Ostatní
Středeční Constructed - Report z PTQ Norimberk
Zdravím příznivce Středečního Constructed. Po vánoční, novoroční a zkouškové pauze se opět vracíme se snad již pravidelnější rubrikou o constructed.
Pro dnešní díl jsem si připravil report z modernového PTQ Barcelona v Norimberku. Součástí reportu bude i krátký popis mého decklistu a závěrečná diskuze nad balíčkem a možné změny v něm. Na závěr pak jako bonus seznam větších turnajů, které nás v dalším čtvrtroku čekají a shrnutí, jak se na ně levně dostat.
Na modernové PTQ v Norimberku jsem se rozhodl vzít Meliru. Nebylo to těžké rozhodnutí. S Melirou mám zdaleka nejvíce nahráno a také jsem měl karty do Meliry k dispozici. Týden před PTQ se konal pohár Černého Rytíře právě ve formátu modern. Melira na tomto turnaji obsadila první tři místa a tak nebyl důvod balíček měnit. Bohužel jsem měl stále pocit, že mi něco uniká. Přestože jsem se na turnaji umístil první, tak jsem měl pocit, že se musím na výhru dost nadřít, a zvláště proti dobrým soupeřům to znamená, že je třeba předvést značný magicový um. No prostě to nebylo autopilotní kombo s neporazitelnými uberdraw.
Něco málo k decklistu.
Melira Tomas Vanek Main Deck Sideboard 4 Forest
1 Godless Shrine
2 Marsh Flats
3 Misty Rainforest
2 Overgrown Tomb
1 Plains
1 Swamp
1 Temple Garden
4 Verdant Catacombs
3 Razorverge Thicket
4 Birds of Paradise
1 Phyrexian Metamorph
1 Eternal Witness
4 Kitchen Finks
3 Melira, Sylvok Outcast
1 Murderous Redcap
1 Qasali Pridemage
1 Ranger of Eos
1 Reveillark
1 Ethersworn Canonist
1 Sun Titan
3 Viscera Seer
4 Wall of Roots
4 Birthing Pod
3 Chord of Calling
2 Inquisition of Kozilek
1 Fiend Hunter
1 Necrataal
1 Tidehollow Sculler1 Kataki, War’s Wage
1 Orzhov Pontiff
4 Path to Exile
3 Thoughtseize
1 Spellskite
1 Obsinate Baloth
1 Aven Mindcensor
1 Ethersworn Canonist
2 Natures Claim
Hrál jsem standardních 22 zemí. Razorverge Thicket se mi osvědčil a nebyl jsem s ním snad nikdy nespokojen. Doporučil bych přidat Dryad Arbour. K tomu proč, se dostaneme nazávěr v diskuzi o balíčku. Nechci vám zde vykládat, proč se hrají 4 Finksi, ani k čemu slouží Birds of Paradise. Proto se zaměříme na ne úplně standardni karty, či počty karet. 3 Chord of Calling jsou způsobeny tím, že jsem prostě 4. Chord neměl a byl jsem líný ho aktivně shánět, příště bych zařadil určitě 4. Z netradičních One off:
Qasali Pridemage obsadil místo ničitele artefaktů a enchantmentů. V balíčku musí být alespoň jedna odpověď na soupeřovi artefakty a Qasali umí jako jediný zabít Torpor Orb (z těch tradičních karet). Proto jsem ho zařadil místo Harmonic Slivera či Acidic Slime. Nevýhodou je samozřejmě to, že po něm nezůstane podovatelné tělo. K tomuto tématu mohu jen dodat, že nepříjemných artefaktů na formátu je až až a rozdíl mezi manacostem Qasaliho a Acidic Slima je opravdu veliký. Qasali jsem také nikdy neodsidoval na druhou hru, protože Torpor Orb může mít opravdu každý.
Tidehollow Sculler je další dvou drop, který se kvalifikoval i přestože jsem s ním přechozí týden nebyl spokojen. Sculler nemá v balíčku nějaký zvláštní účel a proto se bez něj deck v klidu obejde. Je to jen na osobních preferencích. Sculler vám dává více informací o soupeřově ruce a tedy o tom, kdy si můžete dovolit rozjet kombo. Několik typů: Můžete obětova Scullera do Seera ve chvíli, kdy je jeho schopnost na stacku. Soupeři tak removnete kartu napořád. Můžete také pro Scullera Chordovat po soupeřově draw a zamezit tak nepříjemnému topdecku (a udělat si pseudo Vendelína).
Fiend Hunter získal prémiové místo creature removalu. Proč? Možná už ohraná písnička, ale manacost... Lze ho prostě hledat rychleji nez Shriekmaw a umí zabít černé bytosti. Nikdy se mi nelíbila kombinace Necrataal a Shriekmaw. Neumíte pak zabít Confidanta. Typy s Hunterem: Krom stejného triku se Seerem ho lze použít jako záchranu proti wratům. V reakci na wrata si ho najdete Chordem a schováte bytost, kterou chcete ochránit, například Meliru. Po resolvu wrat správně nastackujete Finkse a vráti se vám tak i bez žetonu. Kdo by řekl, že je lepší najít Seera a kombit má pravdu, ale člověk nikdy neví, kdy se vám bude hodit něco podobného udělat.
Metamorph: Přiznám se, že Metamorph je moje oblíbená karta v tomto balíčku. Dává vám totiž neuvěřitelné možnosti. Funguje zaprve jako Seal of legendary creature, tedy removal na legendární bytosti, za druhé s ním můžete skopírovat Pod. Tedy play je obětovat Finkse, najít Metamorpha, udělat si Pod, obětovat persistovaného Finkse a najít 4 drop. Rozdíl mezi tím a hledáním 4 dropu rovnou je snad očividný. Za třetí pak funguje jako alternativní kombo s Reveilarkem, kdy pokud máte ve hře Larka se Seerem, tak položíte Metamorpha, zkopírujete Larka, seknete Metamorpha a vrátíte Metamorpha opět jako Larka + jednu bytost navíc. Pokud máte Wall of Roots, tak si můžete dát nekonečně many a s Redcapem je to kill. Minimálně si vždy můžete nascryeovat balíček jak potřebujete.
Posledním One off je Ethersworn Canonist. Toho jsem maindeck opravdu hrát nechtěl, ale nakonec mě strach ze špatného matchupu se Stormem přesvědčil. Jen malý typ. Canonistu můžete hledat Chordem v reakci na soupeřovo kouzlo, soupeř pak již nemůže nic zahrát. Lze ho hrát i v reakci na Cascade mechaniku. Malým bonusem je to, že pokud máte Canonistu na stole a zahraje kouzlo, které vám soupeř zcounteruje, tak můžete položit Pod bez obavy o jeho bezpečnost.
Jako discard jsem zvolil Inkvizice, protože jsem si nechtěl dávat moc damage proti aggru a musím říct, že to nebyla moc šťastná volba. Gifty, Command, Twin. To vše a mnohem více byste chtěli zahazovat opravdu rádi. Doporučuji tedy jednoznačne Seizy maindeck.
-
Kolo – Jakob Schnider : Jund
Usedám ke stolu a po prohození několika slov s německým kolegou můžeme začít. Pro mě osobně je začátek turnaje opravdu důležitý. Začít PTQ čímkoliv jiným než výhrou se téměř rovná odevzdání turnaje. Balíček mě samozřejmě odmění mulliganem a poměrně zajímavým keepem v podobě 3 země, Ptáci, Birthing Pod a Metamorp. Myslím, že hod kostkou jsem vyhrál a tak můžu začít T1 Birds of Paradise přes Forest. Soupeř položí fečku a pěkně za 3 do hlavy a Boltne mi ptáčky. Hm, nice keep.... Lížu blank a předám kolo s tím, že můj plán je položit Pod a doufat. Soupeř mi to však moc nezjednodušuje a ve svém kole přidá Thoughtseize + Treetopu = Jund. Balíček opět nic a tak mi nezbývá než položit land a předat kolo. Soupeř přitlačí Lilianu a nechá nás zahodit. Alespoň mám co dělat se zeměma na ruce. Další draw odkreje zemi a tak to moc výherně nevidím. Soupeř však překvapí a zahraje Inkvizici (mulligan), zahodí Lilianou a také předá kolo dokonce bez útoku Treetopou. Z vršku balíčku přiskočí random bytost, které se sekne do Liliany a situace se opakuje. Nasledujicí draw je Pod, který se podívá do hry a další kolo už jsou díky Metamorphovi dva. Soupeř už ani nediscarduje Lilianou na 4, protože nemám nic na ruce. Zato ale konečně hraje něco. Bloodbraid Elf vytočí Bolt a jsem rázem na 11. Draw zem. Soupeř se konečne dozhodne poslat Treetop do boje a jsem na 5. Spokojeně se na mě usmívá a prohodí něco v tom smyslu, tak to by jsi si měl teď něco topdecknout. No vynasnažím se. Birds of Paradise z vršku si přes dva Pody dojdou pro Kitchen Finks -> 7 zivotu. Soupeř před utokem nepoužije Lilianu a jede Elf + Vesnice. Chvíli si pohravam s myšlenkou jít na jeden a nechat si persistovaneho Finkse. Nakonec se ale rozhodnu blokovat ze strachu z Boltu a bloknu Treetopu....
Chyba: Blok Treetopy byla samozřejmě hrozná play. Pokud by měl soupeř Bolt, tak by dal trigger Finksů na stack a zabil měl díky Trample z Treetopy. Správná play byla za 1) Bloknout Elfa, či za 2) Nebloknout nic a risknout to. No soupeř Bolt neměl a pote co Liliana snědla Finkse, tak jsme se opět oba koukali na vršek mého balíčku. Na vršku čekala Melira a ta si přes Finkse došla pro Rangera. Soupěř byl očividně zaskočen vývojem situace a nezmohl se na nic. 1:0.
Druhá hra byla ještě o něco zajímavější. 2. kolo Confidant mi ukázal při prvních dvou otočení 2x Nihill Spellbomb a tak bylo jasné, že kombo se v nejbližší době konat nebude. Jednu ještě odpálil jen pro draw karty ve chvíli, kdy mu chyběla země. Situace se trosku zablokovala s tím, že soupeř měl velkého Goyfa, pár spálených Inkvizic a plnou ruku karet, o kterých jsem neměl tušení, co by mohly být. Ukázalo se, že soupeř opravdu mocně nasidoval a jeho ruka obsahovala velké množství Hate karet v podobě Anciet Grudge (bye Metamorphe), další bomby a smolného Firespoutu, který zahrál právě ve chvíli, kdy se mi na vršku knihovny povedlo nascryovat Sun Titana (5 zemí ve hře). Poté byla hra již zcela v jeho režii. 1:1
Na třetí nám zbývalo pouze 5 min a soupeř mi dával dost znát, že si věří a že matchup ja jasně pro něj a proto je nutné nemíchat, nezapisovat si karty z discardu, nehrát kolo déle než 10s a hlavně proboha nemyslet. No hned po prvním discardu mi bylo jasné, že hra výherní nebude. Proto jsem trošku změnil styl a Chord začal hledat Finkse, Finks se měnil při první příležitosti, Metamorph kopíroval Finkse a tak dále. Soupeř tlačil co to šlo a dokonce se v jedné chvíli zatapoval tak, že pokud by navrchu knihovny byl Seer, tak bych hru ještě vyhrál. 1:1
Sideboard: Na druhou hru šel dovnitř Baloth, Spellskite a 2x Seiza s cílem vyhrát, na třetí se pak místo Seiz a Qasaliho podívaly do balíčku Pathy s cílem přežít. Během hry jsem samozřejmě udělal velké množství rozhodnutí (chyb), které ovlivnily hru. Například hledat Chordem Spellskite v reakci na jeho Bolt, pomocí kombinace Seer a Hunter zabít Confidanta místo Goyfa, obrana místo útoku ve třetí hře. Pokud bych se rozhodoval jinak, mohl bych partii možná vyhrát a také prohrát.
