Ostatní
(Ne)standardní okénko
Opět po měsíci (a malém zpoždění) vás zdravím u rubriky ne úplně obvyklých strategií použitených na T2!
Dnes se podíváme na balíček, který je mi svým zaměřením blízký, a sice Tempo. Podobné taktiky jsem měl vždy v oblibě, a tak jsem byl rád, když se pro ně na dvojce ukázal určitý prostor. Delší dobu jsem sledoval na MTGSalvation vlákno o Rapid Aggru, tedy balíčku využívající Rapid Hybridization v kombinaci s levnými Undying a Evolve bytostmi. Postupem času se ukázaly v zásadě dvě cesty, jak tento balíček pojmout.
Než se o nich rozepíšu, ještě bych rád zmínil deck, se kterým Joseph Pinkley vyhrál PTQ v Atlantě: UG Delver. Se vší úctou k autorovi a respektu k výsledku jeho balíček shledávám dost hrozným a doporučil bych ho k pilotáži snad jen někomu infikovanému virem štěstí :) Pokud by někoho zajímal podrobnější report z onoho turnaje a myšlenky okolo balíčku, nalezne je zde.
První cestou jak uchopit Tempo je sázka na přímočarost, hrát vše v maximálních počtech a snížit tak trochu varianci. Příkladem takového decku může být UG Speciál Petra Brožka z Top8 právě proběhlého WMCQ v Praze.
Deck dokáže porazit opravdu cokoli, ale krom kvalitní pilotáže je potřeba i štěstí na draw a agresivní mulliganing. Dokážete mít šílené starty (T1 Cloudfin Raptro, T2 Young Wolf + Rapid Hybridization, útok ¾ Raptorem), na druhou stranu topdecknout si tyhle karty v midgame je dost tragické. Plán je tedy vůbec se do střední a pozdější fáze hry nedostat. To je ale úkol poměrně ambiciózní a samotný Zameck Guildmage případnou lategame neutáhne. K nalazení je Petrův decklist (bohužel ve zmršené podobě) např. zde.
Osobně jsem s podobným typem balíčku neměl štěstí a rozhodl se pro trochu jiný postup, kdy zachovám slušnou early game, a přitom budu mít šanci i když se hra zpomalí. Škrtl jsem karty, které samy o sobě nic nedělají (Raptor, Young Wolf, Rapid Hybridization, Spell Rupture) a nahradil je o něco dražšími, ale spolehlivějšími a jednotlivě silnějšími. Přidání černé navíc zlepšilo manabase (dvojbarvy to mají dnes těžké a jsou nuceny hrát Guildgates) a především ohromně posílilo sideboard.
Můj UG decklist ale nebyl s tím Petra Brožka úplně totožný (i když dodnes nevíme, jestli „champion of avabruck“ z výtečné coverage je Mayor of Avabruck nebo Champion of Lambhold, oboje by dávalo smysl :) ), takže jeho verze může nemít některé neduhy, které mě trápily při testování.
A jaký že je tedy výsledek mého snažení?
BUG Tempo | Cedric |
Main Deck | Sideboard |
4 Experiment One 3 Wolfbitten Captive 3 Deathrite Shaman 1 Wingcrafter 4 Strangleroot Geist 4 Lotleth Troll 2 Mayor of Avabruck 2 Snapcaster Mage 4 Dreg Mangler 4 Simic Charm 4 Abrupt Decay 2 Sleep 1 Rancor 4 Breeding Pool 4 Overgrown Tomb 4 Watery Grave 4 Hinterland Harbor 4 Woodland Cemetery 2 Forest | 4 Appetite for Brains 3 Negate 2 Memory’s Journey 2 Devour Flesh 2 Evil Twin 1 Ultimate Price 1 Tragic Slip |
Maindeck curve
Teď proberu balíček podrobně podle účelu jednotlivých karet a jejich sesílací ceny:
Útočníci
Experiment One – oproti Rapid UG nebo třeba Naya Blitz se Experiment nedostává na čísla 3/3 tak snadno, ale pořád stojí za to ho hrát. Při nejhorším nosí Rancor nebo se zahazuje do Trolla. Taky nezapomínejte, že ho posiluje neflipnutý Mayor. Naše nejlepší openingy zahrnují právě tento lidský sliz.
Wolfbitten Captive – po škrtnutí Young Wolfa a Cloudfin Raptora se výběr pro jednomanové útočníky zužuje. Captive je ale více než slušný – on play je to často Isamaru (i když v dnešní zmlsané době už tyhle čílsa nejsou žádný trhák) a i v pozdější fázi hry dokáže ovlivnit battlefield nezanedbatelnou měrou. Spolupráce s Mayorem je zjevná.
Deathrite Shaman – spadá do kategorie útočníků, i když soupeřovu kostku bude okusovat spíše mimo combat. Dává nám vzácnou možnost ukončit hru i na zapikaném battlefieldu, přičemý ruší soupeři různé flashbacky, občas přidá pár životů potřebných při race a v neposlední řadě je to výtečný hate na v současnosti možná nejpopulárnějších deck formátu - Junk Reanimator. Shaman je jedním ze silných argumentů pro verzi s černou.
Wingcrafter – šikovná možnost jak přesunout svoje útočníky do jiné úrovně boje. Jsem s ním velice spokojený, téměř vždy ho vidím ve své ruce rád a je to i slušný topdeck. Jedna kopie je tak akorát.
Strangleroot Geist – problémy s jeho sesláním ve druhém kole mám tak v 10% případů, s čímž se dá žít. Jinak je to jeden ze základních kamenů decku, proti aggru se vymění za dvě karty nebo tempo a životy a pro control je to obtížně odstranitelná hrozba.
Lotleth Troll – dobře útočí, ještě lépe brání, těžko se zabíjí. Dává možnost jak v midgame přerůst soupeře (obzvlášť v kombinaci s Dreg Menglerem) a je to outlet pro špatně topdecknuté Experimetny.
Mayor of Avabruck – posiluje Experiment One, Wolfbitten Captive, Wingcrafter, Snapcaster Mage. Skvěle se hodí do plánu „vylož levné hrozby a pak hlídej s otevřenou manou battlefield“.
Snapcaster Mage – dvě kopie zajistí, že nebude problém s nedostatem nábojů. Ve více kusch bychom ho neuživili. Trocha karetní výhody, Ambush Viper nebo EOT překvapivý útočník, vyberte si.
Dreg Mangler – nejtučnější maso v balíčku. Haste i Scavenge jsou užitečné schopnosti a křivka 1-2-Mangler je cestou k rychlému vítězství.
Triky
Simic Charm – univerzální levná karta, sen tempo decku. Jeho optimální využití je věcí praxe, musíte si s ním prostě něco nahrát. Soupeři často zapomínají, že dává Hexproof všem permanentům, a je tak například naší nejleší odpovědí na Angel of „Plague Wind“ Serenity.
Abrupt Decay – nejproblematičtější kartou, kterou je potřeba zabít, je Boros Reckoner. Ale cíl si najde v téměř každé hře.
Sleep – balíček v různých podobách testuju už několik týdnů. Vyzkoušel jsem všechny možné i nemožné 4-dropy, namátkou Duskmantle Seer, Corpsejack Meance (v Rapid buildu s více Evolve překvapivě dobrá), Master Biomancer, dokonce hitovky jako Demonlord of Ashmouth. Žádný z nich nedělal to, co jsem od něj potřeboval – vyhrát hru, a pokud možno rychle. Duskmantle Seer je z nich jednozněčně nejlepší, ale stjeně jeho efekt na battlefield nebyl většinou až tak zásadní, a poměr zabití mě a soupeře byl tak 2:3. Tou dobou už jsem hrál v sidebaordu Sleep a všiml si, že jde dovnitř v 80% případů. Pokud máte slušnou board presence, měl by vyhrát hru okamžitě. Dává unikátní efekt, který jinou kartou nenahradíte. Je k nezaplacení v aggro mirroru a proti všem midrange srategiím. Využití najde dokonce i proti takovému Bant controlu. A že je k ničemu proti Esperu nebo Grixis? Koho to zajímá, tyhle decky porážíme stejně tak snadno, že jedna mrtvá karta to nezmění. Stojím si za tím, že na současném fieldu je Sleep v Tempo balíčku maindeck volbou.
Malá poznámka – Hands of Binding jako levnější Sleep moc nefungují, nejsem jejich fanouškem.
Ostatní
Rancor – Jednou na chuť, aby ti naši chcípáci nekoukali tak schlíple. Ve více kopiích mi často zacláněl na ruce a raděj bych měl další potvoru. Nezapomínejte, že po vrácení blokera dá útočník s Trample do soupeře plnou pecku.
Manabase je řekl bych standardní. Barevně náročné karty jsou Strangleroot Geist a Sleep. Ve většině případů s manou ale nemám problém. 22 zemí se mi osvědčilo jako akorát.
Sideboard rozeberu u jednotlivých matchupů.
A proč že by těchto 75 karet mělo mít možnost uspět na turnaji typu?
Balíček je rychlý. I když nemá tak explozivní straty jako čisté UG, dokáže zabít ve čtvrtém kole na několik způsobů a nedá mu to ani moc práce, přičemž se počítá i s interakcí se soupeřovou stranou battlefieldu. Vaše nejrychlejší openingy zahrnují Experiment One, ale pracovat se dá i s Wolfbitten Captive.
Díky své rychlosti má deck tzv. "free wins", kdy soupeře přejedete tak rychle, že hra nebude příliš interaktivní. Trestá také výtečně protihráčovy špatné keepy, mulligany a smůlu obecně.
Balíček je resilientní. Nějaký Supreme Verdict nebo Bonfire of the Damned ho díky Undying a Regeneration bytostem příliš nerozhodí. Scavenge zase umožňuje využití mrtvých Dreg Manglerů. Před spot removalem ochrání i Simic Charm. Bojovat proti němu tradičními zbraněmi controlních strategií tedy nepovede většinou k úspěchu.
Balíček umí hrát obrannou hru. Na rozdíl od většiny útočných decků umíte slušně bránit. Undying vám umožňuje hrát taktiku "blok a úder", regenerace především u Lotleth Trolla je samozřejmostí. Tyto výhody využijete ve chvíli, kdy se váš útok zastavil o hordu obránců, nebo když se bojíte smrtelného protiútoku.
UG sice mělo možnost kombit se Zameck Guildmage a dělat si z Undying bytostí věčné obránce, ale z mých zkušeností vyplynulo, že pokud už se dostane do téhle fáze, stejně většinou prohraje (pokud nehlodáte mezitím soupeře vzduchem).
Balíček má možnosti hry v mid- a lategame. Tato vlastnost opět není u aggro decků samozřejmostí. Pokud se váš pozemní nájezd zastavil a přešly jste do obranné hry, nastává čas pro plán B. Deathrite Shaman dokáže dostřelit soupeře a ani k tomu nepotřebuje combat fázi. Sleep otočí každou zaseklou hru, Snapcaster Mage dá něco karetní výhody, a vaše potvory můžou růst díky Scavenge a nebo od přírody (Wolfbitten Captive) do nezanedbatelných rozměrů. Mayor of Avabruck taky dokáže čas od času sám vyprodukovat slušnou armádu.
Balíček má slušnou protihru na momentálně nejhranější strategie formátu. Čímž se volně dostáváme k rozebrání konkrétních matchupů.
Aggro
Vs. Naya Blitz
Rozhodující faktory jsou v zásadě dva:
1. Kdo začíná. Hod kostkou je, jak už to tak v mirroru agresivních balíčků bývá, extrémně důležitý. Pokud jsme on play a máme rychlou ruku, můžeme se pokusit o race. Křivka 1-2-3-Sleep je rozhodně cesta k vítězství. Tato situace je ale v podstatě ideální a nelze se k ní upínat. Častěji musíme vsadit na defenzivní plán. Pokoušíme se vyloudit nějakou tu karetní výhodu ze Strangleroot Geista a držet si volnou manu na regeneraci Trolla. Vůbec s odtaplými zeměmi se do nás bude soupeři útočit zle (např. nebude si moci dovolit pumpování Rampagerem, aby nedostal Decay / Charm). Shaman může přidat klíčové životy a dostat nás z dosahu direct damage nebo alpha strike. Pokud se nám podaří situaci stabilizovat, měl by rozhodnou buď Sleep nebo Wingcrafter. Soupeřovy ideální draw ale samozřejmě nestíháme.
2. Kolik hraje soupeř přmého zranění. Čím méně, tím pro nás lépe. Většinou ale narazíte jen na pár kopií Searing Spear (některé buildy nehrají vůbec žádný removal), alespoň tedy v první hře. Tahle informace je dost klíčová, pomůže vám s rozhodováním, na kolik životů si můžete dovolit jít, kolem čeho hrát a na co si držet volnou manu. Pokud soupeř nesideboarduje stylem „15 in, 15 out“, zkuste množství direct damage v druhé, příp. třetí hře odhadnout.
Docela nepříjemná je pro nás Thalia. Naštěstí jí nehrají všechny buildy.
Naya Blitz
IN: +2 Devour Flesh, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip
OUT: -3 Simic Charm, -1 Deathrite Shaman
Do druhé hry přidáme více zabíjení za tři Simic Charmy a jednoho Shamana. Naya většinou nemá ani po sideboardu tolik spot removalu, aby se Charm vyplatil jako ochrana, a tak je to vlastně horší zabíjení.
Vs. RDW
Podobné zásady platí i ve hře proti RDW. Tam můžete čekat více direct damage, na druhou stranu vás netrápí Frontline Medic a nebo případný Boros Charm. Taky je na místě obávat se Hellridera, na kterého v první hře krom vracení odpověď nemáme. Zápasy jsou to ale vyrovnané a je v nich převapivě hodně prostoru pro hru, tedy i chybu. S trochou praxe byste měli být schopni vítězit.
RDW
IN: +2 Devour Flesh, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip
OUT: -3 Wolfbitten Captive, -1 Rancor
Proti MonoRed nemám rád malé vlkodlaky, protože při vyšším počtu instantního zabíjení hrozí jejich podstřelení, což je situace krajně nemilá. Podobné je to u Rancoru, který ale stejně není klíčový. Naopak Charm i Shaman jsou zde důležitější než proti Naye.
Vs. Jund / Gruul / Rakdos Aggro
Jund a Rakdos Aggro má navíc jednu nepříjemnou kartu, a tou je Falkenrath Aristocrat. Mimo něj je to takový pomalejší, těžkotonážnější Naya Blitz.
Jund / Gruul / Rakdos Aggro
IN: +2 Devour Flesh, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip, +2 Appetite for Brains
OUT: -3 Wolfbitten Captive, -1 Rancor, -2 Mayor of Avabruck
Out Captive a Rancor viz RDW. Krom zabíjení na tyto archetypy siduju i pár Appetite for Brains, protože hrají vyšší křivku a karty jako Hellrider, Falkenrath Aristocrat a Thundermaw Hellkite, které jsou jinak vysoce nepříjemné. Pryč jdou relativně pomalí Majoři. Devour Flesh je zde trochu horší, ale pořád si myslím, že se vyplatí.
Control
Vs. UWx Control
Veškeré druhy kontrolních balíčků jsou naším nejlepším matchupem. Při správně hře byste v podstatě neměli prohrát. Nejtěžší je Bant control, tam se dá mluvit o relativně vyrovnaném zápase, ale jakmile oponent netočí Thragtusky, není tak říkajíc o čem. Dávkujte hrozby postupně, nechávejte si volnou manu na regeneraci Trolla. Augur of Bolas je legitimním cílem pro každý Abrupt Decay, raděj ho zničíme dřív, než by ho mohl zachránit Restoration Angel nebo než přidá životy v bloku. Simic Charm chrání před Azorius Charmem, a občas může vrátit nestvůru v reakci na Terminus.
Bant / Prime Speaker Bant
IN: +4 Appetite for Brains, +3 Negate
OUT: -4 Simic Charm, -3 Abrupt Decay
Po sideboardu je situace ještě lepší. Appetite for Brains a Negate nám umožní hrát dokonalou hru „polož rychlou hrozbu a ochraňuj jí až do brzkého soupeřova konce“. Negate pošetřete na klíčové věci typu Revelations nebo Tamyio. Proti Bantu nechávám Sleep i Wingcraftera, protože hrozí zablokování země. Simic Charm ochrání leda před Azorius Charmem, a to je málo. Abrupt Decay alespoň občas uloví Detention Sphere, Centaur Healera nebo token z Thragtuska.
Esper / Grixis / TurboFog
IN: +4 Appetite for Brains, +3 Negate
OUT: -4 Abrupt Decay, -2 Sleep, -1 Wingcrafter
Tyto controly (krom TurboFogu) už mají k dispozici více cíleného zabíjení, a tak Simic Charm nechávám. Na Esper můžete narazit ve dvou variantách – jeden typ zabíjející čistě jen Nephalia Drownyardem nebo Jacem, a druhý, používající více Planeswalkerů jako Sorin, Lord of Innistrad. Verze s Planeswalkery je o malý kousek těžší soupeř, ale ne zásadně.
Midrange
Vs. Junk Reanimator
Jeden z nejhranějších a nejlepších balíčků současnosti. Velice záleží, která část decku soupeři přijde. Pokud první kola tráví hraním karet jako Mulch a Grisly Salvage, máte s agresivní rukou šanci ho zabít dříve, než stihne udělat něco zásadního. V tomto plánu pomůže Deathrite Shaman a také Simic Charm jako odpověď na anděla pojídajícího vaší polovinu stolu.
Horší jsou hry probíhající stylem Elf – Centaur Healer – Restoration Angel – Thragtusk. Někdy, pokud soupeři dojde dech a není schopen hru rychle ukončit, se může podařit i tento vývoj zvrátit pomocí nastřádané armády a Sleepu nebo Wingcraftera. Většinou ale ne.
Junk Reanimator
IN: +4 Appetite for Brains, +2 Evil Twin, +2 Memory’s Journey, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip
OUT: -4 Strangleroot Geist, -3 Simic Charm, -3 Wolfbitten Captive
Situace se výrazně vylepšuje po sideboardu. Soupeř toho na nás zas až tak moc nevymyslí, snad jen ještě více lifegainu. My ale máme playset Appetite for Brains, což je naše nejlepší zbraň proti Junk Reanimátoru. Pomocí jedné až dvou kopií (pomůže i Snapcaster) pošlete protihráče velmi rychle do topdeck módu. Tam už děj se vůle Urzova, ale v zásadě byste měli být schopni rychlým startem plus disrupcí jeho ruky zvítězit. Když by se hra protáhla, máme v rukávu Evil Twin (dobrý jak na anděla, tak Thragtuska, nedejbože Craterhoof Behemota – už se mi jednou zadařilo). Tragic Slip reflektuje moderní trendy Junku s Lotleth Trolly a Somberwald Sage. Pokud stojíte proti konzervativnímu buildu, Slip vynechte.
Můžete vyzkoušet Memory’s Journey. Někdy mi přijde v tomto matchupu až zbytečná, beztak vás budou více trápit nestvůry vykládané z ruky. Pokud ale hraje soupeř krom Umburial Rites i Lingering Souls, dvnitř bych jí dal.
Strangleroot Geist většinou jen smutně kouká na supeřovy x/3 nestvůry a čeká na nějaký ten hrdinný chump attack nebo block. Z podobných důvodů jde ven i jeden Captive.
Při hře se snažím co nejrychleji měnit nestvůry s CIP efektem, než si je soupeř stihne zachránit Restoration Angelem. Musíte ale odhadnout, kdy to ještě má smysl, a kdy naopak jen začnete střádat armádu a čekat na Sleep.
Před sideboardem je matchup v náš neprospěch, po něm se ale vylepšuje do minimálně vyrovnaných hodnot (zůstávám úmyslně při zemi).
Vs. Naya Midrange
Proti Naya Midrange platí podobné zásady jako proti Junku. U sidu se dá pouze uvažovat o Negate na Bonfire nebo Garruka.
Naya Midrange
IN: +4 Appetite for Brains, +2 Evil Twin, +2 Negate, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip
OUT: -4 Strangleroot Geist, -3 Simic Charm, -3 Wolfbitten Captive
Vs. Jund
Midrange Jund je náš pravděpodobně nejhroší matchup a musíme spoléhat na jeho nekonzistenci. O první hře se není potřeba moc rozepisovat, nestvůry jako Huntmaster of the Fells nebo Olivia Voldaren nám vadí podstatně více než vanilková čuňata Junku a pokud se dostanou brzy na bojiště, musíme se okamžitě vytasit s odpovědí, jinak nás čeká rychlý konec.
Jund
IN: +4 Appetite for Brains, +2 Evil Twin, +2 Negate
OUT: -4 Abrupt Decay, -3 Wolfbitten Captive, -1 Rancor
Negate se hodí na Garruka, Rakdos’s Return, Staff of Nin a veškerý removal, obzvláště Bonfire of the Damned. Abrupt Decay nemá většinou žádné cíle, jen u některých buildů se můžete setkat s Vampire Nighthawkem. Pak nechám jeho případný side na vašem uvážení.
Vs. UWR
Hraje-li soupeř kontrolní hru, zvítězíme. Položí-li rychlého Geista, měli bychom být schopni ho racovat. Boros Reckoner (osobně bych ho z UWR nikdy neškrtal, ale současný trend je opačný) je problém, který vyřeší až Abrupt Decay (pozor jen na záchranu od Restoration Angela). Protihráč má v zásadě jedinou cestu k vítězství, a to zkusit race ideálně pomocí Geista, zdržovat nás nějakým tím zabíjením a Azorius Charmem a nakonec seslat Aurelii. Nebojte se občas plýtvat Abrupt Decay na andělské tokeny, v některých současných verzích postrádajících Boros Reckonera lepší cíl stejně nenajdete. Celkově vzato matchup v náš prospěch, tím spíš po sideboardu.
UWR (bez Boros Reckonerů)
IN: +4 Appetite for Brains, +3 Negate, +2 Devour Flesh, +2 Evil Twin
OUT: -4 Abrupt Decay, -3 Wolfbitten Captive, -2 Mayor of Avabruck, -1 Wingcrafter, -1 Rancor
Vs. The Aristocrats
Po Jundu druhý nejtěžší soupeř. Chumpblockuje Doomed Travelery a tokeny z Lingering Souls, Boros Reckoner si vyžaduje Abrupt Decay, Restoration Angel ho dokáže ochránit a Falkenrath Aristocrat jen dokončí naší zhoubu. Musíme vsadit na rychlost a Sleep.
The Aristocrats
IN: +4 Appetite for Brains, +1 Negate, +1 Tragic Slip
OUT: -3 Wolfbitten Captive, -2 Mayor of Avabruck, -1 Wingcrafter
Druhá hra by měla být díky discardu o chlup lepší. Negate je na případný Blasphemous Act.
Ostatní
Vs. Auras
Tenhle zápas se může otočit na obě strany. Největší hrozbou je Gift of Orzhova – pokud se nám ho podaří zničit pomocí Abrupt Decay, můžeme se pokusit o race. Každopádně v první hře nepříjemný soupeř.
Auras
IN: +2 Negate , +2 Evil win, +2 Devour Flesh, +1 Ultimate Price, +1 Tragic Slip
OUT: -4 Simic Charm, -3 Deathrite Shaman, -1 Wingcrafter
Po sidu removalu a rušení na aury bychom měli být mírným favoritem.
Vs. Huminator
Narazíte-li ještě v dnešních dnech na zapřísáhlou reanimaci, je vaší nadějí rychlý nástup a Deathrite Shaman. Jestliže tušíte, co proti vám soupeř hraje, mulliganujte tedy o něco agresivněji než normálně. V kritických kolech vás může zachránit i Simic Charm, který naruší soupeřovo cyklení Angel of Glory Rise.
Matchup lehce v náš prospěch.
Huminator
IN: +4 Appetite for Brains, +2 Memory’s Journey
OUT: -4 Simic Charm, -2 Abrupt Decay
Po sidu můžete u některých verzí počítat s téměř úplným přechodem na Junk Reanimator, tedy s Restoration Angely a Thragtusky. Proto plný počet Appetite for Brains. Pokud soupeř tento plán nezvolí a dál bude spoléhat čistě na combo, nechal bych plný počet Abrupt Decay a sidoval jen dva Appetity.
Mulliganing
Jaké ruce si nechávat? Téměř vždy potřebujete úvodní tlak. Ruku bez 1 nebo 2-dropu nechat nemůžete. Ruku s jednou nebo žádnou bytostí nechat nemůžete. Dvě země jsou v pořádku, jednu bych nechal jen on draw ve výjimečných případech s jinak ideální rukou.
Balíček mulliganuje relativně dobře, je rozhodně stabilnější než takový Naya Blitz.
Závěr
Balíček je určen pro milovníky tempo decků, kteří chtějí něco zajímavějšího než tupý tlak. Je zábavný a hodně protihráčů proti podobnému archetypu nemá zkušenosti, čehož můžete využít.
Jeho nejlepší matchupy jsou všechny druhy controlů, nejhorší matchup je Midrange Jund a The Aristocrats. S Junk Reanimatorem ma po sidu slušné šance a ani ta první není ztracená.
Pokud se deck rozhodnete vyzkoušet, přeju hodně štěstí, zábavy a příjemných chvil :)
A neseďte pořád u karet, užívejte jarního slunka! :)
Cedric
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Nejlepší sběratelské karty současnosti
Nechcem Ti do toho kecať, ale kde je honorable mention pre najlepšiu kartovú hru všetkých čias - Doomtrooper? :)
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentářeBěžní "try-hardi" a jejich pozice v karetní hře MtG
Mas uplnu pravdu, som si ich doplietol :) Vsetko co o MtG viem, ma naucil prave Lukas, cize mam k nemu obrovsky respekt. Ale viem si ho...
všechny komentářeStředeční výhledy 17/2024
UPDATE: Kvůli mým cestovním povinnostem (paradoxně cestě do Prahy :-)) vyjdou příští Výhledy o týden později, tj. 2. října. Pro doplnění...
všechny komentářeSliveři v karetní hře Magic
Můj nejoblíbenější tribe, který hraji po celou dobu na různých formátech. Největší úspěch měli na extended RG smažbo-sliveři. Ti uměli...
všechny komentáře