Novinky

Magic Esport v Česku

Komentáře

Ahoj!

Jelikož nic takového v České republice zatím asi není, tak by to mohlo být poměrně "revoluční". Nerozumím několika věcem:

- Teď začne jaký split? Zimní split?

- Split trvá tři měsíce, ale offline turnaje budou každé dva měsíce. To nevím, jestli se to dobře "kombí"...

- Proč je za offline turnaj 4x více bodů než za online turnaj? Nechcete spíš protěžovat víc právě ten e-sport?

- Offline turnaj asi nikdy nebude Historic...

- Jestli je Last Call přístupný jenom pro hráče, kteří získali 300 bodů, tak to je poměrně dost. Jako získat 300 bodů za tři měsíce, to při současném nastavení asi ani nejde.

- Asi bych trochu změnil názvosloví, protože když se ze "Split Finals" kvalifikujete na "Finals", ze kterého se kvalifikujete na "Finále", tak se v tom nikdo nevyzná.

- V tom článku vlastně není napsané, jestli Finals, a Finále budou online nebo offline.

- Mají si hráči na online turnaje vozit své vlastní počítače?

- Navštívíte i jiná města než Ostravu? Co má případná herna splňovat, aby se o tento turnaj mohla ucházet?

To by bylo asi pro začátek všechno :-) Chápu, že na začátku série jsou věci trochu nedodělané, ale přeji vám ať se dodělají a ať to je fajn!

0 hlasů

Ten Last Call bude asi jeden za všechny tři splity, takže získat 300 bodů za 9 měsíců asi bude schůdnější... ;-)

0 hlasů

- Teďkom začal zimní split.

- Offline turnaje jsou, co dva měsíce ale online je každý týden.

- Esport, je o platformě jako takové (PC), více bodů za offline turnaj je předmět diskuze, ale v esportu to prostě už tak chodí offline akce mají vždy, netradiční charakter, jsou něčím výjimečné proto tolik bodů, když už někdo jede do Ostravy takovou dálku, což kluci jeli třeba z Plzně nebo Prešova, tka si to zaslouží.

- Offline, právě bude Historic - jelikož online se bude konat vždy a pouze ve standardu, tam je hlavně zasazen ten kompetitivní režim, člověk musí sledovat metu, každý týden má možnost přijít s něčím novým - zpátky k offline turnajům, 4x tolik bodů na nich je právě kvůli toho, že online může hrát kdokoliv a na offline by pak už nikdo nejezdil, proč vlastně když nasbírá tolik bodů v online části, pořádát offline by pak úplně ztrácelo smysl, sponzoři by nebyli vidět a celé by to šlo do kytek.

-Last call je přístupný pouze pro ty co obdrží za celou sezónu 300 a více bodů tzn. všechny turnaje v celé 2019/2020 sezóně.

- Ze SPLIT FINALS se člověk kvalifikuje rovnou na FINALS(finále), žádné jiné "finále" jako mezipatro tam není.

- FINALS jsou vždy offline

- Určitě na offline turnaje je třeba si vozít svá vlastní zařízení, pokud se nepředregistrují předem na stránkách Black Lotusu (kdy jim pak dokážeme, PC zařídit)

- Pokud některá herna projeví dostatečný zájem, a dokáže vytvořit zázemí, které nám nabízí Black Lotus (Technika, internet, prostory) tak se není problém domluvit, z hlediska náročnosti příprav bych však volil jinou hernu jenom z hlediska offline turnaje, který se nebude konat na aréně ale třeba ve Formátu Limited/Pioneer/Modern

Systém je kompletně dodělaný, potýkáme se však s proudkčními chybami, které chceme, co nejrychleji eliminovat.

0 hlasů

Aha. Já jsem asi nepochopil, že "offline" není klasický "papírový" Magic, ale že to je tedy spíš "musím přijít na místo a hraje se na Magic Aréně", a že "online" asi tedy znamená "hraje se na Magic Aréně z domova". Je to tak? (Pak by mi už nějaké věci začaly dávat trochu smysl :-))

1 hlas

je to tak :)

0 hlasů

Dobře. Ale i tak v tom článku nějaké ty "reálné" karty zmiňujete... A také zmiňujete Pioneer a Modern. To by se hrálo s reálnými kartami nebo na Magic Onlinu?

Seznam mých poznámek bych tedy aktualizoval na:

- Split trvá tři měsíce, ale "offline" turnaj bude každé dva měsíce. Jelikož ty "periody" se nepotkávají, znamená to, že v jednom splitu bude "offline" turnaj jeden, v jiném dva... Nevím tedy, jestli to je takto "správně nastavené", ale jestli to tak chcete, tak budiž...

- Asi je ještě potřeba dořešit taková ta pravidla jako: Budou moci vítězové jednoho ze splitů hrát turnaje ve splitech dalších? Pokud ano, co se pak stane se sloty, když se jeden hráč kvalifikuje na Finále vícekrát?

0 hlasů

Uhm, myšlenku tímhle způsobem kombinovat online a offline akce nepovažuji za úplně šťastnou. V oblasti esports už dlouho nepůsobím, ale kam mi paměť sahá, tak jsme to takhle nedělali. Na offline akcích se hrály důležité a divácky atraktivní zápasy, ale pokud bylo jednou možné se na ně kvalifikovat i z online lig/turnajů, tak se to takto prostě nemíchalo.

Kdybych přišel s tím, že to sice bude jedna liga, ale na offline akcích koeficient x4, tak se mi na tu online část hromada hráčů vykašle, protože to jsou prostě nerovné podmínky. Samozřejmě, třeba offline finále je už něco jiného.

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Duel Commander v pivovaru: Grenzo, Goblin with the Key to Success!

20.10.2021 22:08 – Chainer

Kontakt poslán v soukromé zprávě ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 18/2021

20.10.2021 15:45 – Chainer

ŘEŠENÍ KVÍZU: Děkuji Caranthirovi za odpovědi. Trochu je ještě rozvedu. 1) Ano, bytost exilnutá Brutal Catharem se vrátí do hry, i...

všechny komentáře

Středeční výhledy 17/2021

20.10.2021 14:57 – Chainer

ŘEŠENÍ KVÍZU: Transformovali jsme Ludevica na Olaga s tím, že jsme exilnuli z hrobu Enduring Angela. Ve hře tak máme Olaga (jméno...

všechny komentáře

Standard metagame, aneb co nám přinesl Innistrad: Midnight Hunt

19.10.2021 00:58 – Boius

Souhlasím s tím, že se letos WotC podařilo udělat vyvážený a zábavný standard, zejména oceňuji, že je to zase na jiných mechanikách a...

všechny komentáře

Středeční výhledy 19/2021

15.10.2021 21:37 – Chainer

Ano, u druhé otázky jsem nenapsal, jak přesně se zahrála Memory Deluge. Tak dejme tomu, že Galvanic Iteration a Memory Deluge se oboje...

všechny komentáře

Rozbor Gruul Werewolves na Standard

12.10.2021 10:45 – dorlas

Ak prídu bytosti pekne po krivke, tak zvláda :o) Ale stačí malé zaváhanie a je zle!

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter