Články

Ohlédnutí za DCI programem a co bude dál

Komentáře

Kolikrát jste prohráli s Tomášem Klimešem.... :):):). Pobavil jsem se. Díky za článek, Ádo!

2 hlasy

@kraftak: je dobře, že tyhle důkazy o tom, že jsem nikdy, ale NIKDY, neporazil Boha nadobro zmizí :-)

2 hlasy

Je tedy nechci machrovat, ale já jsem s Tomášem Klimešem jednou remízoval! :D :D :D

Jinak můj první DCI turnaj si také pamatuji. Mým prvním soupeřem do prvního kola byl Petr Kytka, a když se někam zatoulal (nebo já jsem se někam zatoulal?) a Arcák ho hledal řevem na celého Černého Rytíře: "Kytko! Kytko!" tak to bylo nezapomenutelné... :-)

(Zdravím tě, Petře :-))

1 hlas

První turnaj byl Type 2 v sokolovně ve Valašském Meziříčí, jaro 1998, kam jsem nakráčel s upraveným UR preconem ze Strongholdu "The Sparkler", s přidanými Suq'Ata Lancery, Man-o-Wary a Inckami.
Vyklepli mne postupně BW shadow koníci, monoblack s Nether Shadowy, nějaké zelené aggro, a nakonec nějaké kombo s City of Solitude. :-) Vyfasoval jsem DCI kartičku, obří kartu hory, a šel jsem. Další můj DCi turnaj byl až dloouho po mém návratu k MTG a daší strictly casual éře - prerelease Guildpactu. :)

2 hlasy

první turnaj 2003-10-11Junior Cup rijen Menza CVUT (skore 1:5; jméno poraženého soupeře mistra Obra si budu pamatovat asi navždy), pak následovaly další dva junior cupy.
Díky za článek, pěkně jsem si ty DCI data teď zazálohoval a třeba si na to jednou za pár desítek let vzpomenu...

0 hlasů

... první ofiko turnaj bylo pro mě myslím 1995 - MR ... vypadl jsem ve druhém kole, soupeř mi hacknul Karmu ... ale nejsem si jist, zda to byl první DCI turnaj, kde jsem dostal své číslo ... jo a s Tomášem Klimešem mám myslím pozitivní bilanci ... :-)

3 hlasy

MR 95, pozitivní skóre s Tomášem Klimešem... Who are you?

;-)

0 hlasů

Pěkné ohlédnutí, byť je to na zamáčknutí slzy :)
První turnaj byl Urza´s legacy preview.
Vzhledem k tomu, že v průběhu let se u mě sešly nakonec dva DCI účty a Wizardi už nebyli schopni mi je oba propojit, tak výsledky z tohoto "prevka" už nezůstaly ani v historii odehraných her natož pak v mé hlavě. Matně si vzpomínám, že to bylo něco jako 5 porážek a pak už to měl člověk za sebou:)
V hlavě mi kromě nepopsatelné atmosféry velkého turnaje utkvěl ještě jeden slovenský soupeř, který proti mě zahrál několikrát Frantic search a pokaždé to komentoval slovy: "Urobím si Frantic search.", což mi přišlo, když to říkal asi po třetí, neuvěřitelně vtipné. Až o mnoho let zpátky jsem pochopil, jak je to vlastně skvělá karta a došel k názoru, že kdybych tomu lépe rozuměl, tak jsem si ho taky rád "urobil" :)
A s Tomášem Klimešem mám odehranou jednu hru (podle reporteru), samozřejmě loss!

1 hlas

trocha nostalgie me donjutila zavzpomínat....první dci turnaj byl v Kralupech letapáně.. (někde kolem masek a nemesis) se zelenou mašinou skore netuším.... všechno dobre končí DCI hodnocení mi přišlo lepší než PW pointy ty - kdyby vyřešili sezení na bodech bylo by to idelaní na furt.

0 hlasů

Na tom prevku Invaze v Liberci jsem taky byl a vtipný připomenutí, že byl pak ve výsledkách jako eternal :)
Super článek a nostalgie. Musím si tu historii stáhnout, než ji smažou...

0 hlasů

Hmm, rád bych se na svou historii podíval, ale nedaří se mi zalogovat. DCI číslo nefunguje, pak chtějí nějaké login ID (co to proboha je?). Nevíte někdo, jak se tam probourat?

0 hlasů

K tomu potřebuješ právě ten wizards account :)

0 hlasů

Login ID je prostě uživatelské jméno. Password je heslo. (To si člověk vytvoří, když DCI číslo "aktivuje".)

Já se tím v současné době přihlásit stále ještě můžu...

0 hlasů

Tak já začínal na edici Tempest (1997), kdy jsem za nehorázných 129 Kč kupoval téměř každý den booster, protože to bylo jako droga.Do dnes nechápu, kde jsem na to bral prachy. Kéž bych si tehdy s Lotus Petalama "nevytíral zádel"....:)
První turnaj jsem absolvoval v Brně v herně Dno pytle (předchůdce Černého rytíře) na Jugoslávské (tam to bylo jen pro odvážné = černé území) někdy na přelomu 1997/1998. Balíček jsem si tehdy "míchal" stylem 2 karty 1 země a tak stále dokola. Pavel Vladík mi pak rozdělením balíčku na tři hromádky (20 karet, 20 karet a 20 zemí za sebou) názorně vysvětlil, že se to úplně nevyplatí....:D
Hrál jsem modré karty z Tempestu založené na kombinaci Sapphire Medallion a Capsize. Samozřejmě jsem dostal hrozně na hubu, ale nelitoval jsem. Po dlouhé pauze jsem se k MtG v roce 2011 vrátil a od počátku doteď stále hraju jen legacy....
Jo a v Brně jsem porazil Mistra, když vedl Černého rytíře a myslím, že dokonce i víc než jednou....;-)

0 hlasů

Adame, moc díky. Vidět sebe na 1. místě po takto dlouhé době....to mi fakt udělalo radost. Fakt diky.
Jinak první turnaj tuším v roce 96 nebo 97 na Bohemiakonu v Ústí nad Labem. Brutální BG se skore 0:3. To jak jsem tehdy sideboardovsl raději nebudu nikomu říkat:)))) Pár lidí ale ví...

0 hlasů

Hm, první DCI turnaj byl National 4/1997. Jako správný vesničan jsem dorazil s balíčkem ala Serra Angel a Erhnam Djinn, takže jsem byl nadmíru spokojen v výsledkem 3-4. Nejprve si mě podal David Korejtko a vzápětí pak Lukáš Ladra (rip). Ten přidal na závěr pár rad, díky kterým nebyl turnaj úplné fiasko :)

0 hlasů

Díky Adame, za tento článek! Nostalgicky jsem si zazálohoval svou historii a docela u toho zavzpomínal. První DCI turnaj jsem odehrál v únoru 1999 v pardubickém DDM. Byl to formát Extended a hrál jsem monored gobliny - balík co mi půjčil ráno v den turnaje kamarád. Vlastní balík jsem nebral, protože jsem ze svých karet nedokázal dát dokupy deck, který by měl turnajové parametry. Moje domácí balíčky dostávaly od kámoše (který už tehdy na DCI turnaje jezdil) vždycky hroznou nakládačku. Po celou dobu turnaje jsem byl hrozně nervózní, aby to neskončilo trapasem. Uhrál jsem 3-3, což ostuda nebyla. A měl jsem dobrý pocit, protože jsem měl tehdy příležitost se na turnaji utkat i s nějakým dobrým hráčem (prohrál jsem s Vladimírem Komanickým, tuším že 1-2, což byl v té době hráč o hodně tříd výš než já).

0 hlasů

hezky napsané

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter