Ostatní
Zafiho deník: prerealease M12
Zafiho deník: prerealease M12
Ač základní edice nemají příběh jako podzimní bloky, stále mají své kouzlo způsobené asi tím, že vychází jen jednou do roka a očekáváme od ní jak reprinty, tak nové karty.
Jsem hráč z Olomouce a na olomouckých prerealeasech se nemění pooly (karty rozbalené z boosterů), takže se člověk může hned radovat z rozbalené mytické či jiné bomby.
Na olomouckých preview je jedna věc velmi fajn: booster po hře dostanete a nezáleží na vašem umístění. Jistě, ti, kteří byli lepší jich dostanou víc, ale nikdy neodejdete s prázdnou.
Ještě než se rozepíšu o kartách, které jsem našel v boosterech, chtěl bych něco napsat o promokartě.
Nový základní set má tu čest oživit ztracenou mechaniku bloodthirst. Hrdě ji prezentují dvě mytické karty a ta černá z nich se stala prerealease promo foilem.
Zendikarští aggro vampíři pomalu přecházejí v černé kontroly. Bloodlord of Vaasgoth je již čtvrtým mytickým upírem. Jeden z nich, Vampire Nocturnus, byl dokonce prerealease kartou pro M10. Tento mytický válečník bude v nejlepším případě 6/6 letec za 5 man, což vůbec není špatné. On ale ještě navíc posílí všechny naše další upíry o tři +1/+1 žetonky, pokud soupeři udělíme zranění. V černé barvě se v tomto základním setu objevují dvě rasy: upíři a zombie. Zatím mají jasně navrch upíři (i když zombie mají skvělou podporu v Grave Titanovi), ale již brzy přijde Innistrad. Bloodthirst dostaly do vínku pouze černé, červené a zelené bytosti, takže je jasné, které barvy jsou nejvíce krvežíznivé.
Tolik slov k této úžasné promokartě.
Bomby a crapy
Když si zajdete na několik sealed decků, sami si zjistíte, že základem úspěšného balíčku je manová základna, protihra, karetní výhoda, bomby, hovada a letadla.
Také je důležité dodržet pravidlo 17-23 (tedy hrát 17 zemí a 23 spellů) a mít dobrou manovou křivku.
Po fiasku na PelikánConu doufám v lepší karty
Oficiální seznam limited bomb ještě nebyl sestaven, ale dá se za ně považovat Archon of Justice, Day of Judgment, Gideon´s Avenger, Skinshifter, Quicksilver Amulet, Vengeful Pharaoh, Warstorm Surge a Overrun. Vynechal jsem mytické, protože titáni a planeswalkeři jsou bomby sami o sobě.
Nehratelným odpadem, tzv. crapem pro limited je Manabarbs, Personal Sanctuary, Wordslayer a Doubling Chant.
Rozbalení boosterů
Mých 6 boosterů je na stole a je čas začít rozbalovat.
Můj první booster má na obalu sfingu a obsahuje rare crap Manabarbs.
Druhý booster s obrázkem Grand Abolishera v sobě ukrývá bombu – Gideon´s Avenger.
Booster s obrázkem Garruka obsahuje vzácný dual-land Glacial Fortress.
Na čtvrtém boosteru je vyobrazena Chandra a obsahuje další crap – Worldslayer.
Pátý booster na svém obalu nese démona a obsahuje další vzácný dual-land Sunptetal Grove.
V pořadí šestý a poslední booster, na kterém je zase sfinga obsahuje ten vytoužený, směrodatný bombový mythic – Sun Titan.
Konstrukce
Směr mého balíčku byl jasný – bílá, hlavně kvůli bombám typu Sun Titan, Gideon´s Avenger a Serra Angel.
Po dvaceti minutách přemýšlení a skládání je můj čtyřecikaretní balíček, který dodržel pravidlo 23-17 vytvořen.
Pacifism – taková common bomba, protože „zbavit se“ bytosti není nikdy od věci. Mnohokrát mi ve hře pomohla.
Ponder – tato na první pohled neškodná karta se dostala mezi nejlepší modré karty sady. Z vrchních tří karet knihovny si lízneme tu nejlepší, a pokud není ani jedna dost dobrá, všechny si odmícháme.
Frost Breath – jeden z nejmocnějších modrých commonů, Frost Titanův ledový dech, jsem využil mnohokrát a převrátil hru v můj prospěch.
Cancel – drahé, ale účinné. Ano, tyto dvě slova přesně vystihují tohle typické modré rušení.
Skywinder Drake – ano, asi moc nepoblokuje, ale je to letec s trojkou dopředu, takže jsem si ho rád zahrál.
Assault Griffin – letci jsou na limited důležití, protože se pohybují v úplně jiné sféře než ostatní bytosti.
Gideon´s Lawkeeper – příjemná levné tapovačka, které v mém balíčku prostě musela být.
Manalith – jak se brzy dozvíte, hrál jsem tříbarvu, takže tento pěkný artefakt byl úžasnou manovou stabilizací.
Divination – karetní výhoda, co víc k tomu říct?
Stave Off – co někteří považují za crap, mi mnohokrát zachránilo bytost.
Aven Fleetwing – trochu předražený 2/2 letec s hexproof, ale bojovat umí.
Mana Leak – toto rušení se na začátku hry rovná Cancelu :-)
Titanic Growth – Giant Growth je mrtev, ať žije Titanic Growth!
Gian Spider – vítěz CoreSet Survivoru si našel místo v mém balíčku a poblokoval mnoho otravných poletuch.
Chasm Drake – velmi pěkný dráček, který málokdy letí sám.
Griffin Sentinal – díky vigilance útočník i obránce, úžasný letec.
Turn to Frog – aneb jak si Inferno Titan naposledy zakvákal :-)
Stinferfling Spider – i když poletuchu zničil jen málokdy, stále to byl velmi pěkný bloker.
Spirit Mantle – bomba aura, která mi v šesté hře zajistila vítězství.
Belltowe Sphinx – pěkný reprint, se kterým si soupeř málokdy poradil.
Crumbling Colossus – známe lepší Colossusy, ale 7/4 trample za pouhých pět man, navíc v jakékoliv barvě, je super nabídka.
Serra Agel – tahle holka létá na Standard každý rok, díky vigilance super útočník i obránce.
Gideon´s Avenger – bomba. Jeden protihráč mi na něj dostal čtyři kamínky jen tím, že každé kolo tapoval Llanowar Elfa.
Sunpetal Grove – velmi pěkný dual-land, ideální na splash.
Glacial Fortress – našel jsem dva dual-landy a oba dva jsem zařadil do balíčku.
Sun Titan – to nejlepší nakonec. Tento titán je obří útočník i obránce a neustále si volá kamarády ze záhrobí. Když přišel do hry, zvítězil jsem.
K tomu jsem přidal dva lesy, sedm plání a šest ostrovů a balíček byl na světě.
Jelikož zbývalo ještě 15 minut do začátku první hry, zahráli jsme si s protisedícím a velmi rychle jsem vyhrál (i když on našel Frost Titana). Turnajové klání začalo.
První hra – Sebevražedný Manabarbs
V první hře si soupeř vytáhl enchantment Manabarbs (proč, vždyť to je crap?). Já jsem naštěstí měl na stole Gideon´s Avenger a soupeř Llanowar Elfa. Tento manový elfík vyrobil z Avengera 6/6 bytost a tak nebyl problém soupeře do čtyř kol přejet.
Druhá hra se nesla ve znamení Sun Titana a Serry Angel, dvojice bytostí s vigilance, kteří soupeře zdolali do dvou kol.
Po první hře jsem měl dobrý pocit – balíček fungoval a já jsem vyhrál 2:0.
Druhá hra – Inferno Titan
První hru mi vyhrál můj Spider posílený Titanic Growthem a Serra Angel. Následující dvě hry ale přišel Inferno Titan, a ačkoliv jsem z něj pomocí Turn to Frog udělal 1/1, nakonec mě soupeř zdolal. Prohrál jsem tedy 1:2.
Třetí hra – Anděl nosí boty
První hru jsem prohrál, neboť oponent dostal v boosteru foilový Angelic Destiny, kterým očaroval svou bytost a dal jí Swiftfoot Boots, asi nejlepší uncommon sady, který propůjčuje hexproof a haste. A na takovou bombu jsem už nenašel odpověď a první hru jsem prohrál. Následující hru jsem soupeře zdolal svými letci Belltower Sphinx a Serra Angel a vyhrál. Poslední hru posílil oponent své bytosti enchantmentem Levitation, který poskytuje létání. S jedním z jeho letců si poradil Stinferfling Spider a pak přišli na řadu mí letci. Soupeř byl téměř bez karet a snažil se zachránit enchantmentem Mind Unbound, ale ten jsem mu zrušil Mana Leakem. Tak jsem tedy nakonec vyhrál 2:1.
Čvrtá hra – Andělský osud
Tento soupeř také dostal Angelic Destiny, a i přesto, že jsem mu jej v druhé hře zničil pomocí sajdovaného Demystify, prohrál jsem 0:2. Hlavní problém byl v tom, že andělem se stal Aven Fleetwing na soupeřově straně stolu, který má onu nepříjemnou schopnost hexproof.
Pátá hra – Frost Titan
Nyní jsem hrál se soupeřem, kterého jsem porazil během konstrukce balíčku. Během hry Frost Titana nezahrál. Každá karta, kterou jsem zahrál, soupeř okomentoval slovy: „Tahle karta mě se*e.“
Soupeře jsem zdolal během osmi útoků Aven Fleetwing, na kterého soupeř nenašel odpověď.
Druhou hru ale soupeř dostal na bojiště Royal Assasina a zavraždil mi Avengera i Belltower Sphinx. Naštěstí jsem ale dostal Aven Fleetwing a Chasm Drake, kterého jsem očaroval pomocí Spirit Mantle. Tato dvojice letců mi zajistila výhru 2:0.
Šestá hra – Vengeful Pharaoh
Šestou hru jsem chtěl vyhrát. Opravdu jsem ji chtěl vyhrát. Soupeř dvakrát muligganoval a když v pátém kole vytáhl Vengeful Pharaoha, každé kolo jsem mu ho tapl Gideon´s Lawkeeper. Toho chtěl soupeř zabít pomocí Sorin´s Thirst, ale můj tapovač dostal protekcí od Stave Off. Serra Angel se pak během několika kol postarala o vítězství.
Druhou hru jsem chtěl vyhrát tak moc, že jsem na soupeře začal křičet, když nechtěl obětovat Phantasmal Drake, když jsem mu ho tapl Gideon´s Lawkeeperem.
Vengeful Pharaoh se zase objevil, ale to mi bylo jedno, protože jsem ho tapoval a snížil soupeře na deset životů. Ve finálním útoku měl soupeř deset životů, faraón byl tapnutý díky Lawkeeperovi a Sun Titan se Serrou Angel si došli pro vítězství.
Ceny a umístění
Moje skóre bylo tedy 4:2, což je po fiasku na PelikánConu skvělým zlepšením. Ačkoliv se sešlo jen 14 lidí, našlo se mnoho mytických: Frost Titan, Sun Titan, Inferno Titan, Bloodlord of Vasgoth, Furyborn Hellkite, Chandra, the Firebrand, Sorin Markov a dvakrát Angelic Destiny.
Ve svých boosterech za účast hráči našli i Jace, Memory Adept a Gideon Jura.
Celkově jsem skončil na pátém místě ze čtrnácti lidí, což považuji za velký úspěch. Bohužel, ceny se udělovaly do místa čtvrtého a o to víc mě štvalo, že jsem nebyl lepší.
Ve svém boosteru jsem našel Throne of Empires. Dála tam byl další Gideon´s Lawkeeper, Serra Angel, Crumbling Colossus a Stinferfling Spider, tedy karty, které by se mi do mého hracího balíčku velmi hodily.
Mojí cenou útěchy byly tři krabice od boosterů, karta 1/1 Saproling tokena, plakátek s Chandrou a plakát s Jin-Gitaxiasem, ale hlavně GameDay plakát s Karnem!
Kvůli prerelease jsem si o tři dny zkrátil dovolenou, a musím říct, že nelituji.
Poděkování
Prerelease M12 byl již mým čtvrtým sealed turnajem. Myslím, že od začátku jsem učinil velký pokrok (srovnejte s Pelikánem). Za svůj úspěch vděčím Caranthirovi, který mi dal mnoho rad ohledně hratelnosti karet na limited. Inspirací mi byl i Lebkův poslední článek o sealed turnajích.
Turnaj tedy celkově považuji za můj největší úspěch a už se moc těším na prerelease Innistrad.
Zafi
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.