Ostatní
Zafiho deník: PelikánCon
PelikánCon má v Olomouci již svoji dlouholetou tradici a sjíždějí se na něj hráči z celé republiky. Mě cesta do Pelikána trvá půl hodiny pěšky, takže jít tam považuji za svoji povinnost.
Protože sealed není drahý formát a záleží na náhodě a štěstí, stal se mým nejoblíbenějším
Jak jsem již mnohokrát četl i zjistil, základem úspěšného sealed decku jsou: mana, protihra, karetní výhoda, bomby, hovada a letadla.
Na prereleasech jsem se však naučil mnohem víc, jako například nehrát tři barvy najednou, mít v balíčku více než deset karet za šest man a nehrát Green Sun´s Zenith, když mám v balíčku tři zelené bytosti. Limited vás naučí být vděční za každou kartu a nehledět na barvu symbolu edice.
Na turnaj přicházím v 9:10, je chladné ráno a počasí vypadá na déšť. Taky že ano, do půl hodiny prší. V 9:20 začíná registrace.
V deset hodin sedím u stolu číslo 5 a dostávám 6 boosterů ve složení 2x Scars of Mirrodin, 2x Mirrodin Besieged, 2x New Phyrexia. Jin-Gitaxias, Sheoldred, Mirran Crusader, Phyrexian Crusader, Koth a Platinum Emperion se na mne usmívají z boosterů, než dostaneme povolení rozbalovat.
Během několika málo minut bylo rozbaleno přes 230 boosterů.
Na rozdíl od prereleasů se na PelikánConu mění pooly, takže se z otevřených karet nemůžu moc radovat nebo promýšlet, co budu hrát.
Pro zajímavost jsem si zapsal, co jsem dostal za vzácné karty. Nejlepší z nich byly Mirran Crusader, Lashwrithe a Tempered Steel. Našel jsem také Phyrexian Ingester a Knowledge Pool. V Scars of Mirrodin boosteru jsem našel mytickou! Bohužel, nejhorší mytickou Scars of Mirrodin a možná v celém Scars of Mirrodin bloku: Quicksilver Gargantuan.
Za zmínku stojí i dvě super uncommon: Mental Misstep a Beast Within.
Karty roztřídím na hromádky podle barev a jdu je sepsat :)
Svoje karty posíláme třikrát doleva a poté vyměníme s hráčem, který sedí naproti nám.
Moje obdržené karty obsahují mytickou kartu! A je to zase Quicksilver Gargantuan. Dostal jsem ale foilový Titan Forge.
Po padesáti minutách přemýšlení a skládání je můj balíček ve stylu Naya vytvořen.
Ke každé kartě, kterou jsem měl v balíčku vám napíšu svůj myšlenkový pochod. Před začátkem turnaje jsem si sliboval, že dodržím pravidlo 17-23, tedy, že budu mít v balíčku 17 zemí a 23 spellů. Ale dopadlo to úplně jinak :)
Porcelain Legionnaire – toho bych hrál, i kdybych v balíčku neměl bílou. 3/1 first strike za 2 many jsou výborné parametry i přes to, že za něj musím doplatit 2 životy. Ale proč ne, když soupeři následující kolo ubere 3 nebo zničí soupeřovy slabé bytosti.
Mutagenic Growth – tuto kartu bych hrál, i kdybych v balíčku neměl zelenou. Phyrexiánská verze myšky je velmi pěkné kouzlo, které mi později velmi pomohlo.
Spin Engine – toho jsem dostal rovnou dvakrát a s dostatkem červené many se může stát i neblokovatelným.
Leonin Skyhunter – letadla jsou na limited velmi důležité a 2/2 letec za dvě many je skvělý bojovník. Není divu, že býval uncommonem.
Blightwidow – úžasný pavouček, který zinfektuje soupeřovy letadla. Je to takový vylepšený Giant Spider, který nedávno vyhrál Core Set Survivor.
Alpha Tyrranax – drahé zelené hovado, ale ve hře jsem z něj udělal bytost s double strike a flying, která uděluje dvanáct zranění. Mimo to zničil i soupeřovu Hero of Bladehold.
Shatter – nejklasičtější ničení všech artefaktů, skvělá karta.
Bladed Pinions – first strike a flying – super schopnosti nejen na limited, navíc za dobrou manovou cenu.
Kemba´s Skyguard – podobná Leonin Skyhunterovi, je o manu dražší, ale přidává 2 životy. Letadel není nikdy dost :)
Hover Myr – úžasný létající myreček, který má navíc vigilance.
Gnathosaur – velmi drahé hovado, a navíc nemá trample přímo zabudovaný, ale ve hře mi hodně pomohl.
Ogre Resister – další hovado, 4/3 bytost za 4 many je celkem slušná cena.
Artillerize – oponent má deset bytostí a čtyři životy. Tento instant tuto situaci skvěle vyřeší.
Copperhorn Scout – aneb jak všechny útočící bytosti dostaly vigilance :)
Maul Splicer – artificérka, která si sebou na bojiště přinese i dva 3/3 golemy a dá jim trample. Škoda, že stojí sedm man.
Apostle´s Blessing – i kdybych nehrál bílou, tento instant by se tam vešel. Protekce se hodí vždy a tak jsem si ji rád zahrál.
Sensor Splicer – o něco levnější než jeho kolegyně, ale zase přináší jen jednoho golema. Moji dva Spliceři se na bojišti nikdy nepotkali, což je škoda :(
Piston Sledge – artefakt, který jsem v podstatě využíval jen jako auru :) Posílení bytosti +3/+1 je celkem silné, zvlášť na letadlech.
Into the Core – úžasnýinstant, zbaví se rovnou dvou artefaktů. Skvělá výměna.
Act of Aggression – půjčit si bytost na celé dvě kola nejen v červené? Jde o skvělý uncommon, který je phyrexiánskou variací na typické červené kradení.
Skinwing – 2/2 letec za 4 many není nic moc, a další equipování za 6 je ještě horší, ale i tak jde o celkem silnou kartu.
Slice in Twain – zbavit se nepříjemného artefaktu a ještě dostat kartu. Přesně tohle dokáže tento zelený instant. Ve hře soupeři odstranil velmi silný Mimic Vat.
Titan Forge – velmi pomalé získávání velmi silné bytosti, ale mana navíc se najde často.
Phyrexian Revoker – během rozbalování se všichni hráči dozvěděli, že někdo rozbalil dva Tezzerety! Phyrexian Revoker se stal jasnou volbou, zvlášť když se našel ještě další Tezzeret, Karn a Venser.
True Conviction – Tato karta mi přišla jen dvakrát, ale vždy rozhodla hru. Do tří kol jsem měl nad šedesát životů.
Takže jsem měl celkově 26 spellů. Žádné mytické bomby. A pak jsem přidal země. Konkrétně 6 plání, 6 lesů a 7 hor. Můj balíček měl tedy celkem 45 karet.
Scars of Mirrodin je velmi těžký blok a rozpoznat dobré karty bylo obtížné – a proto se těším na preview M12, kde jsou schopnosti jen jako trample či flying.
Konečně začíná turnajové klání.
Hra 1 – Bílomodrý control
V první hře jsem musel na začátku muliganovat, protože mi nepřišly žádné země, ale pak jsem si postupně vyložil hovada jako Gnathosaur, Oggre Resister a Alpha Tyrranax.
Oponent mi jednoho z nich ukradl pomocí Corrupted Consience, ale dal jsem mu protekci na modrou pomocí Apostle´s Blessing a tak se mi vrátil zpátky.
Hra se ale nakonec obrátila v oponentův prospěch, když si vytáhl Glimmerpoint Stag a Razor Hippogriff. Druhou hru jsem rychle snížil soupeřovy životy na 4, ale jelikož si stihl nabrat spoustu karet pomocí Infiltration Lens a tak měl v mém závěrečném útoku několik bytostí na stole a já jsem zaútočil Gnathosaurem a on ho zablokoval pouhým 1/1 myrem. Dal jsem Gnathosaurovi trample, ale oponent mi ho vrátil do ruky Quicksilver Geyser.
Celkově jsem tedy prohrál 2-0, ale tak dopadla asi polovina hráčů.
Hra 2 – Červenočerné ničení
První hru jsem měl špatnou úvodní ruku a hra skončila během prvních několika kol, i když jsem stihl vyložit několik letadel. Druhou hru jsem prohrál kvůli sporu, který nastal, když oponent zahrál Geth´s Verdict a já jsem měl na stole pouze Leonin Skyhunter. Dal jsem mu protekci na černou pomocí Apostle´s Blessing, ale nevěděl jsem, že mu to nepomůže :( A tak jsem přišel o životy, bytost a kartu. Tahle chyba mě pak stála celou hru :(
Hra 3 – Černočerné zabíjení
Kdyby oponent hrál jiný balík, pravděpodobně by se mi velmi dařilo, protože každé kolo se mi podařilo dostat na stůl nějakou potvůrku. Jenže co se nestalo, oponent měl zásobu Go for the Throat, Grim Affliction a Virulent Wound, takže mi všechny potvůrky vystřílel a pak mě otrávil Plague Stingerem. Druhá hra byla o něco napínavější a těsnější, ale nakonec jsem zase prohrál.
Hra 4 – Hrdinka
Tento balík hrál velmi zajímavé white-black aggro v čele s Hero of Bladehold. Oponent hrál spoustu living weaponů, Phyrexian Ragera a Horizon Spellbombu, ale nakonec se mi podařilo dostat na stůl True Conviction, díky kterému jsem získal 60 životů a soupeř se po třech kolech vzdal. Další dvě hry jsem těsně prohrál.
Hra 5 – Červenozelené aggro
Předposlední hra začala velmi slibně Hover Myrem, který soupeře ze začátku ulétal na 13 životů. Pak jsem si vyložil Titan Forge, ale jakmile dostal třetí kamínek, oponent zahrál Slice in Twain. Použil jsem i Act of Aggression, ale obě dvě hry jsem těsně prohrál.
Hra 6 – Černozelený infekt
Tento balíček hrál dva Glistener Elfy a dvě Death-Hood Cobry, ale jejich aktivační schopnosti jsem vypnul Phyrexian Revokerem. Na bojiště jsem také přivedl tři 3/3 golemy a postupně jsem vyhrál hru. V druhé hře oponent vyložil Chancellor of Dros a získal přes 40 životů a nakonec mě porazil.
Třetí hru jsem také vyhrál, protože mi tentokrát karty přišly opravdu dobře. Škoda, že se mi začalo dařit až tak ke konci.
Ačkoliv se mi na PelikánConu moc nedařilo, stále jsem rád, že jsem tam šel. Domů si odnáším 3 mytické karty (Quicksilver Gargantuan, Hero of Bladehold, Glissa, the Traitor) a také velmi dobré karty z New Phyrexia jako je Praetor´s Grasp a Torpor Orb.
PelikánCon je skvělá akce a jsem rád, že se pořádá v Olomouci a příští rok tam půjdu zase, a budu doufat v lepší karty a v lepší počasí. Na závěr ještě musím říct, že to byl skvělý začátek prázdnin.
A teď už se těším na preview M12, ze kterého vám také napíšu report :)
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.