0:0:1
-
Kolo - Pierre Marzano: Tron
Můj další soupeš mi na mé Good Luck odpověděl Have Fun. Slíbil jsem mu, že budu a začal zvesela Inkvizandou pro Žízeň. Jeho ruka měla pár odpovědí v podobě Wrat, Remandu a Pathu a ještě Kozílka. Remand jsem ho nechal spálit na Finksech, Sculler se postaral o Path (soupeř se ještě potřeboval zeptat na to, co se stane, když vypathuje Scullera v reakci na příchod do hry, zavolal si na to Judge a bohužel pro něj ani po dvou minutách nedokázal svou otázku formulovat tak, aby nebyla příliš přímá. Tedy ne co stane, když ho vypathuju, ale nějak jinak naformulovat. Nakonec jsem jeho snahu utnul tím, že jsem mu řekl, že Triggery jdou na stack po sobě takhle, on na to Ahhh a předal Path pod Scullera). Bohužel moje ruka nebyla také příliš akční a tak jsem mu dal ještě nekolik draw. Soupeř další kola vylepšil ještě zpětným "docvaknutím", když asi po 2 minutách zjistil, co se stalo se Scullerem a prohlásil " No jasně, on se ten trigger vyhodnotí dřív než mi sebere kartu." V duchu jsem mu poblahopřál a následně mu i ukázal, jak to funguje s Seerem a oživeným Scullerem, když jsem mu vzal Kozilka z ruky. Stačilo pak ještě rozchodit Ionu na BÍLOU a bylo vymalováno. 1:0.
O druhé hře toho nelze moc říci. Byla totiž dost svižná. 3. Kolo Finks, 4. kolo Melira. Soupeř se na konci zatapuje pro Gifty, nechám je vyhodnotit (nejhorší Gifty na světě pro Wrata, Day, COUP! a Path), a přes dvě Convoke bytosti dám Chord za 1 pro Seera a dám si nekonečně životů. Soupeř následně koukne na hodinky a vzdá. 2:0.
Přestože soupeř hrál dost hrozně (podle přihlížejících, kteří mu viděli na ruku, prý příšerně) to byly docela dlouhé hry a věřím, že bych je byl schopen prohrát proti lepšímu soupeři. Docela mě překvapilo, že soupeř znal trik s Gifty i při jeho úrovni hry. (trik funguje tak, že si Giftama najdete pouze dvě karty: Unburial Rites + Ionu/Elesh a obě jdou do hřbitova).
1:0:1
-
kolo - Ondřej Malý: Grixis Tlak
Ondra měl skóre 2:0 a byla docela škoda, že jsme spolu museli hrát (Spoiler: Nakonec se do topky dostal). Jeho nezvyklý balíček mě dost překvapoval. Před hrou jsem věděl, že hraje nějaké Delver Tempo, ovšem měl jsem zcela mlhavou představu o tom, co to obnáší. Hru jsem tedy začal jako vždy Manaptákem, který dostal Blesk a Inkvizice navíc zahodila Finkse z ruky. Do hry se tak podíval myslím Qasali a na ruce mi po jeho discardu zůstal jen Redcap. Ve svém kole jsem si lízl Fečku a rohodl se nepoložit Redcapa jen tak do tlaku. Naopak jsem se rozhodl nezahrát ani fečku a blufovat, že nemám 4. zemi a vylákat tak Delvera. Qasali ho mezitím sjel už na 14 životů a tak by to možná i Redcap do tlaku zvládl. Ondra mě po zásluze odměnil Blightningem a Redcap i Fečka putovali do hřbitova. No zbytke hry byl už jen race mezi Delverem a Qasalim. Po Qasaliho smrti ho nahradil Seer a tak jsem se po pár kolech odebral smutně na sideboard. 0:1
Na druhou jsem nechal pěkný keep a zvládl vyhrát poměrně těsnou hru na Ondrou. Na třetí jsem si vcelku věřil, přestože matchup nebyl moc pro mě. I přes mé velice silné draw byly hry velice těsné, ovšem měl jsem pocit, že osud je v mých rukách. 1:1.
Ve třetí šel Ondra do 5 a já opět předvedl velice pěkné draw a tak nebylo co řešit. 2:1.
2:0:1
-
kolo - Denis Sinner: Bant Cawblade
Toto kolo mi příliš v paměti neutkvělo. Soupeř hrál bantovní verzi Caw Blade, přestože mi ani jednu hru žádnou zelenou kartu neukázal. První byla ve znamení smutku z mé strany. Slabší Keep, který jsem měl nejspíše mulliganovat narazil na soupeřův Manaleak, Snapcaster -> Manaleak. Vendelín po draw na slowplayovaný Pod a nazávěr Sword of FaF. Soupeř měl 3 karty na ruce oproti mé 0 a 4 untaplé many křičící Command. Draw mě odměnilo Sun Titánem a tak jsem ho vcelku rezignovaně zahrál s tím, že nemůže nikdy projít. Soupeř si začal spokojeně tapovat země, zahrál Snapcastera a řekl: "Leak your Titan". Následně projel hřbitov, aby mi ukázal Leak a žádný nenašel. To ho vcelku rozhodilo a tak Snapcasterem zacílil Path to Exile. Sun Titan prošel a vrátil Finkse, který mě dostal z dosahu Vendelína s mečem. Bohužel ve svém kolo Denise napadlo přehodit meč na Snapcastera a dostat se tím přesně na potřebné damage na mou smrt. Kolo předtím jsem Birds of Paradise bloknul Hawka abych si přidal jeden život a neumřel tak na Vendelína (rozdíl mezi 5 -6 byl opravdu velký). 0:1
Na druhou hru jsem se celkem těšil a doufal v dobré draw. Mulligan na 5 moc nepodpořil, ovšem i tak jsme si dali poměrně zajímavou hru, kdy jsem soupeři pročistil ruku dvěma discardy a v ruce mu tak zbyly 3x !! Manaleak a Path to Exile proti mému ničemu. Po pár land draw jsem byl schopen začít hrát kouzla kolem jednohu Leaku a hra se začala dramatizovat. Nakonec ovšem přišla na konci kola Klika a ta vytvořila clock, který jsem nedokázal racovat nakonec mě spolu s Hawkem sjela na 1 život, když mi mé poslední zoufalé draw ukázalo Pontifa, který sežral soupeřův board. Soupeř se usmál a pogratuloval mi k pěkné kartě, ukázal na Morland Haunt ve hře s podal mi ruku. 0:2
2:1:1
-
kolo - Sebastian Schaller: Living End
Keepuji opět průměrnou ruku bez tutoru a začínám T1 ptákem, T2 2x Zeď. Bohužel nedorazí žádný tutor a tak se přibližně ve čtvrtém kole odebereme sidovat. Pokud by tutor dorazil, tak bych mohl v reakci na jeho Cascade najít Canonistu a na toho měl maindeck pramálo odpovědí. 0:1
Druhou hru nechám Onelander s pěkným Pták, Zeď, Chord, Canonista a něco k tomu. Bohužel země dlouho nepřichází a tak se hra malinko protáhne. Canonistu nakonec ještě skopíruji Metamorphem a nakonec si tyto 2 2/2 dojdou pro vítězství. Soupeř za celou hru nezhrál ani jedno kouzlo :) 1:1
Třetí je opět ve znamení Onelanderu, tentokrát samozřejmě na draw a samozřejmě s Pták, Zeď a Canonista. Zem opět nedorazí dostatečně rychle a bohužel tentokrát má soupeř odpověď na Canonist v podobě Ingot Chewer. Povede se mi ještě dostat do hry Seera, který je proti jeho decku docela fajn. Další kolo tedy soupeř zahraje Living End a já v reakci seknu všechny své bytosti do Seera, na vršek nastavým Chord, který spolu s Finksem na ruce znamená výhru další kolo díky vracející se Zdi a Seerovi (Cannonista i Ptáci umírají na jeho bytosti). Bohužel soupeř mi můj plán překazí dvojí Faerie Macabre (jasně, vždycky všechno... stačila by jedna, ale soupeř projistotu ukazuje oboje a tou druhou dokonce removuje Fečku, aby mi ukázal jakej jsem to kretém a ať už vzdám). No tuto situaci nerozchodím a můžu se tedy rozloučit s TOP8. 1:2
2:2:1
-
kolo - Noomi "Chick " Arlt: MonoG Cloudpost
Další kolo nastupuji k hráčce s kódovým označením Chick, neboli jediná dívka na turnaji. Ta pilotuje trošku starší verzi balíčku a to Cloudpost bez Cloudpostu. Zato má spoustu Eldrazi zemí a Glimerpostů na přidávání životů. Ani jedna hra nebyla moc zajímavá. Chick hraje v prvním kole Utopia Sprawl a poté snad až ve 4. Primeval Command po kterém už mám složené kombo a o kolo později vyhrávám. Druhou hru nechám nejhorší možný keep, asi abych jí dal šanci. Ovšem její balíček ukáže něco jako Utopia Sprawl, Joraga Treespeeker, Level up, další Treespeeker, level up. Útok za 2, útok za 2... Následně si spočítá many (14, prostě smůla) a opět zaútočí. Na tento útok si už počíhám s Chodrem pro Scullera, který vezme Emracoola z ruky a zabije Joragu. O pár kol později ukončím partii kombem s Redcapem a je to.
Zajímavostí spíše bylo, že jsem nechal soupeřku líznout a záhrát zemi v situaci, kdy měla 13 man a Emracoola na ruce. Kdyby si lízla Temple, tak by to ode mě byla opravdu blbost. Správná play samozřejmě byla Chordovat pro Scullera po draw a zamezit tak topdecku jak Templu, tak třeba Titána. Dalším zajímavostí bylo, že Chick hrála na turnaji s třema čechama a mého bráchu dokonce porazila. Její balíček byl určitě schopen zajímavých draw jako 1. Sprawl, 2. Coalition Relic, 3. kolo Titan. A myslim, že Petr Kytka se docela zapotil při hře s ní. Brácha dokonce mohl sledovat náš zápas, protože si se skore 0:5 došel pro Bye a nedokázal tak získat Agenta 007...
3:2:1
-
Kolo - Tobias Gräfensteiner: Tron
Soupeř nebyl zrovna moc příjemný a jeho rozčarování z toho, že nedá topku bylo znát. Hrál zcela rezignovaně a tvážil se jako kakabus po celou dobu našeho matche. Match to byl vcelku nezajímavý, protože ani v jedné hře jsem se nedostal do situace, kdy bych měl reálnou šanci vyhrát. 0:2
Po zápase jsem se ještě dozvěděl, že zkoušel na jednoho z čechů volat Judge a získat mu gameloss v situaci, kdy náš hráč si na začátku kola untapl země, poté je zace tapl a řekl, ještě bolt na konci kola. Němcova verze byla ta, že si v tomto okamžiku turborychle přehodil země tak, aby mu zůstala untaplá červená a tím pádem podvádí a měl by dostat přes zadek. Rozhodčí se ale nakonec přiklonil k verzi, že němec měl halucinace a že se to tak stát nemohlo.
3:3:1 a 33.místo (ceny do TOP 32).
Shrnutí:
Balíček mě moc nenadchl. Mohu ho určitě doporučit všem kombinačním hráčům, kteří mají rádi Birthing Pod, protože to je karta, která je základem tohoto balíčku. Bohužel během hry jsem měl pocit, že se musím opravdu hodně snažit. Balíček to je neuvěřitelně komplikovaný. Každé vaše rozhodnutí může mít vliv na hru. Každá bytost se počítá díky Podu a Chodru. Zároveň ale každé kolo, které ušetříte chumpblickem vám dává další aktivaci Podu a další draw na Chord. Také díky těmto kartám máte nepřeberné množství kombinací a tedy nepřeberné množství chyb, které můžete udělat. Rozhodně bych si balíček nevzal bez předchozího testingu. Je téměř nemožné, abyste ho hráli přesně bez předchozích zkušeností.
Update:
Wizárdí představili další z nových karet s názvem Graffdigers Cage. Je to artefakt za 1 (Trinket cíl), který zakazuje bytostem přicházet do hry ze hřbitova a z knihovny. Také zakazuje kouzlům být hrané ze hřbitova a knihovny.
Tato karta je proti Meliře opravdu nepřijemná. Nejenže zakazuje kombo (Finks se nevrátí), ale hlavně zakazuje Birthing Pod a Chord of Calling. Právě v těchto kartách byla největší síla Meliry. Balíček díky nim dokázal najít odpověď na to co mu vadilo. Pokud jsem tedy pochopil wording karty správně, tak Meliru po příchodu nové sady čeká dosti nepříjemný Hate.
Můj decklist se mi poměrně líbil. Určitě bych přidal Dryad Arbour a změnil manabase na 8 zelených feček a jednu BW. Arbor má v balíčku množství využití. Překvapivý bloker, možnost akcelerace přes Chord za 3 a hlavně, možnost podovat pro Seera.
Také bych z maindecku vyndal Canonistu. Storm není moc hraný a Living End je také spíše rarita. Stejně je třeba najít místo pro 4. Chord. Pokud byste chtěli přidat jiné, vlastní karty, tak nejvíce postradatelní mi přišli Sculler a Necrataal.
Doufám, že se vám můj report líbil. Jako vždy uvítám kladné i záporné komentáře dole pod článkem. Tímto se s vámi loučím a za čtrnáct dní s rozborem nových karet z Dark Ascention naviděnou.
Chomanno
Na závěr ještě +/-.
+
Dobrý začátek a vcelku pohodová atmosféra turnaje.
Kebab.
Levné německé karty.
Bob a jeho otázka po sedmém kole, kam se vlastně dávají resulty.
Kiki a jeho "smůla".
Nepublikovatelná cesta zpět.
-
Norimberské centrum a systém jednosměrek a pěších zón.
Německá představa o tom, že sobota je pracovní den a tedy se dávají pokuty za stání na místech, kde je stání mimo pracovní dny povoleno...
Soupeř z posledního kola.
Malá vůle vyhrávat.
Bonus: Kam vyrazit za pěkným turnajem?
Jakub Toth se ve svém zatím posledním článku ohlížel do minulosti. Zde bych se naopak rád porozhlédl do budoucnosti. Výlety na turnaje jsou podle mě to, co je na magicu nejvíce super. Atmosféra na turnaji v cizině je diametrálně odlišná než běžné pinkání v rytíři. Obvykle nemáte tušení, co hraje soupeř, nevíte, jestli je to skoro pro, nebo kindoš. Oponenti na vás obvykle hledí s respektem, protože když už jedete tak daleko, tak přeci asi víte, jak se ty karty pokladaj na stůl. Zároveň se vzájemně podorujete s lidmi z auta a prostě je to takové lepší. + kebab je fakt super a mají ho vlastně všude, kam byste za kartami mohli jet.
Proto se zde v bonusu podíváme, kam se můžeme další čtvrtrok s magicem podívat a kolik nás to bude asi stát.
GP:
vzdálenost | délka jízdy autem | cena běžné letenky | ||
Madrid GP | 25.-26.2. | 2300 km | :( | 4300 Kč/KLM |
Lille GP | 3. - 4.3 | 1000 km | 10 hodin | 5500 Kč/ Airfrance |
Turin GP | 31.3. - 1.4. | 1000 km | 10 hodin | 5600 Kč/Lufthanza |
Do Madridu létá ještě Wizzair a to za cca 3600 korun. Bohužel létá v úterý a sobotu, což by znamenalo týdení dovolenou a to vyjde už pěkně draho na ubytovaní a stravě.
Naopak do Lille se dá dostat o dost levněji. Do nedalekého Bruselu létají Brussel Airlines za 2800 a to přesně ve dny, kdy se to hodí (tedy v pátek a pondělí). Z Brusselu je to pak ještě kousek vlakem. Tuto cestu se hodí si zapamatovat, protože jedno z dalších GP je v Ghentu, který je od Brusselu také kousek.
Do Turína se dá dostat také alternativně a to přes Milán. Do něj lítá Wizzair dokonce za 1200 kč, ovšem opět v docela nevhodné dny a také na vzdálenější letiště. Kdo by chtěl o něco více pohodlí, může zkusit Air Italia za 2700 do Milána a pak vlakem do Turína (cca 100km).
Cena letenek je stará cca 8 dní.
Z zahraničních PTQ jsem ještě našel tyto v rozumném dosahu.
Z Prahy | Z Brna | Z Ostravy | ||
Berlin PTQ | 24.3.2012 | 353 km / 3:40 hodiny | 550 km / 5:30 hodiny | 530 km / 6 hodin |
Szczyrk PTQ | 25.3.2012 | 450 km / 4:40 hodiny | 244 km / 3 hodiny | 90 km / 1:30 hodiny |
Vídeň PTQ | 18.2.2012 | 333 km / 3:30 hodiny | 133 km / 1:40 hodiny | 310 km / 3:20 hodiny |
Doufám, že se vám informace hodí a třeba vás inspirují k nějakému výletu. Doba a vzdálenost je měžená pomocí Google maps, takže je možné, že se někde stala chyba.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
aha, teraz pozerám lepšie, že nemá ulitu. snail/slug
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře