Ostatní
Nová generace Commanderů, část 2
Vítám vás u druhé části představení nových mytických Commanderů z pěti tématických balíčků od firmy Wizards of the Coast.
Dnes si po kentaurovi, obrovi a gorgoně představíme minotaura, anděla, šamana a další.
Zedruu the Greathearted je 2/4 bytost, která nám pomůže, pokud soupeři věnujeme nějaký svůj permanent. Ale nebudeme mu přece dávat nějaké mytické silné bytosti, artefakty nebo očarování, ani nonbasic landy.
Toho, že mu nad něčím dáme kontrolu, musíme patřičně využít :)
Začněme s něčím méně zákeřným, například s kartou Wall of Omens. Když přijde do hry, lízneme si kartu. Dáme ji pod kontrolu soupeři, a tato zídka nám dá kartu každé další kolo a navíc ještě 1 život!
Dále můžeme dát soupeři artefakt jménem Howling Mine. Ať ho máme pod kontrolou my nebo soupeř, vždy dává výhodu oběma – tak proč si za to nebrat karty a získávat životy?
Můžeme dát pod soupeřovu kontrolu i Jinxed Idol, ale to jen v případě, že jsme mu „nevěnovali“ nějaké bytosti, protože by je určitě s chutí obětoval.
Nejzákeřnějším kombem, které mě napadá, bude, když soupeři dáme pod kontrolu Dissipation Field. Proč? Představte si, že zaútočíme kartou Ball Lightning. Na konci kolo by nám ji bylo líto obětovat, ale pokud dá zranění soupeři (což je se sílou 6 a trample velmi pravděpodobné), vrátí se nám zpátky na ruku.
Jak je vidět, Zedruu má mnoho využití, a se správnými kartami bude dobrým Commanderem.
Tariel je velmi mocný, manově náročný anděl, který ale disponuje dvěma velmi ceněnými schopnostmi – Flying a Vigilance.
Pokud si pozorně prohlédnete nebo zvětšíte jeho obrázek, zjistíte, že na své válečné sekeře má vytesanou lebku :)
Po smrti vás čeká ráj, zatracení nebo Tariel.
Ano, i Tarielův flavortext dokazuje, že to, co ho dělá legendárním a mytickým, je to, že umí výborně pracovat se soupeřovým hrobem.
Za tapnutí nám dá pod kontrolu náhodnou bytost ze soupeřova hřbitova.
Pro takové účely by se mu spíš hodilo haste, ale i tak se jedná o vyjímečnou kartu.
Poté, co Tariel převede soupeřovy padlé bojovníky na naší stranu stolu s ním můžeme vyrazit do útoku. Tariel má sílu 4 a obranu 7, tím pádem půjde těžko zabít nějakými Lightning Bolty.
Jedná se o výtečného Commandera, můžeme jen hádat, co všechno ve hře přenese na naší stranu stolu.
Animar je dalším Commanderem balíčku Mirror Mastery, který se bude nejlépe hodit do celopotvorového balíčku.
Na rozdíl od všech ostatních Commanderů má tento elementál dvě velmi důležité protekce, a to na bílou a černou, které by mu jinak poskytl jen Sword of Light and Shadow.
Protekce na bílou ho ochrání před všemožnými Oblivion Ringy, Journey to Nowhere či Swords to Plowshares.
Druhá protekce na černou barvu ho zachrání od oblíbeného Doom Blade i nového Go for to Throat.
Animar sice začíná jako 1/1 za 3 many se dvěma protekcemi, ale jakmile vyložíme nějaké bytosti, tak začne postupně sílit v podobě +1/+1 counterů a díky modré proliferaci může být dokonce i silnější. Každá další zahraná bytost navíc bude stát o 1 bezbarvou manu méně.
To znamená, že čím víc zahrajeme bytostí, tím bude Animar silnější, a čím víc bude Animar silnější, tím levněji budeme hrát bytosti.
Jde vidět, že toto je dobře promyšlený Commander a pokud ho uchráníme před Lightning Bolty a Unsummony, tak se správným balíčkem může jít o velmi silnou kartu.
Dalším Commanderem z balíčku Devour for Power je The Mimeoplasm.
Doteď vyšlo jen 18 bytostí s typem Ooze, z toho jen jedna legendární, jmenovala se Experiment Kraj a jednu černou Ooze bytost jsme potkali i ve Scars of Mirrodin.
Ale dost již z historie, je tady The Mimeoplasm, velmi mocný Commander, i když nás vytištěné hodnoty 0/0 mohou mást.
The Mimoplasm by mohl být třeba 18/18 bytost, kdybychom z hřbitova vyhodili dva Pathrazer of Ulamog. K tomu by měl populární schopnost Annihilator a mohl by být blokován jen třemi a více bytostmi.
Mimeoplasmův základní problém je v tom, že bytosti, kterého vytvoří, musí být předem naskladněné v hrobě a musíme je exilnout. A málokdy se stává, že by jsme do pátého kola hry měli v hřbitově nějaké silné bytosti, aby byl Mimeoplasm uvítán ve hře se vší slávou.
Samozřejmě, můžeme risknout a odlízat si nějaké karty Tom Scourem.
Pokud ale dokáže Mimeoplasm vstoupit na bojiště jako silná bytost, můžeme se radovat. Kdoví, třeba se s tímto problémem nějak popere celý Mimeoplasmův balíček Devour for Power.
Posledním novým mytických Commanderem, kterého zbývá představit, je Ghave, Guru of Spores z balíčku Counterpunch.
Tento šaman má stejně jako Mimeoplasm předtištěnou hodnotu 0/0, ale na bojiště vstoupí jako 5/5 bytost, protože se na něj položí pět +1/+1 žetonů.
Nejzajímavější hra s Ghavem bude, pokud budeme mít vyložené zelené očarování jménem Doubling Season, které zdvojuje žetony a tokeny.
Vtom případě Ghave přijde na bojiště jako 10/10 a může se nám vesele rozdělit na osmnátct 1/1 tokenů s typem Saproling. Na dvacet radši ne, protože by umřel :)
A pokud tyto Saprolingy obětujeme, položíme na Ghava dva +1/+1 žetony a můžeme ho zase rozdělit na Saprolingy.
Ač se to nezdá, tento houbový šaman může také být velice zajímavým Commanderem.
Který z nových Commanderů vás zaujal nejvíce? Máte svého oblíbeného Commandera?
Pište do komentářů :)
Autor: Zafi
Pište do komentářů :)
Autor: Zafi
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.