Zajímalo by vás vidět, jak vypadá koordinovaný útok koček, které spojily své síly s Phyrexiánskou biomechanickou armádou? Nebo byste dali přednost dinosaurům bojujícím bok po boku s upíry? Již brzy se můžete takového pohledu dočkat. Wizardi si pro vás totiž připravili úplně nový způsob hraní Magicu – Jumpstart.
Přehled produktu Jumpstart
Datum prerelease – 17. července (k dostání v ČR pravděpodobně v pozdějším datu)
Datum vydání na MtG Arena – 16. července
20 tématicky laděných karet v každém balíčku
1 ze 3 balíčků bude obsahovat 1 rare navíc
500 reprintů a 27 kompletně nových karet
Jumpstart v sobě spojuje prvky limited a constructed. Celý princip spočívá v tom, že otevřete dva Jumpstart boostery, smícháte je dohromady a můžete rovnou začít hrát. Žádné sestavovaní herního balíčku není potřeba. Každý jednotlivý "booster" v sobě bude obsahovat určité téma, jako jsou třeba kouzelníci, upíři, goblini, nebo přízraky. Tyto náměty jsou dost různorodé a budou se točit i kolem 5 planeswalkerů z edice Core 2021: Basri, Chandra, Garruki, Lilian a Teferi.
Celkově v setu můžete narazit na 46 různých témat, přičemž balíčky jednotlivých námětů se většinou vyskytují v několika variacích (až 121). Existují ale také vzácné mýtické balíčky, jejichž decklist je vždy identický – například jednorožci nebo Phyrexie.
Edice je sice hodně blízce spjatá s Core Setem 2021, se kterým sdílí řadu karet, ale Jumpstart je kompletně samostatný produkt. Na vydání se můžou hráči těšit již 17. července. Ovšem než se dostane do Evropy, budeme si možná muset trochu počkat.
Obsahovat bude 500 reprintů a že je na co se těšit. Očka se jistě rozzáří především hráčům Commanderu, jelikož se v setu objeví takové staples jakými jsou Rhystic Study, Oracle of Mul Daya a Craterhoof Behemoth.
K tomu se navíc v setu vyskytne 37 kompletně nových karet – za zmínku stojí třeba Kels, Fight Fixer nebo Tinybones, Trinket Thief, kteří si jistě najdou zaměstnání jako generálové nespočtu EDH balíčků. Tyto nové karty budou legální v eternal formátech jako jsou Legacy, Vintage, výše zmíněný Commander i Pauper (za předpokladu, že se v Jumpstartu budou vyskytovat v common raritě).
Každý balíček obsahuje 20 karet zaměřených na jedno téma, jak už jsme si řekli výše. V každém z nich najdete jeden základní land s unikátním obrázkem, který bude odpovídat námětu. Narazíte sice také na země z M21, ale většina z nich bude mít kompletně nové obrázky vytvořené speciálně pro Jumpstart. 1 z 3 balíčků navíc bude obsahovat hned 2 rare karty.
Většina karet z Jumpstartu se objeví i na MtG Aréně. Legální na Standardu však nebudou – zato se hráčům zpřístupní ve formátu Historic a to 16. července. Některé z karet jsou však Wizardy považovány za příliš silné anebo by představovaly programátorský oříšek a tak budou z Arény vynechány. Na takové kousky jako Exhume, Reanimate a Time to Feed si tedy hráči MtG Arena budou must nechat zajít chuť.
O cenách si můžete předběžně udělat představu skrze nabídku Amazonu:
Jumpstart bude v prodeji na partnerském e-shopu Veselý drak.
Nuže těšíte se, až si vyzkoušíte nový způsob hraní Magicu, nebo jste prostě jenom hráčem EDH, který už se nemůžou dočkat, až si z nových tváří udělají svého generála?
Nápad se mi líbí. Jestli jsou i balíky proti sobě dobře vyvážené, tak super casual zábava s dobrou motivací sesbírat všechny balíky (nebo si je i postpně dotvořit, protože decklisty máme). Je to tak, že jsou mythic, rare a common boostery; myth mají jednu kombinaci, rare dvě, common čtyři. Viz https://mtg.gamepedia.com/Jumpstart 11/121 myth, 30/121 rare, 80 common boosterů. 41 vs 80, 1:3 na rare+ booster. Ale nevím, jestli tam jsou i peněžně hodnotnější karty :) Neprohlížel jsem všechny balíky, ale nejsem si jist, zda cca v každém třetím je rare navíc, třeba máme dvě kombinace elfů, rare booster, kde jedna kombinace má behemotha+druida a druhá kombinace jen jednoho myth elfa. Ale jeslti jsou dvě rare i v těch "common" boosterech, tak by to mohlo sedět. Ono možná to že je booster common znamená jen to, že to téma je více použito, ale neznamená to, že bude slabší nebo mít nějakou nižší hodnotu.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Danův soutěžní článek: Planechase Naháněčka sférami Magicu
Veľmi pekne ďakujem a naozaj odporúčam; ak nič iné je to fun spestrenie casual EDH partie. Ono kamarát ma napr. z tých balíčkov dnes EDH a...
všechny komentářeTilt: Tichý zabiják vašeho výkonu
Velice pekny clanok, palec hore. Pridam aj ja moj postreh, mna kedysi na turnajoch dokazali uplne vytiltovat hraci, ktori mi na zaciatku...
všechny komentářeRychlý rozbor Tarkir: Dragonstorm - 3. část
Ďakujem, robím čo môžem :o) No a osobne sa snažím termín "košická karta" čo najviac propagovať, niektorí západnejšie "ložení" hráči si z...
všechny komentářePondelí s Komandérem - Pětibarva a Přítelé z Dominárie
Ono Jace aj Liliana boli počas príbehu chvíľu na lodi osobne. Aj tie arty planeswalkerov od Tierse Nielsenovej vlastne ukazujú tú časť...
všechny komentářeÚvod do formátu preDH - Nostalgie vrací úder!
O EDH variante preModernu som veru ešte nepočul, pripomína mi to úplne presne „WoW Classic“ vo svete EDH; návrat ku koreňom ako veci kedysi...
všechny komentářeStředeční výhledy 6/2025
Tak v tom prípade odpoveď bude jasná - Keldon Battlewagon od Kevina Walkera.
všechny komentáře