Ostatní
(Ne)standardní okénko, část 2.
Ještě jednou dobrý den!
Detailní představení metagame máme za sebou (viz první část Okénka v předchozím článku), je čas přejít od šedé teorie k věčně zelenému stromu života - v našem případě pěkně chlupatému, zubatému, čenichajícímu a pištícímu stromu, tedy spíše houfu krys. Dnešní díl bude o balíčku s názvem:
Squeek-Go!
Myšlenka decku
Balíček se názvem odkazuje na slavný Caw-Go! control, který kloval pomocí Squadron Hawků. Jaký smysl má tahle reference?
Pack Rat je nyní stabilní součástí metagame na T2. Je však téměř výhradně používána v midrange a aggro strategiích, většinou v počtu dvou kusů. Přitom její abilita úplně vybízí k využití v controlu. Dovoluje vám nechávat si otevřenou manu na counterspell nebo zabíjení, a v případě že nic z toho není potřeba – hle, krysa!
Problém ovšem je, že klasický control nepotřebuje zahazovat vlastní karty. V UWx controlu potřebujete každou zem, aby Sphinx’s Revelation byla co největší. Proto se krysa do tohoto typu balíčku nehodí. Pokud se ale rozhodneme, že šest zemí je vše, s čím si do konce hry vystačíme, rázem nabývá Pack Rat na zajímavosti.
Barvy
Černá byla jasnou volbou hned od počátku. Krom našeho finišera, tedy krysy, dává k dispozici nejuniverzálnější odpovědi na formátu. Modrá se taky nabízela, přeci jen pro využití krysí strategie potřebujeme hrát counterspelly. Třetí barva však byla oříšek. Původně jsem deck testoval v Grixis variantě – Rakdos’s Return, Dreadbore, Magma Jet, Steam Augury, Slaughter Games, Mizzium Mortars, Anger of Gods…to vše byly karty, které měly své využití, a byl jsem s nimi spokojen. Deck však trpěl na nemožnost zbavit se enchantmentů, což v poli z velké části ovládaném MonoBlack Devotion s playsetem Underworld Connections nedávalo do delší hry moc šancí na udržení tempa. Přeci jen balíček zodpovídal hrozby jednu po druhé, karetní výhoda z Connections byla v podstatě neřešitelná. Grixis kombinaci také chybělo přidávání životů. Často se povedlo zastavit nápor agresivního soupeře, o několik kol později jsme však umírali na pár blesků do hlavy nebo Fanatic of Mogis / Gray Merchant of Apshodel.
Opustil jsem tedy červenou barvu a přidal zelenou. Abrupt Decay řeší problém s Underworld Connections, je efektivní i proti Detention Sphere / Chained to the Rocks a nestvůrám všeho druhu. Oproti Dreadbore je to navíc instant. Scavenging Ooze zase pomáhá zastavit prvotní nápor útočníků, je relevantní hrozbou, přidá pár potřebných životů a zároveň soupeři pokazí Whip of Erebos. Desecration Demon nebyl úplně spolehlivý v roli obránce a snadno umíral, velice rád jsem ho tedy nahradil kartou Reaper of the Wilds, který je často v podstatě nesmrtelný. A na páté maně číhá Vraska.
Tolik k úvodnímu představení balíčku, pojďme se podívat na decklist!
Squeek-Go! | Cedric |
Main Deck | Sideboard |
3 Pack Rat 3 Scavenging Ooze 2 Reaper of the Wilds 3 Ashiok, Nightmare Weaver 2 Jace, Architect of Thought 1 Vraska the Unseen 4 Thoughtseize 4 Abrupt Decay 4 Hero’s Downfall 4 Psychic Strike 2 Far // Away 1 Gaze of Granite 4 Overgrown Tomb 4 Watery Grave 4 Breeding Pool 4 Temple of Mystery 4 Temple of Deceit 1 Golgari Guildgate 2 Swamp 1 Forest 3 Mutavault | 3 Returned Phalanx 2 Underworld Connections 2 Duress 1 Doom Blade 1 Ultimate Price 1 Gaze of Granite 1 Notion Thief 1 Psychic Spiral 1 Domestication 1 Gaze of Granite 1 Golgari Charm |
A teď představení jednotlivých karet a jejich funkce v balíčku:
Hrozby
Pack Rat – ústřední karta, kolem které byl balíček vytvořen. Původně jsem hrál kompletní playset, ovšem v průběhu testingu jsem jednu ubral. Tři kusy jsou tak ideální. Dovoluje nám nastoupit od začátku s parádním tlakem, může se stát, že soupeř třeba drží jen Doom Blade nebo Hero’s Downfall, který bude o kolo pomalejší, a už rozjetý vlak plný pištících hlodavců prostě nedokáže zastavit. Zároveň umožňuje ve střední a pozdější fázi hry velice rychle ovládnout battlefield a zabít soupeře na několik málo útoků. Sama o sobě dokáže zastavit pozemní aggro, nutí control se zatapovat do Supreme Verdictu nebo Detention Sphere a z nepoužitelných karet typu osmá země, zbytečná Thoughtseize vyrobí dalšího útočníka. Je tak vlastně zdrojem karetní výhody, protože měníme naše přebytečné země za soupeřovy relevantní karty. Balíček je celý desingovaný právě okolo krysy. Většina kouzel jsou instanty, deck nepořebuje ve hře více než šest man (aktivace krysy + counterspell / Hero!s Downfall, Reaper of the Wilds + hexproof). Hraní s krysou ale není úplně triviální, často se musíte těžce rozmýšlet, jestli Squeek nebo Go! O tom ale v odstavci o hraní balíčku.
Scavenging Ooze – univerzální karta. Představuje levného blokera proti aggru (Soldier of the Pantheon je proti nám jinak poměrně nepříjemný), hrozbu proti controlu, disrupci proti reanimaci, lifegain proti fritce a finišera v lategame. Za ty dvě many se vyplatí. Občas bývá problém dostatek zelené many na vícenásobné akvitace, ale s tím už se musíme nějak poprat. Narostlý sliz je jednou z mála karet v balíčku, co interaguje s Blood Baronem.
Ashiok, Nightmare Weaver – až z Oblázkového města ve sféře Hoenn do naší sféry přicestoval nejslavnější lovec pokémonů, Ash Ketchum! Je povinností každého hráče po využití Ashovy první schopnosti říct „Pokéballe leť!“ a při užití prostřední ability pronést „Volím si tebe!“ :)
Nicméně zpět do reality. Ashiok je opravdu kvalitní Planeswalker. Za tři many přichází do hry s pěti body loyality, což znamená, že ho jen tak nějaký útočník na první ránu nesejme. Nutí aggro, aby si ho všímalo, šetří nám životy a čas. A pokud se podaří ho na stole udržet jen pár kol, začíná přinášet karetní výhodu. Vzít si od fritky Boros Reckonera nebo Ash Zealota přinese nezanedbatelnou výhodu. Od MonoBlue si zase rádi vytáhneme Nightveil Spectru, Master of Waves nebo samotnou Thassu. K zahození nejsou ani Polukranos, občas se hodí Sylvan Cayratid nebo Blood Baron of Vizkopa. Bohužel Ashiok příliš dobře nefunguje s kartami jako Obzedat nebo AEtherling – po blinknutí by vás čekalo nemilé překvapení. Pozor si dávejte i na Cyclonic Rift a jiné vracení, snadno se může stát, že soupeři uzmutím Master of Waves pěkně nahrajete na smeč.
A pokud se nám nehodí kradení bytostí, hrozí Ashiok proti controlu exilováním celé ruky a hrobu – pozor, i tyto karty můžete posléze s jeho pomocí vytáhnout do hry! Během testingu jsem ultimátní schopnost Ashioka spustil asi desetkrát – dostanete se k ní rychleji, než by jeden myslel. Samotné mletí je navíc koneckonců i cestou k vítězství. Někdy se hra proti controlu může zapiknout a soupeři karet v knihovně ubývá…viz také Psychic Spiral v sidu.
Jace, Architect of Thought – vše o něm asi už bylo napsáno. Krom obligátní karetní výhody je to náš out (krom včasné Vrasky) proti Assemble the Legion v první hře. Jistě s ním ale máte všichni dost zkušeností, dlouhých odstavců netřeba.
Reaper of the Wilds – obránce, co drží. Pokud si necháte otevřenou manu, jen tak něco ho nesejme, a i bez ní je imunní vůči Ultimate Price, Doom Blade i Mizzium Mortars. V combatu se vymění s jakkoli velkým Polukranosem nebo Obzedatem. Nezapomínejte na jeho Scry schopnost, občas díky ní nalížete pěkný kopec virtuálních karet. Na místě čtyřmanové hrozby by se dal místo Reapera vyzkoušet i Master of Waves.
Vraskat he Unseen – vrchol křivky, univerzální odpověď na cokoli krom Mutavaultu. Jednou za těch několik set her testingu se mi dokonce i podařilo spustit její ultimátní schopnost a soupeře zabít Assassin tokenem! Beru to jako splněný challenge :)
Odpovědi
Thoughtseize – prokletá karta. V decku je asi nezbytná, hrajou jí všichni…já s ní mám ale spíš špatné zkušenosti. Přijde mi, že soupeřova Thoughtseize přijde vždycky v pravou chvíli, zahodí mi kartu, na které jsem stavěl celý herní plán, prakticky mě donutí vynechat jedno až dvě kola. Naopak pokud sesílám Thoughtseize já, oponent má v ruce všechno dvakrát, okamžitě si lízne to, co jsem mu zahodil, popř. něco ještě mnohem horšího. Nebo hraje fritku a ztrátu mých dvou životů jen uvítá. Nevím nevím…
Na formátu není žádné kombo, proti kterému by byl cílený discard nezbytný. Vážně koketuji s myšlenkou se na Thoughtseize vykašlat a nahradit jí v decku něčím úplně jiným. Pokud se tak stane, mohl by to být klíčový moment ve vývoji balíčku. Uvidíme do budoucna. Možnou náhradou by mohl být Sylvan Caryatid, který by deck zrychlil, umožnilo by to vyndat jednu zemi a přidat řekněme Golgari Charm, protože tu kartu mám rád. Záleží i na očekávaném fieldu - proti záplavě RDW s Thoughtseize díru do světa neuděláte. Další možností by byla třeba Synocpate.
Ještě bych se chtěl pozastavit nad tím, jestli je obecně dobře, že Theros tuto kartu obsahuje. Určitě to zvýšilo prodej boosterů, ale do filosofie setu mi „Sejza“ vůbec nesedí. Navíc díky výše zmíněné absenci komba není nezbytná, černá už univerzální odpověď v podobě Hero’s Downfall dostala. Často je hra s ní poměrně frustrující, alespoň tedy pro mě. Neříkám, že je nutný její ban, ale pokud by v Therosu nevyšla, já bych byl šťastnější.
Abrupt Decay – univerzální, nezrušitelné. Nebudu se zbytečně rozepisovat, právě Decay jako odpověď na třímanové enchantmenty byl jeden z hlavních důvodů přesedlání z červené na zelenou.
Hero’s Downfall – přímočará karta, dělá přesně to, co je na ní napsané. Nejhorší obrázek sady.
Psychic Strike – counterování, které se sesílá snáze než Dissolve. Základní kus engine Squeek-Go! Mletím v dnešní době navíc moc lidem nepomůžete (výjimkou je Chandra’s Phoenix a Whip of Erebos). Těch pár karet navíc může být znát i při alternativní cestě k vítězství proti controlu – Ashiokova mlečka + Psychic Spiral v sidu.
Far // Away – tuhle kartu mám prostě velice rád. Zodpovídá hrozby jako Blood Baron of Vizkopa, Reaper of the Wilds a Witchstalker, na pěti manách dává možnost opravdového „blowoutu“ a občas využijete jen vracení do tempa, popř. si zachráníte krysu před Supreme Verdictem.
Gaze of Granite - v balíčku je jeden sweeper velice užitečný. V případě nepotřeby se navíc dá snadno zahodit do krysy. Proti agresivním strategiím jedna z vašich nejlešpích karet, navíc se moc nehraje a pro soupeře může být překvapivá. První vlnu útočníků zdržíme, v pátém až šestém kole poklidíme stůl a cesta k vítězství je volná. Šikovné je i ničení permanentů typu Keyrune nebo Chained to the Rocks.
Manabase
Stavba manové základny je pro tříbarvu se dvěma guildami z Gatecrash poměrně snadnou záležitostí. Dvanáct dualů, osm scrylandů, nějaká ta Guildgate do počtu, basic land pro pořádek a pak hlavně Mutavaulty. Kolik si jich troufnete hrát, to záleží na vaší důvěře ve štěstí při lízání správné skladby zemí. Čtyři by byli samozřejmě ideál, mojí volbou jsou však Mutavaulty tři. Jejich spolupráce s Pack Rat je očividná a docela dost zásadní. Však této kombinace nejeden deck na T2 využívá.
Zemí doporučuji hrát 27. To číslo se může zdát vysoké, zvláště když jich ve hře nechceme více než šest, ovšem těch šest bychom rádi poskládali v prvních šesti kolech. S případným nadbytkem pomůže krysa, a pár jich jistě dáte dospod knihovny pomocí scry. Menší počet se mi neosvědčil.
Sideboard
Maindeck je natolik univerzální, že side většinou jen doplňuje specifické odpovědi na konkrétní hrozby. Definitivní skladbu doladíte podle očekávaného fieldu.
Returned Phalanx – pro někoho možná překvapivý kousek, ovšem je to ideální dvojdrop proti většině agresivních balíčků. Skvělý levný bloker, který občas může i zaútočit. Pokud by v mém okolí aggro převládalo, zauvažoval bych o čtvrtém kusu.
Ultimate Price, Doom Blade, Gaze of Granite – proti útočně naladěným soupeřům přitopíme rozličným zabíjením.
Domestication – především na decky, které hraj Boros Reckonera a Nightveil Specter. Vhodný cíl je ale i Master of Waves. V případě nutnosti poslouží ale cokoli.
Golgari Charm – velice univerzální karta. Může poklidit neposedné Firedrinker Satyry, Firefist Strikery nebo Soldier of the Pantheon, regenerovat krysí houf proti Supreme Verdictu nebo Anger of Gods / Mizzium Mortars, popř. zničí Underworld Connections, Assemble the Legion, Bident of Thassa, Whip of Erebos nebo Chained to the Rocks. Pokud bych z maindeck ubral nějaké Thoughtseize, Charm půjde dovnitř pravděpodobně jako první. Dobrá karta.
Duress, Negate – něco na controly, popř. i některé midrange.
Notion Thief – protože pouze zcounterovat Sphinx’s Revelation nestačí. Esper může být tuhý soupeř a přidat možnost téměř jistého vítězství je dobrý způsob, jak překlopit matchup na svou stranu. Ono stačí otočit i Divination, aby z toho měl soupeř těžkou hlavu.
Psychic Spiral – zatím je v testingu. Opět karta zacílená proti kontrolním strategiím se Sphinx’s Revelation, kdy se hra často protáhne. Spolu s Ashiokem a Psychic Strikem soupeři z knihovny ukrajujete slušnou porci karet a pokud si Spirálu pohlídáte counterspellem nebo Thoughtseize, může to být instantní vítězství. Pokud se vám nelíbí, dejte na její místo Jace, Memory Adept.
Underworld Connections – karetní výhoda proti controlu a midrange.
Další možnosti: určitě by se daly přidat karty Devour Flesh (Blood Baron, Sylvan Caryatid, libovolné aggro), Pithing Needle, Essence Scatter, Fade into Antiquity, Dispel, Jace, Memory Adept, Prognostic Sphinx (midrange, popř. control, blokuje Blood Barona), Illnes in the Ranks (Master of Waves, Precnict Captain, Assemble the Legion, Elspeth...dlouho jsem tuhle kartu v SB měl, i když se do kombinace s Pack Rat moc nehodí), Skylasher a další.
Hra s balíčkem
Deck je to poměrně náročný. Pro jeho správné hraní je nutné mít přečtenou metagame a vědět, co od jednotlivých soupeřů můžeme očekávat. Není úplně snadné rozhodovat, kdy na konci soupeřova kola udělat krysu a přejít do útoku, kdy mu něco zničit a kdy jen dát pass s otevřenou manou. Univerzální recept není, záleží pouze na vašem citu pro hru. Jsme schopni hrát all-in na krysu od druhého kola, stejně jako přejít do kontrolního módu a ničit, rušit a zabíjet vše v dohledu. A samozřejmě mezi oběma možnostmi volně přecházet, přestat dělat krysy a začít reagovat na soupeře, pokud je to zrovna potřeba. To je právě síla Pack Rat a tím i celého tohoto balíčku.
Na první pohled decku chybí přímá karetní výhoda a manipulace s knihovnou. Card advantage se však skrývá ve všech Planeswalkerech, Pack Rat, pokud zahazujeme přebytečné země, i Far // Away a Gaze of Granite. Do této kategorie se dají zařadit i scrylandy Temple of Mystery a Deceit. Osm raritních zemí z Therosu nám dává větší možnost ovlivnění draw stepu, než by člověk řekl. Navíc většina našich karet je natolik univerzální, že se dokáže často zastoupit. Původně balíček obsahoval kartu Read the Bones, třímanové sorcery jsem ale vyhodnotil po testingu jako příliš pomalé a ztrátu životů spolu s Thoughtseize za příliš závažnou. V Grixis verzi bylo výborné Steam Augury. O Divination bych zde neuvažoval.
Matchupy
Už pouze v rychlosti projedu jednotlivé matchupy a sidování proti nim.
Aggro (RDW, WW, MBA, RW, UW)
Proti těm rychlejším nástupům (BTE-BTE-FFS / AZ) občas nemusíme stíhat, obzvláště Chandra’s Phoenix je nepříjemný. Obecně bych se ale zápasu proti aggru nebál. Proti červené je klíčové hlídat Fanatic of Mogis a být připraven s counterspellem, popř. ničením na zdroj největší Devotion.
In: 3x Returned Phalanx, 1x Doom Blade, 1x Ultimate Price, 1x Gaze of Granite, 1x Domestication, 1x Golgari Charm
Out: 4x Thoughtseize, 4x Psychic Strike
MonoBlue Devotion
Nevyzpytatelný soupeř, kde hodně záleží na oponentově skillu. Oproti ostatním aggrům je zde Returned Phalanx dost zbytečný, naopak Thoughtseize a Psychic Strike jsou jedny z mála odpovědí na Thassu a doporučuji nějaké nechat. Hloupý Judge’s Familliar nám dokáže pěkně znepříjemnit život. Master of Waves je samozřejmě silná karta, na kterou je potřeba si pošetřit odpověď.
In: 1x Doom Blade, 1x Ultimate Price, 1x Gaze of Granite, 1x Domestication, 1x Golgari Charm
Out: 3x Thoughtseize, 2x Psychic Strike
MonoGreen Devotion / Gruul
Proti jeho nejlepším nástupům musíme doufat v brzkou Thoughtseize a Abrupt Decay na Satyra. Pokud se na stůl dostane Garruk, nezbývá než držet palce – i jeho jedna aktivace může být smrtící. Proto je nutné nechat na druhou hru plný počet eventuálních odpovědí. Jestliže je na vašem fieldu Green Devotion častým balíčkem, uvažoval bych v sidu nad Pithing Needle. Experimentálně bych zkusil vyndat krysy, protože proti obřím zeleným čuňatům by bylo potřeba hodně karet, než by byly schopné útočit. Nechce se mi totiž kvůli Garrukovi vyndávat Thoughtseize ani Psychic Striky.
In: 1x Doom Blade, 1x Ultimate Price, 1x Gaze of Granite
Out: 1x Scavenging Ooze, 2x Pack Rat
MonoBlack Devotion
Klíčem je uhlídat Underworld Connections. Pokud je dokážete zničit a udržet soupeře od karetní výhody, měli byste zvítězit. Scavenging Ooze musí preventivně okamžitě všechno exilovat, aby soupeři znemožnil zneužití hrobu pomocí Whip of Erebos. Gaze of Granite bych nechal jako out proti rozjetým Pack Rats (nezapomeňte, že oproti ostatním tokenům mají CMC 2). Jedna Negate za Psychic Strike je spíše kosmetickou úpravou. Proti BG variantě s Reaper of the Wilds by neškodilo ponechat alespoň jeden Far // Away. Lze uvažovat i o Domestication na Nightveil Specter nebo Pack Rat, spíše ale ne.
In: +2x Underworld Connections, +1x Negate, +1x Golgari Charm
Out: -2x Far // Away, -1x Scavenging Ooze, 1x Psychic Strike
MonoRed Devotion
Někdy se vám zdá, že máte hru pod kontrolou, a pak přijde Nykthos...bez této klíčové země by to ale neměl být problém, pokud ustojíte prvotní nápor, karetní výhoda je na vaší straně. Domestication je zde docela dobrá, každé snížení Devotion se počítá. Side je stejný jako u aggra. Na Hammer of Purphoros máme dostatek odpovědí. Snažte se udržet co nejvyšší life total, abyste po stabilizování boardu nezemřeli na smažení a Purphorose.
In: 3x Returned Phalanx, 1x Doom Blade, 1x Ultimate Price, 1x Gaze of Granite, 1x Domestication, 1x Golgari Charm
Out: 4x Thoughtseize, 4x Psychic StrikeControl (Esper, UW, UWR)
Nelehký zápas, rozhodně ale ne neřešitelný. Esper je zdaleka nejhorší, UWR i UW si díky jejich omezenému počtu odpovědí na Planeswalkery poměrně snadno mlaskneme. Psychic Spiral je spíše experiment, Jace, Memory Adept by byl možná lepší. Scavenging Ooze bych ponechal jako možnost počátečního tlaku, který donutí soupeře k reakci.
In: +2x Duress, +1x Negate, +2x Underworld Connections, +1x Golgari Charm
Out: -1x Gaze of Granite, -2x Far // Away, -2x Abrupt Decay, -1x Scavenging Ooze
Midrange (Junk, Gruul Beasts)
Gruul Beasts by neměl být obtížný soupeř, jeho nejlepší karta je asi Domri a Xenagos. Junk má Obzedata a Blood Barona, což jsou oba obtížně zodpověditelní finišeři. Pokud ve vašem okolí Junku přibývá, zařaďte do sidu Devour Flesh. Thoughtseize není příliš spektakulární, vyndáme buď jí, nebo Psychic Strike. Pokud se v sidu rozhodneme pro Prognostic Sphinx, tohle je matchup pro ni. U Junku pozor na Whip!
Junk:
In: +2x Underworld Connections, +1x Golgari Charm
Out: -3x Thoughtseize
Gruul Beasts:
In: +1x Doom Blade, +1x Ultimate Price, +1x Gaze of Granite
Out: -3x Thoughtseize
To by byly ve zkratce nejrozšířenější matchupy.Už pouze nastíním další možný vývoj balíčku a tím budeme mít dnešní dvojčíslo úspěšně za sebou.
Výhledy do budoucna
Pro další testing se nabízí několik možných variant:
Ubrat Thoughtseize z mainu, jednu až všechny čtyři. Ubrat jeden Scavenging Ooze. Přidat playset Sylvan Caryatidů, ubrat jednu zemi. Přidat Syncopate nebo Golgari Charm. Vyzkoušet Master of Waves místo Reaper of the Wilds, popř. je splitnout 1 na 1 (spíš ne, Master je lepší ve více kopiích). V sidu balancovat s kartami zmíněnými jako další možnosti v sekci o sideboardu.
Balíček má podle mého názoru rozhodně šanci se prosadit jako alternativa k BG Devotion. Hraje trochu jinak než ostatní balíčky na fieldu, je svým způsobem unikátní, karty jsou univerzální a silné. Doporučuji vyzkoušet, pořádně testovat a popřípadě vzít na nějaký turnaj.
To je pro tentokrát vše. Díky za vaší přízeň a rád si v komentářích přečtu vaše názory i konstruktivní kritiku.
Krysám zdar!
Cedric
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
Áno, chyba lávky sa mi tam vloudila. Máš úplnú pravdu, ak nezaplatím, deje sa to automaticky. Ďakujem za milú spätnú väzbu a pri...
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře