Novinky
Středeční Výhledy 10/2007
Středeční výhledy 10/2007
Vítám Vás u nového čísla Středečních Výhledů. Na začátek bych se chtěl omluvit za extrémní zpoždění. Vše je způsobené tím, že těsně po GP/PT je vydání do středeční půlnoci prakticky nerealizovatelné. Normálně si v pondělí naposledy pročtu web a nachystám osnovu, v úterý udělám rozhovor a ve středu píšu. Když si k tomu připočtete víkendový turnaj na opačném konci Evropy, tak se harmonogram rázem mění na pondělí cesta domů + regenerace z prožitého utrpení, úterý hledám po webu a domlouvám člověka na rozhovor, ve středu ho uskutečním a píšu až do čtvrtka. A když se k tomu potom přičtou ženiny narozeniny a pracovní problémy, tak to dopadá takhle. Zatím ještě nemám přesný plán ke zlepšení, ale je jasné, že se tato situace musí řešit. Zatím to zkusíme tak, že Výhledy zůstanou jako středeční, (a v případě těsně po GP/PT) budou posunuty na čtvrtek až pátek, což bude inzerováno o číslo dříve. Předpokládaný další problém je zřejmě PT San Diego, což bude problém opravdu nemalý, protože zůstávám v Kalifornii ještě týden po turnaji na malé prázdniny a hned po návratu odjíždím na týdenní dovolenou. První červencové číslo je tak silně ohroženo a zatím se vymýšlí, jak tenhle problém obejít. Dost však o budoucích problémech, vraťme se k posledním čtrnácti dnům, které zase přinesly pořádnou kupu událostí. V prvé řadě bych se chtěl ohlédnout za GP Strassbourg – jedním z nejpovedenějších turnajů z hlediska české i slovenské účasti. I rozhovor bude. Díky tomuto turnaji máme nové kvalifikanty na říjnové PT Valencie. Přibyli i účastníci blížícího se PT San Diego. Floor Rule koutek bude dnes také stát za to. Rád bych ukázal některé zajímavé interakce z typu II, errata karet, které změnily formát Legacy a vzhledem k nedávným problémům na Junior Super Series a kvalifikaci na Mistrovství republiky bych napsal ještě něco o míchání balíčků a tzv. „splitování“ cen. Když už mluvíme o kvalifikacích na republiku, rád bych napsal jména hráčů, kteří se doposud na MR kvalifikovali a upřesnil místa a časy zbývajících kvalifikací. Nakonec se podíváme i na aktuální pořadí Hráče roku po turnaji v Brně a před Zlínem, který se koná tento víkend. Dost povídání, hurá na věc!
GP Strassbourg
Nevím co napsat dřív. Snad jen, že nemám slov. Fantastický úspěch naší výpravy. V penězích skončili Petr Martínek (7. místo celkově a 2. v amatérech, 1900 usd,
Jedná se o úplně přesnou kopii balíku z TOP8 PT Yokohama. Snažili jsme se vymýšlet spoustu věcí, ale nakonec jsme zjistili, že tahle verze RG je jasně nejefektivnější. Došlo tedy jen ke komplet přebudování sideboardu. Na všem nese největší podíl Petr Nahodil, který nás jednak přesvědčil, co máme hrát, a jednak vybudoval velkou část sideboardu a odladil, co budeme dávat dovnitř a co ven na jednotlivé matchupy. Při tomhle jsem trochu pomáhal i já, ačkoli moje pomoc byla velmi malá. Že byla volba balíku fantastická, ukazuje jeho celkový výsledek. Sečtete-li Petra Martínka (11:1:2 a prohra v TOP8), mě (12:3), Mistra (11:4) a Bleska (6:3), který balíček hrál také, po šesti kolech měl 6:0 a vedl jednu skupinu a pak nakoupil 0:3 a nepostoupil do druhého dne, odečtete-li bye a intentional remízy Petra Martínka do TOP8 získáváte výsledek balíčku – 32:12. Nemusím být vysokoškolský vyučující matematiky, abych mohl říct, že je to statisticky průkazné a balíček je skvělý. Fantastický výkon podal i Jurda, který svůj BU Teferi+Urborg+Tendrils kontrol dopilotoval až na hranu TOP8. Tady je třeba říct, že Jurda to opravdu strategicky zvládal skvěle, protože tento balík má problém s časovým limitem a Jurda se nedostal ani k jedné remíze, i přes to, že na GP je pouze 50ti minutový limit na kolo (na rozdíl od PT, kde je 60 minut). Každé takové ztracené kolo by totiž v celkovém zúčtování znamenalo obrovskou ztrátu bodů. Pro pochopení, jak vypadají výsledky na turnaji s 1200 lidmi stačí ukázat, že mezi desátým Jurdou a 27. Mistrem byla přesně jedna prohra a to měl Mistr lepší procenta. O další prohru vzadu se zhruba stejným pomocným hodnocením je pak přesně Honza Brodzák na 63. místě. Když už jsem u něj, tak je třeba říct, že i Honza to měl rozehrané fantasticky a jeho monoblue kontrol fungoval taky spolehlivě. Společně s Mistrem měli na konci turnaje dost smůly, když Honza útočil na TOP16 a tj. kvalifikaci na PT Valencie, Mistr na TOP8. Prohry v posledních kolech však oba stály opravdu dost. Michal Havlík alias Arturko dokázal svou kvalitu a obhájil pozici mezi nejlepšími po nedávném vítězství na GP Amsterdam a uhrál další money finish, tentokrát s vlastní verzí RG mana ramp a splashovanou modrou na Aeon Chroniclery. Historicky se jedná rozhodně o jedno z nejlepších GP stran naší účasti a je škoda, že se ho nemohlo zúčastnit ještě víc našich díky časové kolizi termínu GP s PTQ na San Diego a kvalifikací na Mistrovství republiky. Mimochodem, moravská sekce hráčů vzkazuje, že tentokrát se Čechy nechaly opravdu zastínit Moravou, protože nejlepší skutečně český hráč je Adam Koska na 84. místě a to dokonce až za Tomášem Ristovským. Trochu provokace, já vím, ale je třeba příště víc napnout síly, ať v tom nejsme sami.
Rozhovor
Když už jsem minule představoval Martina Chudobu po jeho výborném výsledku ve Stockholmu, nemůžu dnes jinak, než představit dalšího hráče, který dokázal na velké mezinárodní akci uhrát TOP8. Je jím Petr Martínek a jestliže byl Martin Chudoba překvapením GP Stockholm, tak osobně nevím, co říct o Petrovi. Petr hrál své první životní GP. Měl jeden bye, takže musel odehrát opravdu hodně kol na cestě do TOP8 a vzal to systémem start-cíl, protože už dvě kola před koncem základní části měl svoje místo v TOP8 jisté. Nejen, že jsme na místě Petrovi všichni fandili a přáli mu to, ale já jsem upřímně rád, že to tak dopadlo už jen pro to, že jinak bych se musel zhostit velmi nepříjemného úkolu udělat rozhovor sám se sebou, což tedy nevím, jak bych dělal :-)) Ladies and gentlemen, Petr Martínek:
Arnie : Ahoj Petře. Povedl se ti fantastický úspěch. Po více než roce uhrál někdo z České republiky TOP8 na Grand Prix a stejně jako před dvěmi týdny Martina Chudobu, ani tebe většina ze čtenářů znát nebude. Mohl by ses nám představit? Co děláš v civilu? Kolik ti je let a jak dlouho hraješ Magic?
Petr : Je mi 25 let, studuju Fildu v Brně (tak trochu věčný student...) Magic jsem začal hrát od Onslaughtu.
Arnie : Jaké byly dosavadní největší úspěchy (tento víkend nepočítaje)?
Petr : Tak asi Slovenský Legacy champion 2006. :-)
Arnie : To je docela slušné. A před Strassbourgem už jsi nějaké GP hrál?
Petr : Ne, já jel, protože to bylo poměrně blízko, tak si to zkusit. Za úspěch jsem považoval postup do druhého dne a úplně nejlíp těch 100 dolarů za T64.
Arnie : Takže to bylo úplně první GPčko a hned takový výsledek. A jaké jsou najednou pocity někoho, kdo jel nejlíp vyhrát 100 usd, má 19x tolik, je pozvaný na Pro Tour a navíc, TOP8 už ti nikdo nevezme? To jsou přece výsledky, které se počítají v historických lifetime statistikách.
Petr : Byla tam super atmosféra díky té spoustě známých hráčů (Čechů a Slováků), kteří se v podstatě drželi stejně se mnou, takže po jednotlivých zápasech se všichni sešli a diskutovali o svých (většinou) výhrách. Bez nich (vás, protože jsi mezi nimi byl i ty) by to bylo poněkud nudné. Ke konci jsem dal dvě remízy a šel se dívat na ostatní a bylo mi líto Mistra, který v těch dvou posledních kolech prohrál o T8 (nevyhratelné), i o T16 (bad luck), protože jsem se s ním chtěl utkat ve finále T8 :-). Pocit je samozřejmě fantastický, i když si to uvědomíš až s odstupem času. Po prohře v T8 jsem byl jako opařený, protože jsem si byl vědom těch chyb... nevím co se pokazilo.
Arnie : Do té doby jsi ale hrál skvěle a svůj úspěch si maximálně zasloužíš. Jak hodnotíš zpětně svůj balík? Jak ses k němu dostal? Provedl bys v něm teď po turnaji nějaké změny apod.?
Petr : Tak podobný balík (našel jsem ho na CMUSu, kde měl Juzám odkaz na nějaký balíky) jsem hrál už na GPTrialu v Brně, kde jsem uhrál 1:2 drop. Stále jsem byl přesvědčen, že je to dobrý balík. Pak jsem po Yokohamě přidal 4 Spectral Force, 3 Rangery ale místo Lotusů tam byli sloni. S takovým balíkem jsem pak testoval docela dlouho a byl z něj smutný, protože bratr mě masil s Mono Blue průměrně 15:5. Až poslední týden před GP mě sloni nepřesvědčili (navíc se mi Mistr s Bleskem smáli), tak jsem je vyměnil za Lotusy (které jsou btw vynikající). O sideboardu jsem neměl ani páru, jen jsem něco zaslechl od Mistra o Gargadonech... Postavil jsem si to podle něho (vás, prý jste to vymýšleli spolu) a fungovalo to skvěle. Naprosto logicky se karty nahrazovaly většinou 4 za
Arnie : Turnajem jsi pak procházel neuvěřitelně jednoduše. Přitom jsi měl jenom jeden bye, takže jsi toho musel uhrát opravdu hodně. Jak těžké to bylo?
Petr : První dvě kola (druhé a třetí) jsem potkal nějaký own-build decky s ne moc dobrýma pilotama, pak jsem prohrál s nevyhratelným matchupem. Potom jsem potkal dvakrát za sebou WW, kde jsem měl štěstí že jsem začínal (obě hry jsem vyhrál 2:1 v posledním možným kole - není to takový Bye jak se říká - dokonce ani po SB - ono to občas nepřijde). V osmém kole jsem si zkusil první matchup s UB control (byl jsem na to velmi zvědavý a trochu se i bál - teď vím že zbytečně) a v devátém kole mirror, kde je to podle mě hodně o otáčení velkých pašíků. Postup do druhého dne byl tedy jasný a "vysněných" 100 usd bylo na dosah. Druhý den začal tak, že soupeř dal ostrov, suspend Ancestralu a ve mě hrklo. Naštěstí mě dvakrát podržela červená krasavice - jednou mi přišly tři :-) . Pak jsem potkal opět nevyhratelný matchup a zkusil jsem ho umíchat - ve dvou hrách muligenoval 3x, v poslední měl taky smůlu, protože o svoje jediné dvě země přišel rychle (argumentoval že měl 2 shapeshiftery). Potom jsem hrál dvakrát za sebou s UB control - začínat zde je obrovská výhoda, protože ve třetí hře ho opravdu zabetonujete velmi rychle a stačí ho ujet Riderem a Rangerem. No a nakonec ty dvě remízky. A aby bylo jasno, tak jsem neumíchával jenom já - sám jsem docela často chodil na 6 karet. Pro mě osobně to zas tak těžké nebylo, protože balíček je vesměs o tom kolik ti chodí pašíků (Force, Drak, Akroma), které dvakrát tapneš a je to! No a mě chodili.
Arnie : Potkal jsi nějaké známé hráče?
Petr : Ve 12. kole Pierra Canaliho, kterému jsem věnoval time walk a přesto nebyl potrestán Magicovým bohem. To byla jediná větší chyba (kromě T8)
Arnie : Průběh turnaje jsi popsal mnohem komplexněji sám od sebe, než kdybych položil spoustu otázek. Zkusme se přesunout dál a zaměřit se na budoucnost. Kvalifikoval ses na svůj první životní Pro Tour do španělské Valencie. Předpokládám, že pojedeš? A pokud ano, tak jak máš rád Extended?
Petr : Samozřejmě že pojedu (doufám že se mi taky podaří T8 :-) ). Extended mám velmi rád. Hrál jsem kvalifikace na PT Yokohama většinou s TEPS (dvakrát T16). Jsem ale velmi smutný z balíku Aggro Loam, kde když zkombinujete skill a luck, jste neporazitelní. Jinak bych opět hrál TEPS, pokud někdo nevymyslí něco, co poráží Aggro Loam a nemá to úplně špatný s ostatníma balíkama. Ale to bych i přes to hrál TEPS :-)
Arnie : Ono je asi těžko to teď hodnotit, protože do Valencie nás čeká desátá edice a hlavně Lorwyn, tj. další samostatná sada s cca 300 kartama. Plánuješ letos ještě nějaké další GP? Florencie, Krakov, Stuttgart?
Petr : Chtěl bych jet na všechny, pokud budou constructed. Ta Florencie je ale přesto ohrožená, to bych se musel k někomu nasomrovat do auta, protože sám to řídit už nebudu a naše auto už taky není v nejlepším stavu. Ostatní bych asi ještě zvládl eventuelně sám i s tou naší šunkou.
Arnie : Zkusme se ještě na chvíli vrátit do Strassbourgu. Mohl bys vzpomenout nějaký highlight turnaje? Dobře zahranou herní situaci, pořádnou minelu nebo klidně nějaký hezký zážitek z turnaje?
Petr : No jak soupeři s UB ve třetí hře koukají na moje 3 LD a smutně (naštvaně) kroutí hlavou. Nebo proti Mono blue jsem naspořil dost counterů, pak si lízl Akromu a dohromady s dvěma Rangerama dal útok za 17 dmg.
Arnie : A jak se ti líbilo město?
Petr : Upřímně řečeno jsem s prohlídkou města počítal, když se nedostanu do druhého dne... Takhle jsem z města moc neviděl.
Arnie : :-) No jo, takhle to chodí. Buď hrajete nebo prohlížíte město. Najednou to nejde. Když jsem tohle po návratu řekl jednou mojí bejvalce, odpověděla mi, že jsme to rovnou mohli hrát ve Frýdku-Místku. Petře, já ti děkuju za rozhovor a přeji ti, aby sis i po dalších GP mohl říct, že máš 100% úspěšnost, tj. kolikrát účast, tolikrát TOP8.
Petr Martínek : To je konec? :(
Arnie : :-) Ano ... jestli chceš, klidně ještě něco napiš :-D
Petr : No tak někomu by mohlo být nejasné to s tím Canalim. Jednalo se o to, že jsem zaútočil se Spectral Forcem a Rangerem a Canali mi dal Tendrils za 1 do Rangera a já jen hloupě čuměl, místo abych si untapl Force... :-(
Arnie : Ale není divné, že tě nechal zaútočit?
Petr : V podstatě jo, ale když už....
Arnie : To je dost smutné, že známý pro udělá evidentní botu a člověk toho nedovede využít. Oni těch bot totiž moc nedělají. Ale aspoň vidíme, že opravdu nejsou neomylní. Napadá tě ještě něco takového zajímavého?
Petr : No kromě té zkažené T8, která se, předpokládám, dostane do éteru docela spolehlivě, tak ne.
Arnie : Na to ti můžu říct jediné. Já jsem kdysi v Paříži na GP zkazil TOP8 draft a moc mě to mrzelo. A tehda mě moc povzbudil Lobo, když řekl, že kdybych něco zkazil dřív, tak bych se nedostal ani tak daleko. Takže z tohohle úhlu pohledu se na to musíš dívat. Dva dny jsi hrál skvěle a že jsi v TOP8 udělal chybu, která tě možná stála postup dál, tím se netrap. Byl jsi v takové situaci poprvé. Budoucnost je před tebou a až se ta situace zopakuje, ty už tu chybu neuděláš ... A ať tě kritizují ti, kdo chyby nedělají. Protože takoví lidi neexistují.
Petr : Dík. :)
Arnie : Já děkuju tobě za opravdu pěkný rozhovor a dostáváš cenu za nejdelší příspěvky ze všech, kteří se mnou rozhovor kdy dělali. Měj se pěkně.
Pokud vás zajímá zmiňovaný zápas z TOP8 s aktuální světovou jedničkou Tomohiro Saitem (pořadí bráno podle stavu Player of the Year Race této sezony) najdete ho na coverage z turnaje na adrese: http://www.wizards.com/default.asp?x=mtgevent/gpstra07/welcome#4.
Výsledky PTQ
Po posledních událostech musím v kostce zrekapitulovat ty, kteří nás budou reprezentovat na nejbližších Pro Tourech. Na konci června v americkém San Diegu to budou dvojice: Arnošt Žídek + Robert Jurkovič (kvalifikováni na PTQ Ženeva), Michal Havlík + Richard Horňanský (vítězové GP Amsterdam). Nově pak přibyli Martin Chudoba + Zdeněk Chlupáč, kteří vyhráli sobotní PTQ v Praze, které se konalo paralelně s GP Strassbourg. Hoši vyhráli kromě kvalifikačního slotu také 35.000 Kč na dvě letenky do Kalifornie. A málokdo z vás ví, že tam budeme mít ještě jednoho zástupce. Je jím Martin Milota, který vyhrál PTQ v anglickém Birminghamu. Druhou hlavou mu je jeho maďarský kamarád Laszlo Leka. Tím kvalifikační sezona skončila a seznam účastníků je tak kompletní. Bohužel, na DCI body utekla těsně kvalifikace Martinu Juzovi, který by si mohl s sebou vzít kohokoli, kdyby splnil kvalifikační limit TOP50 2HG limited ranking.
A je třeba také zmínit kvalifikační sezonu, která právě začíná. Jedná se o říjnové PT Valencie ve Španělsku. Ačkoli se u nás ještě nehrála ani jedna kvalifikace, už je tady pět reprezentantů a to je opravdu skvělý počin. Hrát určitě budou Jan Kotrla (TOP50 PT Yokohama), Martin Chudoba (TOP16 GP Stockholm), Petr Martínek, Robert Jurkovič a Arnošt Žídek (všichni TOP16 GP Strassbourg). Doufejme, že tenhle počet po kvalifikacích ještě výrazně naroste. Evropský PT bývá pravidelně obrovským lákadlem a teď by to mělo být o to větší, protože PT se hraje ve formátu extended. A pozor, všechny kvalifikace budou Time Spiral block constructed.
Floor Rule koutek
Tak nejprve zmiňované zajímavé kombinace.
Scorched Rusalka + Burning-Tree Shaman. Na tuhle situaci mě přivedl regionál v Brně. Obě karty se běžně hrají v RG balíčku na typu II. Při obětování samotného Shamana do Rusalky život neztrácíte, protože postup je podle pravidel následující. Ohlásíte schopnost, zaplatíte cenu (manu a obětování Shamana), pak jde na stack damage z Rusalky. V tuhle chvíli by se měla spustit schopnost Shamana, ale ten už dávno není ve hře, takže se nemá co spouštět.
Vesuvan Shapeshifter. Tuto kartu už jsem rozebíral ve Středečních výhledech 5/2007, ale jsou stále další a další problémy. Většina interakcí i celý popis najdete tam. Pro jednoduchost stačí link na příslušné Výhledy. Všem, co si nejsou jistí, doporučuju ještě jednou přečíst a pak teprve číst následující.
http://www.cmus.cz/rs/view.php?cisloclanku=2007030702
Další zajímavé interakce Vesuvan Shapeshiftera, které nejsou v předchozím článku, ale jsou evidentní, když chápete, jak pracuje:
a) Hardcast a kopie Bogardan Hellkite. Máte vlastního draka + rozdělíte 5 damage. Na to jsme hodně trpěli se svým RG na víkendovém GP. Shapeshifter nám zastřelil vlastní Hellkitu a ještě nás jezdil 5/5 flying drak. Takhle funguje libovolné come into play. Je nutné hardcastovat. Při odmorphování come into play samozřejmě nespouští.
b) Hardcast a kopie Court Hussar. Pokud jste při placení pěti man za Shapeshiftera zaplatili někde bílou manu, dostanete nejen prohlédnutí tří karet, ale ještě Shapeshifter přežije díky druhé husaří schopnosti, jinak samozřejmě ne.
c) Shapeshifter + Akroma, Angel of Fury. Další běžná situace z GP. Lze kopírovat i červenou Akromu. Shapeshifter svou schopností necílí, takže obejdete karty s protekcí, necílovatelné Calcidermy, apod. Okamžitě po kopii červené Akromy jsou obě karty v hrobce díky duplicitě legendy. Ano Shapeshifter nám opravdu vadil. Díky němu se jinak poměrně slušný matchup s monoblue kontrolem měnil na opravdové peklo.
d) Shapeshifter + Calciderm. Je třeba si uvědomit, že karta dostane vanishing countery jen při come into play a umírá při oddělání, takže pokud otočíte Shapeshiftera a stanete se Calcidermem máte férovou 5/5 nezacílovatelnou pozemní bytost bez postihu.
e) Shapeshifter + Willbender. Redirektujete cokoli, kdykoli a hlavně kamkoli. Společně těžko prorazitelné kombo. Pomáhá jen Wrath of God, Damnation nebo podobný globál a nebo neuvěřitelná karetní nevýhoda.
Blood Moon (resp. Magus of the Moon) + Urborg, Tomb of Yawgmoth. Finální odpověď je, že Blood Moon ruší kompletní efekt Urborgu, takže Urborg je nonbasic mountain a všechny ostatní země na stole nejsou dále bažiny a to nezávisle na tom, v jakém pořadí přišly obě karty do hry. Důvodem nejsou až tak tzv. layery (pokud jste náruživými příznivci pravidel, doporučuji prostudovat tento sektor pravidel, ale je to jen pro silné povahy), ale hlavně vzájemná závislost těchto karet. Na skutečné důvody se mě neptejte. Layery zatím ignoruju a dělám, že to neexistuje. Neříkejte to, prosím, Lobovi, nechci přijít o svůj rozhodcovský status. :) Nevím, jestli je tahle situace už vyřešena na onlinu, ale ještě nedávno jsem viděl s Blood Moonem na stole všude swampy, takže bacha na to.
A teď již zmiňované další problémy, které byly v poslední době řešeny na fórech CMUSu. Tak nejprve k míchání. Opět to už bylo rozebíráno, tentokrát ve Výhledech 1/2007 a tady máte link:
http://www.cmus.cz/rs/view.php?cisloclanku=2007010401
I přesto jsou tady pořád tendence špatně si zamíchat balíček, rozložit si ho na nenáhodný systém typu 2 spelly, 1 země, apod. Opravdu upozorňuji, že kdykoli musíte prezentovat balíček tak, aby byl dostatečně randomizován. V komentářích k zmiňovanému článku píše Lobo velmi pěknou připomínku. Byl bych nerad, aby zapadla a tak si ji dovolím citovat: „Myslím, že mám jeden dobrý návod, co se týče míchání. Představte si dva případy. První, že míchání začínáte s balíčkem, kde první část jsou jen země a druhá všechno ostatní. Druhý případ, kdy máte balíček ve stavu dvě karty, země, dvě karty, země. Míchat byste měli takovým způsobem, že na konci bude naprosto jedno, jakou ze dvou výše zmíněných startovních pozic zvolíte.“ Z toho jasně plyne, že nemá smysl cokoli chystat, protože pokud to děláte, tak to buď děláte zbytečně (za předpokladu správného a dostatečného míchání), nebo je to podvod (pokud mícháte nedostatečně). A upozorňuji, že tyto podvody se trestají diskvalifikací z turnaje a případným suspendem z DCI. Uvědomte si také další důležitou věc. Pokud vidíte vašeho soupeře, když si takhle chystá balíček a vy na to neupozorníte a před hrou mu balíček rozložíte na tři hromádky, abyste jeho výhody využili ke svému prospěchu, tak je to pro změnu podvod z vaší strany a diskvalifikace bude hrozit i vám. Jediné správné řešení je vše oznámit rozhodčímu turnaje, který to potom vyřeší.
A teď splitování cen a následné pouštění výsledků. Neexistuje, že během partie uděláte jakoukoli domluvu o redistribuci cen, zaplacení něčeho, apod. a to potom ovlivní výsledek naší partie. Cokoli ve stylu: „Rozdělíme si ceny a ty mi to pustíš“ je jasné uplácení a bude dle toho souzeno. Míříte nejen ke zcela jasné diskvalifikaci z turnaje, ale také do suspendu. Hráč může vzdát v jakémkoli momentu partie, ale nesmí z toho mít žádné materiální výhody. Upozorňuji také, že je zakázáno jakékoli náhodné rozhodování výsledku partie, tj. házení kostkou a podobné další varianty téhož.
Na závěr našeho dnešního koutku malá odbočka k Legacy a starším kartám. Wizardi mají v poslední době tendence vracet se ke starým wordingům karet nebo aspoň tak, aby fungovaly stejně, jak byly psány. Asi největší změnu získala karta Flash. Vrácení k původnímu textu nyní znamená, že bytost hraná přes Flash skutečně přišla do hry, takže spustí come into play ability. Díky tomu nám vznikl nový hodně silný kombo deck na Legacy. Ale není to jediná změna. Kupříkladu staré problémové bytosti typu Palinchron, Great Whale, Cloud of Faeries, které byly kdysi erratovány na „if you play it from your hand“ jsou vráceny k původnímu wordingu, takže si opět můžete zahrát stará komba typu Recurring Nightmare + Palinchron.
Kvalifikace na Mistrovství republiky
Zatím kvalifikováni:
Národní tým ČR 2006: Martin Jůza, Arnošt Žídek, Adam Koska, Michal Marciniszin
Kvalifikace Brno: Ondřej Pulec, Petr Brožek, Tomáš Bek, Petr Dušek, Jakub Dáňa, Karel Řehulka, Jan Hanzálek, Jan Lom, Egal Gov-ari, Vladimír Leitgeb, Jaroslav Bílek, David Šimko, Jiří Černý, František Bína, Ondřej Jadkovský, Dominik Prošek, Petr Martínek, Evžen Bouřa, Roman Macalík, Jan Urbanec.
Kvalifikace Praha: Krištof Šatný, Dalibor Fukala, Petr Malach, Petr Háka, Stanislav Cífka, Jonathan Ton, Tuan Dang Minh, Pavel Špaček, Martin Pastucha, Tomáš Koudelka, Petr Dunda, Jiří Vorel, Aleš Štibinger, Vít Čech, Ondřej Rosenkranz, Petr Tejnský, Zdeněk Matura, Filip Kubeš, Filip Stolle, Adam Fajkus, Lukáš Vozdecký, Václav Rais, Lukáš Bažant, Karel Ouzký, Yi Zhuang, Jaroslav Kodet, Jan Škoda, Antonín Weber, Pavel Češka, Lukáš Vobořil.
Všechny další kvalifikace i s datumy, vstupným, atd. najdete zde:
http://www.cmus.cz/rs/view.php?cisloclanku=2007052202
Hráč roku 2007
V této chvíli jsou odehrané tři turnaje – Liberec, Praha a nově Brno. V Brně se hrál typ II ještě před Future Sightem. Turnaj vyhrál by drop Václav Rais před Arnoštem Žídkem. V semifinále vypadli Lukáš Blohon a Vít Vávra. Zde máte aktuální pořadí prvních čtyřiceti. Zatím tam není počet odehraných turnajů, protože to ještě není důležité. Pokračování série tuto sobotu ve Zlíně ve formátu Extended.
Blohon | Lukáš | 33,14 |
Bocák | Petr | 18,96 |
Brožek | Jan | 18,06 |
Šimko | David | 17,92 |
Bína | František | 17,48 |
Hrubisko | Mikuláš | 16 |
Chlupáč | Zdeněk | 15,8 |
Vávra | Nikola | 14,62 |
Blažek | Ivan | 14,15 |
Pech | Jaroslav | 13,76 |
Koska | Adam | 13,7 |
Hanuš | Daniel | 11,78 |
Vávra | Vít | 11,2 |
Rais | Václav | 11 |
Žídek | Arnošt | 9,46 |
Martinek | Petr | 9,38 |
Dang | Minh | 9,28 |
Klíma | David | 9,18 |
Melichar | Martin | 8,87 |
Kytka | Petr | 8,62 |
Svatoš | Jiří | 7,14 |
Matura | Zdeněk | 6,72 |
Tejnský | Petr | 6,46 |
Lebeda | Jiří | 5,78 |
Dobiš | David | 5,76 |
Adler | Patrik | 5,5 |
Rozman | Zbyněk | 5,44 |
Tesař | Jiří | 5,44 |
Ton | Jonathan | 5,12 |
Zuskač | Jan | 4,93 |
Vrána | Jan | 4,76 |
Klimeš | Tomáš | 4,64 |
Zajíček | Martin | 4,59 |
Myslík | Martin | 4,48 |
Záhora | Jan | 4,32 |
Bažant | Lukáš | 4,25 |
Martinek | Pavel | 4,18 |
Samul | Ondřej | 4,08 |
Čech | Vít | 4 |
Řehulka | Karel | 3,96 |
A jsme opět na konci. Pokud nemáte tento víkend co dělat a máte zájem dát si pořádnou Magicovou pařbu, přijeďte do Zlína na další ročník tradičního Manobraní. Zde najdete pozvánku: http://www.rebelteam.net/manobrani2007/
Mějte se krásně, užívejte nádherného počasí a za 14 dní nad dalšími Výhledy ahoj
Arnie
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Goblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentářeBěžní "try-hardi" a jejich pozice v karetní hře MtG
Mas uplnu pravdu, som si ich doplietol :) Vsetko co o MtG viem, ma naucil prave Lukas, cize mam k nemu obrovsky respekt. Ale viem si ho...
všechny komentářeStředeční výhledy 17/2024
UPDATE: Kvůli mým cestovním povinnostem (paradoxně cestě do Prahy :-)) vyjdou příští Výhledy o týden později, tj. 2. října. Pro doplnění...
všechny komentáře