31 – Chainer

Osobně jsem doufal, že se na Dominarii ještě nějakou tu sadu zdržíme... :-/

všechny komentáře

Report z Grand Prix Birmingham 2018 (Standard)

22.05.2018 14:14 – Caranthir

Krásně se to četlo, nenásilně vtipné a popkulturních odkazů tak akorát :) Díky za report.

všechny komentáře

Středeční výhledy 10/2018

18.05.2018 12:29 – Flamberg

Ano, trpaslík zaujal hodně.

všechny komentáře

Formát "Auction of decks" - rozbor a report

16.05.2018 07:26 – kumas

5 barevny Cruel Ultimatum kontrol z Lorwyn standartu samozrejme

všechny komentáře

Středeční výhledy 9/2018

04.05.2018 08:29 – Bimik

Jak závažná problematika! Nemohl jsem si u toho nevzpomenout na již objevené finální vyřešení rozložení "battlefieldu":...

všechny komentáře

Rozbor Dominarie na Constructed

27.04.2018 20:56 –

Mox jsem opravil, díky za upozornění ;) Rád bych se vyjádřil víc podrobně i ke zbytku, leč na to není čas. Nicméně co jsem nezmínil, to...

všechny komentáře
První předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 59 další Poslední

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz, specialista na karetní a deskové hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon