Reporty

Report z turnaje "dvojka o dvojku"

Komentáře

Moc díky za report také z "papírového" turnaje. Je dobré slyšet, že to hráči (a herny) nezabalili, a také, za jakých podmínek turnaje probíhají.

Na nějaké věci bych ale chtěl zareagovat:

- Překvapilo mě, že se sepisují decklisty na "turnaji zadarmo", který je nejspíš cílený především na začátečníky. Chápu, že jsou vyžadovány decklisty na sériích jako jsou Standard Star/Pioneer Prodigy/Modern Master, ale tady mi přijdou poněkud zbytečné...

- "Jak se "skautuje" podle nějakých pravidel", to by mě tedy opravdu zajímalo. Nebo možná raději nezajímalo... Vážně nevím... :-/

- Tvůj soupeř v Top 8 neměl štěstí na kostičku, to jenom v Top 8 si začínání vybírá ten hráč, který skončí po základní části lépe umístěn, jak sám píšeš... ;-)

- Tvůj decklist by mě zajímal. A to právě proto, že se od těch běžných výrazně odlišuje... Tímto bych tedy chtěl apelovat na všechny, kteří nám pošlou report, aby k němu soupis balíčku uváděli. A to ať už je silný/slabý/podivný/nelogický/nedostavěný ("hraju jednom jednoho Ura, protože na víc nemám peníze")... To je jedno! Není za co se stydět, není za co se bát! A také (v době, kdy se metagame změní každé dva dny) není úplně důvod cokoliv skrývat.

0 hlasů

Také mě překvapilo nutnost odevzdání deck listu. Prakticky mě zaskočila a soupis jsme udělal hodně narychlo. Zde se projevila nevýhoda kreativního přístupu. Neb nešlo vytisknout deck list z netu a jen ho parafovat. Dokonce Ani nešlo balíček vyskládat a vyfotit. Mimochodem foto stále mám. Mohu zkusit odeslat k přidání do článku. NIcméně decklist jsme neuváděl zejména proto, že jsme vyhodnotil, že nebyl úplně v pořádku. Do TOP8 jsme se procyclili tři z pěti a 23. lidí. Což samo za sebe považuji za celkem úspěch pro balíček obecně. Předpokládám, že moje verze se lišila především hodně v SB. Ovšem i ten po turnaji doznal změn.
Je fajn, že alespoň ty si to přečteš.
O Scoutingu jsem vždycky chtěl napsat výživný článek. Hodně rozhodčích mě od toho odrazuje.
Právě v neustálené MG si myslím, že namá smysl presentovat balíček jak ho hráč hraje.
Ne snad že by se někdy ustálila obzvláště na Standardu.

Díky za komentář
ZV

0 hlasů

Pokud vím, tak prohlížení si, co protihráči hrají není zakázané. Na malých turnajích a zvláště s tím BYE bych si to taky řádně očíhnul. Osobně si občas dělám poznámky, kdo co hraje (např. zelená mikina a brýle = Miracles apod.). Když dojde k rozlosování každého kola, nechám protihráče usadit, podívám se do poznámek a až poté usednu já. To by mělo být legální, jestli se nemýlím a přitom to rozhodně pomůže. Tím spíše, že hraju fakt rychlej formát - legacy. Článek na toto téma by rozhodně byl podle mého gusta....

0 hlasů

Myslím, si, že jsou zajímavější a potřebnější věci na psaní, než zrovna "jak jsem se místo snězené bagety díval soupeři do sideboardu zatímco on sideboardoval"... Ale každý svého štěstí strůjcem...

0 hlasů

Jo je to tenkej led. A určitě bych konzultoval s některým z našich LVL2 rozhodčích.

0 hlasů

Mám v plánu, musí schválit hlavní editor a vlastník CMUS. Uvidíme. :-)

0 hlasů

Dobrej článek.

Na turnaji jsem taky byl - hrál jsem ten druhý cykling, co se dostal do TOP 4. Jinak ten 4. balík v TOP 4 byl, pokud si dobře vzpomínám, Temur Adventures.

Ta narážka na scouting by mě taky docela zajímala. Obecně ty turnajová pravidla jsou pro mě dost velká neznámá a nějaký článek na tohle téma bych si určitě rád přečetl.

0 hlasů

Děkuji za pochvalu. A máš Pravdu. Byla to Temur Adventures.
Článek mám v plánu do budoucna připravit, neboť mi přijde, že mladší generace hráčů si dá bohužel místo Bye bagetu :-)

1 hlas

No jenomže ta snězená bageta právě člověka dostane do lepší fyzické a psychické pohody, což mu dá do dalších zápasů mnohem větší "edge", než by získal nějakou náhodně shlédnutou soupeřovou kartou... (Když už se chceš bavit v těchto termínech...)

Mimoto scouting není "topic" pro začátečníky. Ti potřebují vzdělávat úplně jiným způsobem. Magicová pravidla, taktika, strategie, stavění balíčku, používání sideboardu, variance v Magicu, socializace, "dobré vychování"... - To jsou témata, která jsou pro ně důležitá. Ne nějaký scouting, který byl na vyšší úrovni hraní stejně už vymýcen. (Protože to všechny zúčastněné neskutečně štvalo...)

Proto bych spíše poradil, abyste zašli za organizátorem (tj. do Černého Rytíře) a požádali jej, jestli by se naopak nemohlo hrát s otevřenými decklisty. (Když už se i na takovýchto turnajích vyžadují, tak proč toho nevyužít...? ;-))

Máte-li tedy nápad na nějaký článek na nějaké z témat, které jsem napsal, tak sem s ním. Takový článek o mechanice Mutate (nebo Phasingu) dá začátečníkům (a celé Magicové komunitě) mnohem víc než nějaký článek o scoutingu.

Díky.

0 hlasů

Zveřejnění balíku by jistě hř velmi prospělo. Ostatně si myslím, že to byl prvotní záměr pro vydání Companionů. NIcméně toto není podpořeno pravidly (pokud vím - v základních kolech). NIcméně zajímavý podnět. Zkusím navrhnout organizátorovi.

Článek nějaký asi vznikne. Obšem psát článek na těma mechanik které jsou poměrně jasně popsané mi přijde poněkud zbytečné. resp. není moc o čem psát. Navíc Mutate se nehraje - což je škoda.

Jo a bageta tě spíš do dalšího kola zastřelí :-)
Každopádně díky za komentář
ZV

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Zombies v karetní hře Magic

28.05.2023 20:02 – Misohu

Boží článek. Díky

všechny komentáře

Středeční výhledy 8/2023

28.05.2023 13:10 – Chainer

Dobře. Ale v takovém případě by power level Standardu už jenom rostl a rostl... Nějakých těch banů se dočkáme teď v pondělí, takže...

všechny komentáře

Rozbor Old Stickfingers balíčku na Duel Commander

19.05.2023 13:56 – Gunan

Poznámka a kajícný komentář autora. Článek jsem měl rozepsaný tak dlouho, že mezitím Trazyn schytal (a asi zaslouženě ban). Berte prosím...

všechny komentáře

Středeční výhledy 7/2023

08.05.2023 15:01 – Chainer

UPDATE: Minulý víkend nám přinesl spoustu nových zpráv. Na Pro Touru se toho odehrálo opravdu hodně. - Vítězem Pro Touru March of the...

všechny komentáře

Jak může správný Mindset ovlivnit Vaše hry v Magicu?

28.04.2023 00:22 – djfluffytoon

Super článek! Zrovna se s takovýmto problémem potýkám a zkusim tyto informace implementovat. Více podobných prosím!

všechny komentáře

Středeční výhledy 6/2023

24.04.2023 19:29 – Chainer

@Jaires: To vypadá nadějně ;-) @All: Co říkáte na bitvy po jednom týdnu hraní? :-)

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter