Novinky
Flash News #12/2018
V těchto Flash News si pořádně rozebereme nedávný Pro Tour Dominaria, který pro naše hráče nedopadl nejhůř. Dále se podíváme na modernové SCG Regionals (které může být inspirací pro nadcházející GP Barcelona) a nejrůznější online turnaje.
1. PT Dominaria (Draft + Standard)
Tentokráte se PT konal v USA, konkrétně v Richmondu a po modernovém PT Rivals of Ixalan jsme se klasicky vrátili ke standardu, kde byly papírově největšími favority červená aggra s Goblin Chainwhirlerem.
Pro Tour Dominaria se zúčastnilo 460 hráčů, přičemž česká výprava čítala osm jmen - Martin Jůza, Petr Sochůrek, Lukáš Blohon, Ondřej Stráský, Jan Ksandr, Dominik Prošek, Pavel Matoušek a Jonáš Vlček.
V první dni nás nečekala žádná překvapení - nejhranější decky byly různé varianty RB s Chainwhirlerem, Monored Aggro a UW Control. dobrá zpráva je, že hned třináct decků mělo v prvním dni alespoň deset hráčů - nejzajímavější volby byly Monoblack Midrange a UG Midrange s Karnem, který hráli někteří členové týmů CFB a UltraPro.
- RB Aggro - 65 hráčů (14,1%)
- RB Midrange - 57 hráčů (12,4%)
- Mono-Red Aggro - 51 hráčů (11,0%)
- UW Control - 48 hráčů (10,4%)
- Gx Aggro - 40 hráčů (8,7%)
- BG Constrictor - 34 hráčů (7,4%)
- WB Aggro - 30 hráčů (6,5%)
- Esper Control - 20 hráčů (4,3%)
- UB Midrange - 14 hráčů (3,0%)
- Esper Midrange - 14 hráčů (3,0%)
- UG Karn - 11 hráčů (2,4%)
- UB Control - 10 hráčů (2,2%)
- Monoblack Midrange - 10 hráčů (2,2%)
Po prvním dni vévodili pořadí brazilský Lucas Berthoud a Ernest Lim ze Singapuru. Zajímavé bylo, že ani jeden z nich nehrál deck s Chainwhirlerem - Lucas hrál GB Constrictora a Ernest Esper Control (respektive UB se splashí na Teferiho).
Našim hráčům se v prvním dni příliš nevedlo - čtyřem chyběla na postup jedna výhra, Ondřej Stráský a Jan Ksandr měli skóre 4:4. Naději na top8 měla pouze dvojice Petr Sochůrek a Dominik Prošek, která měla skóre 6:2. Oba šli opět proti porudu, když Petr hrál UW Approach a Dominik Monogreen Aggro s modrou splashí.
Co se týče metagame ve druhém dni, tak za pozornost stojí především neúspěch hráčů s UW Controly, WB Aggrem a Monogreenem. Úplně nejhůř ale dopadli ti, kteří vsadili na inovaci, tedy piloti UG Karna a Monoblacku (procenta v závorkách ukazují, kolik hráčů postoupilo s daným deckem do druhého dne).
- RB Midrange - 43 hráčů (75,4%)
- RB Aggro - 41 hráčů (63,1%)
- Mono-Red Aggro - 40 hráčů (78,4%)
- UW Control - 27 hráčů (56,3%)
- BG Constrictor - 23 hráčů (67,7%)
- Gx Aggro - 23 hráčů (57,5%)
- Esper Control - 15 hráčů (75,0%)
- WB Aggro - 14 hráčů (48,3%)
- UB Midrange - 9 hráčů (64,3%)
- Esper Midrange - 9 hráčů (64,3%)
- UB Control - 7 hráčů (70,0%)
- UG Karn - 5 hráčů (45,5%)
- Monoblack Midrange - 4 hráči (44,4%)
Ve druhém dni se pořadí na špici neustále přelévalo a o většině postupujících se rozhodovalo až v posledních dvou kolech. Jako první měli jistotu postupu Owen Turtenwald a Thomas Hendriks, ke kterým se dále přidali Ernest Lim, Goncalo Pinto, Wyatt Darby a Manuel Lenz.
V posledním kole si zbylá dvě místa vybojovali Kazuyuki Takimura a Marcio Carvalho.
Smolíkem turnaje byl Kevin Jones, který byl díky neúmyslné remíze v posledních kolech dvakrát napárován dolů (hrál vlastní verzi UB Midrange). Nejprve nestihl o kolo zabít Marcia Carvalha a poté vedl 1:0 nad Kazuyuki Takimurou, ale nakonec prohrál a skončil na nepopulárním sedmnáctém místě...
Metagame v top8 byla navzdory pestrému hernímu poli dost jednotvárná - čtyřikrát RB Aggro, dvakrát Monored, jednou RB Midrange a jednou Esper Control. Ještě zajímavější to je v porovnání s předchozím dvojkovým PT (PT Ixalan), kde RUG/4C Energy a Ramunap Red tvořilo skoro 70% herního pole, ale do top8 se nakonec dostalo sedm různých decků.
V top8 se nejlépe dařilo Goncalu Pintovi s RB Aggrem (s deckem byl v top8 i v GP Birmingham) a Wyattu Darbymu s Monoredem. Ve finále se rozhodovalo až páté hře, kde si Wyatt Darby na jednom životě topdeckl jediný možný out v podobě Glorybringera pro přesný lethal útok. Tomu říkám stylově vyhraný PT!
Z našich hráčů se nakonec jako jediný do honorovaný top64 dokázal dostat Petr Sochůrek, když obsadil 55. místo se skóre 10:6. Stejné skóre měl i Dominik Prošek (83. místo), a dvojka Ondřej Stráský a Jan Ksandr skončila ve druhé stovce se skóre 9:7. Za pozornost stojí, že Dominik patřil se skóre 8:2 se svým Gu Aggrem mezi nejúspěšnější standardové hráče v celém PT!
Na PT se ale nehrálo pouze o titul šampiona. Ve hře byly i dvě vstupenky na letošní MS (sezóna sice ještě nekončí, ale další PT bude ve formátu team constructed) - jedna pro "PT Draft Mastera" a druhá pro "PT Constructed Mastera".
Draft Masterem se stal s velkým náskokem švědský Elias Watsfeldt. Souboj o constructed mastera byl mnohem vyrovnanější - rozhodovalo se až v posledním kole a tím šťastnějším byl nakonec Matt Severa.
Pokračovala samozřejmě i soutež týmů, kde šel do trháku tým Ultimate Guard (Andrew Cuneo, Reid Duke, Jon Finkel, William Jensen, Paul Rietzl a Owen Turtenwald), který má náskok 28 bodů na Hareruya Latin (Lucas Berthoud, Márcio Carvalho, Sebastian Pozzo, Carlos Romão, Luis Salvatto a Thiago Saporito).
Nejúspěšnější decky & karty z Dominarie
Na závěr nesmí chybět přehled nejúspěšnějších decků a nejhranějších karet z Dominarie.
Následující decky uhrály ve standardové části PT skóre 6:4 a lépe:
- 28× RB Aggro
- 22× Monored Aggro
- 17× RB Midrange
- 13× UW Control
- 10× Gx Aggro
- 9× WB Aggro
- 8× Esper Control
- 7× GB Constrictor
- 5× UB Control
- 4× Esper Midrange
- 3× BG Ramp
- 3× UG Karn
- 2× GW Midrange
- 2× UB Midrange
- 1× Monoblack Midrange
- 1× GB Midrange (bez Constrictora)
- 1× UB Gift
- 1× GU Climb
- 1× UG Gift
- 1× BUG Midrange
- 1× UWR Control
- 1× UW Gift
Jako nejzajímavější brew mi přišla GB Rampa z dílny Kena Yukuhira a také UG Gift Jasona Chunga, ve kterém bylo plno zajímavých karet, jako třeba Multani, který poskytuje zajímavou value při selfmillu.
Decklisty Standard
Monored Aggro
Wyatt Darby
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
2 Aethersphere Harvester |
3 Chandra's Defeat |
3 Chandra, Torch of Defiance |
3 Fight with Fire |
3 Glorybringer |
1 Treasure Map |
Decklisty Standard
RB Aggro
Goncalo Pinto
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Abrade |
2 Chandra's Defeat |
1 Aethersphere Harvester |
1 Angrath, the Flame-Chained |
1 Cut / Ribbons |
2 Doomfall |
2 Duress |
2 Glorybringer |
2 Siege-Gang Commander |
1 Swamp |
Decklisty Standard
RB Midrange
Kazuyuki Takimura
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Angrath, the Flame-Chained |
2 Arguel's Blood Fast |
2 Cut / Ribbons |
1 Chandra's Defeat |
2 Vraska's Contempt |
2 Doomfall |
3 Duress |
1 Hazoret the Fervent |
1 Sorcerous Spyglass |
Decklisty Standard
Esper Control
Ernest Lim
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Cast Down |
3 Duress |
1 Essence Scatter |
1 Forsake the Worldly |
4 Negate |
1 Settle the Wreckage |
4 Glint-Sleeve Siphoner |
Decklisty Standard
Monoblack Midrange
Willy Edel
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Glint-Sleeve Siphoner |
1 Gonti, Lord of Luxury |
1 Cast Down |
2 Arguel's Blood Fast |
4 Duress |
2 Essence Extraction |
1 Hour of Glory |
1 Bontu's Last Reckoning |
1 Never // Return |
1 Fleetwheel Cruiser |
Decklisty Standard
Monogreen Aggro
Phimus Pan
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Thrashing Brontodon |
2 Crushing Canopy |
3 Deathgorge Scavenger |
2 Heroic Intervention |
1 Lifecrafter's Bestiary |
1 Naturalize |
3 Nature's Way |
2 Nissa, Vital Force |
Decklisty Standard
UW Control
Thomas Enevoldsen
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
2 Negate |
1 Aether Meltdown |
1 Gideon of the Trials |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Invoke the Divine |
4 History of Benalia |
3 Walking Ballista |
2 Lyra Dawnbringer |
Decklisty Standard
GW Midrange
Marcos Freitas
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
2 Fleetwheel Cruiser |
1 Lyra Dawnbringer |
1 Sorcerous Spyglass |
2 Authority of the Consuls |
2 Baffling End |
2 Sunscourge Champion |
2 Nissa, Vital Force |
1 Crook of Condemnation |
2 Ixalan's Binding |
Decklisty Standard
Jeskai Control
Gabriel Nassif
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Torrential Gearhulk |
1 Magma Spray |
2 Negate |
3 Baral, Chief of Compliance |
1 Shielded Aether Thief |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Chandra's Defeat |
2 Glorybringer |
1 Jace, Cunning Castaway |
1 Jace's Defeat |
1 Whirler Virtuoso |
Decklisty Standard
UB Midrange
Kenji Tsumura
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Torrential Gearhulk |
2 Cast Down |
2 Deadeye Tracker |
3 Duress |
3 Negate |
2 Arguel's Blood Fast |
1 Essence Extraction |
1 Glimmer of Genius |
Decklisty Standard
BG Ramp
Ken Yukuhiro
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Carnage Tyrant |
1 Duress |
1 Walking Ballista |
4 Glint-Sleeve Siphoner |
1 Thrashing Brontodon |
1 Gonti, Lord of Luxury |
1 Doomfall |
3 Yahenni's Expertise |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Fungal Infection |
Decklisty Standard
UG Gift
Jason Chung
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Vizier of Many Faces |
4 Negate |
3 Wildgrowth Walker |
1 Lifecrafter's Bestiary |
1 Plummet |
3 Thrashing Brontodon |
2 Nissa, Steward of Elements |
Decklisty Standard
Gu Aggro
Dominik Prošek
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Ghalta, Primal Hunger |
1 Skysovereign, Consul Flagship |
1 Blossoming Defense |
1 Crushing Canopy |
2 Negate |
2 Lifecrafter's Bestiary |
3 Aethersphere Harvester |
2 Nature's Way |
2 Nissa, Vital Force |
Decklisty Standard
WB Aggro
Jose Neris
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
2 Fragmentize |
3 Duress |
1 Profane Procession |
1 Treasure Map |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Settle the Wreckage |
2 Ixalan's Binding |
2 Fumigate |
2 Angel of Sanctions |
Decklisty Standard
UB Control
Jérémy Dezani
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Cast Down |
1 Negate |
1 The Scarab God |
3 Glint-Sleeve Siphoner |
3 Knight of Malice |
2 Gifted Aetherborn |
3 Duress |
1 Arguel's Blood Fast |
Decklisty Standard
Esper Benalia
Gaetan Bossy
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
2 Duress |
2 Forsake the Worldly |
3 Negate |
3 Seal Away |
2 Fumigate |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Doomfall |
1 Arguel's Blood Fast |
Decklisty Standard
UG Karn
Ivan Floch
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
3 Lifecrafter's Bestiary |
2 Thrashing Brontodon |
2 Greenbelt Rampager |
2 Metallic Rebuke |
3 Baral's Expertise |
1 Negate |
2 Vizier of Many Faces |
Decklisty Standard
GB Constrictor
Forrest Kamperman
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Cast Down |
3 Duress |
2 Fatal Push |
2 Lifecrafter's Bestiary |
1 Nissa, Vital Force |
2 Thrashing Brontodon |
1 Karn, Scion of Urza |
2 Vraska's Contempt |
1 Doomfall |
Decklisty Standard
UB Gift
Alex Sittner
PT Dominaria
Maindeck
Sideboard
1 Kitesail Freebooter |
1 Ravenous Chupacabra |
1 Glint-Sleeve Siphoner |
2 Negate |
1 Jace's Defeat |
2 Confiscation Coup |
2 Vraska's Contempt |
3 Knight of Malice |
1 Sorcerous Spyglass |
1 Arguel's Blood Fast |
Na úplný závěr se podíváme na deset nejhranějších karet z Dominarie (celkem bylo mezi nejúspěšnějšími decky 42 různých karet z Dominarie, což je například o jednu méně, než tomu bylo v případě Ixalanu).
10. Syncopate (61 + 0)
Ačkoli nespolupracuje s Torrential Gearhulkem, tak si cestu do kontrolů našla.
9. Fight With Fire (0 + 63)
Nejhranější sidovka edice, nejlepší odpověď na Lyru Dawnbringer v Monoredu.
8. Isolated Chapel (67 + 0)
Osobně bych tipoval na nejhranější zemi z Dominarie Woodland Cemetery, nicméně Chapel hrál Esper a BW Knighti, což byly celkem populární decky.
7, Knight of Malice (46 + 27)
V Knightech je to lepší z dvojice uncommon knechtů (v podstatě je to Monowhite se splashí), ale hrál se i jakožto sidovka, která zastaví aggro (popřípadě jako překvapivá karta v mirroru kontrolů).
6. Cast Down (49 + 26)
Na formátu je docela dost legendárních bytostí, nicméně je to ideální odpověď na Chainwhirlera a Glorybringera.
5. History of Benalia (56 + 29)
Hlavní payoff karta v BW Aggru, ale také zajímavá sidovka pro kontroly.
4. Teferi, Hero of Dominaria (86 + 3)
Jedna z nejdůležitějších karet pro kontrol, která umí všechno, co takový deck potřebuje - odpověď na problematické permanenty, karetní výhoda a winkondice v jednom.
3. Llanowar Elves (104 + 0)
Jeden z hlavních pilířů formátu. Klasika, která nikdy nezestárne...
2. Karn, Scion of Urza (101 + 29)
Karetní výhoda pro každý deck, která zároveň umí i sama o sobě vyhrát hru. Zcela jednoznačně nejflexibilnější karta edice.
1. Goblin Chainwhirler (268 + 0)
S ohromným náskokem nejhranější karta edice. Nemyslím si, že je nějak extra broken, ale červená aggra neměla žádný pořádný třídrop a shodou okolností se zcela vysmívá Whirler Virtuosovi, což doteď byla jedna z nejlepších karet proti červeným aggrům. Snad jenom ten first strike mi tam přijde zbytečně navíc...
2. SCG Regional Championships (Modern)
Kromě PT se hrálo například i v rámci SCG. Nešlo ovšem o Open Series, nýbrž o menší modernové regionals, které se hrály ve čtrnácti destinacích.
Nejúspěšnější decky byly Hollow One a Humani, což je dvojice decků, která má v posledních několika měsících nejvyšší winrate na velkých turnajích s mírným náskokem na zbytek fieldu. Nejvíce vítězných trofejí ovšem získali hráči Stormu.
Dva aktuálně velmi populární decky jsou také Jeskai Control, který ohromně boostnul Teferi, a Mardu Pyromancer, který těží z karet jako Blood Moon a Collective Brutality.
V jednotlivých top8 se samozřejmě našlo i několik zajímavých brew, jako třeba Saheeli kombo s Eldritch Evolution, UR Aggro s Wizard's Lightning, či UW Miracly s kombinací Opt + Terminus.
Decklisty Modern
Jeskai Control
Kazu Negri
SCG Regionals
Maindeck
Sideboard
1 Engineered Explosives |
1 Baneslayer Angel |
2 Vendilion Clique |
1 Detention Sphere |
2 Runed Halo |
2 Celestial Purge |
1 Disdainful Stroke |
2 Dispel |
1 Negate |
1 Wear//Tear |
1 Elspeth, Sun's Champion |
Decklisty Modern
UW Miracles
Dalton Ozum
SCG Regionals
Maindeck
Sideboard
1 Damping Sphere |
3 Spell Queller |
2 Rest in Peace |
1 Runed Halo |
2 Stony Silence |
1 Disdainful Stroke |
1 Disenchant |
1 Dispel |
2 Negate |
1 Lyra Dawnbringer |
Decklisty Modern
Saheeli Evolution
Cody Balsizer
SCG Regionals
Maindeck
Sideboard
Decklisty Modern
UR Aggro
Harlan Firer
SCG Regionals
Maindeck
Sideboard
2 Young Pyromancer |
2 Blood Moon |
1 Dismember |
1 Dispel |
1 Magma Spray |
2 Spell Pierce |
2 Unified Will |
1 Flame Slash |
1 Roast |
2 Shattering Spree |
Přehled všech decků v top8 (čárky za názvy decků značí počet vyhraných regionals):
- 11× BR Hollow One I
- 11× Humans I
- 8× Jeskai Control II
- 8× Affinity
- 7× Mardu Pyromancer I
- 6× Grixis Death's Shadow
- 5× Gifts Storm III
- 5× Green Tron
- 5× Boros Burn
- 4× Blue Moon
- 4× RG Scapeshift
- 3× Ironworks Combo
- 3× Colorless Eldrazi
- 3× Bogles
- 2× RG Ponza
- 2× Eldrazi Tron I
- 2× UW Miracles I
- 2× Eldrazi and Taxes
- 2× UW Control
- 2× Elves I
- Living End
- Grishoalbrand
- UR Wizards
- BUG Midrange
- RUG Scapeshift
- Amulet Titan
- GW Company
- Atarka Zoo
- Big Naya
- 4C Saheeli
- Dredge I
- Bant Company
- Kiki Chord
- Jund Midrange I
- Abzan Company I
3. Online PTQ (Standard)
Novinky z PT si hráči mohli ihned vyzkoušet na online PTQ, které si jich přišlo zahrát hned 343!
Hrálo se devět kol, ve kterých hned 28 hráčů dosáhlo na sedm a více výher. Výsledky ale ovšem PT příliš nekopírovaly.
Zvítězil "_goblinlackey" s GB Constrictorem, když ve finále porazil UB Midrange. Na dalších místech byl dvakrát UW Gift, další BG Constrictor (ovšem se Servantem of the Conduit a Bristling Hydrami), druhý UB Midrange a do třetice GB Constrictor (verze podobná vítěznému decku). Jediný deck v top8, který byl zároveň v top8 na PT, bylo Monored Aggro.
Mimo top8 už ale bylo přece jenom více Monoredu a BR aggro decků, ačkoli metagame byla i přesto rozmanitá. Nejzajímavější novinkou byl Monored s nižší křivkou a playsetem The Flame of Keld.
- 6× Monored Aggro
- 5× BR Aggro
- 4× GB Constrictor
- 2× UW Gift
- 2× UB Midrange
- 2× UW Control
- 2× Keld Red
- 1× BR Midrange
- 1× Gb Aggro
- 1× UG Karn
- 1× BUG Midrange
- 1× UB Control
Decklisty Standard
GB Constrictor
_goblinlackey
Online PTQ
Maindeck
Sideboard
1 Fatal Push |
2 Doomfall |
4 Duress |
2 Lifecrafter's Bestiary |
1 Nissa, Vital Force |
1 Skysovereign, Consul Flagship |
3 Thrashing Brontodon |
1 Vraska, Relic Seeker |
Decklisty Standard
UB Midrange
Misplacedginger
Online PTQ
Maindeck
Sideboard
1 Torrential Gearhulk |
1 The Eldest Reborn |
2 Arguel's Blood Fast |
4 Duress |
1 Gonti, Lord of Luxury |
3 Negate |
2 Search for Azcanta |
1 Sorcerous Spyglass |
Decklisty Standard
UW Gift
Thomasvdp
Online PTQ
Maindeck
Sideboard
1 Fumigate |
1 Search for Azcanta |
1 Thopter Arrest |
2 Angel of Sanctions |
1 Authority of the Consuls |
1 Forsake the Worldly |
2 Jace's Defeat |
2 Lyra Dawnbringer |
3 Negate |
1 Sorcerous Spyglass |
Decklisty Standard
Keld Red
Akerlund
Online PTQ
Maindeck
Sideboard
1 Mountain |
2 Earthshaker Khenra |
1 Hazoret the Fervent |
3 Abrade |
1 Chandra, Torch of Defiance |
3 Chandra's Defeat |
2 Fight with Fire |
2 Kari Zev's Expertise |
4. MTGO Weekly Challenges (Modern, Legacy, Vintage, Duel Commander & Pauper)
V modernové challengi byli nejúspěšnějším deckem Humani s pěti hráči v top16. Celkové výhry se však nedočkali, tu získal "Sodeq" se zvláštní verzí Dredge, ve které byl playset Shriekhornů.
V top16 jsme také mohli vidět Affinitu s maindeck Karnem, Bogly, dva UW Controly, netradičně pouze dvoubarevnou verzi Death's Shadow (UB), GB Elfy, Green Tron, RG Scapeshift, Jeskai Control a Mardu Pyromancera.
Decklisty Modern
Dredge
Sodeq
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
2 Ancient Grudge |
2 Collective Brutality |
2 Damping Sphere |
3 Lightning Axe |
4 Nature's Claim |
2 Thoughtseize |
Decklisty Modern
Affinity
banskk
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Etched Champion |
2 Ancient Grudge |
2 Damping Sphere |
2 Ghirapur Aether Grid |
1 Grafdigger's Cage |
1 Relic of Progenitus |
2 Stubborn Denial |
2 Thoughtseize |
2 Whipflare |
Decklisty Standard
UB Deaths Shadow
jholzer
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
4 Ceremonious Rejection |
2 Flashfreeze |
4 Hurkyl's Recall |
4 Spell Snare |
1 Swamp |
Legačku si podmanil Clashed se svým obvyklým pet deckem v podobě 4C Controlu s Dackem a Punishing Firy.
Na dalších místech jsme mohli vidět Aggro Loam (souboj Punishing Fire decků ve finále), BR Reanimator, OmniTell (celkem třikrát v top16), trojici Grixis Delverů (jeden z nich hrál zajímavý tech v podobě Bitterblossomu), Dark Maverick (pěkná přímočará verze bez Dark Depths komba a s nejlepšími kartami v playsetech), Eldrazi Rampu (verze s Cloudposty), dvojici Monored Stompy, dvojici Stormů a jeden klasický Czech Pile.
Decklisty Legacy
Dack Control
Clashed
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Abrupt Decay |
1 Diabolic Edict |
1 Hydroblast |
1 Inquisition of Kozilek |
1 Marsh Casualties |
1 Nihil Spellbomb |
1 Notion Thief |
1 Pernicious Deed |
1 Phyrexian Revoker |
1 Pulse of Murasa |
2 Pyroblast |
1 Spell Pierce |
1 Surgical Extraction |
1 Sylvan Library |
Decklisty Legacy
Aggro Loam
himurayuu
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Chandra, Torch of Defiance |
2 Choke |
1 Ethersworn Canonist |
2 Golgari Charm |
4 Leyline of the Void |
1 Reclamation Sage |
2 Swords to Plowshares |
2 Thalia, Guardian of Thraben |
Decklisty Legacy
Dark Maverick
DNEELEY
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Abrupt Decay |
2 Choke |
2 Containment Priest |
2 Ethersworn Canonist |
1 Gideon, Ally of Zendikar |
2 Surgical Extraction |
3 Thoughtseize |
2 Zealous Persecution |
Vintage nám nabídla velmi rozmanitou top8 se sedmi různými decky. Zvítězil tu "IamActuallyLvL1" s Paradoxical Outcomem (verze s Mentorem, Vault/Key kombem a playsety Seat of the Synod a Thoughtcastů), když ve finále porazil UR Pyromancera.
Další místa obsadily Ravager Shopy (s několika zajímavými kartami jako Lupine Prototype a Traxos), mix Oathů s Paradoxical Outcomem, White Eldrazi, dva Dredge a BUG Control.
I ve zbytku top16 byla docela rozmanitá metagame - Grixis Thieves, další dva Dredge, Ravager Shops, dva Goodstuffy s Paradoxical Outcomem, Paradoxical Storm, a konečně UWR Mentor s chuťovkami jako Search for Azcanta a Teferi.
Decklisty Vintage
Paradoxical Outcome
IamActuallyLvL1
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
2 Island |
3 Hurkyl's Recall |
2 Flusterstorm |
3 Grafdigger's Cage |
1 Sphinx of the Steel Wind |
3 Tormod's Crypt |
1 Toxic Deluge |
Decklisty Vintage
UR Pyromancer
ReneRandrup
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Flusterstorm |
1 Pyroblast |
2 Shattering Spree |
4 Grafdigger's Cage |
1 Mountain |
1 Null Rod |
2 Ravenous Trap |
1 Relic of Progenitus |
2 Smash to Smithereens |
Decklisty Vintage
Ravager Shops
BlackLotusT1
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Crucible of Worlds |
4 Grafdigger's Cage |
1 Karn, Scion of Urza |
4 Null Rod |
2 Relic of Progenitus |
1 Sorcerous Spyglass |
2 Witchbane Orb |
Decklisty Vintage
White Eldrazi
sodoyouwearacape
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Containment Priest |
2 Null Rod |
1 Damping Sphere |
3 Fragmentize |
1 Grafdigger's Cage |
1 Pithing Needle |
2 Rest in Peace |
2 Swords to Plowshares |
2 War Priest of Thune |
Decklisty Vintage
UWR Mentor
slurms_mackenzie
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Swords to Plowshares |
1 Balance |
2 Containment Priest |
1 Hurkyl's Recall |
1 Mindbreak Trap |
2 Pyroblast |
1 Rest in Peace |
1 Stony Silence |
3 Tormod's Crypt |
2 Wear // Tear |
Commander challenge ovládly zcela drtivě partner decky, které zabraly deset míst v top16. Nejhranější byl čtyřbarevný goodstuff s Tymnou a Thrasiosem, který byl v top16 sedmkrát a také si střihnul mirror match ve finále. Dva hráči dále hráli Thrasiose s Tymnou a jeden nezvykle Krauma s Ikra Shidiqi (víte z paměti, co tahle karta dělá?).
Malé plus je, že mezi zbytkem decků nebyl žádný generál dvakrát - třetí byl BUG Midrange s Leovoldem, čtvrtá Monogreen Rampa s Azusou (62 zemí), pátá rampa s Maelstrom Wandererem, sedmý Terefi "Do Nothing" Control, poté až patnáctá Breya (midrange verze s planeswalkery) a šestnáctá Kess (také zajímavá verze s více planeswalkery a netradičně bez Time Walk efektů).
Decklisty Commander
Thrasios + Tymna
Etriol
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Thrasios, Triton Hero |
1 Tymna the Weaver |
Decklisty Commander
BUG Midrange
Anssi A
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Leovold, Emissary of Trest |
Decklisty Commander
Azusa Ramp
Phil3579
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Azusa, Lost but Seeking |
Decklisty Commander
Wanderer Ramp
headshot93
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Maelstrom Wanderer |
Decklisty Commander
Teferi Control
Lord_Beerus
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Teferi, Temporal Archmage |
Decklisty Commander
4C Goodstuff
T_Wrecks
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Ikra Shidiqi, the Usurper |
1 Kraum, Ludevic's Opus |
Decklisty Commander
Grixis Control
im2g00t4ubarn
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Kess, Dissident Mage |
V pauperu jsme na nejvyšších příčkách mohli vidět většinou staré známé decky - zvítězil Mezzel s Monoblue Delver (celkem dvakrát v top16), když ve finále porazil méně obvyklý decky v podobě UW Controlu s Ghostly Flickerem.
Nejvíce míst v top16 zabralo Monogreen Aggro - a to hned čtyři. Třikrát jsme v ní mohli vidět Tireless Tribe/Inside Out kombo, dvakrát Boros Aggro, jednou Elfball, UR Prowess, Burn s Thermo-Alchemistou a také alespoň jedno další brew v podobě Monowhite Heroicu.
Decklisty Vše
Monoblue Delver
Mezzel
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
3 Annul |
2 Dispel |
4 Gut Shot |
4 Hydroblast |
2 Piracy Charm |
Decklisty Vše
UW Flicker
420dragon
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 God-Pharaoh's Faithful |
3 Stonehorn Dignitary |
1 Serrated Arrows |
1 Capsize |
2 Dispel |
2 Hydroblast |
2 Lone Missionary |
1 Reaping the Graves |
2 Stormbound Geist |
Decklisty Vše
Monowhite Heroic
tankaray
MTGO Weekly Challenge
Maindeck
Sideboard
1 Celestial Flare |
2 Death Speakers |
2 Fragmentize |
2 Gut Shot |
2 Holy Light |
1 Journey to Nowhere |
1 Lifelink |
2 Sacred Cat |
2 Standard Bearer |
5. Bonus - 4Seasons Spring Legacy
Na závěr se podíváme na legačku z italské Bologny, které se zúčastnilo 172 hráčů.
Zvítězil zde Angelo Cadei, jenž hrál své oblíbené Miracly, možná trochu neobvykle s Mentory v mainu.
Na další místech jsme mohli vidět BUG Control, Colorless Eldrazi, dva Czech Pily, Death and Taxes, Monored Stompy a konečně zajímavý BUG s Death's Shadow, který využíval některé kombinace známé z modernu (Stubborn Denial), ale zároveň deck obohatil i o techovky jako Berserk, či Toxic Deluge.
Decklisty Legacy
Mentor Miracles
Angelo Cadei
4Seasons Spring Legacy
Maindeck
Sideboard
1 Council's Judgment |
2 Disenchant |
3 Flusterstorm |
2 Pyroblast |
1 Red Elemental Blast |
3 Surgical Extraction |
3 Vendilion Clique |
Decklisty Legacy
BUG Deaths Shadow
Guglielmo Famiani
4Seasons Spring Legacy
Maindeck
Sideboard
1 Abrupt Decay |
1 Blue Elemental Blast |
1 Diabolic Edict |
2 Flusterstorm |
3 Surgical Extraction |
2 Duress |
2 Toxic Deluge |
1 Grafdigger's Cage |
1 Liliana, the Last Hope |
1 Sylvan Library |
A to je pro dnešek vše, na viděnou zase u dalšího vydání.
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.