Limited

Shadows over Innistrad na Limited - bílá

Komentáře

Ahoj, pravděpodobně to bude zajímavý článek, jen doporučuji mimo obrázků nad ně i napsat jména karet o kterých mluvíš, mě se třeba momentálně nezobrazují obrázky a tak z toho mám prd protože nevím o jaké kartě je řeč.

0 hlasů

Ahoj,
zkusím u dalších článků s Danem domluvit, aby tam dal i jména a dle času to pak doplním i sem. Jinak jelikož je v článku dost obrázků, tak se může načítat delší čas. Může to zlobit na mobilním internetu, ale na PC by neměl být problém.

0 hlasů

Některé karty jsou s hodnocením značně mimo (Bygone Bishop NENÍ karta na úrovni Avacyn). Pomohlo by více přemýšlet o archetypech, kam se která karta hodí, a také uvažovat o worst case scénářích - takový Inkvizitor je pořád 2/3 za 2W, což se někam vejde jako výplň, rozhodně to není "1". Na druhou stranu, nehraje si to na profesionální, objektivní review, jaká psával Adam Koska, je jasně napsáno, že jde o autorův názor. I tak bych ale doporučil do budoucna více přemýšlet a vyvarovat se formulací " ...dokonce mi připadá, že i pokud se jí soupeř ihned nezbaví, udělá víc práce, než její o manu dražší soused. Zkrátka je levnější, lepší a odolnější…i když to zase jak proti čemu.", To má opravdu informační hodnotu jako noha. A upřímně, co se ti podařilo kde s čím zkombinovat, a žes dvakrát porazil Avacyn, to člověka, který se chce o Limited něco naučit, moc nezajímá.

Zatím z toho čiší nezkušenost jak hráčská, tak pisatelská. Pokud to má mít nějakou úroveň a hodnotu pro lidi, kteří se opravdu chtějí něco naučit, budeš toho potřebovat nahrát hodně a hodně více, než doposud.

Nicméně držím palce a doufám, že se budeš s každým článkem zlepšovat. Potenciál tam je.

P.S. U Thalia's Lieutenant ti chybí hodnocení.

0 hlasů

Pro koho je clanek urcen? pokud pro zacatecniky, patri na MagicGuru.
pokud pro pokrocile, pak jeho pridana hodnota je limitne nulova. Clanek tykajici se stejneho tematu ale v naprosto nesrovnatelne vyssi kvalite vysel jiz pred 20 dny na CFB. Takze...proc?

0 hlasů

obecne mam posledni dobou pocit, ze cmus je server pro lidi v informacnim vakuu...
Kdyz jsem psal Jakubovi, ze "clanky jako fnm+jina proma,nove produkty, atd jsou temata imho spis pro magic-guru, lidi co chodi sem to znaji ze zahranicnich mtg site". Bylo mi receno: "pro tebe proma, obrázky produktů apod. je blbost, jiný by se o tom třeba nedozvěděl" = kdo je dnes prumerny ctenar CMUSu?!? A kdo je cilova skupina?!?

0 hlasů

Přitom proti LSV má autor výhodu, že to píše již v době, kdy s kartami nejen on reálně hrál. Proto by mě zajímaly interakce mezi kartami, které se vynořily na prewku, release nebo následných draftech. Komentáře typu "Jeho síla závisí na tom, jak moc můj deck podporuje delirium (což by asi došlo každému)" nebo "0 -Bílý madness postavit nelze" (nelze, ale ta schopnost se dá využít k plnění deliria nebo k enablu madness v jiné barvě, monocolor si na limited velmi pravděpodobně nezahrajete - je to jeden z mála madness enableru zdarma) toho zkušenějším a těm, co četli LSV, mnoho nového neřeknou, a pro nováčky jsou to zase takové výkřiky do tmy, pro ty je osobní názor jednoho hráče na houby.

0 hlasů

Ano LSV to není, ale jelikož již Dan v minulosti obdobné články psal (pokud se nepletu) a nebyly nejhorší, tak proč ne. Pro začátečníky mě to příjde trošku strohé, takže jsem to dal sem jako "vyplň" než budou články od Adama. Lidem, kteří mají odehráno 20 draftů+ to asi moc nepřidá, ale zase casual hráči si mohou přečíst další casual pohled na jednotlivé karty (#nohate).

Jednak to může dát i něco jim do budoucna, ale i autorovi a ze svých chyb se mohou poučit všichni. Tohle bych řekl, že je základním poselstvím článku a určitě to není žádný PROs rozbor.

0 hlasů

Tak LSV to neni no..

0 hlasů

Čau,
asi bych se měl nějak vyjádřit. Úvodem bych řekl, že si vůbec nemyslím, že píšu na úrovni LVS, a ani si to nekladu za cíl. Článek jsem v podstatě začal psát pro sebe, abych si ujasnil svůj názor na edici. A vzhledem k tomu, že mi to zabralo nějaký ten čas, zeptal jsem se Jakuba, jestli to sem nechce. Nemyslím si, že bych byl nějaký odborník na limited, ale na amatérské poměry celkem draftovat umím.
Škálu jsem schválně nevolil příliš širokou a myslím si, že zrovna zařazení Biogne Bishopa mezi velké bomby nepatří mezi problémy článku. Asi tězko picknu něco přes něj a je celkem dobře splashnutelný. Každý na karty nahlížíme jinak a třeba se vám něco osvědčí víc, než mě.
Pokusím se příště psát podrobněji a konkrétněji. Poznámky typu, že jsem Avacyn zatím vždy vyřešil, slouží k tomu, abych zdůraznil, že Avacyn není neporazitelný kus typu Pack Rats, ale "jen" velmi dobrý mythic.
A komu je článek určen? Každému, kdo chce svoje názory porovnat s mými. Nechci se tvářit, že tomu rozumím víc než všichni ostatní, pravděpodobně však názory některých z vás na tu či onu kartu ovlivním. A jindy se mnou nebudete souhlasit, třeba i proto, že nemám zdaleka vždy pravdu.
P.S.: U Thalias Litenaunta mi být hodnocení 3-4.

2 hlasy

"Na amatérské poměry celkem draftovat umím." A to je ten problém. To ještě neznamená, že o tom umíš psát.
Každý na karty nahlížíme jinak, ale jsou některá objektivní fakta prostě neobejdeš - k tomu Bygone Bishopovi - to je prostě lapsus, dát mu stejné hodnocení jako Avacyn je zhůvěřilost. Picknu přes něj prakticky jakýkoli dobrý removal, apod...

Ale to není ten problém. Problém je v tom, že na CMUS lidi více než dvanáct let chodili kvůli dobrým článkům od lidí, co tomu rozumí, a ne od random nadšence, co si něco napsal pro sebe a pak mu to zde vyvěsili. Objektivní pravdou je, že pro lidi, kteří Limited hrají, má tvůj článek nulovou přidanou hodnotu, a pokud byl pro začátečníky, měl jít na Guru a ne sem, kde se předpokládá zkušenější auditorium. Ale to není chyba tvá, ale editorů, že neví, co zde vlastně chtějí mít za články, a berou všechno.

0 hlasů

Svým způsobem s tebou souhlasím. Každopádně věřím, že můj výsledek není tak zlý, jak tvrdíš. A taky mi připadá, že je lepší něco, než nic.
Cmus nikdy nemohl konkurovat velkým zahraničním webům. Lidi, co to s mtg myslí opravdu vážně, berou podněty jinde. Cmus je svým způsobem web pro začátečníky a lidi, co mtg úplně "vědecky" nemyslí.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn

Podívej, neber to nijak zle, ale přístup "lepší něco než nic" je obyvkle v zaměstnání na vyhazov. Samozřejmě na vině je člověk, co ty články pak schválí a publikuje, ale to už je zase věc Cmusu čím se chce prezentovat. A když tu pak někdo otevřeně, slušně a bez vulgarit řekne, jaká je situace, je mu příspěvek smazán.
Cmus mohl konkurovat, resp. mohl nabídnout slušnou alternativu, to by se ale celý koncept musel uchopit trochu jinak a především by bylo třeba si udržet (a zaplatit) autory, co tomu skutečně rozumí.
Cmus se nesnažil být webem pro začátečníky, resp. snažil se být obojím. Proto vznikla odnož Guru, která na ně měla cílovat. To, že se ti ze současného obsahu zdá, že i původní stránky jsou pro začátečníky, je jen důkazem toho, že Cmus už nějakou dobu degeneruje a stává se jakýmsi kočkopsem. Admina možná pravda bolí, ale spíš než zbytečnou cenzurou by se měl zamyslet nad tím, jak současný žalostný stav napravit.

1 hlas

Napriek tomu že nemám vo zvyku reagovať na články niekoho iného a napriek tomu, že sa naozaj nemienim „navážať“ do niekoho, kto v Magicu dosiahol 10x toľko čo ja ... musím povedať, že Caranthir v komentároch v poslednom období vidí veci prevažne iba čierno-biele. I hráčov delí na: level začiatočníci (a ktorých odkazuje ma Magic-Guru) a level experti (pre ktorých má byť CMUS, inak nemá zmysel). Akosi pozabudol na hráčov, ktorí už nie sú začiatočníci, ale nemajú od nich ďaleko, hráčov, ktorí nie sú experti ale nemajú k nim ďaleko a na všetkých tých priemerných (podpriemerných, nadpriemerných) pre ktorých je CMUS (spolu s Mudrcom) jediným relevantným zdrojom informácii v materinskom (a skoro-materinskom) jazyku. A nehovorte mi nič o tom, že by mala byť znalosť angličtiny dnes pre všetkých (a zvlášť magikárov) samozrejmosťou. Nie je. Ja sám som začínal s MtG bez tejto znalosti a ako mi prišla vhod napríklad Legenda. Momentálne si i ja sám zájdem na ChannelFireball a podobné stránky, ale nie všetci majú také jazykové znalosti. A nie všetci potrebujú matematické rozbory ala Frank Karsten. A i pre všetkých takýchto „stredových“ hráčov (a podľa mňa ich je väčšina) je CMUS určený. A práve i s článkom ktorý, aby som citoval: pro lidi, kteří Limited hrají, má tvůj článek nulovou přidanou hodnotu, a pokud byl pro začátečníky, měl jít na Guru – koniec citátu. Pretože i ja s „pár vecami“ v článku nesúhlasím a napriek tomu, že draftím (viac-menej) pravidelne, tak i ja som si v článku niečo našiel. Minimálne iný uhol poľadu. Po formálnej stránke by sa dal ešte vypilovať (a to môže byť práve LSV skvelý vzor), ale za mňa článok celkovo ... v poho :)

5 hlasů

Dorlas - ono se ti může zdát, že to vidím příliš černobíle. Já mám k CMUSu celkem osobní vztah. Nezakládal jsem ho, samozřejmě, ale skoro šest let jsem pro něj psal, a byl jsem na to tenkrát hrdý. Byla to stránka s jasnou cílovou skupinou a vysokou kvalitou. Teď to není ani jedno, a byť se tomu budou nějací místní experti pošklebovat a odmávnou to jako trapnou a průhlednou dehonestaci v rámci konkurenčního boje, svou kritikou se snažím přispět k tomu,aby se zdejší úroveň zvedla, dokud nebude pozdě. Je mi prostě jen líto, co se z téhle stránky stalo. Jo, mohl bych se starat o svoje, a mohlo by mi to být ukradené. A možná i už brzo bude.

0 hlasů

Rozhodně ten článek a rozbor není tak špatný, jak se tu někteří snaží prezentovat. Já jsem za jiný a další názor rád.
A osobně neberu za špatné si přečíst jiný-další pohled na karty od běžného hráče, argument..LSV napsal/mimochodem, pokud tvůj text srovnávají s článkem jednoho z nejlepších pro playerů, tak je to .... lehce podpásové, je rozdíl profík vs nadšený amatér/ před xy dny "něco", pak by stačilo, aby jeden člověk jeho rázu někde něco napsal a nemá cenu, aby se ke stejné věci vyjadřoval někdo další. Protože to přece psal LSV a to má jinou informační hodnotu.

Nenech se odradit, chytrolíni a rejpalové budou vždy, zajímavé je, že prakticky vždy to jsou jedni a ti samí.. Zkus si z té kritiky vzít o lepší /stavba článku, archetypy, interakceatd./ a hloupé rejpy ignoruj.

Btw, že se sem ti naši pros a wannabe pros obtěžují nějaké smysluplné články psát /a tím nemyslím články o výletě na GP/PTQ.../. To jen tak na okraj k poznámce o autorech.

3 hlasy

To Caranthir: poslední tvůj příspěvěk urážel naši redakci a proto jsem ho smazal. Pokud by jsi v takových příspěvcích pokračoval, bude následovat ban.

0 hlasů

Vyprošuji si formulaci "urážel naši redakci", Luboši. Šlo o střízlivé a vulgarismů prosté popsání faktů. Namísto byť jen pokusu přesvědčit mne o opaku příspěvek smažeš a vyhrožuješ banem. OK, jak chceš.

Psal jsem +/- ti to samé 2 měsíce zpět, nezměnilo se nic (alespoň ne k lepšímu).

A konečně - na stejné věci, jaké jsem si zde "na plnou hubu" dovolil napsat, vás upozorňují v komentářích už i jiní. Takže pokud mne zabanuješ, kritika nezmizí. Na vašem místě bych se s tím pokoušel raději něco dělat.

0 hlasů

To Caranthir a Raptor: Nechte prosím na nás, jaké články budeme na CMUSu, či Magic-Guru.cz zveřejňvovat a jaké ne. Víte přesně nulu o tom, jaké máme záměry s našimi webovými stránkami.

Jestli chcete kritizovat články, nebo naši redakci, běžte si na jiný server (třeba ten, pro který píšete). Díky.
1 hlas

Mě je celkem jedno, Luboši, jaké máte záměry, komentoval jsem současný stav ze svého pohledu. Střídmě si srovnej současnou a situaci třeba před 5 lety. Stejně tak ti nikdo neříká, co máte či nemáte zveřejňovat. Pokud je pro tebe retrospektivní kritika nepřijatelná, napiš si někam do podmínek, že si přeješ pouze pozitivní ohlasy.

0 hlasů

@Lobo Myslim, ze lidi, vcetne me a vyse zminenych, by radsi chvalili, ale v posledni dobe bohuzel opravdu nejak neni co. Ale vzhledem k tomu, ze na CMUS chodim teprve 17let a vim presne nulu o vasich zamerech, tak si mych pripominek nevsimej(te).

2 hlasy

To Colins: Konstruktivní kritiku od lidí jako jsi ty beru. Raptorovi a Caranthirovi však nevěřím jejich "upřimnou snahu upozornit na nedostakty v článcích" vzhledem k tomu, že vlastní/přispívají na konkurenční server.

A otevřeně říkám, že raději žádný komentář od nich než další negativní komentář.

0 hlasů

Jak dospělý přístup. Když nemám argumenty, zahraji to na mrzké pohnutky konkurenčního boje. Moje *skutečné* pohnutky jsem ti psal v osobní komunikaci, ale chápu, že se ti v tomto ohledu nehodí do krámu se zde o nich veřejně bavit a reagovat na ně - radši to uděláš jako Zeman/Ovčáček, resp. Babiš. Jako člověk jsi mne tímto chováním absolutně zklamal.

K tvému stihomamu (a to už jsem ti také psal) CMUS není pro MUDRC konkurence. Stejně jako není konkurence MUDRC pro CMUS. "Naše" cílová skupina je jasně vymezená, a s "vaší" - tedy aspoň někdejší - se nekryje.

Budoucnost ukáže. Pokud mám pravdu, tak vám váš přístup ke stránce "spočítají" vaši čtenáři. A tím končím. Už ti nebudu dalšími komentáři přidělávat vrásky.

0 hlasů

Caranthir: "...problém je v tom, že na CMUS lidi více než dvanáct let chodili kvůli dobrým článkům od lidí, co tomu rozumí, a ne od random nadšence, co si něco napsal pro sebe a pak mu to zde vyvěsili..." - prosim te, ty vazne tak presne vis, kvuli cemu sem lidi vice nez dvanact let chodili? Na CMUS se zverejnovaly vsechny clanky, tedy i od "random nadsencu, kteri si neco napsali pro sebe". Pred temi dvanacti lety tu bezne visely i prispevky typu "basnicka o Regionals" a predstav si, ze v komentarich se podobne veci neresily. Naopak byl autor povzbuzovan k dalsi tvorbe. Mam skoro dojem, ze kdyby se tu takova basnicka objevila dnes, tak autora i provozovatele budete minimalne kamenovat, jak to neni "profesionalni"...

Jedna vec je ta, co si myslim o soucasnem vedeni a smerovani CMUS (nic pekneho), ale druha co sem pises ty (o Raptorovi radeji nemluve). Fakt nevim o co ti jde - o to, ze by se zde uz mely publikovat uz jen clanky od urcitych autoru? Ale tak CMUS driv nefungoval a nesdilim tvuj nazor, ze ctenari sem chodili (jen) kvuli dobrym clankum od lidi, co tomu rozumi.

V cem vidim urcity problem ja, to je Magic Guru, protoze diky jeho existenci se ted lze dohadovat o tom, zda ten a ten clanek by nemel byt spis na nem. Kdyby se nic nedelilo, mohl byt klid...

0 hlasů

Georgi, asi jsi mne úplně nepochopil. Ale na jednu věc máme očividně stejný názor - současné vedení a směrování CMUSu. A o co mi jde? Jak jsem psal nahoře Dorlasovi - o to, že jsem asi nostalgická měkota a není mi jedno, resp. je mi líto, kam to zde dospělo a kam to míří, protože s touto stránkou osobně sdílím část její historie. Což jsem Lobovi psal, přesto mne veřejně v podstatě označuje za "agenta v cizím žoldu".

Jo, Meldovy články, básničky, mattesovy reporty - bylo to osobité, ale tak nějak to k tomu patřilo. Ale uznej sám - něco takové kvality jako poslední dva články od Bendy by se tu dřív neobjevilo, možná tak v rámci soutěže, kde se zveřejňovalo všechno. Jde mi o to, že když se zde bude zveřejňovat na pravidelné bázi něco takového, lidi sem prostě přestanou chodit - proč by taky měli?

Pod poslední odstavec se mohu podepsat. Na Magic-Guru by tento článek nevadil.

0 hlasů

Caranthire, neco takove kvality jako posledni dva clanky od Bendy by se tu driv objevilo, protoze driv se vydavaly vsechny clanky. Driv CMUS vytvareli "hraci pro hrace" a urcite bych nerekl, ze sem kvuli tomu lidi nechodili.

K cemu doslo bylo to, ze postupem casu to vetsinu tech hracu prestalo bavit a par dalsich se jakoze trochu "profesionalizovalo" - zacali za sve prispevky dostavat nejake odmeny apod. To v konecnem dusledku vedlo k tomu, ze ty clanky "od hracu pro hrace" (ktere jsem driv zverejnoval treba tri za den) zacaly byt vic "videt". Jak celkovy pocet vydavanych clanku klesal, stale vic se i kritizovalo. Mozna to muze souviset taky s tim, ze rada ctenaru behem te doby zestarla a proste uz na jedne strane nemaji cast/chut psat reportiky z kazdeho navstiveneho turnaje a na strane druhe chteji cist trochu jine ("profesionalnejsi") veci, nez pred temi dvanacti lety.

Podle meho nazoru je to, ze ono "od hracu pro hrace" uz se v podstate uplne vytratilo, je velka skoda, protoze tim byl CMUS hodne unikatni. Nikdy pozdeji uz jsem na zadnem takovem projektu nedelal - vsude fungovala normalni placena redakce a frekvence clanku odvisela od rozpoctu, nikoliv od zapalu a nadseni... jestli chapes jak to myslim.

Nasledne doslo k tomu, ze celkovy pocet prispivajicich se natolik zmensil, ze jakmile skoncilo (at uz z jakychkoliv duvodu) par z tech "profesionalu", tak se to drasticky projevilo na poctu aktualizaci. A ani ja uz nechodil 3x za den, ale spis 2x za tyden, neb to uplne stacilo.

Mimochodem moje prvni clanky pro CMUS byly taky hrozne, takze musim konstatovat, ze dost mozna prave diky tomu, jak to tehdy fungovalo - ze to nebylo "profesionalni" (a nebyl ani vyvijen zadny velky tlak na to, aby bylo) - jsem dnes jeden z nejzadanejsich writeru v CR a pisu pro firmy s miliardovymi obraty, ktere si muzou zaplatit kohokoliv. Dneska by se tu do me asi hned oprelo X lidi, kteri by mi to tak znechutili, ze bych prestal (protoze delat neco zadarmo a jeste se nechat kritizovat, to by delsi dobu nebavilo asi nikoho).

Takze mam takovy dojem, ze ta "nostalgicka mekota" se u kazdeho z nas projevuje ponekud jinak... ty bys to asi nejradeji vratil do doby nekdy pred cca peti lety, ja zase do doby pred temi cca dvanacti. Kdy jsme to nebrali tak strasne vazne. Kdy se zbytecne netristila navstevnost mezi dva weby. Apod.

4 hlasy

Jo, co pises, dava smysl (zejmena srovnani 5 vs 12 let) a s poslednim odstavcem zase lze jen plne souhlasit.

0 hlasů

To Caranthir – Nejako sa mi nedarí pripnúť svoju reakciu, na Tvoju reakciu na môj príspevok (dúfam, že si rozumieme) tak to dávam takto.
Ja Ti rozumiem, ale takýto Tvoj prístup (opísaný v spomínanej reakcii) mi pripadá „skostnately“ – v zmysle konzervatívny. Ak pod vtedajšou cieľovou skupinou myslíš tých najskúsenejších hráčov, tak potom neviem pre koho ste to potom písali? Pre seba? Teraz narážam na to, že tých „extra hráčov“ v tých časoch (v Čechách a na Slovensku – pretože si nemyslím, že by na CMUS vtedy chodil i iný národ) veľa nebolo. Takže bolo podľa mňa správne, že sa CMUS otvoril. Ako pre čitateľov, tak i pre pisateľov. A stal sa tak prístupný pre „strednu triedu“. Pretože Magic-Guru je fakt pre začiatočníkov. A pokiaľ ide o pokles kvality. Tak udržať si kvalitu 15 a viac rokov je naozaj ťažké. To je predsa vidieť všade okolo nás. Dá sa to, ale stojí to potom peniaze (a nemálo). A ak to u vás nevyzerá nejako extra odlišne než u nás, tak si myslím že tých prostriedkov je tiež poskromne. Ale tiež si nemyslím, že ide o konkurenčný boj. Možno som naivný. Podľa mna sú to oba odlišné servre. Vorthos vo mne si vždy ako prvé zájde na Mudrc-a. Ale Timmy a Spike vo mne - dajú vždy prednosť CMUS-u. A preto som za to - autorov v písaní skôr podporovať. Aj nad Tvojimi prvými článkami určite (vtedy) skúsenejší pisatelia ohrňovali nos. Takže to chce iba konštruktívnu kritiku, menej osobných invektív a hlavne CHCIEŤ spolu vychádzať ...

0 hlasů

Tak mě tahle diskuse přinutila se sem po x letech registrovat. Především proto, abych autorovi článku napsal, že je to asi to nejlepší, co jsem kde v češtině o SOI četl (a čte se to opravdu dobře) a ocením pohled někoho druhého na novou edici. Neřeším, jestli má jedna karta u sebe číslo 3 nebo 4.

Není to LSV na channelfireballu, ale to snad tady nikdo nečeká.

Nedávno se tady objevily články, které jsou výrazně horší (stylisticky i obsahově) a byla by škoda, kdyby Tě tahle diskuse odradila psát.

4 hlasy

Já myslím, že tahle diskuse není úplně o něm, a odradit by ho neměla - když vylepší ty věci, co mu lidé radí, bude to dobré. Nehledě na to, co tady řeším s ostatními, jsem autorovi několikrát zopakoval, že to má potenciál a ať píše dál.

1 hlas

A kdy budou další barvy? Článek mi pomohl v přemýšlení o kartách a autorovi palec nahoru.

0 hlasů

Ahoj,
rozbor modrých karet je naplánován na zítra na ráno.

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Středeční výhledy 12/2024

16.07.2024 20:41 – joza

@Chainer: cilovat Javiera druhou abilitu Suncleansera Simon samozrejme muze...pokud nebyl protekcni trigger Ring nejak verejne oznamen. ...

všechny komentáře

Michalove nejpamátnější MtG herní okamihy - Díl II.

16.07.2024 16:09 – Mikhael

Žiadne čiarky si nerob, radšej napíš o nich nejaký deck-tech, nech to potom môžeme zanechať ďalším generáciám :D.

všechny komentáře

Pondelí s Komandérem - Pětibarva a Přítelé z Dominárie

15.07.2024 17:07 – Mikhael

Inak ta Liliana a pan Jace fascinovali aj mna. :) musim sa opytat pana Daniela, navrhovatela a vlastnika balika, ze co s nimi je. A...

všechny komentáře

Misprinty v Magic: The Gathering

13.07.2024 21:49 – Chainer

Hodně pěkný článek! Člověka při tom napadá, jestli náhodou neexistuje i nějaký misprint Black Lotusu... My jsme jako mladí kluci měli jenom...

všechny komentáře

Jaký hráč MtG jsi Ty? Otestuj se!

11.07.2024 15:11 – Mikhael

Ked mne sa tieto nove treatmenty prilis nepacia, ja som skor za old frame koliu :)

všechny komentáře

Středeční výhledy 11/2024

01.07.2024 22:54 – Chainer

UPDATE: Během Pro Touru se zveřejnilo mnoho zpráv - dobrých i špatných - takže nějakou chvíli potrvá, než je zpracujeme a zapracujeme....

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter