Pravidla

Pravidla Magicu - triggery s defaultní akcí

Komentáře

Triggery jsem minulý měsíc s rozhodčími řešil a nejsem si jistý, jestli je správně ten příklad 1b): Odkdy přesně se "měří" ten čas jednoho kola na připomenutí v případě Pactu? Od chvíle kdy byl Pact skutečně seslán (tj. od Adamovy hlavní fáze), nebo od chvíle, kdy byl jeho delayed trigger zapomenut (tj. od toho příslušného upkeepu)?

Dále jsme ještě řešili, co se stane, když hráč (hráči) zapomene na druhou (resp. třetí) kapitolu Ságy. Jelikož položení lore counteru je povinné, tak přitom se také ještě dějí věci, které článek nepokrývá (nejspíš se musí nějak backupovat celá hra). Možná by to stálo za doplnění.

Každopádně moc děkuji za článek!

0 hlasů

díky, Pepo.
ano vloudila se tam chybka. Příklad B by měl znít (např.) takto:
"..., zaútočí, sešle nějaké kouzlo a předá tah. Adam si odtapne, lízne kartu a hraje Rlic of Progenitus. Když chce Báře (a i sobě) exilnout karty z hrobu, všimne si tam nezaplaceného Paktu a zavolá rozhodčího. Rozhodčí zjistí, že trigger Paktu proběhl více než kolo zpátky a trigger Paktu je tak navždy zapomenut. Bára dostane od rozhodčího Warning."

0 hlasů

Také prosím o upřesnění, není mi dostatečně jasný rozdíl mezi variantami b) a c).
Nevidím tam ten rozdíl ve "více než o kolo dříve" - oba příklady jsou přeci v Bářině main stepu, ale v tom, že v případu b) je kouzlo (planeswalker) i vyhodnoceno a permanent použit, zatímco v c) pouze k seslání.

Kdy tedy má hráč nahlásit soupeřovo zapomění zaplatit pakt, aby na to soupeř prohrál?

0 hlasů

poté co jsme opravili ty chybu v B už je to jasné nebo pořád ne?
Odpověď na tvoji poslední otázku: dříve než uplyne další/příští upkeep od missnutého triggeru+když zapomnětlivec nemá dostatek many na zaplacení

0 hlasů

Teda to nám v tom páni rozhodčí dělají zase změny.
S doplacením pactu je to obzvláště libové, asi stejně jako když si u FOW neodečtete život, ale na jednom se uvědomíte a soupeř umře.
Asi to vidím ze špatného úhlu pohledu, ale pokud si hráč hrající pact vlastně nemusí svůj triger pamatovat a "nedělá" to úmyslně. Tak je protihráč, který následně čeká na vhodný okamžik pro oznámení doplacení pactu taky cheater.

Ještě že, na Standardu se takovéto věci nedějí.

A dotaz? Pokud zahraji nějaké kouzlo na které jsem neměl adekvátní (čti barevnou) manu a soupeř/hráč to zjistí ve svém či následujícím kole?
Díky za případnou reakci. :-)

0 hlasů

Turnajová pravidla říkají, že hráč není povinen upozorňovat na soupeřovy zapomenuté triggery. Případně je může připomenout, když se mu to hodí. Tedy, že hráč nemusí soupeři s triggery "pomáhat", pokud nechce.

Pozor, triggery jsou v tomto jediné. Na všechno ostatní upozorňovat musíte ihned.

BTW, i na Standardu jsou nevýhodné triggery (Curious Obsession).

"Pokud zahraji nějaké kouzlo na které jsem neměl adekvátní (čti barevnou) manu a soupeř/hráč to zjistí ve svém či následujícím kole?"
- Rozhodčí posoudí, zda je možné situaci vrátit (tedy zda se mezitím nestalo příliš mnoho věcí atd.). V závislosti na Rules Enforcement Levelu hráče buďto slovně napomeneme nebo zapíšeme oficiální Warning.

- (to vše samozřejmě po standardní investigaci)

1 hlas

ahoj,
jen doplním, že srovnání zapomenutého paktu a neodečteného životu u FOW nefunguje. Jedno je Missed Trigger (popsáno v článku), druhé Game Rule Violation (nástin řešení podal Flamberg:v zásadě se situace buď nechá "jak je" (ve většině případů, tj. ztráta života se zpětně neodečte), případně se občas může provést tzv. back-up, kdy se všechny akce vrací zpět až do momentu prohřešku.
Jak už správně poznamenal Flamberg (a je to i v článku): Soupeř hráče kontrolujícího nějaký trigger na něj MŮŽE ale NEMUSÍ upozornit. Z logiky věci vyplývá, že pokud soupeř missne jakýkoliv trigger, já za to nikdy nemohu být trestán.

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Rozhovor s Ondrou Stráským, vítězem MC Richmond

20.11.2019 11:39 – Lobo

Vtipná hláška "Nicméně jsem mu ukázal, co to znamená být lucky Stráča" :-). Jinak díky za pochvalu CMUSu...

všechny komentáře

Rozbor Golgari Food na Standard

18.11.2019 08:14 – dorlas

Ďakujem. Ono je to skôr rozbor decku, než rozoberanie mety. Tie posledné dva postrehy mali byť iba takým malým prídavkom, aj keď asi...

všechny komentáře

Report z Magic Festu v Utrechtu

16.11.2019 09:55 – Chainer

Další pěkný report, kterým jsem si ukrátil další dlouhou cestu. Díky a na stream se někdy určitě stavím!

všechny komentáře

Coverage z Mythic Championship VI a Grand Prix Richmond 2019

11.11.2019 11:15 – Lobo

Taktéž se přidávám ke gratulacím!! Skvělý úspěch!

všechny komentáře

Středeční výhledy 18/2019

08.11.2019 18:09 – Chainer

Mythic Championship ještě hrají Jirka Vaněk, Lukáš Dušek, Martin Hrycej a ze slovenských hráčů Ivan Floch. Promiňte, kluci, a go, go, go!!!...

všechny komentáře

Formát Commander - shrnutí nového oznámení

08.11.2019 13:15 – Nitrogold

Ja jsem zacinal na standartu,casem jsem presedlal na modern a vlastnil prvni Bogle deck s kterym se dalo i neco zahrat =D Pak jsem...

všechny komentáře
První předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 84 další Poslední

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon