Commander

Kumano bloguje: Banování v Duel Commanderu

Komentáře

Ahoj, zde bych se také rád vyjádřil.
Za prvé rozhodně souhlasím, že s banováním zvláště generálů by se mělo zacházet velmi opatrně, přesně z toho důvodu, který jsi zmínil - vysolím několik tisíc za nový balíček, naučím se ho hrát a pak mi ho zabanují. Stane se to dvakrát a jsem zralý na skončení s formátem či alespoň snahou o nějaké competetive hraní.
K samotným banům - cradle, cruisa a dig jsou dle mého bany na místě, cradle vytvářela extrémně nefér hry a cruisa s digem byly prostě příliš silné na tomto formátu. Proti necrotic kombu jsem nikdy neměl čest hrát, ale nebylo by lepší zabanovat spíše phyrexian devourera a zajímavou, byť potenciálně silnou kartu nechat být?
A banování generálů z důvodu, že jsou příliš silní proti aggrům apod. je dle mého úplně mimo mísu. Jak jsi zmínil, největší nepřítel rychlých přímočarých balíčků je právě life total, ubrat na 25 by bylo naprosto v pořádku. Hlavně podobnou logikou může dopadnout ban klidně i na Anafenzu, protože omezuje graveyard strategie, na Animara, protože hra proti němu s WB balíčkem prakticky nejde vyhrát a tak dále. Tudy cesta prostě nevede a vést by neměla.

0 hlasů

Ono je a priori problém, že Duel Commander de facto vůbec nemá existovat. EDH/Commander je od začátku koncipován jako casual multiplayer formát. Duel Commander je zpotvořenina, znásilnění formátu. Zatímco některé karty ve standardních setech jsou designovány pro (či aspoň s přihlédnutím ke) klasický Commander (o specializovaných produktech nemluvě), pro DC tomu tak není. Nejde o formát oficiálně podporovaný Wizardy, komise určující bany nejsou zaměstnanci organized play divize WotC, v podstatě je Wizardům jedno, zda se tento formát hraje, nebo ne. Kdo chce hrát kompetitivně, má dost dalších formátů na výběr. Z mého pohledu je tedy si zbytečné stěžovat, že vysolíte těžké tisíce za balíček na neoficiální formát...
Nicméně odhlédneme-li od toho, souhlasím, že by si komise měla ujasnit, co vlastně chce, a pokud chce formát co nejvíce "odkompetitivnit", je tu ještě pár kandidátů na eliminaci.

1 hlas

Caranthir: Nesouhlasím s označením Duel Commanderu jako znásilňování formátu. Jestli teda banlisty mají soužit k vyvažování formátů, tak pro každý formát musí existovat nějaký, který ho dobře vyváží (tedy i pro duel commander). Problémy "koupil jsem si kartu a oni ji zabanovali" budou s banlistem vždycky, bez něj zas jiný problémy.

Jinak zabanovat něco jen proto, že s tím někdo vyhrál, považuju dost za sviňárnu.

zako44: Proč proti Animarovi nejde (prakticky) vyhrát s WB balíčkem? Ve WB jsou k dispozici vysávací kouzla (seberou soupeři životy a sesilateli přidají), alternativní způsoby výhry přes počet životů (Felidar Soverein, Test of Endurance), cílený ničení bytostí (na ty ostatní bez protekce přinesený Animarem) i globální (co smete i Animara), Sorin, co soupeře srazí na 10, a k tomu ještě lze zařadit bezbarvé artefaktové bytosti (obejití protekce). V čem je problém? Co na tom nefunguje? A jestli by to proti Animarovi fungovalo, v čem je problém proti ostatním balíčkům?

0 hlasů

Ano? A pročpak nesouhlasíš? :)

0 hlasů

"vysávací kouzla"
hrál jsi někdy proti competetive Animarovi ?
a, nehrál - nevíš o čem mluvíš
b, nehrál

ad: Felidar+ToE ... řekl bych, že moc životů nedostaneš, když má animar protekci, která dle tvých slov není problém ;)

2 hlasy

Caranthir:
Protože je to sice jiný formát (když se to z multiplayeru zredukuje jen na dva hráče), ale když už to má (nějaký) banlist, tak ten tam snad je od toho, aby to držel v dobrých mezích (smysluplnosti, hratelnosti, spravedlivosti, a tak nějak podobně). Takže vyjitím z Wizardího formátu a přidáním k tomu "vhodnýho" banlistu by mělo být výsledkem něco, co bude působit jako dobrej formát, ne jako násilná zpotvořenina. Úprava, derivát - to jo, ale ne znásilnění. (Krom toho je nemálo divnějších variant a ani je nepovažuji za znásilnění, ale za zajímavé alternativy.)

Makrobijec: Nemám s tím zkušenosti, to je pravda. No proto se taky ptám, proč to nemůže fungovat. Animar se hraje s (totem) aurama? Bez nějakýho naboostování toho ten animar moc vyblokovat nemůže - jednu bytost (pravdaže s žetony slušně velkou), ale jen jednu. Létat sám od sebe neumí (někteří lifelinkáři lítat umí). Získání životů obecně brání spíš červená Leylina a proti winkondici modrý counterování - jo, patří to pod Animarovy barvy (i když to neprovádí Animar osobně, takže tu poznámku o protekci nechápu).
A ukousání přes evasion (lítání, fear, intimidate) a extort by nefungovalo proč? (I když má soupeř modrou, tak snad nemůže stihnout zkántrovat úplně všechno?)

0 hlasů

animar se hraje jako combo - ideálně kill ve 3. kole (nepravděpodobný, ale jde to)
proto je jakákoliv diskuze o lifegainu nebo extortu mimo mísu

0 hlasů

Já chápu, že jsi v mtg relativně nový, ale i tak by se mělo ctít pravidlo, že když o nečem takřka nic nevíš, tak bys o tom neměl diskutovat. Z tvého příspěvku je poznat, že vůbec nevíš, o čem je duel commander.

Animar je kombo deck, který zabíjí nejčastěji libovolně velkým animarem v kombinaci s Ancestral Statue. V podstatě stačí, aby se Animar jedno kolo udržel ve hře a soupeř nemá šanci. Pokud hraješ B/W deck a soupeř má v prvním kole manovače a ve druhém kole Animara, tak tvoje šance na výhru se blíží nule.

3 hlasy

Tak o takovým "pravidlu" jsem nikdy neslyšel a navíc ho považuju za blbost - kdokoli může diskutovat o čemkoli. Pokud je to slušně, tak to není problém.
To, že to informovanější lidi neberou vážně se dá ještě pochopit, ale tohle vyhánění z diskuze považuji přinejmenším za namyšlené/nafoukané.

Pořád si myslím, že na moje předchozí příspěvky šlo diskutovat - např. námitkami "tohle nejde, protože ...". Nikdo tě na to odpovídat nenutil, na co reagovat je taky svobodná volba uživatelů.
Vyhánění není věc k diskuzi - to je nanejvýš věc k hádkám. Přesvědčil jsi mne tím, že nemá smysl diskutovat [b] s tebou [b]. Doufám, že se nikdy nesetkáme.

0 hlasů

Tak to se musím zastat Kumana. Diskutovat samozřejmě lze o čemkoli, ale (kromě slušnosti, ta ti nechybí) to musí být k věci. Když nevíš, jak funguje balík s Animarem (a já to třeba nevím taky), tak se buď zeptám, nebo googlím (výsledek je třeba http://www.mtgsalvation.com/forums/the-game/comman - der-edh/multiplayer-commander-decklists/217251-ani - mar-soul-of-elements-combo).Rozvíjení vlastních hypotéz pak může vést k cimrmanovskému prokopávání slepých uliček...
A pokud se chceš v Magicu zlepšit, tak tvoje přání nepotkat se s Kumanem nepovažuju za šťastné..

0 hlasů

Mas pravdu, kdokoli muze diskutovat o cemkoli, ale pak se nemuze divit, ze je za totalniho kretena, kdyz vi o tematu uplny h.vno!
"Jinak zabanovat něco jen proto, že s tím někdo vyhrál, považuju dost za sviňárnu.", ale podle tebe je to uplne super format s dobrym banlistem, ne?

2 hlasy

Omlouvám se, odkaz je nefunkční:

www.mtgsalvation.com/forums/the-game/commander-edh - /multiplayer-commander-decklists/217251-animar-sou - l-of-elements-combo

0 hlasů

Tak do třetice?

www.mtgsalvation.com/forums/the-game/commander-edh - /multiplayer-commander-decklists/217251-animar-sou - l-of-elements-combo

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Investování do MtG Collector Booster Boxů

21.09.2023 08:27 – Mikhael

Nazdar, tesim sa, ze sa clanok pacil. Co sa tyka Tvojej observacie, nie nemylis sa. Totiz ak vychadza napriklad nejaky ten dobry...

všechny komentáře

Středeční výhledy 16/2023

19.09.2023 15:39 – Honza2

Ta dvojtečka byl překlep :-) Celkově by to muselo být: 1: Destroy target Aura attached to Faunsbane Troll, then Faunsbane Troll...

všechny komentáře

Středeční výhledy 15/2023

18.09.2023 14:59 – Chainer

Jak jsem předtím četl o "zeleném vajíčku", tak jsem si to asi špatně spojil... Co se mě týče, tak já jsem ze "zeleného vajíčka" žádné...

všechny komentáře

Stav karet Magic the Gathering po 30 letech

14.09.2023 13:42 – LizardWizard

Ano, z finančního hlediska to bude pravděpodobně velký úspěch. Bohužel. Kdyby raději dělali víc kartiček ve starých okrajích, to bych jim...

všechny komentáře

Upgradujeme Sliver Swarm Commander Deck

09.09.2023 05:58 – LizardWizard

Sice vždy platí "každé zboží má svého kupce" ale když vidím nějaké secret lairy posledních let (jiné jsou naopak krásné, abych to unisono...

všechny komentáře

Nové MTG edice v roce 2024 a 2025

08.09.2023 14:51 – LizardWizard

Je to tak, největší potenciál z hlediska hratelnosti a ceny bude mít velmi pravděpodobně Modern Horizons 3. Fallout, Assassins Creed a...

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter