Ostatní
Magic 2012 - rozbor edice
S příchodem léta k nám přichází k nový Core Set – Magic 2012 (dále jen M12). Má 249 a pro turnajové hraní ho budeme moci užívat od 15.7.2011.
Promo turnaje
Jako obvykle, nejprve se podíváme na doprovodné „promo“ turnaje:
O víkendu 9. a 10. července se uskuteční prerelease, které bude ve formátu sealed deck. To znamená, že obdržíte šest boosterů M12 a z nich postavíte alespoň čtyřicetikaretní balík (včetně zemí) se kterým budete hrát. Jako „všimné“ je tu ne moc povedené promo v podobě Bloodlord of Vaasgoth.
Další víkend, 16. a 17. černce se uskuteční lunch party, která má různé podoby, například double-draft, sealed deck, či 2HG sealed deck. Jako promo tu bude Garruk’s Horde.
Typické mechaniky
Hexproof – hexproof je vlastně jen nový keyword pro již déle se vykytující abilitu "This permanent can't be the target of spells or abilities your opponents control."
Bloodthirst - bloodthirst mají jen bytosti, a znamená to: Pokud má bytost Bloodthirst X, tak přijde na bojiště s X +1/+1 kántry, pokud jste toto kolo udělili soupeři damage.
When dies - nově už nám bytosti nebudou odcházet z bojiště do hrobu ("when is put into the graveyard from the battlefield"), ale budou umírat ("when dies"). Nevím, jak pečlivě vývojáři tento krok promysleli, protože obzvlášť pro méně zkušené hráče to může být matoucí, jelikož se můžeme setkat s několika frázemi, které znamenají to samé. Počínaje původním "when is put into the graveyard from game", poté pozměněným "when is put into the graveyard from the battlefield" a teď novým "when dies".
Spoiler
Planeswalkeři
Myslím si, že planeswalkeři jsou natolik výjimeční, že si zaslouží vlastní kapitolu. A tím spíše, že se nám tu rozdělila původní pětka z Lorwynu a tři planeswalkeři se navíc dočkali nových inkarnací…
Bílá tu má reprint v podobě Gideona Jury, který se, jak už dávno víme, hodí do všech kontrolních balíků s bílou.
Modrá tu má nového Jace – Jace, Memory Adept. Už na první pohled je jasné, že se nám tu vrací myšlenka odemletí soupeřovy knihovny (tedy spíše až poté, co nám odrotují Eldrazi bytosti). S jeho poslední schopností musíme pracovat opatrně, protože třeba proti fritce je to sebevražda, ale ostatní schopnosti mi přijdou velmi silné. A na limited to bude naprostá bomba, protože soupeře dokáže odemlít během tři kol…
V černé je tu další reprint, v podobě pomalého Sorina Markova, který se nyní takřka nehraje, a nemyslím si, že by se to mělo změnit.
Červená má novou Chandru, což je pro mě osobně jedna z nejzajímavějších karet celé edice. Díky jejímu manacostu se dá snadno splashovat. Její plusová schopnost je malinko slabší, takže se bude častěji využívat její kopírovací schopnost. V RG kombinaci by to mohlo být třeba Bestial Menance, Lead the Stampede nebo Summoning Trap a v kontrolních balících jakékoli ničení nebo třeba Jace’s Ingenuity či Tezzert’s Gambit (ten Chandru navíc zpátky „nabije“).
A posledním planeswalkerem je nový Garruk – Garruk, Primal Hunter. Jeho manacost ho předurčuje čistě do monogreenu, ale pokud ho zahrajeme ve třetím kole, pak získáme docela velkou výhodu v tempu. Každé kolo 3/3 beast není vůbec špatné, jeho druhá schopnost je taky pěkná a za použití třetí schopnosti by nemělo být problém dovést partii do vítězného konce…
Bílá
Krom Gideona má bílá dvě další mýtická réra. První je Angelic Destiny, což je aura, která udělá z libovolné bytosti Baneslayer Angela a navíc se nám podobně jako třeba Rancor vrací v případě úmrtí očarované bytosti zpět do ruky. Ovšem jako u všech aur, i tady hrozí úskalí, že nám soupeř bytost, na kterou Angelic Destiny sesíláme, podstřelí a získá tak karetní výhodu „2 za 1“. Nicméně máme tu několik bytostí s Hexproofem a s nimi bude Angelic Destiny vynikající.
Třetí bílý mythic je Sun Titán, což není žádná novinka. Hodí se do monowhitu a UW kontrolu, který ale přijde o Jace Belerena, kterého s oblibou vytahoval z hrobu, tak toho užívejte, dokud můžete J.
Mezí réry máme Aegesis Angela, který je pro contructed účely příliš pomalý a jeho efekt není nijak úchvatný, ale na limited půjde o slušný kousek (o tom bych vám mohl vyprávět, jelikož jsem ho hrál na prereleasu).
Další réro je reprint v podobě Archona of Justice. Ten by mohl zapadnout do nějakého kontrolu, ideálně pokud bychom ho uměli sami obětovat.
Pak tu máme stálici v podobě Day of Jugdment a novinku v podobě Gideonova Avengera, který zejména proti potvorovým deckům dokáže narůst do obřích rozměrů, ale chybí mu jakákoli evasion schopnost, ideálně trample, takže nemůže konkurovat Herovi of Bladehold či Mirran Crusaderovi.
Další réro je velmi zajímavý Grand Abolisher, který mi trochu připomíná Loenin Arbitera )mimochodem, tahle kombinace by mohla soupeře slušně locknout). Abolisher se hodí do každého monowhitu. Soupeř vám pak nic nezkántruje a navíc vás nemůže překvapit ničením bytostí v combatu. I na legacy by mohlo jít o zajímavou možnost pro combo decky, jak se chránit před kántrováním…
Dále tu máme již profláklou Honor of the Pure, Mesa Enchantressku, kterou mají asi wizardi v oblibě, protože byla i v Magic 2010, ale nemyslím si, že by se měla někde hrát, protože tenkrát byl na standardu Sigil of Empty Throne a přesto se enchantressky nehrály. I když teď tu máme bytosti s Hexproofem, Kor Spiritdancera a Umbra Mystica, takže by se něco dalo postavit, ale asi by nešlo o tier deck.
A poslední bílé réro je Personal Sanctuary, což je v celu zbytečná karta, protože damage v našem kole do nás dává v podstatě jen fritka a takhle ji akorát donutíme, aby do nás blesky pálila už ve svém kole…
Ze zbytku bílých karet bych zmínil Celestial Purge, což je standardní materiál do sidu, Elite Vanguada, což je základní kámen po white weenie, Oblivion Ring, jehož reprint je příjemné překvapení, ale na druhou stranu velká ztráta pro allcommon L. Naopak Pacifismus si na allcommonu zahrajeme i nadále.
Další zajímavou aurou je Spirit Mantle, ale i přesto aurám moc nefandím. Monowhite tu má další z řady combat triků v podobě karty Stave off. Zajímavý efekt má i Stonehorn Dignitary, ale nevím, kdybychom ho mohli pořádně využít. Jedině snad v kombinaci s Venserem. V nějakých budget decích by se daly hrát karty jako Armored Warhorse, Gideon’s Lawkeeper (ten by na allcommon nemusel být nejhorší) a Stormfront Pegasus.
A jak se říká, to nejlepší na konec – Timely Reinforcements. Přijde mi to jako nejlepší bílá karta mimo rare sloty. Za tři many šest životů a tři bytosti, to je naprosto skvělý efekt. V různých kontrolech se s touto kartou určitě setkáme. A navíc je výborná proti fritce.
Modrá
Kromě nového Jace nám modré mythicy nic nového nepřinesly. Je tu Frost Titan, který se poslední dobou moc nehraje a Time Reversal který se vůbec nikde nikdy nehrál…
Co náme mezi ostatními réry? Vrací se nám Djinn of Wishes, který se ovšem nikdy v žádném tier balíku neobjeví. Rozpačitým dojmem na mne působí i Jace’s Archivist. Nemyslím si, že zrovna v modré barvě bychom z jeho ability nějak výrazně profitovali.
Svého Lorda nyní mají i Illusionisti a je jím Lord of the Unreal. Jenže Illuse nepatří mezi konkurenceschopné rasy a tak i tohle réro je celkem k ničemu. I když tu má zajímavé kamarády v podobě 2/2 medvěda za manu a 5/5 draka za čtyři many. Ale k jejich zničení stačí třeba i obyčejný Tumble Magnet…
První opradvu zajímavé modré réro je Mind Unbound, ale je poněkud drahé. Za šest man si raději zahraju Titána, nebo Sfingu, ale je to alespoň fajn karta do jednokarťáku.
Máme tu i další variaci na téma klon, kterou je Phantasmal Image. Sice stojí jen dvě many, ale kdeco ho zabije, takže já raději zůstanu u Phyrexian Metamorpha.
V nějakých „hospodských“ balících se určitě uplatní Redirect a asi i Sphinx of Uthuun, což je zajímavá kartení výhoda (efekt Fact or Fiction) a navíc i slušné tělo s evasionem. A poslední modré réro je Visions of Beyond, což je parádní lízání pro odemílací balíky (v podstatě stejně dobré jako Ancestral Recall) a možná se objeví i nějakém klasickém UWčku.
Mezi ostatními modrými kartami je Aether Adept, kterého jsem vychvaloval při rozboru M11, ale zatím se nijak výrazně neprosadil.
Azure Mage, což může být zajímavá karetní výhoda, ale vzhledem k jeho křehkosti bych na něj moc nevsázel.
Odemílací strategii podporuje i Belltower Sphinx. Pak je tu klasika v podobě Cancelu, Divinace a Flashfreezy.
Zajímavý trik je Frost Breath, ale ten využijeme spíše na limited. Jace’s Erasure by byl dobrý, pokud bychom měli Howling Mine, ale ten nemáme, i když vlastně, ale o tom až za chvíli J…
Kontroly i nadále mohou využívat Mana Leaku.
Master Thief je celkem zajímavé kradení na formátu plném artefaktů. Půjčit si soupeřova Wurmcoila není nikdy na škodu.
Některé balíky využijí služeb Merfolk Lootera, třeba ty s Vengevinami. Zůstal nám tu i Mind Control a Negačka a dokonce se nám vrátil Ponder, který nahradí Preordain (Preordain nemohli reprintnout kvůli Scry, který byl výsadou M11).
Modrá dostala i jeden kombat trik a to Turn to Frog, který mi trochu připomíná Snakeform, ale s jedním podstatným rozdílem, který rozhodne o tom, že s Turn to Frog neprosadí, a to absencí kouzelné větičky „Draw a card.“.
Černá
Mezi mýtiky má být hlavním tahákem Bloodlord of Vaasgoth. Ten na první pohled vypadá jako pěkná karta do vampýrů, ale na druhý pohled to s ním nebude tak slavné. Jednak lepší kombinace pro vampíry je BR a pro tu je příliš pomalý a jednak nám vampýři za chvilku odrotují a na extendedu mají Nocturnuse. A i kdybych chtěl hrát monoblack verzi, tak budu raději Anowona, u něhož si můžeme být jistí, že jeho efekt bude mít smysluplné využití.
Kromě Sorina už je tu jen Grave Titán, jehož kvality už všichni známe (výborný jak v monoblacku, tak v UB kontrolu a Birthing Podu).
V černé je plno dalších zajímavých rér, tak se na to pojďme podívat. Nejprve tu máme dvě karty do potenciálního zombie decku, pro mě překvapivě reprintnurý Call to the Grave a pak lord – Cemetery Reaper. Tipuji, že to je taková předzvěst velké říjnové edice Innstrad kde bude jednou z ústředních postav Liliana, takže bychom se mohli dočkat i dalších zombíků.
Pak je tu Monomania, což je taková náhrada za Mind Sludge, ovšem na rozdíl od Mind Sludge se dá splashovat, takže je možná i lepší. Každopádně doporučuji tuhle kartu sidovat proti kontrolům.
Pak je tu už taková klasika v podobě Royal Assassina, který se dá sidovat na potvorové decky s nedostatkem removalu (Elfové, White weenie).
Novinkou je Rune-Scarred Demon, kterého na klasických formátech asi moc neuvidíme. Ale v nějakém jednokarťáčku bych si ho s chutí zahrál.
Pak je tu Sorin’s Vengeance, která se asi hrát nebude, jelikož neumí zabíjet potvory a navíc tu máme univerzálnější Consume Spirit. I když mohla by to být náhrada za Corrupt, který nám tu nevyšel, ale sedm man je přeci jen sedm man...
Pak je tu Sutured Ghoul, který má odjakživa kombózní potenciál (v minulosti se hrál jako kombo s Dragon Breathem), ale tedy nám chybí jak levná reanimace, tak něco, co by mu dalo haste.
Zajímavý je i Vengeful Pharaoh, zejména pokud ho nějak dostaneme do hrobu, což by uměl zařídit další z řady reprintů, Zombie Infestation. Infestace byla v dobách minulých docela populání, jelikož jsme měli karty z flashbackem, treshholdem a levné reanimování. Nic z toho zatím nemáme, ale s hrobem nám už teď pracují Bloodghast, Vengevine a teď i Vengeful Pharaoh. A už teď víme, že v Innistaru vyjdou karty s flashbackem, takže být vámi, senhal bych si playset Infestací už teď.
I mezi ostatními černými kartami se najde pár pěkných kousků, mezi dvojkovými stálicemi to jsou Deathmark, Diabolic Tutor, Doom Blade, Gravedigger, Mind Rot a Reassembling Skeleton (no dobře, to zas taková stálice není J).
Novinkami jsou Consume Spirit, která nahrazuje Corrupt (Tendrilů jsme se opět nedočkali L). Po delší době se nám vrací Distress.
V allcommonu bude vynikající Drifting Shade, a možná že se s ním setkáme i v klasických contructed formátech, protože je to konečně shade s evasion.
Za zmínku stojí i Onyx Mage. V M12 máme celý cyklus takovýchto bytostí ale Onyx je z nich nejlepší, protože dává deathtouch, což je výhoda v kombatu.
Pak tu máme dva další překvapivé reprinty, prvním je Sengir Vampire, což je do vampírů podobný případ jako Bloodlord of Vaasgoth, ale na limited to bude jedno z nejlepších úček edice. Druhý reprint, který určitě potěšil všechny milovníky temné magie je Smallpox. Balíku postavený okolo Smallpoxu zatím chybí ideální finišer (něco jako Tombstalker na legacy), ale nechme se překvapit, co přinese Innistrad…
A ještě pro úplnost musím zmínit Sorin’s Thirst, což je mírný upgrade Last Kissu, který jsem si na allcommonu párkrát zahrál.
Červená
Pokud vám už teď leze fritka krkem, doporučuji tuhle část raději přeskočit J.
Kromě Chandry je tu samozřejmě Inferno Titán, který se hodí do Big Redu, RUG kontrolu a RG rampy.
Poslední červený mythic je Furryborn Hellkite, což je zajímavá karta do Big Redu, za pomoci Kotha ho můžeme zahrát v pátem kole a pokud předtím dáme soupeři nějaký ten damage, dostaneme 12/12 s flyingem, a takové „prase“ tu už dlouho nebylo. A soupeř bude mít pravděpodobně jen kolo na nalezení odpovědi…
Mezi réry máme Chandra’s Phoenixe, což je bytost se zajímavou abilitou, která se hodí spíše do pomalejších buildů (Big Red), než do klasické fritky. Také se jedná o promo kartu k booster boxu.
Pak je tu Flameblast Dragon, což je takový průměrný drak, který se asi nikde hrát nebude, v konkurenci Titána a Hellkity to má těžké.
Goblini opět dostali svého šéfka a fritka dostala další posilu v podobě Grim Lavamancera, což je asi největší překvapení celé edice. Já osobně jsem tedy nečekal, že Lavamancera ještě někdy reprintnou . A fritka dostala i další zajímavou zbraň proti kontrolům – Manabarbs. Manabraby se dají hrát i v agresivních porvorových balících, jako je třeba Naya.
A pak tu máme už jen víceméně nepoužitelné réra Reverberate, Scrambleverse a Warstorm Surge.
Ze zbylých karet vyčnívají Incinerate a Goblin Grenade (další ztráta pro allcommon), což jsou další skvělé karty do fritky a zároveň je to opět o důvod víc, proč hrát v základu Leyline of Sanctity.
Z již zaběhlých karet jmenujme Act of Treason, Chandra’s Outrage, Combust (vynikající proti Splinter Twinu), Fireball, Fling, Goblin Arsonistu a Manic Vandala.
Dále je tu Tectonic Rift, který kombinuje dva zajímavé efekty, ale ani jeden z nich není tak dobrý, aby se prosadil na constructed. A pak je tu Shock, který nahradil Lightning Bolt. To je velká ztráta a budeme si na to těžko zvykat L. V poslední době není zvykem, že by se přecházelo ke kartám, které mají slabší schopnost než karty, které jsou v aktuální sadě.
Zelená
Kromě Garruka je tu Primeval Titan, jehož dny se pomalu blíží ke konci. V říjnu nám odrotuje Valakut i Eldrazi Monogreen a poté už nebude mít témeř žádné využití, pokud nám v Innistradu nevyjdou nějaké speciální země.
Třetím zeleným mythicem je Primordial Hydra, což je konečně pořádný pašík s tramplem, čímž se liší od bytostí jako Omnath, Locus of Mana, nebo Protean Hydra. Prostě ideální bytost do monogreenu.
A hned tu máme další parádní kousek do monogreenu – Dungrove Eldera, ten sice nemá trample, ale soupeř ho nemůže cílit. Zároveň je to ideální cíl pro aury typu Angelic Destiny, i když pokud chcete, aby narostl do větších parametrů, asi nebudete hrát dvoubarvu…
Zajímavý prvek přináší zelené Arachnus Spider – creature „removal“. Ovšem účinný je jen na bytosti se silou 3 a méně. Ale je to zajímavá karetní výhoda a navíc ji lze provádět instantně a už v tom kole, kdy pavouka zahrajeme (aktivační ability, které nemají v ceně tapovací symbol můžeme používat ihned po zahrání). Navíc proti tomu nepomáhá ničení enchantmentů, protože tenhle pavouk umí svou sít spřádat i ze hřbitova.
Pak tu máme klasiku v podobě Birds of Paradise a Elvish Archdruida. Elfové ale po rotaci přijdou o Fauna Shamana, kterého nereprintnuli, což mne osobně docela mrzí.
Karetní výhodu poskytuje i Garrukova Horda, která by mohla být obzvlášť vypečená v kombinaci s Oraclem of Mul Daya za předpokladu, že hrajeme minimum noncreature a nonland karet a máme k dispozici velké množství many.
A máme tu i další poměrně překvapivý reprint – Rites of Flourishing. Tohle je velice ošidná karta, kterou určitě nebudeme chtít hrát proti fritce nebo proti vampírům, ale proti kontrolům se jedná o zajímavou karetní výhodu. Navýhoda také je, že soupeř si líže jako první a pokud má nějaké ničení, tak jsme mu právě darovali kartu zadarmo a navíc získá i výhodu v tempu. Přesto bych této kartě dal šanci a třeba ve Valakutu bych si jeden, nebo dva kousky zahrál.
Další zajímavé réro je Skinshifter, který se může podle potřeby měnit na pašíka, nebo zeď. Ale potřebuje k tomu dostatek many, takže bych s ním byl opatrný.
A nezmínil jsem Doubling Chant, což je podle mě zbytečná a nehratelná karta (možná vypadá pěkně, ale představte si situaci, kdy soupeř zahraje Day of Judgment a vy si poté líznete toto…).
Mezi ostatními kartami jsou zaběhlé kusy jako Acidic Slime (pokud hrajete Fauna Shamany, nebo Zenithy, neměl by v balíku alespoň jeden kus chybět), Autumn’s Veil (lze sidovat na kontroly s velkým počtem rušení, ale obvykle se najdou lepší sidovky), Cudget Troll, který přežije vrata, ale přesto jsem ještě neviděl, že by ho někdo hrál, Garruk’s Companion, což je základ co mašiny, Llanowaři, Naturalize, Plummet a Sacred Wolf.
Z novinek tu pak máme Carnage Wurma, který by v manarampách mohl nahradit Pelakka Wurma, který nás na podzim opustí, Gladecover Scouta, což je další bytost pro aury jako stvořená.
Docela se mi líbí i Hunter’s Insight, což může být pěkná karetní výhoda, ale na druhou stranu je potřeba dát si pozor, aby vám soupeř cílenou bytost v reakci nezabil (nebo ho použít na bytost s hexproofem J). A Jade Mage, což je takový průměrný generátor tokenů, kterého asi moc neuvidíme.
Nakonec je tu dvojice navrátilců – Overrun, který nahradí Overwhelming Stampede a Rampant Growth, což je vítaná posila do valakutu.
Artefakty
Mezi artefakty není žádný mythic. Možná proto, že nám tu nevyšel Platinum Angel…
Je tu ale pár zajímavých rér, počínaje Adaptive Automatonem, což je karta do všech tribal decků. Na standardu to budou hlavně Elfové a Goblini (do vampírů se moc nehodí). Pak je tu Druidic Satchel, u kterého je zajímavá hlavně abilita, která dává basic landy do hry. Ale tohle je spíš karta do jednokarťáku.
Reprintli nám tu Pentavuse, ale u něj čemsi naprosto jistý, že se hrát nebude, vždyť za sedm man máme daleko lepší třeba Myr Battlespheru.
Dalším reprintem je Quicksilver Amulet, který bude nejlepší v kombinaci s velkými eldrazi bytostmi.
A do třetice je tu reprint, který mne velmi potěšil a je to starý dobrý Solemn Simulacrum, což je pěkná karta do kontrolů, ale i do aggro balíků typu rock.
Pak tu máme zbytečnosti v podobě Sundial of the Infinite (jak často si chceme předčasně ukončovat své vlastní kolo? I když možná se pletu a někdo s tím vymyslí nějaké kombo…) a Wordslayeru.
Jako samostatnou kapitolu jsem si nechal trojici artefaktů Crown of Empires, Scepter of Empires a Throne of Empires. Samy o osobě to nejsou žádné bomby a Sceptra je naprosto nehratelná, ale dohromady je to docela síla. Problém je v tom, jak kombo složit dohromady. Dalo by se to hrát v Tezzeretovi, ale pravděpodobně nebudete chtít hrát víc, než jeden kus od každého, takže šance, že se kombo ssejde je dost mizivá. Daleko lepší to bude v nějakém jednokarťáčku, kde si můžeme zahrát původního Tezzereta a různé tutory jako třeba Fabricate.
Ze zbytku artefaktů bych zmínil ještě Elixir of Immortality, který se dá hledat Trinket Magem, Manalith, coby manovou stabilizaci do vícebarevných balíků a pak Swiftfoot Boots, což je variace na původní Lightning Greaves. Podle mne se jedná o jeden z nejlepších uncomonů v edici a je to vítaný doplněk do všech creature decků.
Země
Kromě duálů v klasických kombinacích (BR, UB, GW, RG a UW) tu máme jen jednu novinku v podobě Buried Ruin (ani tu Expanzi nám Wizardi nepřejí), která umí vrátit artefakt v hrobu do ruky, čehož se dá využít například s Phyrexian Core v kombinaci s Ichor Wellspringem, nebo Mycosynth Wellspringem. Nebo si prostě můžeme vrátit nějakou zemřelou bytost…
Nakonec nesmí chybět přehled nejdražších karet edice (ceny jsou z TCGplayeru, Mysticshopu, Najady a Black Lotusu, na Rytíři ceník v době psaní neměli):
1. Jace, Memory Adept – 30,00$ (510Kč), 790Kč / 760Kč / 500Kč
2. Chandra, the Firebrand - 28,28$ (480Kč), 580Kč / 580Kč / 500Kč
3. Garruk, Primal Hunter – 23,99$ (410Kč), 520Kč / 470Kč, 500Kč
4. Primeval Titan – 14,40$ (250Kč), 380Kč / 380Kč / 400Kč
5. Gideon Jura – 12,99$ (220Kč), 450Kč / 450Kč / 500Kč
6. Grave Titan – 8,70$ (150Kč), 190Kč / 190Kč / 240Kč
7. Angelic Destiny – 6,01$ (100Kč), 180Kč / 180Kč / 120Kč
8. Inferno Titan – 5,65$ (100Kč), 190Kč, 190Kč / 140Kč
9. Sorin Markov – 5,62$ (100Kč), 160Kč / 160Kč / 160Kč
10. Visions of Beyond – 4,98$ (85Kč), 160Kč / 160Kč / 150Kč
11. Grand Abolisher – 4,98$ (85Kč), 140Kč / 140Kč / 130Kč
12. Grim Lavamancer – 4,47$ (75Kč), 180Kč / 180Kč / 150Kč
13. Primordial Hydra – 4,15$ (70Kč), 110Kč / 110Kč / 130Kč
14. Frost Titan – 4,00$ (70Kč), 100Kč / 95Kč / 110Kč
15. Solemn Simulacrum – 3,99$ (70Kč), 110Kč / 110Kč / 100Kč
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.