17. až 19. února se po dlouhých třech letech uskutečnil „papírový“ Pro Tour. (I když ve skutečnosti to je ještě víc. Před třemi roky se totiž konaly tzv. „Players Toury“ a když si k tomu přičteme, že v roce 2019 se konaly „Mythic Championshipy“, tak úplně posledním Pro Tourem byl prakticky Pro Tour Guilds of Ravnica v listopadu 2018. (Kde Luis Scott-Vargas tak krásně přehrál Jeremy Dezaniho a pak byl následně ve finále „umíchán“ Andrewem Elenbogenem…) Historie Pro Tourů je opravdu dlouhá – podívat se na ni můžete pěkně přehledně například tady.)
Do americké Philadelphie se sjelo celkem 217 hráčů, takže Pro Tour to byl spíše „komorní“…
The last sub-300 person PT was Worlds '05, which had 287 participants.
The last PT smaller than this one was Worlds '99, with 208 participants.
Ale s novou vlnou hráčů (toužících po úspěchu) a s veterány (taktéž toužících po úspěchu) to rozhodně nebyl Pro Tour „snadný“. (Mimochodem Jon Finkel se nakonec neobjevil – možná ale příště! ;-))
První hrací den nabídl draft sady Phyrexia: All Will Be One, po jehož třech kolech následovalo pět kol ve formátu Pioneer. Druhý den se hrálo stejně.
Co se týče draftů, tak tam se hráči povětšinou snažili vyhýbat UG kombinaci, a na Pioneeru vypadala „metagame“ takto:
Podrobný rozbor (již poturnajový) naleznete v článku „Metagame Mentor“ od Franka Karstena a v tomto jeho obrázku:
Celkově by se dalo říct, že tři nejpočetnější balíčky (Rakdos Midrange, Mono-Green Devotion a Gruul Vehicles) dosáhly spíše podprůměrných výsledků, zato se relativně dařilo nejrůznějším „Aurám“. Nejvyššího skóre 9-1 na Pioneeru dosáhl po základní části Masahide Moriyama se Selesnya Angels, ale do Top 8 se neprobojoval…
Tam se umístili hráči jednak zcela neznámí (bylo to například první Pro Tour Bentona Madsena a Derricka Davise), tak hráči moderní doby (současný Mistr světa v Magicu Nathan Steuer) a také i dlouholetí, věrní „veteráni hry“ (Shota Yasooka, Gabriel Nassif, Reid Duke). Nedělní eliminační „pavouk“ byl tedy opravdu zajímavý a celkově dopadl takhle…
Vítězem Pro Touru Phyrexia se stal Reid Duke!!!
Reid za celou svoji dlouhou kariéru sesbíral mnoho úspěchů: 23 „Top 8s“ na Grand Prix, 6 „Top Finishes“ na Pro Tourech a podobně významných turnajích, kapitán na Magic World Cupu, vítěz Magic Online Championshipu z roku 2011, finalista Mistrovství světa z roku 2013, člen „Pro Tour Hall of Fame“ z roku 2019 (do které byl uveden s třetím nejvyšším počtem hlasů v historii), „Team Series Champion“, nicméně (jak už to tak možná bývá), jeho trofej z Pro Touru to je jeho první. Gratulujeme a doufáme, že další v budoucnu třeba ještě přibydou! ;-) Reid je totiž nejenom skvělým hráčem, ale je také ztělesněním čestnosti, fair play a velikým vzorem pro mnoho lidí (nejenom) v Magicové komunitě (například i včetně mě). Reidovo vítězství tak rezonovalo skutečně mnoha kanály a jeho začátky a úspěchy si můžete projít například v tomto článku.
Reid obdržel nejenom trofej, ale i hlavní cenu 50 000 $ a také (společně se všemi hráči Top 8) pozvánku na nadcházející Mistrovství světa v Magicu. Jeho hry byly poměrně napínavé, hlavně tedy čtvrtfinálový zápas proti Nathanu Steuerovi, který Reid z 0-2 otočil na 3-2. A s jakým balíčkem to vybojoval? Se svým oblíbeným Jundem? Inu...
Reid byl členem testovacího týmu CFBUltimateGuard a podobně jako ostatní hrál Izzet Creativitu. (A pokud tento balíček budete hrát, tak nezapomeňte, že i Xenagos a Shark Typhoon se dají „poctivě zakástit“… ;-))
Veškeré decklisty (a další „highlighty“ a příběhy) naleznete jednak na oficiálních stránkách, druhak také na MTGMelee. Pro Touru Phyrexia se nakonec zúčastnili pouze dva čeští hráči:
Jakub Tóth – 26. místo (10-6) – Izzet Creativity – 2 000 $ - 21 AMP
Martin Jůza – 84. místo (8-8) – Izzet Creativity – 1 500 $ - 15 AMP
Je velká škoda Jakuba (který se v jednu chvíli pohyboval prakticky na hranici Top 8) i Martina (který na tento Pro Tour spotřeboval svoji „Pro Tour Hall of Fame“ pozvánku a na další bylo zapotřebí alespoň 9 výher). Oba hráči si sice odnesli také nějaké ty „Adjusted Match Pointy“ (AMP) (za „klouzavé tři Pro Toury“ se lze také rekvalifikovat na Pro Tour), nicméně pro Jakuba to nyní nemá příliš význam (v této sezóně je kvalifikován „na všechno“) a Martin nejspíš bude potřebovat nějakým způsobem vstoupit na další Pro Tour. Přejeme (nejenom jemu a Jakubovi) hodně štěstí v dalším pokračování, přičemž jedno z nich se nabízí hned příští týden v italské Neapoli, ale nepředbíhejme…
Co se týče coverage, tak ta přinesla rovnou dvě novinky. První z nich byl nový* „layout“ z pohledu jednoho hráče, který nápadně připomíná rozvržení na Magic Aréně…
* Opravdoví pamětníci si vzpomenou, že s tímto se už jednou experimentovalo. Kde? Ano, správně. Na „GP Reid Duke“! ;-)
Druhou novinkou bylo, že coverage nebyla zcela tak úplně „živá“, nicméně běžela ze záznamu s přibližně dvouhodinovým zpožděním. To na jednu stranu není úplně moc dobře (obzvlášť když při tom sledujete příspěvky od hráčů na Twitteru), ale na stranu druhou jsme mohli sledovat hru za hrou bez zbytečných prodlev a prostojů. Osobně se mi to líbilo a pochvalovali si to i někteří zasloužilí hráči… ;-)
Really like this coverage, no breaks, just nonstop games #PTPhyrexia
Jedinou negativní kritiku bych tak měl vlastně spíše jenom k nedělnímu hraní, při kterém se na jednu stranu dalo pustit všechno (i nedělní čtvrtfinálové zápasy byly částečně předtočené…), ale naopak jsme dostali jenom relativně zvláštně sestříhané segmenty. Na tom se ale snad do budoucna zapracuje! Coverage sledovalo v maximech 15 000 až 20 000 diváků (na Twitchi), což nedosáhlo předchozích 40 000 čísel, ale oproti „digitální play“ to je výrazný nárůst. Sami se na všechno můžete podívat ze záznamu počínaje videem tady.
A protože se to vydařilo náramně, tak samozřejmě pokračujeme! Druhý Pro Tour – March of the Machine – se uskuteční 5. až 7. května v americkém Minneapolisu. Proto všem českým a slovenským hráčům na nadcházejícím Regional Championshipu v Neapoli budeme držet palce!
MagicCon Philadelphia
Pro Tour Phyrexia se konal v rámci mnohem větší akce, a sice MagicConu Philadelphia.
Na místě se uskutečnil také historicky první Secret Lair Showdown Championship. Vítězem se stal Isara…
Congratulations to the winner of our very first Secret Lair Showdown Championship, Isara! pic.twitter.com/MwMYlWk6ng
Konala se také 4 „PTQčka“ (některá výhradně pro již vyřazené hráče z probíhajícího Pro Touru), což mohla být opravdu „nejtěžší PTQčka vůbec“ :-)
The pro-only super ptq at #PTPhyrexia is so cool. Has to be the hardest ptq of all time. Beyond happy that, after this weekend, I am not eligible to play. pic.twitter.com/AXENqaBtP5
Výsledky (a informace celkově) se o těchto akcích poměrně těžko shání. Zkuste se ale podívat sem!
Výsledky Regional Championship Qualifiers
V průběhu Pro Touru nelenili ani naši hráči a ani naše herny. 19. února se uskutečnila kvalifikace třetí „rundy“ (tj. na Regional Championship do Atén s následným Pro Tourem v Barceloně) v pražské Najádě. Formátem byl Sealed Deck, zúčastnilo se ho celkem 39 hráčů a po 6 kolech + Top 8 zvítězil Martin Hrycej.
26. února pořádal kvalifikaci ve formátu Modern Černý Rytíř v Praze. Zúčastnilo se jí celkem 32 hráčů a celkovým vítězem se stal František Vitula s nosorožci (Rhinos).
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Aténách!
Alchemy: Phyrexia
V úterý 28. února se aktualizovalaMagic Aréna. Mezi hlavní novinky patří to, že si můžeme navolit určité karetní verze („printing“) jako oblíbené, což je určitě užitečné například pro takové základní země...
Aktualizoval se obsah balíčků pro Jump In!, nicméně tou největší novinkou je další nová sada ;-) Alchemy: Phyrexia obsahuje celkem 30 nových karet, které nejrůznějším způsobem využívají nejrůznější „digitální mechaniky“ Magic Arény. Karty můžeme získávat pomocí tzv. „divokých karet“, z boosterů Alchemy: Phyrexia, anebo přímo z nového draftovacího/Limited prostředí této sady. Celá obrázková galerie již byla zveřejněna, tak která z nových karet se vám nejvíce líbí?
(Jakože tohle se vážně stalo s Birthing Podem? Asi už jsem opravdu starý…)
The Faerie Mastermind
0-3 -> Mistr světa v Magicu XXVII! Tak to je příběh Yuty Takahashiho, který měl tu čest tu „svoji“ Magicou kartu představit na Pro Touru Phyrexia. V osmi hlavních Magicových jazycích (a samozřejmě i v „extended art“ verzích) vyjde již v příští sadě March of the Machine. A co byl Yuta především?
The Faerie Mastermind, indeed!
Co nás čeká:
March of the Machine
A tím jsme se pomalu dostali k tomu, co nás čeká. Nová „klasická“ Magicová sada, která se zařadí na formát Standard – March of the Machine – vyjde sice až 14. dubna (to je datum „papírových“ prerelease), nicméně něco k ní již bylo poodhaleno na MagicConu Philadelphia.
Vypadá to, že půjde o „vesmírnou týmovku“, kterou by i Marvel možná mohl závidět. Phyrexiánská nákaza se totiž rozšíří do všech světů…
Znovu se setkáme s praetory…
… a zdá se, že Phyrexiáni „compleatnuli“ dokonce i nějakého toho boha…!
A nejenom boha. Vyjde i třeba takový Omnath, který přibere pátou manu – phyrexiánskou černou!
Ze strany našich hrdinů přijde čas vskutku zvláštních spojenectví…
Dlouho budovaný příběh se začne vyprávět od 16. do 28. března (tentokrát nás čeká opravdu hodně kapitol…), přičemž „preview sezóna“ začne ve středu 29. března.
March of the Machine nabídne Draft, Set, Collector a Jumpstart Boostery. Dále „Bundle“, „Prerelease Packy“ a pět Commander balíčků:
Growing Threat (White-Black)
Cavalry Charge (White-Blue-Black)
Divine Convocation (Blue-Red-White)
Call for Backup (Red-Green-White)
Tinker Time (Green-Blue-Red)
Každý z nich ovšem přinese i 10 karet (5 nových a 5 reprintů) z Planechase!
Protože když už „pobíháme“ po Magicovém multivesmíru, tak se vším všudy! Jestli vám není tato herní varianta známa, tak napište a určitě se k ní v některých z příštích Výhledů vrátíme.
Dále bylo oznámeno, že i k sadě March of the Machine vyjde tzv. „bonus sheet“ (například jako Mystical Archive pro Strixhaven nebo „retroartefakty“ pro The Brothers’ War). To znamená, že v každém Draft Boosteru bude přítomna jedna karta z (přibližně padesáti) Multiverse Legends!
A jakých „showcase“ rámečků se dočkáme? Ano, správně. Všech! Každá z legend totiž bude k dispozici právě tom „showcase“ rámečku z toho „svého“ světa. A protože svět Ixalan žádný „showcase“ rámeček neměl (vyšel totiž ještě dříve, než tohle bylo „in“), tak se mu nový rámeček vytvořil. (Na obrázku uprostřed.)
Všechno toto bude mít ještě také nové „halo“ foilování, ale na to si už budeme muset počkat.
„Bundle“ promem bude Ghalta and Mavren (na předchozím obrázku vpravo) a „Buy-a-Box“ promem právě Omnath, Locus of All (na obrázku výše). Na prerelease bude také pokračovat speciální kolekce oslavující 30 let Magicu. Rozdávat by se tak měly následující karty:
Na prerelease nás ale bude čekat také jedna novinka. „Prerelease Packy“ budou obsahovat nejenom promo ze sady, které bude možné normálně hrát, nicméně navíc budou obsahovat i dodatečnou legendární kartu, která je určena pro formát Commander, a která se na prerelease hrát nesmí! Nejlépe ji poznáte asi podle znaku sady, který je jiný, a taky ta zkratka MOC nesouhlasí… ;-)
K sadě vyjdou i tři Secret Lairy, z nichž byl zatím zveřejněný jeden. Na nové obrázky se určitě podívejte (stojí to za to!). My se k nim vrátíme, až budou tyto Secret Lairy známy všechny tři.
A na závěr si něco také řekneme k sadě March of the Machine: Aftermath. Protože nadcházející události změní celý Magicový multivesmír navždy, bude potřeba mnoho příběhů dopovědět. Kdo zemře? Kdo přežije? Kdo bude žít „happily ever after“?
March of the Machine: Aftermath odpoví na tyto otázky v 50 kartách (které se budou opravdu prodávat v 5karetních boosterech!) s tím, že tato „minisada“ bude legální na formátu Standard. (A pochopitelně i na formátech starších.)
Aby se příliš „nespoilovalo“, tak zatím byla odhalena jenom jedna karta, která tedy příliš optimisticky nevypadá…
The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth
Přišly také informace ke „crossoveru“ s Pánem Prstenů, který vyjde jako samostatná Magicová sada. Důležité datumy (bez překladu :-)) jsou následující:
First Look – 14. března
Debut – 30. května
Prerelease – 16. června
MTG Arena Release – 20. června
Tabletop Release – 23. června
Holiday Release (více informací ještě přijde) – 3. listopadu
The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth bude legální na formát Modern (a starší Constructed formáty), přičemž vyjde i na Magic Aréně (pro formáty Alchemy a Historic). Čekají nás Draft, Set, Collector a Jumpstart Boostery, Commander balíčky, Starter Kit, Bundle, „Scene Boxes“ a Secret Lairy. (Tedy asi všechno, co si dokážete jenom představit :-)) Sada skutečně vyjde nějakým způsobem v červnu, a i v listopadu (o čemž se zatím nic moc neví). Snad nějaké další informace přijdou 14. března.
Vypravili jsme se s Magicem už i do světa Forgotten Realms, nyní nás čeká Středozemě. Jsem opravdu zvědav!
Commander Masters
Wizardi také oznámili zcela novou sadu na letošní léto, a sice Commander Masters. Jak už název napovídá, bude to sada plná reprintů (s tím, že doprovodné Commander balíčky mít nové karty budou!) cílící především na hráče formátu Commander. Důležité datumy jsou následující:
First Look – 16. května
WPN Premium Store Preview Events – 28. až 30. července
Tabletop Launch – 4. srpna
Sada vyjde v Draft, Set a Collector Boosterech (přičemž zatím nebylo zveřejněno, jestli Draft Boostery budou 20karetní, tj. pro Commander Draft) a také vyjdou čtyři Commander balíčky:
Eldrazi Unbound (Colorless)
Enduring Enchantments (White-Black-Green)
Planeswalker Party (White-Blue-Red)
Sliver Swarm (White-Blue-Black-Red-Green)
A na jaké zajímavé karty se můžeme těšit? Inu…
Více se dozvíme 16. května!
CommandFesty se vrací
V duchu Commanderu budeme dále pokračovat, protože Wizardi oznámili, že se i letos vrátí CommandFesty. Konkrétně rovnou čtyři CommandFesty proběhnou 14. až 16. dubna v těchto amerických městech:
Richmond (Virginia)
Indianapolis (Indiana)
Orlando (Florida)
Seattle (Washington)
Půjde o akce zaměřené především na „casual“ hraní a na prerelease March of the Machine. Další CommandFesty (i v Evropě) budou v průběhu roku následovat.
S CommandFesty se budou pojit následující dvě proma:
Druhá „runda“ Regional Championshipů
Jeden Pro Tour skončil, ale kdo se kvalifikuje na další? O tom se bude rozhodovat v následujících dnech (konktrétně od 4. března do 9. dubna), protože ve všech Magicových regionech postupně proběhne druhá „runda“ Regional Championshipů.
Uvedené odkazy míří (převážně) na MTGMelee, přičemž všechny pohromadě můžete pohodlně najít tady. Některé z Regional Championshipů se navíc budou streamovat živě na Twitchi – pro tyto odkazy se již podívejte do článku „Metagame Mentor“ od Franka Karstena.
A ze stejného článku se také dozvíte, že formátem všech Regional Championshipů je pro toto kolo Standard a že Grixis Midrange a Mono-White Midrange jsou „decks to defeat“. Což je docela dobré vědět, protože příští týden jdeme na řadu my!
Regional Championship pro Evropu, Střední Východ a Afriku pořádá opět společnost Legacy European Tour pod jménem Legacy European Championship. 11. až 12 března bude Magicáře hostit italská Neapol a hlavní turnaj opět nabídne vstupenky na Pro Tour (March of the Machine) a také na nadcházející Mistrovství světa. Do bulharské Sofie se zajelo podívat mnoho českých a slovenských hráčů, takže doufáme v hojnou účast i nyní! Všem přejeme hodně úspěchů!
Do hlavního turnaje je v současnou chvíli předregistrováno 205 hráčů. Turnaj je pouze pro kvalifikované, nicméně na místě proběhne i páteční „LCQ“ (Last Chance Qualifier) a nedělní „Classic Qualifier“. (Oba tyto turnaje proběhnou také ve formátu Standard.) Na pátek je také ale přichystán turnaj „Mega Legacy“ (ve formátu Legacy), což bude také jistě velmi zajímavé.
Toto krásné počítadlo životů můžeme od 3. března získat v našich WPN hernách. Stačí utratit 75 $ za zabalené Magicové produkty (například „displaye“ boosterů, Commander balíčky nebo Phyrexia: All Will Be One „Compleat Bundli“). Určitě si tuto promo akci nenechte ujít!
Bude poměrně zajímavé sledovat dění na formátu Standard, který se vrací do kompetitivního Magicu po poměrně dlouhé době. Na Regional Championshipy jsem opravdu zvědavý, a hlavně na ten 11. až 12. března v Neapoli. Nejeďte tam jenom pro Gideony – Běžte to tam někdo vyhrát!
Standard bude tématem i na Magic Aréně – nadcházející Qualifier Play-Iny a Qualifier Weekend se také uskuteční v tomto formátu.
A příště také přineseme vítěze z kvalifikací v Černém Rytíři a v Najádě v Praze. Hodně štěstí všem!
We celebrated @lsv’s 40th birthday this weekend, with family flying into town for it!
Our catering was done by a taco truck, which I didn’t know was a service that some food trucks offer, but it was 10/10. Not sure if the kids or grownups liked it more 🤣 pic.twitter.com/itaSPuC02F
Jakub Tóth se svěřil, že se svým týmem umí také nějaké to matematické „-fu“, a ještě k tomu napsal z Pro Touru pěkný report. Čtěte!
Our team did a mathematical scientific secret method to predict the metagame and I have to say that I like how it turned out pic.twitter.com/Pj0ryat25Y
Jak už jsem minule prozradil, tak já jsem to na prerelease vsadil na rychlý GW Toxic (dokonce ani Conduit of Worlds jsem nehrál, protože mi přišel příliš pomalý) a myslím, že jsem dobře udělal. První čtyři zápasy jsem vyhrál velice rychle a bez větších problémů, ale pak se to trochu pokazilo… :-)
Proti soupeři v pátém kole jsem začal ideální křivkou: První kolo 1-drop (Evolving Adaptive), druhé kolo 2-drop, třetí kolo 3-drop, čtvrté kolo 4-drop, páté kolo 3-drop + 2-drop a věřte nebo ne, tuhle hru jsem prohrál!!! (A žádný „Wrath“ efekt za tím nebyl… :-)) Soupeř vyložil ve třetím kole Glissu Sunslayer, jejíž kombinace first strike + deathtouch mi zastavila celou armádu, ve čtvrtém kole zahrál Lukku, Bound to Ruin, který začal vytvářet beast tokeny a už se to nedalo vyhrát…
Ve druhé hře (a v hrách šestého kola) mi to nepřišlo úplně dobře (ale mulligany k Magicu patří), takže nakonec 4-2 a 7. místo z 53 účastníků. Inu, snad vyhraji prerelease někdy jindy ;-)
Každopádně, že bych někdy „přesidoval“ celý deck, to jsem nikdy neudělal. On totiž ten UB balíček měl sice silná „rára“, ale na druhou stranu také i nějaké „výplňovité“ karty, takže zase tak skvělý také úplně nebyl… Každopádně věřím tomu, že zkušenější hráči (například na Grand Prix/LMS) by (poté, co skončili přejeti GW Aggrem) vždy „přesidovali“ do něčeho velmi „zďovitého“, tudíž já bych možná měl „přesidovávat“ do toho UB balíčku… Ano, na LMS bych to asi dělal, ale na prerelease jsem to nedělal. (Neměl jsem v Německu dost stejných obalů a tak podobně… ;-))
Mimochodem, nedá se sem nějak přivolat Adam Koska? ;-)
Kvíz
Následující kvíz bude pro opravdu silné povahy. Výše jsme si řekli, že sada March of the Machine představí legendy z Magicového multivesmíru v těch „jejich“ „showcase“ rámečcích… Které mají nějaká určitá jména… ;-)
Dokážete vypsat jména všech „showcase“ rámečků ze všech sad od sady, kdy byly představeny poprvé? Je jich jistě hodně, ale nebojte. Začněte někdo a společně to dáme! :-)
Omlouvám se vám za opoždění těchto Výhledů (a pokud jste kvůli tomu někdo propásl nějaký z turnajů, tak dvojnásob). Příště už se pokusíme zase vyjít včas, tj. ve středu 15. března!
Pepa / Josef Janák / Chainer
05.03.2023 15:54
| Profil autora a články: Josef Janák
Eldraine: Pohádkové (storybook) Theros Beyond Death: souhvězdí (pro bohy a polobohy) Ikoria: komiksové Core Set: Spellbook verze pro pět chodců a jejich vertikální cykly + zemi Zendikar: landfall "hedronové" Kaldheim: runové/vikingské Strixhaven: žádné neměl, ale zato měl "archiv" MH2: Sketche Dračák: Rulebookové karty a země s podobou přebalů modulových dobrodružství Innistrad wolfíci: Dožínkové, či tak nějak Innistrad cucáci: upíří s tesáky Kamigawa Neon: Tak tady už v tom začíná být bordel: Ninja, samurai, neon glow, ukiyo-e země Capenna: Art deco, golden age, skyscraper + metropolis pro země Baldur's Gate: Rulebook Dominaria united: Vitráže Phyrexia: asi tak bžilion: ichor frame, oil slick, compleated foil, manga what if, phyrexianizovaní chodci, koncepty prétorů, fullart panorama země, phyrexianské země...
Myslíš černobílé verze "Eternal Night" ? Ty jsem za showcase nepovažoval, vzhledem k tomu, že pak vyšly komplet jako samostatný produkt... :-) Ale máš recht, asi tam být měly.
Dále by se asi ještě daly zmínit Zendikar Rising Expedice a japonská verze Mystical Archivu, ale zůstaneme při tomhle. Nějaké ty oficiální názvy ("Slow Glow treatment"... ;-)) pak už doplním.
Tak Expedice, Masterpieces, Invocations a Mythic Edition PW nejsou showcasy, to byl experiment trochu jiného druhu, zejména vzhledem k četnosti výskytu.
UPDATE: Z důvodů pracovních (zkoušky!), osobních (zuby!) a cestovních (konference!) vyjdou příští Výhledy až ve středu 22. března. V krátkosti (a bez odkazů) zmíním alespoň nějaké nejnovější zprávy:
- Právě probíhá druhá "runda" Regional Championshipů. Naši v Neapoli bohužel neuspěli. Podrobné rozbory naleznete v článcích "Metagame Mentor" od Franka Karstena.
- Tento víkend se uskuteční druhý Arena Championship, ze kterého poběží živá coverage. Fanděte Ondrovi Stráskému!
- Tento víkend se uskuteční Regional Championship Qualifiers v rakouském Linci a v německém Rosenheimu a Hofu.
- Příběh March of the Machine se již začal vyprávět!
- V úterý 21. března na Magic Aréně vyjdou Shadows over Innistrad Remastered a Shadows of the Past.
A na závěr to nejlepší...
- The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth!!!
Přeji vám pěkný víkend a na viděnou u dalších Výhledů! :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Anatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentářeStředeční výhledy 21/2024
Není to o tom, že by bylo něco špatně. Tvoje analýza je v podstatě správná. Jenom bys měl ale ještě zmínit jednu kartu... ;-)
všechny komentářePondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentáře