Ostatní
Hodnocení karet z New Phyrexia a první balíčky na nový Standard
Obecně platí, že třetí sady bloku se rozbalí nejméně, a proto jsou karty z této edice dražší, i když třeba nedosahují kvalit karet z předchozích dvou edic. Když poptávka převyšuje nabídku, ceny to samozřejmě šroubuje nahoru. Na druhou stranu se za pár týdnů koná GP Praha, kde se nové edice jen na hlavním turnaji otevře přes 100 displayů, což v průměru znamená 45 kusů každého mythic réra, 90 kusů každého réra a 180 kusů každého uncommonu. Na GP bude mnoho hráčů, kteří Magic normálně moc nehrají, pouze je láká hrát na GP a budou se chtít karet zbavit. Proto je možná lepší na nákup karet počkat až na Grand Prix.
Sword of War and Peace + Batterskull
Dvojice nových mytických equipmentů posílí pozici Stoneforge Mystica na dnešním standardu, který je již teď s přehledem nejdražším rare na standardu. Zároveň bude třeba při zahrání Stoneforge Mystica zapojit mozkové závity a vymyslet, který equipment si najít. Protekce na bílou a červenou konečně trošku vyrovnají formát a poskytnou dobrou zbraň proti Caw Blade a nejspíše úplně pohřbí Boros. Nový meč také dovoluje útočit do hráče a zároveň pak efektemn popravit i soupeřova planeswalkera, což není zanedbatelná možnost. Batterskull udělá ze Stoneforge Mystica ultimátní hrozbu pro všechny aggro decky a nejen je (nelze například zahrát Jace, the Mind Sculptora proti aktivnímu Mysticovi, bounce ani fateseal ho neuchrání od smrti).
Oba equipmenty se budou hrát jednou v téměř každém balíčku obsahujícím Stoneforge Mystica. Cena Batterskullu je nyní přibližně 400 Kč a podle nás bude mírně klesat k 300 korunám a po rotaci Stoneforge Mystica ze standardu klesne ještě možná o kousek. Na rozdíl od toho Sword of War and Peace (nyní 350 - 420 Kč) bude na ceně stoupat, odhadem až k 690 Kč. Proto bychom vám jeho koupi doporučili, ale u všech těchto doporučení mějte na mysli, že hlavní odpovědnost za nákup karet nesete vy, my vám pouze nabízíme tipy, jak se k nákupu sami stavíme.
Phyrexian Obliterator
Přestože je obrácený Negator třetí nejdražší kartou edice, jeho schopnosti tomu moc neodpovídají. Jeho manacost ho předurčuje pouze do celočerného balíčku a to není zrovna tier 1 archetyp (a ani nebude). Navíc neschopnost projít Jace testem z něj prozatím nedělá dobrou volbu na pozici finishera. Jen namátkově removal, který umí vyřešit Obliteratora: Day of Judgemnt, Journey to Nowhere, Tumble Magnet, Oust, Go for the Throat, Beast Within. Pokud si i přesto přejete Obliteratora pořídít, doporučujeme počkat, jeho cena by měla jít výrazně dolů, z dnešních 350 Kč na lidových 150 Kč (Obliterator by měl sledovat vývoj, kterým si prošel i Abyssal Persecutor).
Urabrask, the Hidden
Tělo 4/4 s haste za pět man není pro červenou žádný zázrak. Do agresivních balíčků je příliš pomalé a Koth i Hero of Oxid Ridge Urabraska zastiňují. Dle našeho názoru nebude tato karta žádným skrytým pokladem. Minimálně do září si ho nejspíše nezahrajeme. Jeho cena by měla zůstat stejná, kolem 100 - 120 Kč.
Nejdražší rare sady je nová Extirpate dostupná pro všechny barvy. Na první pohled skvělý efekt za malou cenu. Důležitá otázka je: Co chceme Extirpovat? Na bloku prozatím není žádné kombo se hřbitovem, na Standardu a Extended máme jako cíl Vengevine a víc nic. Po rychlém průzkumu by se tedy dalo řící, že o Extrakci moc zájem nebude. Tato karta jistě najde uplatnění na Legacy, ale to samo o sobě pro opodstatnění její finanční ceny nestačí. Navíc je Extrakce buy-a-box promo, takže očekáváme pokles její ceny ze 170 Kč na 100 - 120 Kč.
Puresteel Paladin
Kolik hrajete equipmentů v decku? Tři, pět? Kolik jich zahrajete průměrně za hru? To by měly být vaše otázky spojené s touto kartou, jejíž efekt je velice zrádný. Paladin sám totiž nic neumí. Nepomáhá vám equipmenty hledat a ani nepředstavuje vážnější hrozbu pro soupeře. Kolo, které ztratíte hraním Paladina, může být rozhodující. Proto bychom Paladina mimo monowhite Quest nehráli. Paladin rozhodně nepatří do každého balíčku s equipmenty. Jeho schopnost by mohla dobře fungovat, pokud by váš balíček obsahoval 12 - 16 Living Weapon equipmentů, těch hratelných ale podle nás nevyšel dostatek. U této karty očekáváme drobný pokles ceny z dnešních 90 - 100 Kč na 70 Kč.
Hex Parasite
Artefakt s manacost menším nebo rovném jedné, znamená, že se jedná o cíl Trinket Mága a zdá se, že cíl velmi kvalitní. Tohoto broučka uplatníte proti následujícím kartám: Jace (a ostatní planeswalkeři), Tumble Magnet, Everflowing Chalice, Sphere of the Suns, Quest for the Holy Relic, atd. Parasit také umí uzdravovat vaše bytosti po styku s infect útočníky. Poměr cena výkon je u této karty úžasný. V Tempered Steel decích konečně nahradí smutného Vector Aspa. Jako další cíl pro Trinket Mage by mohl pomoci se Trinkeťákovi konečně vrátit alespoň do nějakých balíčků na standardu. Tato karta je nesmírně univerzální a je možné ji hrát v libovolném balíčku, proto si myslíme, že její cena poroste z dnešních 80 Kč až na 120 Kč.
Birthing Pod
S touto kartou se skvělě pobavíte při konstrukci balíčku a nejspíše i při jeho hraní. Základem by měla být rychlá mana pomocí potvor, několik prolizů a samotný artefakt. Následně množství podivných potvor po křivce s různými comes in to play (enter the battlefield) efekty. Zakončení křivky obstará parta Titánů a jeden z Praeatorů. Balíček rozhodně nebude tier 1 a pravděpodobně ani tier 2, ale kdo nehraje na vítězství, ale pro srandu a rád se baví při konstrukci, pro toho je Birthing Pod jasná volba. Jeho cena by měla zůstat kolem dnešních 60 Kč.
Myr Superion
Tato karta není nejlepším kamarádem Myrů, ale Joraga Treespeakera. Seslat ho můžete také pomoci Lotus Cobry, Kozilek’s Predator, Grand Architecta, Palladium Myra nebo více kopií karet jako je Birds of Paradise, Llanowar Elves, Nest Invader či oživeného Inkmoth Nexusu (pokud nemá summoning sickness). Čísla odpovídají slušně stavěnému Tarmogoyfovi, takže Myr Superiona na standardu nejspíše uvidíme. Jeho výhodou je samozřejmě také to, že je imunní vůči Go for the Throat. Jeho cena by se podle nás měla zvýšit z 50 Kč na cca 80 Kč.
Phyrexian Metamorph
Ty máš Titána? Já taky. Drobnou nevýhodou je, že ten soupeřův byl ve hře první a tedy i první útočí. Výhodou naopak je, že ten náš stál jen 3 many a tak lze ještě zahrát další kouzlo. Například zabít soupeřova Titána, zahrát druhého Metamorfa a mít tak titány dva... No zpátky na zem. Klonové se na constructed nikdy moc nehráli. Teď je možné klonovat v každe barvě a ještě o manu levněji a kromě bytostí můžete klonovat i různé equipmenty, Magnety, apod. Takže je dobré mít tuto kartu v paměti, někdy se určitě může hodit. Důležitá je také interakce s legendárními bytostmi, na které Metamorph působí jako Vindicate. Elfové tak mají odpověď na Linvalu, a pokud ji soupeř nemá, tak mají dalšího elfa do komba. Dalším využitím je poměrně zajímavé kombo Leonin Relic Warden + Metamorph. Toto dvoukaretní kombo funguje velice jednoduše. Metamorph přijde do hry jako Leonid a zacíluje sám sebe. Odstraní se ze hry a spustí se tak jeho schopnost při odchodu ze hry a on se zase vrátí. Tím můžete spustit nekonečně triggerů enter the battlefield u ostatních potvor. Například Soul’s Attendant či Suture Priest tak přidají libovolný počet životů. Karta vyjde také jako release promo, ale přesto si myslíme, že by cena Metamorpha měla stoupnout z 50 Kč na 80 Kč.
Torpor Orb
Karta s obrovským potenciálem. Chrání vás před triggery soupeřových potvor jako je Stoneforge Mystic, Titání, Acidic Slime, Avenger, Precursor Golem, Goblin Bushwacker a zároveň vám umožňuje se vyhýbat negativním triggerům potvor vlastních, například: Phyrexian Dreadnought, Hunted Dragonm, apod. Co více si přát od artefaktu za 2 many? Aby stál manu jedinou. Manacost dva znamená, že vás neuchrání před Stoneforge Mysticem na draw a nelze ho najít Trinket Magem. Neřeší Titány ve hře, jeho další kopie na stole je úplně zbytečná. Pořád se vám zdá dobrý? Torpor Orb nebude tak úžasnou kartou, jak se na první pohled zdálo, ale přesto si nějaké uplatnění nejspíše najde. Uvidíme ho v balíčcích, kterým stačí zdržet Valakut o kolo (popřípadě se umí s Titánem ve hře jednoduše vypořádat), nebo jako odpověď na nové Splinter Twin kombo a Metamorph kombo. Za poměrně lidovou cenu je tento artefakt dobrým doplňkem, který se neztratí v téměř žádném sideboardu.
Melira, Sylvok Outcast
Striktní sideboardová karta proti aggro poisonu, pokud se tento balíček náhodou někdy začne hrát.... Taktéž kombo na nesmrtelnost s Phyrexian Unlife. A aby komb nebylo málo, tak Merila skvěle spolupracuje se schopností persist z Shadowmooru. Kitchen Finks tak nedostanou žeton při znovupříchodu do hry a jsou tak nesmrtelné. Pokud do této rovnice přidáte libovolný sacrifice efekt (Viscera Seer, Bloothrone Vampire) máte tak opět nekonečně životů, či nekonečně damage s Murderous Redcap.
Life’s Final
Globálních resetů máme na standardu více (z černé zejména Black Sun’s Zenith), ale Life’s Final je zajímavým spojením resetu a Memoricide, které se neubráníme diverzitou finisherů. V mirroru controlů se bude jednat o kartu, se kterou je potřeba počítat, zejména když po rotaci přijdeme o manlandy a Jace, the Mind Sculptora. Cena se hýbat nebude.
Fresh Meat
Kromě skvělého názvu (hráči Etherlords ví, o čem mluvím) má tato karta i kombózní abilitu. Přestože tomu prozatím její cena neodpovídá, mohlo by se jednat o jeden ze skrytých pokladů této edice. Kombinace s Awakening Zone, Nest Invaderem a Kozilek’s Predator se přímo vybízí. Do kombinace přimícháme podle chuti Furnace Celebration či Eldrazi Monument a necháme soupeře dlouze přemýšlet, co že jsme si to postavili za deck. Cena 25 Kč má potenciál vystoupat k 70 korunám, pokud se tento balíček uchytí.
Blade Splicer
Dvě potvory za cenu jedné, o této kartě je dobré v poli equipmentů vědět. Taktéž dělá bezbarvého golema, což by při existenci Sword of War and Peace mohlo být pro Caw Blade přitažlivé. Cena 20 Kč určitě stojí za spekulativní nákup.
Phyrexian Unlife
Získání 10 životů za 3 many a zároveň ochrana před Tendrils of Agony. Taktéž si můžete líznout celou knihovnu s Ad Nauseum. Na standardu se ale moc hrát nebude, vždyť je to jen obdoba nehrané Rest for the Weary. Cena v obchodech se výrazně měnit nebude.
Tato karta pravděpodobně změní tvář Legacy formátu, ale toto zhodnocení necháme na povolanějších lidech. Na standardu by byl Misstep v maindecku krokem špatným směrem. Jeho aktuální cíle jsou Goblin Guide, Steppe Lynx, Lightning Bolt, Spikeshot Elder, Spell Pierce, Preordain, Inqisition of Kozilek, Duress, Despise, Glint Hawk, Quest for the Holy Relic, Birds of Paradise, Llanowar Elves a jistě i další. Přestože je seznam cílů opravdu dlouhý, nejsou v něm zahrnuty nejdůležitější karty formátu. Valakut se této kartě vysmívá a Caw Blade to také příliš nepoškodí. Pokud hrajete balíček, kterému extrémně vadí Lightning Bolt či Duress, Misstep si možná místo v sidu najde.
Beast Within
Pokud se v něčem New Phyrexia vytáhla, tak to jsou hratelné uncommony. Beast Within představuje univerzální odpověď na libovolnou kartu na formátu a to za poměrně malou cenu 3/3 slona pro soupeře. Pokud vám slon nevadí (tzn. hrajete Valakut, Jace, protekční meče, apod.), představuje Beast Within instatní Vindicate pro zelenou barvu a to z ní dělá jednu z nejlepších karet, kterou si tato barva vůbec mohla představit. Nejvíce z této karty bude těžit nejspíše Valakut, kterému soupeřova 3/3 vadí jen výjimečně. Naopak Beast Within mu poskytne odpověď na libovolnou kartu na formátu a jako bonus udělá z mirroru Valakutu netriviální záležitost. Možnost zničení hory v reakci na triggery Valakutu bude velice častý mód této karty. Beast Within bude tedy také skvělou odpovědí zelených aggro decků proti Valakutu a učiní tak mnohdy nemožné rozhodování při hledání zemí Primeval Titánem. Valakutu taktéž pomůže protáhnout hru proti Caw Blade, a proto by mohla na scénu znovu přijít Gaea’s Revenge.
Despise
Je Despise lepši než Inkvizice na současném standardu? A půjde hrát Despise s Inkvizicí najednou? Odpověď na první otázku je spíše ne, ale je to hodně těsný souboj. Despise však určitě představuje skvělý doplněk k Inkvizici a dočkáme se tak balíčku s osmi kusy zahazování (Duress zůstane v sideboardu některých balíčků jako odpověď na kontroly).
Dismember
Nový Snuff Out, který lze hrát v libovolném balíčku své uplatnění určitě najde. Jeho jedinou nevýhodou je, že nezabije Titány, ale nemůžeme chtít všechno. MonoRed se rád zbaví Kor Firewalkera či Baneslayera, stejně tak MonoWhite a nepohrdne odpovědí na Phyrexian Crusadera. Čtyři životy už zavání pokusem o sebevraždu, ale v čistých aggro strategiích to nebude až tolik vadit.
Dispatch
Steel Aggro s novou edicí pěkně posiluje. Metalcraft by neměl být problém a možnost za jednu manu odstranit soupeřu bytost je nezanedbatelná. Přesto to bude spíše sideboardový kousek. Současná metagame moc nepřeje spot removalu a Steel Aggro potřebuje zachovat kritickou masu artefaktů, aby si udržel konzistenci. Taktéž cizí bytosti nejsou ten největší problém, který tento balíček trápí. To stejné platí asi i pro Legacy Affinitu, kde již Dispatch představuje lepší Sword, protože metalcraft s artefaktovými zeměmi nebude nikdy problém.
Mindcrank
Mindcrank zde uvádíme jen proto, že představuje kombo s Bloodchief Ascesion. Lze tedy postavit velice agresivní B/R build, který se snaží Ascensi nabít co nejrychleji a soupeře pak zabít kombem. Dobrá zpráva je ta, že Ascence je obvykle dobrá i sama o sobě, špatná je ta, že Mindcrank není.
Corrupted Resolve
Toto counterování je do kontrolních balíčků příliš situační, ale do nějaké aggro verze UB Infectu by si cestu najít mohlo. Pokud soupeře alespoň jednou otrávíme, máme hard counter za dvě many, což je velmi silná zbraň.
Deceiver Exarch
Nové kombo na formátu. Na rozdíl od Mindcrank Ascension je Deceiver Exarch + Splinter Twin vážným soutěžícím v poli. Modročervená kombinace komba ho téměř předurčuje k spolupráci s Pyromancer Ascension. Výhodou Exarcha je jeho Flash schopnost a zároveň čtyřka dozadu, která ho činí odolným proti Lightning Boltu. Spolu s množstvím prolizu, který nabízí Pyromancer Ascention deck by nemělo být težké kombinaci ve čtvrtém kole poskládat.
Tezzeret's Gambit
Karetní výhodu nyní může mít kterákoliv barva. Jedná se vlastně o trochu dražší Sign in Blood, navíc s výhodou proliferate, která je silná zejména v kombinaci s ultimátkami planeswalkerů. Tato karta má potenciál.
Jistě nejlepší commona sady. Nejdříve tu byl Street Wraith, který za 2 životy jen zmenšoval balíček na 56 karet. Teď tu máme Probe, který nám zmenšuje balíček a navíc nám dává velmi důležitou informaci o soupeřově ruce. Možnost hrát ji za manu i zadarmo a bez ztráty karty dělá z Probe vynikající kartu. Její domov na standardu je přirozeně v Pyromancer Ascension decku. Je ale možné, že se bude hrát i v ostatních modrých balíčcích, ačkoliv asi ne v plném počtu. Každopádně je to zatím nejlepší cycling karta, která doposud vyšla, takže každý balíček, který nechce hrát 60 karet bude mít o tuto kartu jistě zájem.
Porcelain Legionnaire
Další podpůrná karta do Tempered Steel balíčku. Úžasná dvoumanová bytost, která vás bude trápit jak na draftech, tak na standardu. Jednička dozadu sice znamená, že ho lze jednoduše zabít Contagion Claspem či Mortarpodem, v boji ale díky First strike vydrží určitě déle.
Glistener Elf + Mutagenic Growth
Infect strategie má konečně pořádnou jednomanovou bytost a k tomu navíc myšku, kterou lze hrát zadarmo. Infect se možná stane hratelným i na Legacy v kombinaci s Invigorate a Berserk.
Apostle's Blessing
Přečtěte si tuto kartu pořádně. Co je nejsilnější kombinací karet na standardu? Bytost equipnutá nějakým mečem. Apostle’s Blessing vám za jednu manu a 2 životy ochrání obě části tohoto komba, vyřeší jak zabíjení bytosti, tak ničení artefaktu. Dokáže vaši bytost uchránit i před tapnutím Magnetem nebo dovolí vaší bytosti projít soupeřovou jednobarevnou obranou. Blessing si tak podle nás najde určitě místo v sideboardu Caw Blade balíčků. Škoda jen, že nemůžeme touto kartou cílit protihráčovi bytosti, ze kterých by tak mohli popadat meče.
Volt Charge
Tato karta představuje je ideálním doplňkem Kotha. Ve čtvrtém (či třetím kole přes Sphere of the Suns) zahrajete Kotha a zaútočíte Mountainou. V dalším kole zahraje Volt Charge a ultimátku Kotha. Jak jednoduché.
Immolating Souleater
Velmi nebezpečná potvora do suicide balíčků, která umí jet ve třetím kole sama za 10 s Assault Strobe či Fling dokonce za 20 damage. Je nachylná na kde co, ale proto se těmto balíčkům říká suicide.
Cena rarit je vyjma Extrakce pod 100 korunami, ale je zde velmi mnoho karet v cenové hladině 50 - 80 Kč, z nichž některé mohou zažít strmý růst pokud se budou hrát.
V této edici také vyšlo o polovinu více uncommonů než například ve Worldwake či Mirrodin Besieged. Úček tak bude otevřeno méně a jejich cena by tak měla být v průměru o něco vyšší, což lze dobře vidět již teď.
Průměrná cena rozbaleného boosteru podle prodejních cen je nyní cca 67 Kč, což je velmi nízké číslo, které již nijak výrazně nebude klesat (v řádu měsíců pouze tak ke 62 Kč / booster). Proto se až na zmíněné výjimky nevyplatí čekat na nákup kusovek a karty si proto pořiďte nejpozději na GP Praha.
A na závěr slíbené decklisty s drobným komentářem. Decky jsme nestihli pořádně otestovat, jsou to pouze teoretické koncepty, které se ale také určitě hodí. Alespoň nepřijdete o tu zábavu dolaďování balíčků s novou edicí.
Nijak úžasný Mortarpod nahradil Batterskull a samozřejmě jsme přidali i nový meč. Ten mění konstrukci tohoto balíčku asi nejvíce. Již nemůžeme spoléhat na Condemn, protože soupeřova bytost bude mít protekci, takže musíme volit dražší Tumble Magnet. Gitaxian Probe nám dává informaci o možnostech soupeře, takže pak můžeme lépe útočit se Sword of Feast and Famine. Blade Splicer je zajímavou bytostí 2 v 1, Venser už spolupracuje s dostatečným počtem karet a jeho -1 abilita se také může hodit. Zatím v balíčku nehrajeme Day of Judgment a spoléháme na sílu Batterskullu a Oustu v sideboardu, pokud bude ale metagame plná středně rychlých aggro balíčků, do maindecku se zase vrátí. V sideboardu nikoho asi nepřekvapí 4x Flashfreeze proti Valakutu a Splinter Twin kombu, za to Sphinx je zajímavá. Je to karta do mirroru, kde může blokovat bytost se Sword of War and Peace, poskytuje nám karetní výhodu a v mirroru na ní není jednoduchá odpověď. Blessing slouží pro ochranu naší hlavní kill kondice (bytost + meč) proti Beast Within a jiným škaredým kartám.
Valakut
Valakut doznal pouze jediné změny a to je zařazení Beast Within. K čemu je tato karta dobrá, jsme už uvedli výše v článku. Výhodou Valakutu je také to, že je k blokování 3/3 beasta velmi dobře vybaven (Overgrown Battlement).
Pyro Twin
Spojení dvou komb v jednom balíčku. Nabití Pyromancer Ascension je nyní jednodušší díky Gitaxian Probe, která nahrazuje už bezmála rok chybějící Ponder. Výherní kombinací je také Splinter Twin + Deceiver Exarch, který nám vytvoří nekonečně bytostí, které s haste ušlapou soupeře do země. V sideboardu uvidíme určitě nějaký ten Dispel a možná i Mental Misstep a dále nějaké odpovědi na aggro bytosti (Burst Lightning, Pyroclasm). Tento balíček by mohl pořádně rozvířit ustálené pole standardu.
Metamorph Life
Další kombo balíček, tentokráte založený na kartách Phyrexian Metamorph + Leonin Relic-Warden (kombo tedy lze hrát i na bloku), které nám spustí libovolný počet enter the battlefield triggerů, které umí využít duo bytostí přidávajících životy nebo Bramblesnap, který nám naroste do obrovských rozměrů. Tomuto balíčku nedáváme moc šancí, protože životy jsou vám na nic proti infectu a dokonce i proti Caw-Blade, která hraje Inkmoth Nexus.
Za 14 dní se můžete těšit na naše první turnajové zkušenosti s novou edicí.
Pavel Češka a Tomáš Vaněk
Mythic rares
Karn Liberated
Karn je v předprodeji nejdražší kartou edice (cca 600 - 750 Kč). První bezbarvý planeswalker má určitě co nabídnout. Dvojitá Vindicate, kterou lze hrát v kterémkoliv balíčku, mocných 10 loyalty, pokud využijeme schopnost zahození karty a ultimátní abilita, kterou do této doby v určité míře uměla jen karta Shahrazad. Karn se určitě bude hrát ve všech EDH balíčcích a nebude chybět ani v žádné Cube. U nás ale není cena karty natolik závislá na těchto ukazatelích, jako spíše na tom, jak je karta hratelná na standardu. A sedm man na formátu, kterému dominuje Stoneforge Mystic a Valakut je prostě moc, dokonce i za pomoci Lotus Cobry. Cena karta tak bude padat dolů a za dva měsíce se podle nás bude pohybovat kolem 390 Kč.Sword of War and Peace + Batterskull
Dvojice nových mytických equipmentů posílí pozici Stoneforge Mystica na dnešním standardu, který je již teď s přehledem nejdražším rare na standardu. Zároveň bude třeba při zahrání Stoneforge Mystica zapojit mozkové závity a vymyslet, který equipment si najít. Protekce na bílou a červenou konečně trošku vyrovnají formát a poskytnou dobrou zbraň proti Caw Blade a nejspíše úplně pohřbí Boros. Nový meč také dovoluje útočit do hráče a zároveň pak efektemn popravit i soupeřova planeswalkera, což není zanedbatelná možnost. Batterskull udělá ze Stoneforge Mystica ultimátní hrozbu pro všechny aggro decky a nejen je (nelze například zahrát Jace, the Mind Sculptora proti aktivnímu Mysticovi, bounce ani fateseal ho neuchrání od smrti).
Oba equipmenty se budou hrát jednou v téměř každém balíčku obsahujícím Stoneforge Mystica. Cena Batterskullu je nyní přibližně 400 Kč a podle nás bude mírně klesat k 300 korunám a po rotaci Stoneforge Mystica ze standardu klesne ještě možná o kousek. Na rozdíl od toho Sword of War and Peace (nyní 350 - 420 Kč) bude na ceně stoupat, odhadem až k 690 Kč. Proto bychom vám jeho koupi doporučili, ale u všech těchto doporučení mějte na mysli, že hlavní odpovědnost za nákup karet nesete vy, my vám pouze nabízíme tipy, jak se k nákupu sami stavíme.
Phyrexian Obliterator
Přestože je obrácený Negator třetí nejdražší kartou edice, jeho schopnosti tomu moc neodpovídají. Jeho manacost ho předurčuje pouze do celočerného balíčku a to není zrovna tier 1 archetyp (a ani nebude). Navíc neschopnost projít Jace testem z něj prozatím nedělá dobrou volbu na pozici finishera. Jen namátkově removal, který umí vyřešit Obliteratora: Day of Judgemnt, Journey to Nowhere, Tumble Magnet, Oust, Go for the Throat, Beast Within. Pokud si i přesto přejete Obliteratora pořídít, doporučujeme počkat, jeho cena by měla jít výrazně dolů, z dnešních 350 Kč na lidových 150 Kč (Obliterator by měl sledovat vývoj, kterým si prošel i Abyssal Persecutor).
Urabrask, the Hidden
Tělo 4/4 s haste za pět man není pro červenou žádný zázrak. Do agresivních balíčků je příliš pomalé a Koth i Hero of Oxid Ridge Urabraska zastiňují. Dle našeho názoru nebude tato karta žádným skrytým pokladem. Minimálně do září si ho nejspíše nezahrajeme. Jeho cena by měla zůstat stejná, kolem 100 - 120 Kč.
Rares
Surgical ExtractionNejdražší rare sady je nová Extirpate dostupná pro všechny barvy. Na první pohled skvělý efekt za malou cenu. Důležitá otázka je: Co chceme Extirpovat? Na bloku prozatím není žádné kombo se hřbitovem, na Standardu a Extended máme jako cíl Vengevine a víc nic. Po rychlém průzkumu by se tedy dalo řící, že o Extrakci moc zájem nebude. Tato karta jistě najde uplatnění na Legacy, ale to samo o sobě pro opodstatnění její finanční ceny nestačí. Navíc je Extrakce buy-a-box promo, takže očekáváme pokles její ceny ze 170 Kč na 100 - 120 Kč.
Puresteel Paladin
Kolik hrajete equipmentů v decku? Tři, pět? Kolik jich zahrajete průměrně za hru? To by měly být vaše otázky spojené s touto kartou, jejíž efekt je velice zrádný. Paladin sám totiž nic neumí. Nepomáhá vám equipmenty hledat a ani nepředstavuje vážnější hrozbu pro soupeře. Kolo, které ztratíte hraním Paladina, může být rozhodující. Proto bychom Paladina mimo monowhite Quest nehráli. Paladin rozhodně nepatří do každého balíčku s equipmenty. Jeho schopnost by mohla dobře fungovat, pokud by váš balíček obsahoval 12 - 16 Living Weapon equipmentů, těch hratelných ale podle nás nevyšel dostatek. U této karty očekáváme drobný pokles ceny z dnešních 90 - 100 Kč na 70 Kč.
Hex Parasite
Artefakt s manacost menším nebo rovném jedné, znamená, že se jedná o cíl Trinket Mága a zdá se, že cíl velmi kvalitní. Tohoto broučka uplatníte proti následujícím kartám: Jace (a ostatní planeswalkeři), Tumble Magnet, Everflowing Chalice, Sphere of the Suns, Quest for the Holy Relic, atd. Parasit také umí uzdravovat vaše bytosti po styku s infect útočníky. Poměr cena výkon je u této karty úžasný. V Tempered Steel decích konečně nahradí smutného Vector Aspa. Jako další cíl pro Trinket Mage by mohl pomoci se Trinkeťákovi konečně vrátit alespoň do nějakých balíčků na standardu. Tato karta je nesmírně univerzální a je možné ji hrát v libovolném balíčku, proto si myslíme, že její cena poroste z dnešních 80 Kč až na 120 Kč.
Birthing Pod
S touto kartou se skvělě pobavíte při konstrukci balíčku a nejspíše i při jeho hraní. Základem by měla být rychlá mana pomocí potvor, několik prolizů a samotný artefakt. Následně množství podivných potvor po křivce s různými comes in to play (enter the battlefield) efekty. Zakončení křivky obstará parta Titánů a jeden z Praeatorů. Balíček rozhodně nebude tier 1 a pravděpodobně ani tier 2, ale kdo nehraje na vítězství, ale pro srandu a rád se baví při konstrukci, pro toho je Birthing Pod jasná volba. Jeho cena by měla zůstat kolem dnešních 60 Kč.
Myr Superion
Tato karta není nejlepším kamarádem Myrů, ale Joraga Treespeakera. Seslat ho můžete také pomoci Lotus Cobry, Kozilek’s Predator, Grand Architecta, Palladium Myra nebo více kopií karet jako je Birds of Paradise, Llanowar Elves, Nest Invader či oživeného Inkmoth Nexusu (pokud nemá summoning sickness). Čísla odpovídají slušně stavěnému Tarmogoyfovi, takže Myr Superiona na standardu nejspíše uvidíme. Jeho výhodou je samozřejmě také to, že je imunní vůči Go for the Throat. Jeho cena by se podle nás měla zvýšit z 50 Kč na cca 80 Kč.
Phyrexian Metamorph
Ty máš Titána? Já taky. Drobnou nevýhodou je, že ten soupeřův byl ve hře první a tedy i první útočí. Výhodou naopak je, že ten náš stál jen 3 many a tak lze ještě zahrát další kouzlo. Například zabít soupeřova Titána, zahrát druhého Metamorfa a mít tak titány dva... No zpátky na zem. Klonové se na constructed nikdy moc nehráli. Teď je možné klonovat v každe barvě a ještě o manu levněji a kromě bytostí můžete klonovat i různé equipmenty, Magnety, apod. Takže je dobré mít tuto kartu v paměti, někdy se určitě může hodit. Důležitá je také interakce s legendárními bytostmi, na které Metamorph působí jako Vindicate. Elfové tak mají odpověď na Linvalu, a pokud ji soupeř nemá, tak mají dalšího elfa do komba. Dalším využitím je poměrně zajímavé kombo Leonin Relic Warden + Metamorph. Toto dvoukaretní kombo funguje velice jednoduše. Metamorph přijde do hry jako Leonid a zacíluje sám sebe. Odstraní se ze hry a spustí se tak jeho schopnost při odchodu ze hry a on se zase vrátí. Tím můžete spustit nekonečně triggerů enter the battlefield u ostatních potvor. Například Soul’s Attendant či Suture Priest tak přidají libovolný počet životů. Karta vyjde také jako release promo, ale přesto si myslíme, že by cena Metamorpha měla stoupnout z 50 Kč na 80 Kč.
Torpor Orb
Karta s obrovským potenciálem. Chrání vás před triggery soupeřových potvor jako je Stoneforge Mystic, Titání, Acidic Slime, Avenger, Precursor Golem, Goblin Bushwacker a zároveň vám umožňuje se vyhýbat negativním triggerům potvor vlastních, například: Phyrexian Dreadnought, Hunted Dragonm, apod. Co více si přát od artefaktu za 2 many? Aby stál manu jedinou. Manacost dva znamená, že vás neuchrání před Stoneforge Mysticem na draw a nelze ho najít Trinket Magem. Neřeší Titány ve hře, jeho další kopie na stole je úplně zbytečná. Pořád se vám zdá dobrý? Torpor Orb nebude tak úžasnou kartou, jak se na první pohled zdálo, ale přesto si nějaké uplatnění nejspíše najde. Uvidíme ho v balíčcích, kterým stačí zdržet Valakut o kolo (popřípadě se umí s Titánem ve hře jednoduše vypořádat), nebo jako odpověď na nové Splinter Twin kombo a Metamorph kombo. Za poměrně lidovou cenu je tento artefakt dobrým doplňkem, který se neztratí v téměř žádném sideboardu.
Melira, Sylvok Outcast
Striktní sideboardová karta proti aggro poisonu, pokud se tento balíček náhodou někdy začne hrát.... Taktéž kombo na nesmrtelnost s Phyrexian Unlife. A aby komb nebylo málo, tak Merila skvěle spolupracuje se schopností persist z Shadowmooru. Kitchen Finks tak nedostanou žeton při znovupříchodu do hry a jsou tak nesmrtelné. Pokud do této rovnice přidáte libovolný sacrifice efekt (Viscera Seer, Bloothrone Vampire) máte tak opět nekonečně životů, či nekonečně damage s Murderous Redcap.
Life’s Final
Globálních resetů máme na standardu více (z černé zejména Black Sun’s Zenith), ale Life’s Final je zajímavým spojením resetu a Memoricide, které se neubráníme diverzitou finisherů. V mirroru controlů se bude jednat o kartu, se kterou je potřeba počítat, zejména když po rotaci přijdeme o manlandy a Jace, the Mind Sculptora. Cena se hýbat nebude.
Fresh Meat
Kromě skvělého názvu (hráči Etherlords ví, o čem mluvím) má tato karta i kombózní abilitu. Přestože tomu prozatím její cena neodpovídá, mohlo by se jednat o jeden ze skrytých pokladů této edice. Kombinace s Awakening Zone, Nest Invaderem a Kozilek’s Predator se přímo vybízí. Do kombinace přimícháme podle chuti Furnace Celebration či Eldrazi Monument a necháme soupeře dlouze přemýšlet, co že jsme si to postavili za deck. Cena 25 Kč má potenciál vystoupat k 70 korunám, pokud se tento balíček uchytí.
Blade Splicer
Dvě potvory za cenu jedné, o této kartě je dobré v poli equipmentů vědět. Taktéž dělá bezbarvého golema, což by při existenci Sword of War and Peace mohlo být pro Caw Blade přitažlivé. Cena 20 Kč určitě stojí za spekulativní nákup.
Phyrexian Unlife
Získání 10 životů za 3 many a zároveň ochrana před Tendrils of Agony. Taktéž si můžete líznout celou knihovnu s Ad Nauseum. Na standardu se ale moc hrát nebude, vždyť je to jen obdoba nehrané Rest for the Weary. Cena v obchodech se výrazně měnit nebude.
Uncommons
Mental MisstepTato karta pravděpodobně změní tvář Legacy formátu, ale toto zhodnocení necháme na povolanějších lidech. Na standardu by byl Misstep v maindecku krokem špatným směrem. Jeho aktuální cíle jsou Goblin Guide, Steppe Lynx, Lightning Bolt, Spikeshot Elder, Spell Pierce, Preordain, Inqisition of Kozilek, Duress, Despise, Glint Hawk, Quest for the Holy Relic, Birds of Paradise, Llanowar Elves a jistě i další. Přestože je seznam cílů opravdu dlouhý, nejsou v něm zahrnuty nejdůležitější karty formátu. Valakut se této kartě vysmívá a Caw Blade to také příliš nepoškodí. Pokud hrajete balíček, kterému extrémně vadí Lightning Bolt či Duress, Misstep si možná místo v sidu najde.
Beast Within
Pokud se v něčem New Phyrexia vytáhla, tak to jsou hratelné uncommony. Beast Within představuje univerzální odpověď na libovolnou kartu na formátu a to za poměrně malou cenu 3/3 slona pro soupeře. Pokud vám slon nevadí (tzn. hrajete Valakut, Jace, protekční meče, apod.), představuje Beast Within instatní Vindicate pro zelenou barvu a to z ní dělá jednu z nejlepších karet, kterou si tato barva vůbec mohla představit. Nejvíce z této karty bude těžit nejspíše Valakut, kterému soupeřova 3/3 vadí jen výjimečně. Naopak Beast Within mu poskytne odpověď na libovolnou kartu na formátu a jako bonus udělá z mirroru Valakutu netriviální záležitost. Možnost zničení hory v reakci na triggery Valakutu bude velice častý mód této karty. Beast Within bude tedy také skvělou odpovědí zelených aggro decků proti Valakutu a učiní tak mnohdy nemožné rozhodování při hledání zemí Primeval Titánem. Valakutu taktéž pomůže protáhnout hru proti Caw Blade, a proto by mohla na scénu znovu přijít Gaea’s Revenge.
Despise
Je Despise lepši než Inkvizice na současném standardu? A půjde hrát Despise s Inkvizicí najednou? Odpověď na první otázku je spíše ne, ale je to hodně těsný souboj. Despise však určitě představuje skvělý doplněk k Inkvizici a dočkáme se tak balíčku s osmi kusy zahazování (Duress zůstane v sideboardu některých balíčků jako odpověď na kontroly).
Dismember
Nový Snuff Out, který lze hrát v libovolném balíčku své uplatnění určitě najde. Jeho jedinou nevýhodou je, že nezabije Titány, ale nemůžeme chtít všechno. MonoRed se rád zbaví Kor Firewalkera či Baneslayera, stejně tak MonoWhite a nepohrdne odpovědí na Phyrexian Crusadera. Čtyři životy už zavání pokusem o sebevraždu, ale v čistých aggro strategiích to nebude až tolik vadit.
Dispatch
Steel Aggro s novou edicí pěkně posiluje. Metalcraft by neměl být problém a možnost za jednu manu odstranit soupeřu bytost je nezanedbatelná. Přesto to bude spíše sideboardový kousek. Současná metagame moc nepřeje spot removalu a Steel Aggro potřebuje zachovat kritickou masu artefaktů, aby si udržel konzistenci. Taktéž cizí bytosti nejsou ten největší problém, který tento balíček trápí. To stejné platí asi i pro Legacy Affinitu, kde již Dispatch představuje lepší Sword, protože metalcraft s artefaktovými zeměmi nebude nikdy problém.
Mindcrank
Mindcrank zde uvádíme jen proto, že představuje kombo s Bloodchief Ascesion. Lze tedy postavit velice agresivní B/R build, který se snaží Ascensi nabít co nejrychleji a soupeře pak zabít kombem. Dobrá zpráva je ta, že Ascence je obvykle dobrá i sama o sobě, špatná je ta, že Mindcrank není.
Corrupted Resolve
Toto counterování je do kontrolních balíčků příliš situační, ale do nějaké aggro verze UB Infectu by si cestu najít mohlo. Pokud soupeře alespoň jednou otrávíme, máme hard counter za dvě many, což je velmi silná zbraň.
Deceiver Exarch
Nové kombo na formátu. Na rozdíl od Mindcrank Ascension je Deceiver Exarch + Splinter Twin vážným soutěžícím v poli. Modročervená kombinace komba ho téměř předurčuje k spolupráci s Pyromancer Ascension. Výhodou Exarcha je jeho Flash schopnost a zároveň čtyřka dozadu, která ho činí odolným proti Lightning Boltu. Spolu s množstvím prolizu, který nabízí Pyromancer Ascention deck by nemělo být težké kombinaci ve čtvrtém kole poskládat.
Tezzeret's Gambit
Karetní výhodu nyní může mít kterákoliv barva. Jedná se vlastně o trochu dražší Sign in Blood, navíc s výhodou proliferate, která je silná zejména v kombinaci s ultimátkami planeswalkerů. Tato karta má potenciál.
Commons
Gitaxian ProbeJistě nejlepší commona sady. Nejdříve tu byl Street Wraith, který za 2 životy jen zmenšoval balíček na 56 karet. Teď tu máme Probe, který nám zmenšuje balíček a navíc nám dává velmi důležitou informaci o soupeřově ruce. Možnost hrát ji za manu i zadarmo a bez ztráty karty dělá z Probe vynikající kartu. Její domov na standardu je přirozeně v Pyromancer Ascension decku. Je ale možné, že se bude hrát i v ostatních modrých balíčcích, ačkoliv asi ne v plném počtu. Každopádně je to zatím nejlepší cycling karta, která doposud vyšla, takže každý balíček, který nechce hrát 60 karet bude mít o tuto kartu jistě zájem.
Porcelain Legionnaire
Další podpůrná karta do Tempered Steel balíčku. Úžasná dvoumanová bytost, která vás bude trápit jak na draftech, tak na standardu. Jednička dozadu sice znamená, že ho lze jednoduše zabít Contagion Claspem či Mortarpodem, v boji ale díky First strike vydrží určitě déle.
Glistener Elf + Mutagenic Growth
Infect strategie má konečně pořádnou jednomanovou bytost a k tomu navíc myšku, kterou lze hrát zadarmo. Infect se možná stane hratelným i na Legacy v kombinaci s Invigorate a Berserk.
Apostle's Blessing
Přečtěte si tuto kartu pořádně. Co je nejsilnější kombinací karet na standardu? Bytost equipnutá nějakým mečem. Apostle’s Blessing vám za jednu manu a 2 životy ochrání obě části tohoto komba, vyřeší jak zabíjení bytosti, tak ničení artefaktu. Dokáže vaši bytost uchránit i před tapnutím Magnetem nebo dovolí vaší bytosti projít soupeřovou jednobarevnou obranou. Blessing si tak podle nás najde určitě místo v sideboardu Caw Blade balíčků. Škoda jen, že nemůžeme touto kartou cílit protihráčovi bytosti, ze kterých by tak mohli popadat meče.
Volt Charge
Tato karta představuje je ideálním doplňkem Kotha. Ve čtvrtém (či třetím kole přes Sphere of the Suns) zahrajete Kotha a zaútočíte Mountainou. V dalším kole zahraje Volt Charge a ultimátku Kotha. Jak jednoduché.
Immolating Souleater
Velmi nebezpečná potvora do suicide balíčků, která umí jet ve třetím kole sama za 10 s Assault Strobe či Fling dokonce za 20 damage. Je nachylná na kde co, ale proto se těmto balíčkům říká suicide.
Shrnutí
Ač se to nezdá, set neobsahuje příliš dobrých mythic rare. Přestože oba equipmenty výrazně změní formát, díky Stoneforge Mysticovi se budou hrát pouze jednou. I Karna uvidíme spíše sporadicky v jediné kopii v kontrolnějších balíčcích.Cena rarit je vyjma Extrakce pod 100 korunami, ale je zde velmi mnoho karet v cenové hladině 50 - 80 Kč, z nichž některé mohou zažít strmý růst pokud se budou hrát.
V této edici také vyšlo o polovinu více uncommonů než například ve Worldwake či Mirrodin Besieged. Úček tak bude otevřeno méně a jejich cena by tak měla být v průměru o něco vyšší, což lze dobře vidět již teď.
Průměrná cena rozbaleného boosteru podle prodejních cen je nyní cca 67 Kč, což je velmi nízké číslo, které již nijak výrazně nebude klesat (v řádu měsíců pouze tak ke 62 Kč / booster). Proto se až na zmíněné výjimky nevyplatí čekat na nákup kusovek a karty si proto pořiďte nejpozději na GP Praha.
A na závěr slíbené decklisty s drobným komentářem. Decky jsme nestihli pořádně otestovat, jsou to pouze teoretické koncepty, které se ale také určitě hodí. Alespoň nepřijdete o tu zábavu dolaďování balíčků s novou edicí.
Caw-Blade
Caw-Blade | T. Vaněk + P. Češka |
Main Deck | Sideboard |
4 Squadron Hawk 4 Stoneforge Mystic 1 Blade Splicer 2 Gitaxian Probe 4 Preordain 3 Spell Pierce 3 Mana Leak 3 Tumble Magnet 4 Jace, the Mind Sculptor 1 Venser, the Sojourner 2 Gideon Jura 1 Sword of Feast and Famine 1 Sword of War and Peace 1 Batterskull 4 Celestial Colonnade 3 Glacial Fortress 2 Inkmoth Nexus 4 Island 4 Plains 1 Scalding Tarn 4 Seachrome Coast 4 Tectonic Edge | 1 Consecrated Sphinx 1 Sun Titan 1 Jace Beleren 3 Divine Offering 3 Oust 2 Apostle’s Blessing 4 Flashfreeze |
Nijak úžasný Mortarpod nahradil Batterskull a samozřejmě jsme přidali i nový meč. Ten mění konstrukci tohoto balíčku asi nejvíce. Již nemůžeme spoléhat na Condemn, protože soupeřova bytost bude mít protekci, takže musíme volit dražší Tumble Magnet. Gitaxian Probe nám dává informaci o možnostech soupeře, takže pak můžeme lépe útočit se Sword of Feast and Famine. Blade Splicer je zajímavou bytostí 2 v 1, Venser už spolupracuje s dostatečným počtem karet a jeho -1 abilita se také může hodit. Zatím v balíčku nehrajeme Day of Judgment a spoléháme na sílu Batterskullu a Oustu v sideboardu, pokud bude ale metagame plná středně rychlých aggro balíčků, do maindecku se zase vrátí. V sideboardu nikoho asi nepřekvapí 4x Flashfreeze proti Valakutu a Splinter Twin kombu, za to Sphinx je zajímavá. Je to karta do mirroru, kde může blokovat bytost se Sword of War and Peace, poskytuje nám karetní výhodu a v mirroru na ní není jednoduchá odpověď. Blessing slouží pro ochranu naší hlavní kill kondice (bytost + meč) proti Beast Within a jiným škaredým kartám.
Valakut
Valakut | T. Vaněk + P. Češka |
Main Deck | Sideboard |
4 Lotus Cobra 4 Overgrown Battlement 4 Primeval Titan 3 Inferno Titan 4 Explore 4 Harrow 3 Khalni Heart Expedition 4 Beast Within 3 Summoning Trap 3 Evolving Wilds 5 Forest 11 Mountain 4 Valakut, the Molten Pinnacle 4 Verdant Catacombs | 2 Obstinate Baloth 2 Tunnel Ignus 2 Gaea’s Revenge 2 Nature’s Claim 1 Summoning Trap 2 Act of Treason 4 Pyroclasm |
Valakut doznal pouze jediné změny a to je zařazení Beast Within. K čemu je tato karta dobrá, jsme už uvedli výše v článku. Výhodou Valakutu je také to, že je k blokování 3/3 beasta velmi dobře vybaven (Overgrown Battlement).
Pyro Twin
Pyro Twin | Patrick Chapin |
Main Deck | Sideboard |
4 Gitaxian Probe 4 Preordain 3 Spell Pierce 4 Lightning Bolt 3 Into the Roil 4 See Beyond 1 Call to Mind 3 Foresee 4 Pyromancer Ascension 4 Splinter Twin 4 Deceiver Exarch 9 Island 7 Mountain 2 Halimar Depths 4 Scalding Tarn |
Spojení dvou komb v jednom balíčku. Nabití Pyromancer Ascension je nyní jednodušší díky Gitaxian Probe, která nahrazuje už bezmála rok chybějící Ponder. Výherní kombinací je také Splinter Twin + Deceiver Exarch, který nám vytvoří nekonečně bytostí, které s haste ušlapou soupeře do země. V sideboardu uvidíme určitě nějaký ten Dispel a možná i Mental Misstep a dále nějaké odpovědi na aggro bytosti (Burst Lightning, Pyroclasm). Tento balíček by mohl pořádně rozvířit ustálené pole standardu.
Metamorph Life
Metamorph Life | Dan Barret |
Main Deck | Sideboard |
4 Soul’s Attendant 4 Fauna Shaman 2 Suture Priest 4 Leonin Relic-Warder 1 Bramblesnap 4 Phyrexian Metamorph 1 Felidar Sovereign 4 Preordain 4 Spell Pierce 3 Mana Leak 4 Jace, the Mind Sculptor 1 Forest 2 Plains 2 Island 2 Glacial Fortress 3 Sunpetal Grove 4 Seachrome Coast 4 Razorverge Thicket 4 Celestial Colonnade 3 Misty Rainforest |
Další kombo balíček, tentokráte založený na kartách Phyrexian Metamorph + Leonin Relic-Warden (kombo tedy lze hrát i na bloku), které nám spustí libovolný počet enter the battlefield triggerů, které umí využít duo bytostí přidávajících životy nebo Bramblesnap, který nám naroste do obrovských rozměrů. Tomuto balíčku nedáváme moc šancí, protože životy jsou vám na nic proti infectu a dokonce i proti Caw-Blade, která hraje Inkmoth Nexus.
Za 14 dní se můžete těšit na naše první turnajové zkušenosti s novou edicí.
Pavel Češka a Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
Áno, chyba lávky sa mi tam vloudila. Máš úplnú pravdu, ak nezaplatím, deje sa to automaticky. Ďakujem za milú spätnú väzbu a pri...
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře