Články

Středeční výhledy 14/2022

Komentáře

UPDATE: S aktualizací Magic Arény (ohledně sad Historic Anthology a Explorer Anthology) došlo 28. července k jisté chybě na "Mythic ladderech". Na následující Qualifier Weekend tak bude kvalifikováno více hráčů. Jestli se vás tato chyba také týká (a jste tak "dodatečně" kvalifikováni), si projděte sami na tomto odkazu:

https://www.magic.gg/news/update-to-the-july-2022- - mtg-arena-ranked-season

Magicu zdar! :-)

0 hlasů

Přiznám se, že historce o ztracených boosterech nevěřím. Zkusil jsem si jednoduché počty - z promo videa lze odhadnout, že na stole se rozbaluje cca 96 displayů, tedy cca 2300 boosteru a 34k karet (teď rychle nemůžu najít, kolik bylo boosteru v displayi Legend, raději počítám menší číslo 24). Při inzerované četnosti 3% to znamená celkově print run cca 1 M Collector boosterů Dominaria United. Je to reálné číslo? Možná jo.

Co mi však nesedí je poměr k původním kartám v tisku. Print run Legend zahrnoval 19300 boosteru (usuzuju z toho, že bylo vytištěno 19300 rare - ale zde se možná pletu?). To by znamenalo, že se Wizardum v tajemnem skladu skrývalo 12% všech vytištěných Legend. Tomu se dá těžko věřit, protože i nejtupější účetní by zjistil, že tržby nesedí s počtem produktů, které mají ve skladu. Kde mám chybu?

Taky by mně moc zajímalo, jak se celá akce provedla po technické stránce. Rozbaluje se ručně, ale tisk a balení probíhá předpokládám strojově (tj. print sheety jsou připraveny tak, že se strojově rozřežou a dle předem daného uspořádání na print sheetu rovnou zabalí na lince, ze které padají boostery). Není mi jasné, jak do toho vstoupit ručně s těma kartama, co vybalili. Na celé akci mi toto přijde nejzajímavější.

Asi nejsem sám, komu to vrtá hlavou, předpokládám, že už o tom něco napsáno bylo, tak kdyby měl někdo nějaký odkaz, budu za něj moc rád.

0 hlasů

Na MTG Wiki (https://mtg.fandom.com/wiki/Legends?so=search) se píše, že print run Legends byl 35 milionů karet, což je asi tedy trochu víc než 19 300 boosterů :-)

A v původním Zendikaru se také musely dát "Priceless Treasures" do boosterů ručně, takže asi to nějak jde...

0 hlasů

Aj, uz to vidim, 19 300 je cetnost jednoho rare, tech bylo v sade 121, takze vsechna moje nasledna cisla jsou 121× jina, nez by mela byt (2.3M boosteru). To dava te historce vetsi smysl.

0 hlasů

Ale no tak! Že by nikdo z vás nikoho na tom obrázku nepoznal...? ;-)

0 hlasů

Sám od sebe bych asi zvládl jen Reida, Finkela a LSV. Když jsem s pomocí Google začal zkoumat kdo jsou ti ostatní, tak jsem se dostal na jejich seznam, takže vypisovat tu jejich seznam už by nebylo fér :)

0 hlasů

Dobře. Tak v tom případě tři máme a zbytek necháme ostatním ;-)

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Středeční výhledy 14/2022

11.08.2022 17:34 – Chainer

Dobře. Tak v tom případě tři máme a zbytek necháme ostatním ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 13/2022

03.08.2022 00:56 – Chainer

Ano. Na CMUSu byl plug-in na Nadcházející turnaje. Nejspíš se zase vrátí ;-)

všechny komentáře

Goblini v karetní hře Magic

02.08.2022 20:48 – Chainer

Goblini patří mezi stálice Magicu, takže děkuji za velmi pěkný článek. Nicméně jedna karta tam přece jenom chybí: Muxus, Goblin Grandee...

všechny komentáře

Jak se hrál Magic v Česku před rokem 1997

27.07.2022 22:22 – Chainer

Hodně pěkný článek! (Který jsem určitě už četl, ale tohle nikdy neomrzí :-)) Když vidím ty odkazy dole, tak si říkám: Nešlo by postupně...

všechny komentáře

Report ze zahraničního turnaje Relic TCG Fest

20.07.2022 11:53 – Dalibor7

Ahoj! Super report!!! Lišku od včera zkouším ať je v naší bandě zase něco nového. Můžu poprosit o Tvůj decklist ať je inspirace někoho kdo...

všechny komentáře

Úvod do karetní hry Flesh and Blood

18.07.2022 13:56 – Grahf

Pôvodný odkaz bol feltable.com, čo bola stránka o niečom inom :) už je opravený.

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter