Články

Standard metagame, aneb co se hraje po příchodu Outlaws of Thunder Junction

Komentáře

Veľmi dobrý a svižný rozbor metagame. Páči sa mi vypichnutie základnej myšlienky každého decku, aby si každý i menej skúsený hráč vedel predstaviť „proti čomu“ v takom prípade vlastne hraje.

Plus táto metagame pekne ukazuje to, že sa momentálne štandard nachádza na (viac menej) správnom mieste. Je na ňom aggro (Boros Convoke, RDW), kontrol (Azorius), midrange (Esper, Golgari), rampa (Domain Ramp), svojím spôsobom kombo (Temur Analyst) a tiež odvážim sa povedať aggro-kombo deck (Fivecolor Legends).

A nastáva i pekný efekt, ktorý sme mi za mojich čias volali „kameň-papier-nožnice“. Takže ja napríklad zo svojim „jund style“ Golgari Midrangeom nemám problém (uznávam, že občas až post-sideboard) s Azorius Kontrolom a tiež s creature based deckmi ako Boros Convoke, RDW či Fivecolor Legends. Na druhej strane ma Domain Rampa dáva pravidelne na topdecky. Čo je ale podľa mňa úplne v pohode.

Vďaka za rozbor.

1 hlas

Díky!

0 hlasů

Úplně nevím, jakým je Tishana's Tidebinder Stone Rainem (že umí "zkántrovat fetchku?" - no dobře, ale ty na Standardu hraje jenom Temur Analyst, nebo ne?), ale je to pěkný přehled, který ukazuje, že to se Standardem vypadá opět poměrně dobře.

Děkuji za rozbor!

1 hlas

Ano, kvůli fetchování. Je pravda, že to není univerzální proti všem balíkům, ale funguje to podobně i na soupeřův Field of Ruin.

Díky!

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Rychlý rozbor Modern Horizons 3 - 2. část

18.06.2024 20:03 – Grahf

Je to tuším jediná MDFC, ktorá má tri mody (zem, LD, pretlačenie dmg), z ktorých je každé jedno pomerne relevantné. A takým goblinom určite...

všechny komentáře

Standard metagame, aneb co se hraje po příchodu Outlaws of Thunder Junction

17.06.2024 01:12 – Zdeněk M.

Ano, kvůli fetchování. Je pravda, že to není univerzální proti všem balíkům, ale funguje to podobně i na soupeřův Field of Ruin. Díky!

všechny komentáře

Rozbor Animar, Soul of Elements balíčku na EDH

15.06.2024 19:38 – Gunan

Ahoj s gilded drakem konkrétně funguje pekne manowar a ten už se vracet dá i přes další karty nebo kopírovat jeho efekt např přes...

všechny komentáře

Michalove nejpamátnější MtG herní okamihy

14.06.2024 23:24 – Chainer

Ale vždyť tam přece jasně píšou, že Disk zničí i "itself" ;-) Asi jste měli až pátoediční... ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 10/2024

13.06.2024 16:09 – Chainer

Tak to je super! :-)

všechny komentáře

Report z Mistrovství ČR v PreModernu Praha

12.06.2024 07:53 – indian

Za mě také gratulace ke krásným výsledkům. Report z turnajů jsou mé oblíbené články, díky za čtivé a výživné sepsání.

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter