Ahoj všichni, vítám Vás u mého reportu z uplynulého Pro Tour The Lord of the Rings, který se konal 28.-30. července ve španělské Barceloně. Jmenuji se Tomáš Jirkal, v online světě hraji pod přezdívkou NooxTom, je mi 26 let a Magic hraji už asi 13 let. Z předchozích úspěchů bych asi jen zmínil druhé místo na Nationals v roce 2017 a následný WMC v Nice. Na samotný Pro Tour jsem se poprvé kvalifikoval až nyní, v posledních letech jsem byl celkem 4x jednu výhru od kvalifikace, a tak byla jen otázka času, než se tato „smůla“ ve štěstí obrátí. Osudným turnajem byl červnový LEC v Athénách, formátem byl Pioneer a já svůj RB Midrange balíček dopilotoval ke slušnému výsledku 10:5, což stačilo k 41. místu…Kvalifikace na Pro Tour byla jen pro prvních 36 hráčů, zde se však projevilo chtěné štěstíčko, které jsem před chvílí zmiňoval a díky pěti již kvalifikovaným hráčům se invity „pass-downuly“ přesně na 41. místo. Po prvotní euforii jsem se vrhnul do testingu, jelikož Pro Tour byl za pouhých 6 týdnů.
Testing:
Dalšími kvalifikovanými Čechy byl jen Martin Jůza, který se nakonec rozhodl pojmout turnaj pracovně a staral se o coverage v cizích jazycích a Jakub Tóth, testující s americkým týmem Ultimate Guard, domluvil jsem se tedy nakonec s Ondřejem Stráským, že limited část si semnou vezme na starosti on a constructed – Modern budu testovat s Američany, pod taktovou Olivera Tomajka. Brzy se ukázalo, že testovat na Pro Tour s full time prací není úplně ono, trochu jsem litoval, že jsem se nedokázal kvalifikovat během svých studentských let, které skončily teprve nedávno…I tak jsem se snažil dát testingu maximum, v pět odpoledne příchod domů, jedna liga modernu a draftu na Modu a jít spát a takhle každý den dokola. Na modernu jsme po chvíli experimentování zakotvili u 4c Omnath balíčku, který byl posilněn o The One Ring a Delighted Halflinga z nové edice, mimo to jsme oproti běžným verzím hráli 4x kartu Karn, the Great Creator, který nejenže „deaktivoval“ soupeřovo prsteny, ale hlavně nabízel přístup k sideboardovým kartám již během první hry. Ve středu jsem tak submitnul následujících 75 karet a pomalu se vydal směr letiště.
Pro Tour Lord of the Rings:
Hotelový pokoj jsem sdílel právě se Stráčou, který si zaslouží poděkování za pomoc s limited přípravou. Mimo 3 draftů, které jsme spolu odehráli a během kterých ve dvou případech usnul po prvním kole, se příprava odehrávala hlavně ve formě motivačních řečí, ze kterých bych vypíchnul ty dvě nejpřínosnější: „nesmíš bejt blbej“ a „musíš prostě přemejšlet“. :)
Bydleli jsme hned u stadionu Camp Nou domácí Barcelony, který je však momentálně v rekonstrukci, a tak byly k vidění jen jeřáby a náklaďáky. Naštěstí jsem si tento svatostánek mohl užít v plné kráse již před pár lety, kdy zde bezbrankově remízoval nejlepší český klub.
Ve čtvrtek před turnajem jsme se nejdříve vydali na oběd za Kubou a jeho teammatema. Ne každý den se vám poštěstí poobědvat a pobavit se s hráči jako je Nathan Steuer, Reid Duke, Sam Pardee a mohl bych ještě dlouho jmenovat…K večeru jsme se přesunuli na registraci do hotelu blízko sajty, která byla spojená s barem a rauty. Během registrace jsem se seznámil i se zbylými hráči z mého týmu #Teamtwink (jméno dané orientací některých členů) a pomalu se přesunul směr hotel, abych nabral dostatek sil na následující den.
Den 1
První den začínal třemi koly draftu, po kterých následovalo pět kol modernu, pro postup do druhého dne bylo potřeba alespoň skóre 4:4.
Usedám ke svému stolu a mám radost, že ze svých 7 zbylých soupeřů nikoho nepoznávám. V prvním boostru otevírám červené raro Fall of Cair Andros, které je spíše nehratelné, a tak pickuju černý removal Bitter Downfall. Přestože v dalších boosterch také žádné „bomby“ neotvírám, jsem se svým konečným balíčkem spokojený, nadraftoval jsem UB s dobrou křivkou, mimo to je tento archetyp společně s RB nejlepší v této sadě.
1. kolo Thomas Vanko - USA (UR)
První hru mi soupeř neukáže moc dobrých karet, jako například 2/3 lootovače ve více kopiích a lehce ho porážím. Věřím, že můj balíček má mnohem větší powerlevel a druhá hra by tak měla být bez problémů. Že jsem se ukvapil si uvědomuji již ve třetím kole, kdy soupeř zahraje Horn of Gondor, který dokáže vyhrát hru sám o sobě, na 1/1 human token mám naštěstí připravený Claim the Precious a hra tak pokračuje, dostávám se na pouhý 1 život a snažím se stabilizovat. Soupeř má lethalového 2/1 flyera, na kterého mám připravený -3/-0 trik, před kombatem se však moji blokeři vracejí na ruku, díky kartě Horses of the Bruinen a vzdávám. Třetí hra je však opět v mé režii, soupeřovi přichází horší část balíčku a já bez problému vítězím.
1:0
2. kolo Joaquin Maletti – Argentina (BR)
Ve druhém kole usedám proti mladému Argentinci, pro které ho je to také první Pro Tour, a který se magicovému grindu věnuje v poslední době naplno. Jeho balíček vypadá o poznání líp než předchozího soupeře, první hru prohrávám, ve druhé srovnávám hlavně díky kartě Pelargir Survivor, která se osvědčuje jako skvělý nosič prstenu a s čtvrtým levelem Temptu soupeře rychle ujíždí. Ve třetí hře už nás trochu tlačí čas, což má nejspíše za příčinu soupeřovy drobné missplaye a missnuté trigery, díky kterým ve velmi těsné hře nakonec vítězím.
2:0 (dle rad ostatní hráčů jsem měl v tuto chvíli dropnout a užívat si doživotní 100 % win rate na PT😊)
3. kolo Nico Bohny – Švýcarsko (WB)
Zpětně se dozvídám, že jde o bývalého profi hráče (2 PT TOP8), takže přeci jen byl u mého draft stolu někdo známější. Prohrávám hod kostkou a jsem od druhého kola pod tlakem dvou 1/1 flyerů vyvolaných kartou Shadow Summoning, mému snažení nepomáhá ani dvě kola po sobě Reprieve na můj 5 drop a prohrávám. Druhou hru vítězím opět díky téměř neblokovatelné 1/3ce s prstenem. Ve třetí hře mulliganuji do pěti karet a soupeř opět zahajuje v druhým kole dvěma lítačkami, v balíčku mám nasidovanou kartu, která dává všem soupeřovo potvorám -1/-1, avšak nenacházím ji dostatečně rychle a nakonec umírám.
2:1
Po prvním draftu jsem spokojen, 2:1 jsem si dal jako cíl a ten jsem splnil. Hurá na constructed!
4. kolo Masahide Moriyama – Japonsko (4c Omnath)
Upřímně jsem tento matchup neměl moc nahraný a bylo jasné, že hry se budou hodně táhnout. Karn dával výhodu na mou stranu. Hrál jsem pomaleji, než bych chtěl, reálné hraní oproti tomu v online světě se přeci jen trochu liší a svižnější hře nepomáhal ani můj téměř celofoilový balíček, kde bylo těžké rozpoznat, která expediční země je která a jaké barvy si mám hledat fetchkou. (Díky za půjčení Dominikovi!). První hru jsem po stabilizování na jednom životu vyhrál a na další hry nám zbývalo méně než 10 minut. Během druhé hry nám čas vypršel a já tak mohl být spokojený s výhrou alespoň 1:0.
3:1
5. kolo Chye Hwee Hend – Singapur (Rakdos scam)
Dle očekávání byl RB scam nejhranější balíček s necelými 20 % fieldu. V tomhle matchupu je můj balíček lehce favorizován, především Blood Moon mě téměř netrápí jako předchozí verze 4cčka. Soupeř hraje netradiční verzi s Persistama, v prvním kole zahraje Griefa, ale nemá k němu Feign Death ani Undying Malice, Griefa vrací až další kolo přes zmiňovaný Persist, ale 2/1čku jen dostřelím Wrennem a postupně získávám převahu, hru ukončuje Wurmcoila získaná Karnem. Ve druhé hře soupeř mulliganuje do 4 karet, nechává ruku s Ragavanem a Blood Moonem, který mě na chvíli zpomalí, ale extra karty doplněné o další karty díky Ringu mi zajistí další výhru.
4:1 druhý den zajištěn!
6. kolo Tommy Ashton – USA (Rakdos scam)
Sedám si proti velmi sympatickému Američanovi, který se zná s mými teammaty. Tommy stejně jako předchozí soupeř Scam. Z her si toho moc nepamatuji. Obě hry vyhrávám poměrně rychle, po tom, co soupeř nemá úplně ideální draw. Buďto měl samé jednomanové Undying karety nebo naopak musel Evoke potvory hardcastit. To, že Scam nejčastěji prohrává sám proti sobě byl jeden z důvodů, proč jsme se ho rozhodli nehrát.
5:1
7. kolo Robert Smith – Kanada (MonoG Tron)
První verze našeho balíčku hráli v maindecku 3x Prismatic Ending a 1x Spell Pierce, postupně jsme tyto karty nahradili za instantní removal, což tento matchup posunulo z „lehce favorable“ na „lehce unfovarable“. Důležité je vyhrát hod kostkou, aby se Karn dostal na stůl co nejdříve, mimo to lze vyhrát i na kombo Wrenn+Boseiju. Hod prohrávám, mám sice zmiňované kombo, ale je přerušeno kartou Stone of Erech, kterou soupeř 2x maindeckuje. Nedokážu vyvinou dostatečný tlak a soupeř se po čase opět dostane k sestavení Tronu a první hru prohrávám. Ve druhé hře začínám, hraji Halflinga a ve druhém kole Teferiho, který bouncuje soupeřovu Mapu, s tím, že soupeře snad dostatečně zdržím, abych stihl zahrát Karna a Damping Spheru. K mému nepřekvapení však soupeř pokládá všechny tři tronovky z ruky a hra se začíná komplikovat. Druhou hru nestíháme dohrát a prohrávám 0:1, podle situace na boardu bych hru skoro určitě prohrál, takže mě vypršení času nemuselo mrzet. Mrzelo mě však, že jsem prohrál proti snad do té doby nejhoršímu soupeři, který dělal očividné chyby, například neobětoval Chromatic Staru v reakci na mého Karna nebo nejdříve zahrál Cityscape Levelera a až poté Sanctum of Ugin😊. No co, když chodí tronovky poctivě, nemusí se hrát tak bezchybně.
5:2
8. kolo Eli Kassis – Libanon (Samwise Combo)
První známější hráč, který testoval s Jakubem a měli jsme tak možnost se již předchozí den seznámit. Proti jeho balíčku jsem odehrál přesně 0 matchů. Kombo je celkem tříkaretní, potřebujete Samwise Gamgeeho, Cauldron Familiara a nějaký sac outlet, buďto Viscera Seera nebo Woe Stridera. První hru zabíjím dva manovače a Eli dlouho nenachází třetí zem, já mezitím Karnem hledám Grafdigger´s Cage a následně Wurmcoilu, která hru ukončuje. Ve druhé hře dostávám do hry opět velmi rychle Cage, soupeř hraje Grista, který zabíjí mého Karna. Ve svém kole hraji Karna dalšího a přemýšlím jakou udělat play, nakonec se rozhodnu zariskovat, Karnem oživím Cage a zabíjím Grista. Soupeř ve svém kole naštěstí zabíjení na Cage nenašel a já hraji Fury, plus mám stále aktivního Karna a hru brzy vyhrávám.
6:2
Lepší výsledek po prvním dni jsem si snad ani nemohl přát. Jakub prohrává poslední kolo o druhý den a budu tak hájit české barvy nadále sám. V nedalekém obchoďáku si rychle obstarám něco k večeři a vracím se na hotel.
Den 2
Po prvním dni končím na 24. místě a ráno usedám k poněkud nabitějšímu stolu než při předchozím draftu, po mé pravici sedí Gabriel Nassif, vedle něj Shuhei Nakamura a aby toho nebylo málo, tak je u stolu ještě Alexander Hayne. Oproti prvnímu draftu jsem si přál otevřít nějaké bomby a vyhnout se ideálně draftování zelené. Hned první booster mi přidělil Arwen, Mortal Queen, jeden z nejlepších mythiců na limited v sadě. Prosba o bombu byla tedy vyslyšena a zkousnul jsem i, že je částečně zelená, snad jí jen splashnu. Na druhý pick beru černý removal Claim the Precious. Ve zbytku boosteru beru bílé a černé karty. Druhý booster mi přichystá další skvělé překvapení, když se mi ukáže Orcish Bowmasters, nejsilnější limited (a možná i constructed?) karta edice, snappickuju a přibírám postupně další BW karty plus drobnou fixaci na Arwen. Raro ve třetím boostru? Orcish Bowmasters. Ano, druhý, nečtete stejný řádek znova, kartibůh mě vzal s těmi bombami za slovo a lepší to snad ani být nemohlo. I ve třetím boostru karty do barev chodí, a tak mám naštěstí dostatek playablů. Škoda, že nešel zachytit výraz mistra světa Nathana Steuera, když jsme byli posazeni naproti sobě při tvorbě balíků a já začal křivku vyložením dvou Bowmasterů😊. Deck nakonec vypadal takto.
9. kolo Miguel Castro – Španělsko (URb)
V prvním kole draftu potkávám šampióna z loňského LEC v Sofii. První hru vyhrávám, když se do hry postupně podívají oba Bowmasteři. Druhá hra je naopak v režii mého oponenta, který mi několikrát nevýhodně sklízí board, protože mé potvory mají většinou jen 1 toughness. Zahrál 2x Cast into the Fire, 1x The Black Breath a aby toho nebylo málo ještě Fear, Fire, Foes! Ve třetí hře jsem na play a keepuji ruku s dvěma landy, bohužel další zemi nepoložím ve 3 ani 4 kole a mezitím soupeř hraje T3 Dunland Crebain a další kolo Swarming of Moria a díky vzniklému pokladu přikládá ještě Rally at the Hornbug a jede za 7. Takový board po dvou missnutých landropech již nejsem schopný porazit a prohrávám.
6:3
10. kolo Shuhei Nakamura – Japonsko (RG)
Hráč, které ho jsem sledoval již od začátku hraní mtg a zároveň člen magicové síně slávy, lehce nervózní jsem byl. Poté co se ukázalo, že hraje RG prasata, se moje nervozita jen zvýšila. Pro moje Bowmastery nejsou velké potvory moc rovnými soupeři. První hru prohrávám a obávám se nejhoršího, aneb 0:3 s 3:0 deckem…Zbylé hry však naštěstí zvládám vyhrát, kdy Shuheie přelítám několika kopiemi Eagles of the North a připisuji si další skalp hráče z Hall of Fame, předchozí byla porážka Raphaela Levyho v Sofii. Jsem hodně rád, že jsem tohle kolo zvládnul. Shuheiův deck byl plný výplňových karet, které bych vážně hrát nechtěl, ale prý je pro to proslulý, že hraje vždy „smetník“ a dohání to svým skillem😊.
7:3
11. kolo Jack Potter – Kanada (RB)
Z prvních dvou her si toho tolik nepamatuji, jen že soupeř má průměrný RB balíček. První hru jsem snadno vyhrál a ve druhé naopak těsně prohrávám poté co dostávám třemi různými jednomanovými triky. Na třetí hru však budu dlouho vzpomínat, zbývá nám asi 7 minut, a tak se snažíme oba hrát dost svižně. Postupně si buduji board a hraji i Arwen, se kterou poté útočím společně s 1/1 Orc Army, soupeř neblokuje a řekne „ok, I take 3, you gain 2?“ na což přikyvuji a zapisuji životy. Hraje se dál a během mého přespříštího útoku, kdy tapuji všechny své potvory, včetně Arwen, do soupeřovo dvou blockerů – 6/4 mamuta a 3/2 orca si oponent uvědomí, že jsem si před dvěma koly neměl přidat 2 životy, jelikož má Arwen před aktivací schopnosti pouze indestructible counter a ne lifelink. Navrhuje, že si jen 2 životy uberu a hrajeme dál. Já si však myslím, že bychom toto měli vyřešit s pomocí rozhodčího a přivolávám ho ke stolu. Judge si po chvíli přivolává na pomoc head judge turnaje, který začne celou situaci investigovat a bere si mého soupeře stranou od stolu. Poté se vrací a ptá se mě, co se přesně v předchozích kolech stalo. Co mu průběh přeříkám se mi hluboce zahledí do očí a s vážným výrazem mi řekne, že si myslí, že jsem věděl, že Arwen lifelink nemá a jen jsem využil situace a soupeřovy chyby. Upřímně mi v tu chvíli proběhlo hlavou mnoho scénářů, které mohou následovat a ani jeden z nich nebyl zrovna příjemný…Dostanu game loss a prohraji tak tuto důležitou hru? Nebo mě snad diskvalifikují a bude to tak konec na turnaji? Lehce jsem se rozklepal a začal jsem se co nejlépe obhajovat, aby bylo prokazatelné, že jsem opravdu nevěděl, že karta v danou chvíli lifelink neměla. Řekl jsem rozhodčímu, že jsem byl já, kdo se ho rozhodl zavolat, což bych jinak nikdy neudělal, pokud bych úmyslně cheatoval a jen bych si ubral dva životy, jak soupeř navrhoval. Mimo to jsem zmiňoval, že s kartou hraji poprvé, jelikož je to mythic, který na draftu nemáte úplně každý den. Head judge se měl ptal, zda jsem kartu v předchozích dvou kolech již zahrál, což mě opět trochu rozhodilo, protože jsem si byl sice jistý, že proti Shuheiovi jsem kartu nehrál, avšak prvním kolem jsem si tak jistý nebyl, pouze tím, že jsem s ní určitě neútočil. To rozhodčímu pro danou chvíli stačilo a snažil se vrátit hru do momentu, kdy jsem si přidal dané 2 životy, brzy však zjistil, že hlavně kvůli lootování skrze druhou abilitu temp ringu není možné hru rewindnout a že nemůže hýbat lifetotaly a zůstávají mi tak 2 životy navíc. Měl jsem štěstí, že oponent byl v pohodě a chápal, že jsem si nepřidal životy úmyslně a nebojoval tak za můj přísnější postih. O dvě kola později vyhrávám a jsem rád, že je tohle kolo u konce. Mezitím ještě vyhlašují mé předchozí soupeře, aby se dostavili k judge stationu a ověřují si, zda moje tvrzení o tom, jak jsem hrál/útočil s Arwen je pravdivé. Poté procházím kolem head judge a ptám se ho, zda mluvil s hráči, na což mi odpovídá „Yes and you are OK“. Tím jsem si opravdu oddychl a chystal se na následujících 5 kol modernu.
8:3
12. kolo Tin Mihael Capar – Chorvatsko (Five-Color Creativity)
Soupeř hraje verzi s 3 Archony v maindecku a další potvory čekají až v sideboardu, v první hře reasolvne Creativitu na 1, vytočeného Archona vracím Teferim na ruku a díky Karnovi aktivuji Stone Brain a všechny 3 Archony exiluji. V decku tak soupeři zbývají jen 4 kopie Fably of the Mirror-Breaker, kterými mě může zabít, příští kolo hraji Wurmcoilu, která je k mému udivení zrušena one-off Mana Leakem (viděl jsem díky Stone Brainu soupeřovo ruku a musel si ho tak líznout ze dvou karet…) a hra se komplikuje, soupeř pak zvládne zacastil 3! Fably a já pouze floodím a hru prohrávám. Po tom, co soupeř pronese „heh I was lucky“ si v hlavě jen říkám „ne brácho, byl jsi smolnej až na půdu…“ a začínám sideboardovat. Soupeř má v sideboardu Sundering Titana a Elesh Norn, tuším tak že je vymění za trojici Archonů. Reasolvuji Teferiho a v pátém kole nemám landrop, soupeř může v dalším kole zahrát Creativitu maximálně na jedna. Rozhodnu se zariskovat a hledat pátou zemi, která mi dá téměř neprohratelnou pozici, jelikož mám na ruce Leyline Binding, Karna a Lighting Bolt. Hraji Omnatha, ale lížu pouze nonland, používám -3 abilitu Teferiho a zemi opět nenacházím. Předávám kolo, soupeř fetchuje pro Dwarwen Mine a vzniklého goblina cíluje Creativitou. Pokud vytočí Elesh Norn, tak mi to tolik nevadí, takže je to 50 na 50 situace. Samozřejmě však nachází Sundering Titana a přicházím o 3 země a hru vzdávám. Hodně trpká porážka.
8:4
13. kolo Benton Madsen – USA (Rakdos Scam)
V dalším kole narážím na finalistu z únorového Pro Touru. První hru hraji turn 4 Omnatha into Ring + Karn a soupeř nemá dostatek odpovědí a vzdává. Ve druhé hře mulliganuje do 5 karet a Evokuje první kolo Fury společně s Feign Death, na tu mám Lightning Bolt společně s Wrennem, ale musím vydržet do mého 3. kola. Soupeř mě stahuje na 1 život, ale má pouze jednu zemi. Hraji Karna a hledám Wurmcoilu a doufám, že v oponentovo dalších draw land nebude (dash Ragavan nebo Bowmasters jsou lethal), soupeř zemi nelíže a já pokládám Wurmcoilu, má poslední draw, které mu konečně přináší zemi. Očekávám Bowmastery a pomalu si to balím, avšak soupeře hraje pouze Kroxu a doufá, že má poslední karta je land, discarduji však nonland a útokem se dostávám na stabilních 7 životů a hru vyhrávám.
9:4 Poslední tři kola tak rozhodnou, 3:0 mi zajistí top 8, 2:1 by mělo nejspíše stačit na top 16, 1:2 na rekvalifikace na lednový Pro Tour v Chicagu.
14. kolo Marco Vassallo – Itálie (Five-Color Reanimator)
Soupeř hraje neobvyklý deck s Atraxami, Griselbrandami a Evokovými potvorami, které si vrací Goryo´s Vengeancí a blinkuje Ephemeratem. První hru vyhrávám. Ve druhé mám Tormod´s Cryptu naleznutou Karnem a soupeř missuje landropy. Cítím, že hru již téměř nemůžu prohrát, ale následujících X draws, které přináší jen země a manovače mě rychle vystřízliví. Oponent postupně dolíže země a skrze Through the Breach dostane do hry Griselbranda a hru vyhrává. Na třetí hru nám nezbývá moc času a já se rychle dostávám pod tlak. Soupeř je na 7 životech a jako jedinou šanci vidím, že ho zabiji blesky. Hraji tak Bolt do hlavy a střílím ho za 1 Wrennem. Svým útokem mě stahuje na 1 život a já musím ve svém upkeepu v reakci na ztracení životů Ringem ho aktivovat a doufat, že ve třech kartách naleznu další Bolt, oponent má však reakci a zabíjí mě Bowmasterem, blesk samozřejmě v horních kartách byl😊.
9:5
15. kolo Muhan Yu – Čína (Rakdos Scam)
Proti Scamu mám zatím skóre 3:0 a tak si věřím i tentokrát, balíček byl však proti a obě hry pouze floodím a do dvaceti minut prohrávám, rýsuje se tak scénář 0:3 a začínám být odevzdaný…
9:6
16. kolo Marc Tobiasch – Německo (Jeskai Breach)
Marc je minimálně v Evropě známým hráčem, bohužel však na příští Pro Tour také není kvalifikovaný, a tak si zahrajeme o invite. První hra je velmi dlouhá a nakonec prohrávám, když zahraje dva Breache v jednom kole a já mám Binding jen na jeden. Druhá hra se také vleče, a nakonec soupeř scoopuje, poté co Stone Brainem jmenuji Breach. Na poslední hru nám zbývá 5 minut a mně už se v hlavě sbíhají scénáře, jak se budeme muset domlouvat, kdo komu vzdá…Soupeř mulliganuje do 5 karet, já nechávám 7 a na ruce mám myslím Unholy Heat, Karna, Wrenna, Ring a 3 země, potřebuji se dožít svého 4 kola, kdy resolvnutý Karn by měl znamenat gg. Avšak samozřejmě umírám v soupeřově 4 kole, poté co má přesnou sekvenci karet, tak aby mě dokázal z mulliganu do 5 zabít…Potřeboval první kolo fetchku, druhé kolo hraje Urza´s Sagu, třetí kolo Teferiho a ve svém čtvrtém kole si ze Sagy nechává manu, hledá Mox Amber a na ruce má poslední 4 karty, fetchku, Breach, Grinding Station a Bublinu, což přesně stačí, aby měl vykombil…
9:7 a jsem neskutečně zklamaný, po tak dobře rozehraném turnaji končím druhou část modernu se skóre 1:4. Nerekvalifikuji se tak na další Pro Tour (mimochodem na předchozím PT na reinvite stačilo skóre 9:7😊) a ani si nevylepšuji prizemoney (1250 USD).
Přestože bych tento výsledek před turnajem bral všema deseti jsem nakonec opravdu smutný, poté co jsem to měl tak dobře rozehrané…Když vidím řadu Pros (Mengucci, Kanister…), kteří nebyli kvalifikovaní ani na tento Pro Tour, uvědomuji si, jak je současná cesta složitá a že dostat se na tento turnaj bude v budoucnu opravdu těžké, o to mě samozřejmě poslední tři kola mrzí více. Ale co, takový je život a magic a snad se mi ještě někdy poštěstí si tento turnaj zahrát.
Další den se na chvíli s dalšími Čechy vydávám směr centrum Barcelony a večer již odlítám zpět do Prahy.
Všem, co dočetli report až sem děkuji za pozornost a pokud chcete sledovat mé budoucí magicové výsledky, můžete mě začít sledovat na mém Twitteru, teda pardon X-u, pod jménem @NooxTom.
Pro Tour vždycky byl a vždycky bude skvělým setkáním těch nejlepších hráčů. (A to setkáním jak herním, tak mimoherním.) Proto ti moc děkuji za tento report.
Poslední tři kola velmi mrzí, ale protože hraješ skvěle, tak věřím, že tento tvůj první Pro Tour určitě nezůstane tvým posledním ;-)
Ještě jednou díky a hodně štěstí do dalších turnajů! Také bude potřeba oprášit nějaký ten Legacy skill! ;-)
Na viděnou v Praze! :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Středeční výhledy 22/2024
UPDATE: Z textu je zřejmé, že bylo zamýšleno, že tyto Výhledy vyjdou ještě před Eternal Weekendem (a byly tak i nachystány). Bohužel vinou...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentářeStředeční výhledy 21/2024
Není to o tom, že by bylo něco špatně. Tvoje analýza je v podstatě správná. Jenom bys měl ale ještě zmínit jednu kartu... ;-)
všechny komentářePondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentáře