Reporty
Bleskový report z 2HG Prerelease v Černém rytíři
Two headed giant turnaje považuji za nejzábavnější formu hraní Magicu vůbec (blízko jsou ještě 3v3, ale ty se v poslední době prakticky nekonají). Proto se domlouvám (s každou novou sadou) s mým kámošem Jakubem Skořepou v dostatečném předstihu a vyrážíme se na prerelease pobavit. Vzhledem k tomu, že jsme dnes uhráli 6:0, rozhodl jsem se napsat tento krátký report.
V rámci přípravy jsem projel všechny karty z nové sady a pročetl guildovní proma. Jako nejlepší mechanika se mi zdála abilita extort. Z promo mi vyšel nejlépe borosí pašík Foundry Champion, co má comes-into play efekt (karetní výhoda, stejně většinou tyto karty dostanou okamžitě nějakým zabíjením).
- Vzít druhý Orzhov (Pro: extra dobré karty do jednoho balíčku, proti: na minulém prerelease jsme vzali 2x RU a těch karet bylo až až, takže jsme červenou nakonec hráli v obou balíčcích)
- Vzít Dimir (Pro: zajímavá možnost umlít soupeře, proti: jednou barvou se kreje s Orzhovem, tudíž karty ze zelené a červené buď nevyužíjeme, nebo je budeme splashovat a budeme mít problém s manou)
- Vzít Simic (Pro: nekryje se s Orzhovem, proti: vypadá celkem pomale a bez zabíjení)
O Borosu jsme neuvažovali. Jednak proto, že se kryje s Orzhovem a jednak proto, že různé 2/1 potvory se budou rozbíjet o různé 2/3, 1/4 atd.
Nakonec zvítězila varianta Simic, Jakubovi se líbila a vypadalo to na nejlepší volbu.
Do Černého rytíře dorazilo krásných 50 týmů, takže účast velmi dobrá a bylo dostatek boosterů na ceny :-). Jméno týmu volíme jak jinak než „CMUS.cz“. Organizace byla výborná, o hladký průběh se postaral rozhodčí Petr Hudeček, takže turnaj končil v 17.45.
Ceny na 2HG v Černém rytíři 27.1.2013
Stavba byla celkem velký oříšek. Nejdříve přibližím postup při skládání balíčku (zkušení hráči mohou následující odstavec přeskočit).
- Již při rozbalování rozdělujeme karty dle barev
- Z balíčků karet (barev) vyházíme nehratelné karty
- Projdeme si jednotlivé barvy a hledáme klíčové karty, tj.:
- Karty, které poskytují karetní výhodu, či jinak mají velký vliv na hru
- Zabíjení v každé barvě, tj. jejich dostatečný počet
- Synergie s dalšími kartami
- Vybereme si dva koncepty a postavíme oba balíčky (většinou 17 zemí, 23 karet)
- Odladíme oba balíčky, aby se navzájem doplňovali a rozhodneme o splashích
- Navzájem si balíčky odsouhlasíme :-)
O Orzhovu není pochyb. Zde bylo potřeba „pouze“ rozhodnout, které karty se již nevejdou do balíčku. Nejdříve se tedy podívejme, jak vypadal finální balíček, a poté se podíváme, co se tam nevešlo.
Balíček Orzhov (high resolution zde)
Co se do Orzhovu nevešlo (high resolution zde):
Balíček Orzhov (high resolution zde)
Co se do Orzhovu nevešlo (high resolution zde):
U druhého balíčku to bylo již mnohem těžší. Respektive ani po čtvrt hodině nebylo vůbec jasné, co se bude nakonec hrát. V úvahu připadaly následující varianty:
- Simic (pro: kozinstence, proti: bez zabijení, málo broken karet)
- Simic s černou na splash (pro: více zabíjení, proti: málo synergie, malý potenciál na dolízání, nejlepší černé karty šli stejně už do orzhovu)
- Simic s červenou na splash (pro: další zabíjení, dvě karty, které mohou obrátit hru (Guildmág a Planeswalker: Domri Rade, proti: menší konzistence).
- Něco úplně jiného – např. Boros, či Dimir: moc se nám do toho nechtělo a pravděpodobně by bylo málo kvalitních playablů
Nakonec jsme si vybrali variantu č. 3, tj. Simic se splashí na červenou. Země nám vyšly vstříc (5 Gate zemí), takže jsme měli 9 zdrojů zelené, 8 modré a 5 červených.
Balíček URG (high resolution zde)
Co se do URG nevešlo (high resolution zde):
Co se nevešlo nikam :-), high resolution zde
Nechci popisovat jednotlivé hry, spíš napíšu zajímavosti a highlighty:
- Jak se dalo předpokládat, všechny karty s Exort byli úplně super.
- Hodně se osvědčil Experiment One, který většinou po 5 kole většinou útočil jako 4/4 s regenerací.
- Celkem se také osvědčil Elusive Krasis. Z počátku jako zeď do bloku a jakmile nashromáždil alespoň 2 countery, začal soupeře trápit. Byl díky tomu často obětí různých zabíjení až jsme se divili (2x ho soupeři zabili dříve než Simic Guildmage).
- Rušení v podobě Spell Rupture a Mystic Genesis se taktéž velmi osvědčilo. Od 6. Many je v edici hodně broken karet a na ty je potřeba si počkat.
- Trochu zklamal Threasury Thrull, kterého jsem často ani nevyndaval, protože nic neřešil a raději jsem vyvolával levnější kusy, které mohli jít s Exortem.
- Samozřejmě broken byl Luminate Primordial, který vždy odstranil 2 potvory a vytvořil tak karetní výhodu +2.
- Trochu jsme si nebyli jisti s Naturalízou, zda ji využijeme, ale nakonec ji v každé hře (lízli jsme si ji asi 4x) použili. V jedné hře to bylo klíčové, kdy soupeř na nás vyndal Assemble the Legion…
- V první hře jsem zahrál v prvním kole Glaring Spotlight. Teprve později, jak jsem si mohl vyzkoušet Exort, jsem si uvědomil, že to byla chyba a ve všech dalších hrách jsem tento artefakt hrál až ve chvíli, kdy jsem ho mohl náležitě zužitkovat do Exortu (většinou to bylo za 4-6 životů pro nás a stejně tolik do soupeře). Tento artefakt nám později dvakrát vyhrál hru, viz níže.
- Ve třetím kole jsme hráli proti Jakubu Tóthovi a jeho kolegovi (omlouvám se, jméno si nepamatuji), kdy jsme je sjeli na několik málo životů a oni začínali stabilizovat. Hru ukončil Glaring Spotlight, který dal všem mým bytostem hexproof a neblokovatelnost.
- Obdobná situace nastala ještě v jiném kole, kdy jsme soupeře záměrně nechali se potapovat a pak jsme projeli s 6/6kou (Alms beast) s Glaring Spotlight. Soupeři měli na ruce zabíjení, ale díky zatapání nemohli našeho Alms beasta zabít v reakci na obětování Glaring spotlight :-).
Věřím, že se Vám report líbil. Samozřejmě tento článek nebude započítán do soutěže o reporty z Gatecrash, když ho napsal jeden člen redakce :-).
Final standings
Po 6. Hře s 6:0 si jdeme vyzvednout ceny a dostáváme pěkných 20 boosterů. Při pohledu na finální standingy jsme nadmíru spokojení a těšíme se na třetí edici: Dragon’s Maze.
Luboš Lauer
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
aha, teraz pozerám lepšie, že nemá ulitu. snail/slug
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře