Články

Středeční výhledy 14/2022

Komentáře

UPDATE: S aktualizací Magic Arény (ohledně sad Historic Anthology a Explorer Anthology) došlo 28. července k jisté chybě na "Mythic ladderech". Na následující Qualifier Weekend tak bude kvalifikováno více hráčů. Jestli se vás tato chyba také týká (a jste tak "dodatečně" kvalifikováni), si projděte sami na tomto odkazu:

https://www.magic.gg/news/update-to-the-july-2022- - mtg-arena-ranked-season

Magicu zdar! :-)

0 hlasů

Přiznám se, že historce o ztracených boosterech nevěřím. Zkusil jsem si jednoduché počty - z promo videa lze odhadnout, že na stole se rozbaluje cca 96 displayů, tedy cca 2300 boosteru a 34k karet (teď rychle nemůžu najít, kolik bylo boosteru v displayi Legend, raději počítám menší číslo 24). Při inzerované četnosti 3% to znamená celkově print run cca 1 M Collector boosterů Dominaria United. Je to reálné číslo? Možná jo.

Co mi však nesedí je poměr k původním kartám v tisku. Print run Legend zahrnoval 19300 boosteru (usuzuju z toho, že bylo vytištěno 19300 rare - ale zde se možná pletu?). To by znamenalo, že se Wizardum v tajemnem skladu skrývalo 12% všech vytištěných Legend. Tomu se dá těžko věřit, protože i nejtupější účetní by zjistil, že tržby nesedí s počtem produktů, které mají ve skladu. Kde mám chybu?

Taky by mně moc zajímalo, jak se celá akce provedla po technické stránce. Rozbaluje se ručně, ale tisk a balení probíhá předpokládám strojově (tj. print sheety jsou připraveny tak, že se strojově rozřežou a dle předem daného uspořádání na print sheetu rovnou zabalí na lince, ze které padají boostery). Není mi jasné, jak do toho vstoupit ručně s těma kartama, co vybalili. Na celé akci mi toto přijde nejzajímavější.

Asi nejsem sám, komu to vrtá hlavou, předpokládám, že už o tom něco napsáno bylo, tak kdyby měl někdo nějaký odkaz, budu za něj moc rád.

0 hlasů

Na MTG Wiki (https://mtg.fandom.com/wiki/Legends?so=search) se píše, že print run Legends byl 35 milionů karet, což je asi tedy trochu víc než 19 300 boosterů :-)

A v původním Zendikaru se také musely dát "Priceless Treasures" do boosterů ručně, takže asi to nějak jde...

0 hlasů

Aj, uz to vidim, 19 300 je cetnost jednoho rare, tech bylo v sade 121, takze vsechna moje nasledna cisla jsou 121× jina, nez by mela byt (2.3M boosteru). To dava te historce vetsi smysl.

0 hlasů

Ale no tak! Že by nikdo z vás nikoho na tom obrázku nepoznal...? ;-)

0 hlasů

Sám od sebe bych asi zvládl jen Reida, Finkela a LSV. Když jsem s pomocí Google začal zkoumat kdo jsou ti ostatní, tak jsem se dostal na jejich seznam, takže vypisovat tu jejich seznam už by nebylo fér :)

0 hlasů

Dobře. Tak v tom případě tři máme a zbytek necháme ostatním ;-)

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Merfolci v karetní hře Magic

07.02.2023 19:06 – Waist

Prima článek! A všechny světy jsou jen stínem Amberu:)

všechny komentáře

Středeční výhledy 2/2023

03.02.2023 05:35 – Gabriell

Pravdu díš, jsem u toho myslel na jinou kartu a zamotal do toho hrob a pak si říkal, jak moc postrádám možnost opravit to po sobě (nebo...

všechny komentáře

Rychlý rozbor The Brothers' War - 2. část

29.01.2023 19:26 – dorlas

Ahoj, Chainer. Titania, Voice of Gaea – máš pravdu, prekvapenie znie tak akurát správne :o) Mishra – to bol len nápad, ja rozhodne nie...

všechny komentáře

Rychlý rozbor The Brothers' War - 1. část

29.01.2023 19:20 – dorlas

Ahoj, Chainer. Sorry, že až teraz, ale nejak mi Tvoj komentár ušiel. Loran of the Third Path – chápem Tvoj argument, ale v tom pre...

všechny komentáře

Středeční výhledy 1/2023

20.01.2023 22:10 – joza

ja bych spis doplnil, ze prevko neni pristi tyden, jak avizuje kalendar turnaju zde na cmusu, ale az za 14 dni :-)

všechny komentáře

Ohlédnutí za rokem 2022

17.01.2023 14:53 – Gunan

pěkné shrnutí podivného roku :) za mě se povedla Dominaria a překvapivě i Warhammer. Jako běžný hobbík už ani nevím, kolik edicí a karet...

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter