Ostatní
Nepravidelný constructed 4
Není třeba příliš zdůrazňovat, že od vydání posledního dílu našeho nepravidelného povídání o současné dvojce, uplynulo nejen moře času, ale i několik zajímavých dvojkových turnajů, takže je pravděpodobně ideální doba pro detailní pohled na současnou dvojku. O důvod více, že se právě nacházíme pár týdnu před MR, které jistě bude vrcholem letošní domácí sezony a navíc právě probíhající kvalifikační sezona na PT je také dvojka, čili pokud stále nevíte, co si vzít na Mistrovství republiky, nebo váháte na co vsadit v honbě za pozvánkou na PT Amsterodam, a zároveň netrávíte veškerý volný čas zabíjením soupeřových wall of omens Bituminous blasty, možná vám následující řádky napoví jakou strategii pro blízké turnaje zvolit.
Jedinou stálicí současného standartu, jak již každý kdo neprožil poslední rok bez magicu ví, je RGB strategie jménem Jund, jejíž přítomnost tento formát naprosto definuje. Při otázce volby balíčku na současnou dvojku je tedy stále třeba se nejprve ptát, jak si náš balíček proti Jundu stojí a zda mu klíčové karty Jund ( Blightning, maelstorm pulse atd..) nečiní nepřekonatelný problém. Ovšem i tak je dnes již herní pole relativně široké a nejsme tedy postaveni tak docela před možnost a) hrát Jund b) hrát Jund, jak tomu dlouhou dobu bylo a i samotný Jund se nám rozšířil na několik variant, které se od sebe podstatně liší a tak i hra proti Jundu dnes není vždy tak předem nadefinovaná jak tomu bylo v minulosti. Nicméně to v otázce porážení Jundu klade větší nároky na soupeře, protože by měl alespoň rámcově znát, jaké změny tak která verze má, čím navíc operuje a co pravděpodobně postrádá. Mimo Jund se mezi tier 1 však v tuto chvílí řadí i UWR planewalkers, UW control a Mythic bant a z pozice tier 2 decku jim zdatně sekundují kreace na téma Polymorph, Naya, Grixis control a samozřejmě Fritka.
Dnes si tedy nejprve ukážeme možné balíčky a jejich mutace, abych vám poté podrobně představil jednu verzi Bant decku.
Jund
V minulosti jednoznačný „King of the room“ , kterého se snaží o jeho prvenství naprosto každý připravit a dostat ho naopak na seznam ohrožených druhů. V minulosti jsme se mohli setkat téměř výhradně vždy se stejnou verzí, dnes však máme více možnosti:
a) Jund tak jak ho známe celou dobu obohacení jen o pár Sarkhanu místo Broodmate Dragonu.
b) Jund využívající Plated geopede k většímu tlaku na controlního soupeře na úkor spor removalu
c) Jund postavený kolem karty Vengevine s nest invandery a často i Eldrazi monumentem
d) Různé další rudimentní odnože, zde bych zmínil především anticontrolní verzi známého deckbuildera Garryho Thomsona.
a) Decklist zde
Jako zástupce první kategorie jsem si vybral finalistu z posledního turnaje serie GP. V maindecku nenajdete místo Sarkhanu, kteří naprosto logicky nahradili některé čuníky příliš rozdílu oproti minulosti a opravdu to ani není potřeba, balíček funguje dobře a všechno je dávno ohraná klasika. Za zmínku v maindecku stojí maximálně plný počet Bituminoust blastu, které v minulosti zaznamenali ústup a v mnoha verzích Jundů se vůbec nehrály (byli jalové na dříve hrané WUR a Grixis controly), nicméně dnes se opět více než hodí, například jako výše zmíněná příjemná cesta, jak odstranit Wall of omens. Zajímavostí Owenova Sideboardu je Prophetic Prism, která představuje odpověd na soupeřovo spreading seas, nicméně 4. Duress a další Malakir by možná v sideboardu našel větší uplatnění. Je sice pravda, že dovedete prohrát na soupeřovo heavy seas draw, nicméně se vám to nebude určitě stávat tak často, aby jste kvůli tomu potřebovali plýtvat drahocenným místem v sideboardu.
b) Decklist zde
Jak již bylo řečeno, snaží se tato verze o větší tlak na soupeře pomocí Plated Geopede, to se ukázalo možné v době, kdy se Field na Magic online doslova přeplnil UW controly a hráči jundu začali hledat způsob, jak se dostat přes soupeřovy zdi. Nicméně je to dnes podle mě již mrtvá vývojová větev, protože Bituminoust blasty překonají zdi daleko lépe, a navíc platíte za slabšího soupeře v Mirroru, kde geopeda moc neumí a stejně tak proti Agru, kde vám citelně schází více removalu. Naopak dobrou věcí v této mutaci jsou další Fatch landy, které vám dávají přístup k modré maně a Sedraxis spectrám v sideboardu (zajímavá karta na kontrol i Jund), a jako bonus zhoršují soupeři hraní spreading seas, které za normálních okolností často bývají on draw na vaši turn one taplou zemi zdrcující, zde však častěji začnete on draw fatchkou a soupeřovo anti Jund draw je najednou slabší.
Vengevine je stále jednou z nejzajímavějších karet poslední sady a tak není divné, že se hráču Jundu ve snaze překonat zdi pokusili zakomponovat i tuto kartu, která navíc nevypadá špatně proti blighningu ze soupeřových rukou. Jedná se o poněkud rychlejší verzi Jundu, která rezignovala na snahu tohoto archetypu o obranu a hrne se jen do útoku, nutno říci, že na rozdíl od případu b, úspěšně a balíček jistě představuje zajímavou volbu. V sideboardu pak najdeme tradiční arzenál odpovědí na příšery a upíra pro každé použití.
Vengevine je stále jednou z nejzajímavějších karet poslední sady a tak není divné, že se hráču Jundu ve snaze překonat zdi pokusili zakomponovat i tuto kartu, která navíc nevypadá špatně proti blighningu ze soupeřových rukou. Jedná se o poněkud rychlejší verzi Jundu, která rezignovala na snahu tohoto archetypu o obranu a hrne se jen do útoku, nutno říci, že na rozdíl od případu b, úspěšně a balíček jistě představuje zajímavou volbu. V sideboardu pak najdeme tradiční arzenál odpovědí na příšery a upíra pro každé použití.
Jund | Babones |
Main Deck | Sideboard |
4 Dragonskull Summit 3 Forest 2 Mountain 4 Raging Ravine 1 Rootbound Crag 4 Savage Lands 3 Swamp 4 Verdant Catacombs 4 Blightning 4 Lightning Bolt 4 Maelstrom Pulse 4 Bloodbraid Elf 4 Goblin Ruinblaster 3 Nest Invader 4 Putrid Leech 4 Sprouting Thrinax 4 Vengevine | 3 Consuming Vapors 4 Doom Blade 2 Duress 2 Jund Charm 2 Malakir Bloodwitch 2 Slave of Bolas |
Jund | G.T. |
Main Deck | Sideboard |
4 Bloodbraid Elf 3 Malakir Bloodwitch 4 Putrid Leech 1 Siege-Gang Commander 4 Sprouting Thrinax 3 Trace of Abundance 2 Lightning Bolt 2 Garruk Wildspeaker 2 Sarkhan the Mad 4 Blightning 4 Maelstrom Pulse 4 Forest 3 Mountain 4 Swamp 2 Dragonskull Summit 2 Lavaclaw Reaches 4 Raging Ravine 4 Savage Lands 4 Verdant Catacombs | 3 Pithing Needle 1 Malakir Bloodwitch 2 Mold Shambler 1 Siege-Gang Commander 2 Doom Blade 2 Lightning Bolt 1 Sarkhan the Mad 3 Consuming Vapors |
Kdo zná autora ví, že sice občas jsou jeho přístupy ke tvorbě balíčků poněkud zvláštní a kontroverzní, nicméně je to stále jeden z neúspěšnějších konstruktérů a z jeho dávných úspěchů třeba říci, že ten komu vadila přílišná koncentrace Dark depth comba v extented formátu, může za jeho renesanci po posledním MS poděkovat právě tomuto výtečníkovi. Garry zde ukazuje další možnost jak si poradit s UW controlem, ať již jde o Malakiry v maindecku tak šikovný enchantment Trace of Abundence. Jistě jste zaregistrovali mou skepsi ohledně prophetic prismi o pár verzí výše, možná se tedy ptáte, co je na této kartě o tolik lepší. Inu primárním úkolem spreading seas v UW je mimo zpomalení soupeře, eliminace pro kontrol nebezpečných manlandů. A právě ty Trace bezpečně chrání a občas nás jako bonus i slušně naakceleruje.
Poněkud netradiční je zde i sideboard, ve kterým chybí tradiční a „léty praxe“ osvědčený Goblin Ruinblaster, za to si zahrajete pithing needle proti otravným planewalkerům (opět stojí za zvážení, zda v době kdy každý balíček s planewalkery má automaticky 3-4 oblivion ringy není přeci jen lepší být dále věrný osvědčenému duressu), a takového „tutíka“ Jménem Mold Shambler, který umí vyřešit poměrně hodně problémů.
UW
Po PT San Diego jsme se mohli často setkávat s dvěma přístupky ke stavbě UW controlu jednak to byl „klasický„ UW control s rušením z dílny dua Patrick Chapin a Gabriel Nasiff a poté tvz. tap out control hrající větší počet velmi silných sorcery jako Martial Coup a Mind spring, jenž vytvořil český hráč Michal Hebký a poté ho s relativním úspěchem hrálo velké množství známých hráčů (Kibler, Juza, Zatlkaj, Black atd..).
Po vydání Rise of Eldrazi se vlivem karet Wall of omens a Giden Jura tato strategie zredukovala na jednu a dnes UW spatříme takřka pouze v jedné verze, která si bere to nejlepší s Tapoutu a přidává výše zmíněné karty.
Decklist: zde
Pokud máte rádi zmíněnou barevnou kombinaci je tento balíček pro vás určitě dobrou volbou, protože dovede porazit prakticky cokoliv na současné dvojce.
UWR Planewalkers
Tento balíček vznikl jako další z možností jak porazit jednu chvílí přemnožené UW, nabízí nám díky interakci sferochodců možnost potrápit téměř každý balík, i když na Agro decky často potřebuje pomoc dobrého sideboardu. Nevybral jsem ani verzi Bena Starka, jenž s balíčkem vyhrál SGC championship ani žádnou od zástupcu z top8 na GP Washington DC, ale verzi která dopomohla Karlovi Řehulkovi k zisku pozvánky na Amsterdam. Hlavně pro jeho rozhodnutí hrát maindeck Jace beleren, což jednak ještě více umocňuje tlak na UW a potom se starší jace hodí vždy kdy je potřeba efektivně reagovat na soupeřova dražšího Jace, a toho dnes hraje opravdu více balíčků než je zdrávo. Jeho sideboard navíc opustila tradiční dvojice Meddling magu, které nahradila daleko účelnější Luminarch ascension. Pokud se tento balíček rozhodnete vyzkoušet, určitě je jednou z možností hrát v sideboardu Baneslayer Angely, zvláště pokud by se více začala hrát Pithing needle, protože na druhou hru na vás většina soupeřů valnou část zabíjení mimo univerzáních oblivion ringu a Pulsu vysajduje a anděl by pro ně mohl být nepříjemným překvapením.
Mythic Bant
Původ tohoto veselého balíčku je již na Minulém PT v San Diegu (původní Zwiho kreace), kde ho nasadila skupina hráčů kolem Zwi Mowshovitse a jeho Rukopis byl v konstrukci velmi znát přeci jen 12 manových akcelerací a 27 zemí jasně odkazovalo na prastarý balíček kolem karty Fires of Yavimaya, což byla strategie jenž zwiho vynesla do top 8 PT Chicago 2000 (odkaz na tehdejší Fires), jen tentokrát místo firesu používáte Finest hour a místo Rishadan portu a Dust Bowlu soupeře trápí wordwakové manlandy. Nová verze používá jednokaretního comba Sovereigns of Lost alara a Eldrazi Conscription. To nám umožňuje jednak zabít soupeře nečekaněji a rychleji a navíc je to příjemný combo prvek v jinak agro decku. pro ukázku opět použiju verzi z nedávného šumperákonu, kde Martínek poněkud netradičně zvolil jen 3 sovereigny, patrně protože poslední kopii nesehnal. Nicméně se dá vcelku dobře hrát místo variaty 4 hledači a 2 enchanty také 2 hledači a jeden enchant pouze na chuť, protože tento balíček sice umí velmi silné combo v jedné kartě, ale za svou sílu platí konzistencí, a často stačí, aby se vám sešlo na úvodní ruce více drahých karet a máte problém, navíc opravdu zřídka chcete druhou kopii Sovereigna.
V sideboardu bych rozhodně zvětšil počet Negatu a dá se uvažovat o day of Judgement, jenž díky maindeckovým dauthless escortám dovedete náležitě oceňit. Balíček je celkově dobrá volba proti UW nebo UWR a opět hraje velmi vyrovnaně proti Jundu. Slabinou je především Naya s Maindeckovými Cunning sparkmagy, jenž se však příliš nehraje a i ten se dá vyřešit ( Oblivion ringem, path to exile ale naprosto nejelegantněji Linvalou). Druhou možností je zůstat věrný původní verzi s Finest Hour, což si však detailněji probereme později, tato verze je o něco konzistentnější, a dává nám další trumf na control (Finest hour), ale stejně jako Conscription bant prohrává na Cunning sparkmage.
Naya
Tento balíček byl velkým překvapením PT San Diego a známy LSV s ním v základní části uhrál dokonce grandiozních 10:0. Nicméně jakmile přišel o svůj moment překvapení, byl poněkud na ústupu a vadil především nic moc matchup proti Jundu a UW controlu. Oboje však vyřešila Karta Vengevine a navíc se Naya ukázala při veliké popularitě Mythic bantu, díky přítomnosti maindeckových „střílečů“ jako velmi dobrá metagame volba. Na GP Washington se nicméně nejlépe umístila opět verze Garyho Thomsona, tentokrát osobně v jeho podání a přinesla mu nejen top 16, ale hlavně i pozvánku na PT Amsterodam.
Jím užitá verze, poněkud netradičně pro Nayu nepoužívá ranger of eos a místo nich hraje planewalkery. Na první pohled to může znít šíleně zvláště pokud se podíváme na výbornou synergii mezi rangerem a vengevinou, nicméně Garry určitě věděl, co dělá a je pravda že Planewalkeři obecně představují pro UW daleko větší problém než příšery, protože je to druh permanentu, na který má control méně odpovědí, a navíc mu kazí díky legendárnímu pravidlu hraní jeho vlastních. V sideboardu pak Garry prozřetelně používá Linvaly, která je v Mirroru opravdu úžasná a špatná není ani proti Bantu i když zrovna v tomto balíčku máme na bant lepší karty v sideboardu a hlavně ho porážíme už v maindecku.
Grixis
Balíček jenž se jednu dobu těšil docela velké oblibě, nikdy však nedosáhl sygnifikantního výsledku a hlavně měl téměř neřešitelný problém s některými balíčky (MonoW agro, MonoR). V momentě, kdy se monoW přestalo hrát úplně (přílišná náchylnost na wrath of god efekty), se však znovu objevil, aby se stejně jako v minulosti pokus konkurovat Wx controlům a Jundům. A i když proti oběma balíčkům má solidní šance, působí rozpačitě. Hlavně pořád působí jako takové horší varianta než Jund či UW, protože nevlastní ani raw power jundu, ani nemá v controlu výborné bíle sférochodce. Nicméně pokud nechcete hrát Jund a neválí se vám po pokoji mraky Gideonu a Elspethu, můžete jako zarytý kontrolní hráč vyzkoušet i tuto cestu k úspěchu, jen je otázka zda nebude příliš trnitá.
To by tedy byly v rychlosti nejčastější balíčky, jenž na současném standartu můžeme potkat a je na čase přejít k samotnému rozboru, pro něj jsem si vybral Verzi Bantu, kterou na onlinu úspěšně hraje drVendigo a s mírnými úpravami i já.
Bant | DrVendigo |
Main Deck | Sideboard |
3 Celestial Colonnade 5 Forest 2 Island 4 Misty Rainforest 1 Plains 2 Sejiri Steppe 3 Stirring Wildwood 2 Sunpetal Grove 3 Verdant Catacombs 4 Baneslayer Angel 4 Birds of Paradise 3 Dauntless Escort 4 Knight of the Reliquary 3 Lotus Cobra 4 Noble Hierarch 1 Rafiq of the Many 3 Rhox War Monk 1 Elspeth, Knight-Errant 3 Finest Hour 3 Jace, the Mind Sculptor 2 Vines of Vastwood | 3 Day of Judgment 2 Emerge Unscathed 2 Gideon Jura 4 Negate 2 Oblivion Ring 1 Unified Will 1 Vines of Vastwood |
Když se na ní podíváte pozorněji vidíte, že jde o Hybrid obou předchozích přístupů, sice zde již máme zástup šikovných sférochodců, ale místo srandiček se Sovereigny, jsme zůstali u osvědčené Finest Hour.
V sekci zemí vidíme poněkud netradičně jen 3 celestial colonade, za to však 3 Stiring wildwood (oproti častějším 4 a 1 pro Soverei verzi), důvodem je snaha o lepší synergii s Finest Hourem, přeci jen dost many na užití colonady nemusíme mít vždy. Další výbornou vlastností této verze jsou 2 kopie Sejiri steppe, kterou častěji potkáme 1 a popřípadě obohacenou o Tectonic Edge. Ten však příliš neuznávám, protože si myslím že úkolem balíčku je útočit pro výhru a chránit si své útočníky, situací kdy bych si toužil najít edge a poničit soupeřovou land base je rozhodně daleko, daleko méně než těch kdy zoufale potřebuji 2. sejiri landu.
Mezi potvorami nás může překvapit absence celé jedné lotus cobry a naopak přítomnost jak Rhox War Monků tak Escort. Cobra musela pryč, díky popularitě UW, na kterou ji v balíčku příliš nechcete a díky ušetřenému místu za Sovereigns package, nemusím řešit zda hrát escorty nebo Hrochy a používáme oboje. Escorta je lepší proti UW, hroch zase na Jund, takže pokud musíte hrát jen jednu, je velmi těžké odhadnout dobře, která bude ve vašem fieldu tou lepší volbou.
V sekci triků je hlavně nepříliš častá Vines of vaswood, která je však naprosto úžasná, ochrání vlastní příšery, či zruší soupeřův polymorph, to vše za cenu nenápadné zelené many. O tom že občas dorazíme soupeře pomocí kickeru už ani nemluvím, musel bych tu kartu přechválil a začal bych pochybovat zda hrát méně než čtyři je dobrý nápad:) Mezi planewalkery je rozhodně více možností a vždy váháme mezi Gideonem, elspethem, Jacem a nějaký mix chceme asi na každého soupeře. Zde vidíme 3Jace a 1 elspetha, raději ale hraju 2 jace a 2 elspethy, protože elspeth dává tomuto balíčku tolik důležitý evasion. Gideon není příliš dobrý v maindecku, protože bez bílých zdí tolik neznepříjemňuje život Jundu a hlavní využití mimo vraždy Gideona na soupeřově straně stolu najde až v sideboardu proti zeleným potvorovým balíčkům (Naya, Mirror, Wgb). Emergence Unscater je další zajímavou myší, která navíc proti Jundu nabízí často možnost jak při jejím reboundu dát vaší potvoře neblokovatelnost, nicméně nerad bych hrál v součtu maindecku a sideboardu více myší než 4.
Já tedy použiju tento sideboard:
sideboard | J.B. |
Sideboard | |
4 Negate 2 Gideon Jura 2 Linvala secret of 2 Vines of vashwood 3 Kor Firewalker 2 Oblivion Ring |
V maindecku tedy máme pouze u planewalkeru čísla 2 a 2 a rafiqa nahradíme 4.Rhoxem.
Jund
V první hře záleží na hodu kostkou a verzi soupeřova balíku, obecně se dá říci, že pokud začínáme, máme velkou edge, pokud ne je hra vyrovnanější a velmi nám pomáhá pokud soupeř hraje nějakou jinou verzi Jundu než tu, kterou jsme na začátku označili jako a. Na druhou a třetí hru již tolik soucitu od soupeře čekat nemůžeme a je jasné, že ač měl v maindecku „mrtvých“ karet kolik chtěl, nyní je všechny vymění za kvalitní removal a protože pravděpodobně nebude po sideboardu hrát Putrit Leeche a Sprothing Trinaxi, bude pro nás každá jeho cascáda automaticky karetní nevýhoda. Pořád je však na naší straně rychlosti.
sb: - 2 Jace, -3 Escorta + 3 kor firewalker +2 Vines of vashwood
Plánem soupeře je pobít naše manové příšery, pomocí rychlého removalu (bolt, deathmark), odrazit počáteční tlak kvalitním removalem (terminate, doom blade) a vše zakončit Malakir Bloodwitchem, goblin ruinblasterem na man landy, nebo jednoduše nějakým z pašíku, co soupeři v balíčku na druhou a třetí hru zůstal, pokud se mu to povede, nemáme mnoho nadějí na výhru, na druhé straně ale dovedeme své první příšery chránit a Vines of Vashwood, který například když přeruší soupeřův maelstorm pulse ve třetím kole je pro nás téměř timewalk. Pokud soupeř hraje Consuming vapory nebo Consum of the meek je dobré místo myší sajdovat in Negaty, nicméně obě karty nejsou z nejrychlejších a pokud vám soupeř nepřeruší nástup většinou se jich již nedožije.
UW/ UWR
Tady máme dvě možnosti výhry a) rychlé příšery ochráněné escortou b) pokus o tlak, jenž soupeř sice často odrazí pomoci day of judgement, ale podlehne finest houru nebo našim planewalkerum. V prvním scénáři je dobré uvědomit si že naší escortu na stole ochráníme nejen myší, ale i knight of reliquary a soupeř pokud nezničí escortu nemuže vyhrát, takže je opravdu klíčem k vaší výhře její ochrana. V tom druhém zase není adekvátní se příliš rozvášnit s předslednou vlnou, jenž slouží jako návnada pro day of judgement.
SB: -3 rhox war monk -3 Lotus Cobra + 4 negate +2 Gideon Jura
Po sideboardu máme další možnost na odražení day of judgement pomocí Negate a více potencionálně nebezpečných permanentů pro soupeře. Navíc nemáme už tolik akcelerace, takže na případná wratha tolik netrpíme a oba scénáře naší hry jsou ještě reálnější.
Naya
Před sideboardem náš nejhorší soupeř a ani po něm není zrovna příjemná. Hlavně díky již jmenovaným sparkmagům, není ani podstatné, zda dostanou Basilisk Colar nebo ne, většinou na nás stačí samotný stříleč, protože bez manové akcelerace jsme zoufale pomalí a často až bezbranní. Na druhé straně pokud se nám povede opravdu dobrý start a nebo soupeř náhodou stříleče nemá, měli bychom zvládnout Nayu přetlačit.
SB: + 2 Linvala + 2 Gideon + 2 oblivion ring – 3 Escorta -2 Jace -1 Finest Hour
Na druhou a třetí hru máme možnost jak se zbavit soupeřova comba a obzvláště Linvala je vypečená, protože dovede soupeře i nepříjemně omezit ve vývoji.
Mirror
Zde máme na mysli, jak verzi s Sovereigns tak klasickou s Finest Hour. Při důkladném pohledu na oba decklisty nezbývá než konstatovat, že první hra se zvrhává na bezduché závody v hodu kostkou a modlení v lepší open handu, protože mimo pár planewalkeru stejně žádné triky nikdo nemá, a kdo dá lepšího čuníka je rázem na koni. Nejlepší kartou před sideboardem je patrně Jace, který citelně zbrzdit soupeřův vývoj a poskytnout nám čas, pro vlastní vývoj či topdeck našeho macíka.
SB: + 2 oblivion ring + 2 Gideon Jura +2 Linvala – 3 Escorta -2 Elspeth -1 Rhox
Po sideboardu máme stejné trumfy jako proti Naye, jen zde jsou ještě lepší a pokud soupeře třeba pozdravíme Linvalou v brzké fázi hry, znamená to pro něj, že pokud nemá odpověď může si to pomalu „ smotat“ . Oblivon ring zase neguje soupeřovy Baneslayery nebo Planewalkery a Gideon Jura dovede vyřešit velkou část soupeřovy armády.
Jak vidíte jedná se o balíček, který si rozhodně dovede poradit s většinou současných top balíčků a určitě je zajímavou volbou. Procenta uvádět nebudu, protože jsou velmi neobjektivní, a vždy záleží na konkrétní konstrukci balíčku soupeře, ale i jeho sideboardovacím plánu či herním projevu a nejde to vše podle mě shrnout do nějaké všeobjímající šablony.
Pro dnešek by to bylo asi vše, a pokud se chystáte v blízké době na nějaký dvojkový turnaj, doufám, že jste zde našli něco přínosného a nezbývá mi ni jiného, než vám popřát hodně štěstí a samá dobrá rozhodnutí při hře.
Jaroslav Bílek
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Středeční výhledy 22/2024
UPDATE: Z textu je zřejmé, že bylo zamýšleno, že tyto Výhledy vyjdou ještě před Eternal Weekendem (a byly tak i nachystány). Bohužel vinou...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentářeStředeční výhledy 21/2024
Není to o tom, že by bylo něco špatně. Tvoje analýza je v podstatě správná. Jenom bys měl ale ještě zmínit jednu kartu... ;-)
všechny komentářePondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentáře