Články

Středeční výhledy 3/2021

Komentáře

Kviz:
1) Mistwalker bude mať len jeden creature type - frog
2) myslím, že po ukradnutí už abilitu nebude môcť aktivovať, keďže už aktivovaná bola a môže byť len raz za kolo.(je to stále ten istý permanent a je jedno, kto abilitu aktivoval)
3a) Teferi sa stará o spelly, foretell je abilita, nijak sa vzájomne neovplyvňujú. Takže áno, môžem fortellovať instantne vo svojom kole.
3b) To isté. Je fuk, či aktivujem teferiho schopnosť, foretell nebudem môcť aktivovať v súperovom kole.
4a) myslím, že môžem dostať do hry land strany v oboch prípadoch, keďže obe strany sú "prístupné" v každej zone.

0 hlasů

4) myslím, že spiral dostane do hry jen parhway a to jen přední stranu. Zadní strana je viditelná jen na battlefieldu nebo když se casti...
Growth spiral landu putne, takže tangled vidí jen jako creaturu

0 hlasů

Ad kvízová otázka 1): Já jsem tam chtěl původně dát Mystic Subdual, ale jelikož to má takový podivný "reminder text", dal jsem tam Frogify a tím jsem si pěkně naběhl. Proč? Protože Frogify "maže" nejenom ability, ale i "creature typy", je odpověď poměrně jasná... :-)

Takže si představte, že je na Mistwalkera zahrán efekt, který mu "vymaže" ability, ale "creature typy" mu "per se" nechá (Mystic Subdual, Ovinize,...).

Zkuste tedy ten kvíz řešit jako: Mistwalker pod vlivem Ovinize.

0 hlasů

UPDATE!!!

V okamžiku odeslání Výhledů zveřejnili Wizardi mnoho novinek, takže už jenom bodově:

- O víkendu 20. až 21. února se bude konat další Aréna Open. Formátem bude Kaldheim Sealed Deck!

- Formátem březnového Qualifier Weekendu bude také Kaldheim Sealed Deck. (Ale do té doby nás čeká ještě Qualifier Weekend únorový.)

- Od 12. do 21. února bude možné si objednat několik nových "valentýnských" Secret Lairs.

- Uro, Titan of Nature's Wrath bude zakázaný!!! A to minimálně na formátech Historic, Pioneer a Modern. V současnosti se ještě diskutuje o formátu Legacy.

Podrobnější informace naleznete na stránkách Wizardů.

0 hlasů

dobry clanek!
nechysta se vesely drak prodavat hodinarske lupy?
mohl by to byt dobry artikl

0 hlasů

Díky, Jožyne :-)

Hodinářské lupy? Proč? Stačí nakupovat na Veselém Drakovi. Karty odsud jsou zaručeně pravé! :-)

0 hlasů

pardon, tohle mel byt komentar k clanku o padelcich :-(

0 hlasů

Díky za další výhledy :) Měl bych malý dotaz.

Nebo se něco o Pioneer reamsteru do arény ? Mělo to být tuším do konce roku 2020, ale po remastru ani vidu ani slechu :) Po odchodu Ura by to mohl být dobrý formát a hlavně by se dobře prolínal s paper magicem.

0 hlasů

Nějaké "Pioneer Masters" jsou pro Magic Arénu naplánované po Strixhavenu. Takže možná květen nebo červen?

0 hlasů

Jeden OT dotaz:
Ak s pomocou Araumi aktivujem encore u Clone creature v hrobe (trebars glasspool mimic) a pri etb sa tokeny zmenia na iné príšery, ostávajú im encore charakteristiky (haste, must attack, sacrifice at the end)?

0 hlasů

Ano. Je to tím, že ten "delayed trigger" na obětování ten objekt stále "hlídá", i když se ten objekt stane kopií něčeho jiného. "Haste", a "must attack" je také dané tomu objektu, takže mu to také zůstane.

0 hlasů

Omlouvám se za zpoždění, které je ale tentokrát plánované. Následující Výhledy vyjdou buďto v pátek/sobotu, nebo až o týden později - příští středu. Pokud se tak stane, tak nezapomeňte, že tento víkend je League Weekend a Qualifier Weekend!

0 hlasů

ŘEŠENÍ KVÍZU:

1) Pokud bytost s Changelingem ztratí všechny schopnosti (a tedy i schopnost Changeling), stále bude mít všechny "creature typy". Je to tím, že Changeling je "characteristic-defining ability" a aplikuje se dříve, než je odstraněna.

2) Boast lze použít pouze jednou za kolo, takže pokud ho už aktivoval soupeř, vy již nemůžete. (Ale kdyby ho neaktivoval, tak můžete.)

3) Poslat kartu na Foretell není "cast a spell", takže ano. I když má soupeř Teferiho, stále můžete ve svém kole posílat karty na Foretell instantně.

4) Podobná odpověď. Teferiho +1 vám umožňuje sesílat Sorcery jako kdyby měly Flash, což posílání karet na Foretell není, takže to nelze. (K tomu potřebujete kartu, jakou je Cosmos Charger.)

5) Je rozdíl mezi "play a land" a "put a land onto the battlefield". Druhou stranu modální oboustranné karty můžete zahrát, pokud vám ji něco dovolí zahrát (play/cast). To ale (například) Growth Spiral neříká. S její pomocí nelze položit do hry Tangled Vale ani Tidechannel Pathway. Je ale možné do hry položit Barkchannel Pathway.

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Duel Commander v pivovaru: Grenzo, Goblin with the Key to Success!

20.10.2021 22:08 – Chainer

Kontakt poslán v soukromé zprávě ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 18/2021

20.10.2021 15:45 – Chainer

ŘEŠENÍ KVÍZU: Děkuji Caranthirovi za odpovědi. Trochu je ještě rozvedu. 1) Ano, bytost exilnutá Brutal Catharem se vrátí do hry, i...

všechny komentáře

Středeční výhledy 17/2021

20.10.2021 14:57 – Chainer

ŘEŠENÍ KVÍZU: Transformovali jsme Ludevica na Olaga s tím, že jsme exilnuli z hrobu Enduring Angela. Ve hře tak máme Olaga (jméno...

všechny komentáře

Standard metagame, aneb co nám přinesl Innistrad: Midnight Hunt

19.10.2021 00:58 – Boius

Souhlasím s tím, že se letos WotC podařilo udělat vyvážený a zábavný standard, zejména oceňuji, že je to zase na jiných mechanikách a...

všechny komentáře

Středeční výhledy 19/2021

15.10.2021 21:37 – Chainer

Ano, u druhé otázky jsem nenapsal, jak přesně se zahrála Memory Deluge. Tak dejme tomu, že Galvanic Iteration a Memory Deluge se oboje...

všechny komentáře

Rozbor Gruul Werewolves na Standard

12.10.2021 10:45 – dorlas

Ak prídu bytosti pekne po krivke, tak zvláda :o) Ale stačí malé zaváhanie a je zle!

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter