Novinky

Středeční výhledy 11/2020

Komentáře

Díky za výhledy. Opět dobrá práce!

Z těch politických zákazů karet je mi smutno. Bad Moon se zakazovat nebude? Jsem sám komu to přijde právně nevyvážené?

0 hlasů

Takto: Já samozřejmě nejsem mluvčí Wizardů a nemůžu tak předjímat, co se zakazovat bude nebo nebude. Ale pokud sis prošel to vlákno, na které jsem odkazoval, tak jsi z něj snad pochopil, jakou filozofií se Wizardi budou řídit.

Snad tedy pochopíš jaký je rozdíl mezi kartami Crusade a Honor of the Pure, a tedy i jaký je rozdíl mezi kartami Crusade a Bad Moon...

1 hlas

kvíz 1:
Nijak raz mi to nevychádza :)
Postup by mal vyzerať nejak takto - sarkhan +1 (6 counterov), teferi +1 (4 c), vrátim si sarkhana na ruku, na ozolith prejde 6c, ktoré pri combate hodím na teferiho a ten ich bude mať 10, dosť na ultimátku, ktorú možem spustiť v dalšom upkeepe, ale tým prídem o teferiho a aj o infinity combo. Takže niečo mi uniklo :)


kviz 2:
a) logicky obaja hráči musia mať ako prvé menej životov ako 20, lebo by už dávno prehrali na druhú abilitu transcendence
b) dajme tomu, že ja hrajem ogreho. Každý hráč si určí tajne číslo, dajme tomu, že ja 80 a súper 100. Ogreho triger pre súpera ide na stack. Ten sa vyhodnotí a tak stratí 100 životov, na čo sa spustí tretia abilita TSD. (žije dalej, kvoli tsd a lichovi). Má dostať spetne 200 životov, na čo zapracuje replacement effect licha a miesto toho si odomelie 200 kariet, na čo mu lab maniac vyhrá hru.
Z toho vyplýva, že ten kto určí vyššie číslo pri tajnom hlasovaní, vyhraje. Ak obaja vyberú stejné, vyhráva non active player, pretože sa spustia dva ogreho trigre a prvý sa vyhodnotí súperov, ktorý celú následnú kaskádu. Teraz len neviem, aké je maximálne číslo, ktoré môžu hráči zadať. Ak také existuje, tak aktívny hráč nemôže nikdy vyhrať. Ak nie, tak je to len na tom, akí pokročilí sú v matematike a aké najvyššie číslo poznajú :D Ale pochybujem, že to bude celé o tom, takže som niečo misnul pravdepodobne :)

0 hlasů

já bych řekl, že to bude jak píšeš (ale také v tom hledám nějaký chyták:)). Otázka je, co by se dělo, kdyby oba hráči v danou chvíli tušili, co se děje, resp. pokud by to bylo jak píšeš a co by rozhodovalo o tom, kolik času mají na napsání/určení čísla ... asi by šlo o to, kdo rychleji/v nějakém časovém limitu, který nevím, kdo určuje, napíše vyšší číslo:D Další otázka je, jaký zápis čísla je legální (chtěl bych vidět rozhodčího:))

0 hlasů

k prvnímu kvízu bych řekl, že stačí, když to co píšeš spustíš v momentě, kdy má teferi už 4 countery tj. další kolo...pak ti přežije ultimátku a v prvním přidaném kole si jen oživíš walkery a vrátíš sarkhana a přidáš na teferiho +6 a v dalším kolem zas...a máš nabito a ještě zbyde...

0 hlasů

tak to potom možme začať rovno tým, že má teferi 10 counterov :) Asi bolo treba napísať, kolko ich majú na sebe v tom príklade, teda ak je v tom pes zakopaný.

0 hlasů

Opět perfektní práce. Kvíz č.1 je celkem OK. A infinit ho nevidím. Kvíz dva je z hard sci-fi románu. Takže nemá senu se nad ním zamýšlet. Zkus příště nějakou herní situaci podobně jak to bývalo v Legendě.

0 hlasů

Děkuji za pochvalu.

Co se týče kvízů, tak v okamžiku, kdy jsem s nimi začal (což bylo vlastně hned, jak jsem začal psát Výhledy - před rokem), tak jsem měl na mysli přesně ty, co říkáš - herní situace jaké bývaly v Legendě. Jenomže vytvářet takové kvízy (aby to bylo zajímavé, aby tam nic nechybělo, aby tam nic nepřebývalo, aby to bylo elegantní...), to zabere strašně moc času...

Proto vytvářím kvízy (většina z nich je moje dílo), které se týkají pouze herních interakcí několika karet. Snažím se, aby to bylo nějak zajímavé, aktuální a také trochu užitečné. Samozřejmě, že tento kvíz je z "říše snů", ale sám nepochybně cítíš, že má také nějakou zajímavou pointu... :-)

Takže asi tak :-)

0 hlasů

rozhodne pokračuj v týchto weird kvízoch, mám rád podobné výzvy :) Naposledy som sa potrápil na spelloch, ktoré obchádzajú trinnisphere, neviem, či si to tu už dával.

0 hlasů

Preventivně bych zakázal všechno s "destroy target BLACK"

0 hlasů

Ty karty nejsou zakázány kvůli herni funkcionalitě, ale z dočista jiných důvodů... Pokud se k herní funkcionalitě přihlíží, tak nejspíš jenom velmi málo, a to až na úplném konci ze všech dalších nejrůznějších důvodů.

0 hlasů

První kvíz: Grahf popisuje proceduru správně, ale skutečně se musíme zamyslet nad počátečními podmínkami. Základní loyalty planeswalkerů (Sarkhan 5, Teferi 3) stačí, pokud se nebojíte a pustíte soupeře do jeho kola (ve kterém si Teferiho ještě "nabijete" o +1). Pokud chcete kombo hned, musí být počáteční součet loyalty na vašich planeswalkerech alespoň 10.

(Mimochodem v tomto kvízu jsme také vyřešili pěkný "podkvíz", a sice, jestli se mohou žetony loyalty nějak dostat na Ozolith. (Protože bytosti loyalty žetony obvykle nemívají... ;-)))

Kvíz: Grahfova analýza je správná. Ten hráč, který tajně zvolí větší číslo, ztratí tolik životů, což Transcendence změní na "life gain", což Lich změní na "card draw", což povede k výhře díky Maniacovi.

(Jenom bych poupravil, že trigger Ogra je právě jeden. Nejsou tam dva triggery, takže "active/nonactive player" nehraje žádnou roli. Ta abilita Ogra se prostě vyhodnotí na jeden trigger "celkově".)

V praxi to tedy asi dopadne tak, že hráči zavolají rozhodčího, ten jim dá chvilku času na zformulování/zápis nějakého čísla a vyhraje ten hráč, který má větší znalosti z teorie čísel :-)

Takže jak napsat co největší číslo v co nejkratší podobě? Asi už myslíte na nějaké ty faktoriály, googoly a googolplexy, ale to je všechno slabý čaj. Nejvyšší "pěkně popsatelné" číslo je Grahamovo číslo... https://cs.wikipedia.org/wiki/Grahamovo_%C4%8D%C3% - ADslo

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Nový způsob hraní Magic the Gathering: Jumpstart

10.07.2020 13:09 – ljk

Nápad se mi líbí. Jestli jsou i balíky proti sobě dobře vyvážené, tak super casual zábava s dobrou motivací sesbírat všechny balíky (nebo...

všechny komentáře

Rozbor Core Setu 2021 na Constructed (část I.)

07.07.2020 11:58 – Caranthir

Nejsem si jist, žes pochopil tu skrytou referenci v mottu edice, pokud jej nazýváš "vybředlým" ;)

všechny komentáře

Středeční výhledy 12/2020

07.07.2020 10:34 – jirxu

No tak na kombo se nabízí asi kombo klasika Kiki-Jiki, Mirror Breaker a Boggart Harbinger...plus jako lethal Sling-Gang Lieutenant nebo...

všechny komentáře

Středeční výhledy 11/2020

03.07.2020 23:21 – Chainer

První kvíz: Grahf popisuje proceduru správně, ale skutečně se musíme zamyslet nad počátečními podmínkami. Základní loyalty planeswalkerů...

všechny komentáře

Report z turnaje "dvojka o dvojku"

03.07.2020 09:11 – Kjake

Zveřejnění balíku by jistě hř velmi prospělo. Ostatně si myslím, že to byl prvotní záměr pro vydání Companionů. NIcméně toto není podpořeno...

všechny komentáře

Rýchly rozbor Magic 2021 Core Set

26.06.2020 23:17 – Chainer

O tom, proč se Core Sety vrátily, si můžeš přečíst tady: https://magic.wizards.com/en/articles/archive/maki -...

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter