Modern

Rozbor Death and Taxes na Modern

Komentáře

Po úspěších na velkých turnajích jsem tento balíček také začal hrát, ale musel jsem tam přidat modrou na rušení. Protože vážně nechápu, jak je takhle možné hrát proti kontrolu či kombům (Storm, Ad Nauseam, Valakut). Thalie a Arbitři jsou vážně málo a balíček neumí vyvinout tlak, kterým by ve čtvrtém kole soupeře zabíjel. (Další možnost je hrát černou na discard a Tidehollow Scullery, nebo lze hrát Thought-Knot Seery (ti jsou už ale také trošku pomalí...))

Když navíc říkáš, že to je těžké i proti affinitě, Company deckům a Abzanu, tak jaký je pak vlastně důvod ten balíček hrát?

V maindecku by určitě měly být 4 Horizon Canopy, Selfless Spirit mi přijde o několik řádů lepší než Serra Avenger. Na Lilianu může pomoci Celestial Purge, na bytosti od Company a na tokeny lze hrát i Engineered Explosives, případně natvrdo Wrath of God namísto Dusk/Dawn...

Elspeth, Knight Errant mi také přišla jako docela dobrý tech, jenomže už takhle v tom balíčku 11 bytostí létá, takže "dávat flying" je už takové trochu redundantní...

Každopádně díky za rozbor a hodně štěstí na turnajích!

0 hlasů

Blbnu. Engineered Explosives v mono-whitu samozřejmě zase tak skvělé nebudou (i když lze ještě vyprodukovat i zelenou z Horizon Canopy), ale co třeba Declaration in Stone? Člověk se prostě nesmí bát a musí být tvůrčí... :-)

0 hlasů

Ahoj. Chtěl bych se zeptat jaké modré karty hraješ? Taky zkouším přidávat modré karty (Reflector Mage, Venser, Shaper Savant, Geist of Saint Traft či Vendilion Clique), ale nejsem si jistý zda je to o tolik lepší, další barva dost naruší konzistenci decku. Nyní pracuji na Mono-white Eldrazi, Shefet Dunes dost vylepšují mana bázi, Eldrazi Temple urychluje příchod Thought-Knot Seerů a je neuvěřitelný s Eldrazi Displacerem, na úkor eldrazi potvor jsem vyndal WW creatury, které je těžší zahrát (Mirran Crusader, Serra Avenger) a zůstalo mi jádro DandT, tj. Thalia, Arbiter a Flickerwisp. Brzy budu tento balík zkoušet na turnajích. Jinak nesouhlasím, že by Affinita nebyla vyhratelná, tento balík má dostatek letců, aby si to první hru pohlídal a do druhé má dostatek hateu. Pokud ale Affinita "vyblije" celou ruku na stůl během prvních dvou kol, tak s tím bude problém každý balík. Proti Abzanu bych rozhodně sideoval RiP už jen kvůli Lingering Souls, naopak Lilianu dost hráčů BGx balíků proti bílým deckům dává pryč, přeci jen Blade Splicer (2 těla) či flashovaný anděl si s Lilčou vědí rady, mnohem horší je Liliana, the Last Hope. Company balíky jsou hodně špatný, tam si nevím moc rady, Declaration in Stone by byl skvělý jako instant, možná ho ale budu zkoušet. Jinak supr rozbor!

0 hlasů

Ja nejsem sice autor clanku, ale s Death and Taxes jsem experimentovala v ruznych formatech od Vintage po Modern. A dosla jsem k zaveru, ze bez modre to taky nepujde (tim nechci urazit bilou verzi, je dobra take, ale proti nekterym matchupum nic nezmuze a kupodivu ty spatne matchup nejsou Storm, Ad Nauseam a obvykle ani Scapeshift. jsou horsi^_^ elfove)
Tady je deck, se kterym jsem hrala. Nejsem jeho puvodnim autorem, ale deck funguje dobre.
Kdyz budete pridavat modrou musite se porad drzet toho, ze se jedna o hatebear deck a nedelat z toho jiny deck (neredit!).

http://stsungalters.com/temp/uwdnt....

Dalsi moznost je opravdu hrat Eldrazi and Taxes. Kupodivu to taky funguje, ale neumi to tolik veci jako Death and Taxes decky at uz v jakekoliv verzi. U Eldrazi se da snadno splashovat barva. Obvykle cerna, ktera ma pristup k vice disrupce a dalsimu removalu jako je treba Fatal Push. Wasteland Strangler je vtipna bytost, i kdyz mozna ne zas tak uzasna...

mono white death and taxes byl dost predator deck v dobe tronu a fritek. hodne zalezi na tom, co budete zrovna potkavat za matchupy.

0 hlasů

Z modrých karet hraji Mausoleum Wanderery, Spell Quellery a Reflector Mágy, v sidu Negaty a Ceremonious Rejections. Jestli další barva naruší konzistenci decku: Tak samozřejmě, že se tam musí hrát všemožné nejrůznější duály (Seachrome Coasty, Hallowed Fountainy, případně i Adarkar Wasty či Collonády), fetchky se v tom (s Arbitrem) hrát nedají.

Na Company pak musí posloužit zdražení (Thalia) a rušení, na Chord zdražení (Thalia), zákaz hledání (Arbiter) a rušení. Samořejmě je výborná Grafdigger's Cage.

Jak s tím porazit elfy? No, ano. To je další matchup, kde bych měl raději Wrath of God než Dusk // Dawn...

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Elfové v karetní hře Magic

03.12.2022 09:50 – indian

Kdo by to byl před řekněme 25 lety řekl, jací různí elfové vyjdou a že budou válcovat nejeden formát. Zajímavé čtení, díky za něj. Na pm...

všechny komentáře

Rychlý rozbor The Brothers' War - 2. část

02.12.2022 14:23 – dorlas

Ďakujem. Robím čo môžem :o)

všechny komentáře

Středeční výhledy 21/2022

18.11.2022 19:48 – Grahf

Přejeme upřímnou soustrast? Uff, slušné faux pas :)

všechny komentáře

Středeční výhledy 20/2022

07.11.2022 21:24 – Grahf

kviz: 1. karn +1 spravím powerstone 2. zahrajem Astora a Sekeru 3. tapnem astora a sviňu a aktivujem vehikel 4. astor dáva equip 1,...

všechny komentáře

Středeční výhledy 19/2022

05.11.2022 11:22 – joza

Jakub Tóth třetí na mistrovství světa v MTG 2022

31.10.2022 12:12 – Chainer

I když nevyšlo to místo nejvyšší, tak ti, Jakube, moc gratuluji!!!

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter