Jak začít

Ekonomika herní měny v MTG Arena

Komentáře

Arénu jsem před pár dny začal hrát a tyto informace jsou velmi užitečné, díky moc za podobné články! Už jsem se chystal investovat gemy do dalšího draftu, což teď vidím, že je blbost :D

0 hlasů

Je zajímavé, že cesta k větší sbírce do Magic Arény "grinděním Limited" je tak nějak jako "všeobecnou znalostí", ale já jsem na to šel právě přes Constructed.

Těch deset dvojbarevných balíčků, které člověk dostane, není zase tak špatných a já jsem to s nimi dotáhl až někam na Platinum, aniž bych v nich musel změnit jedinou kartu! :-) (A to jsem ještě hrál tak maximálně dvě hodiny denně.)

Pak jsem se připojil na jeden draft, uhrál jsem na něm 7 výher, koupil si ten Mastery Pass...

Takže já nevím. Třeba mám větši win rate/intuici/štěstí, než ostatní, ale chci jenom říci, že i tohle je cesta. (Ale třeba to není pro každého. Nechci zase jako nikomu radit špatně...)

0 hlasů

Pěkný článek.

Využít Gem na "Masters mne nenapadlo a zkoumal jsem, jak je (co by casual hráč) vhodně investovat.

Díky za výtečné shrnutí!

0 hlasů

Největší dilema mám v tom, zda se pokusit sestavit "vlastní" balíček, nebo vzít nějaký g nejvíce úspěšných archetypů.

Co myslíte?

Výhra s vlastním balíčkem mi přináší větší radost.

0 hlasů

Jestli ti výhra s vlastním balíčkem přináší větší radost, tak v tom případě to je jasná volba!

0 hlasů

Díky za odpověď.

Potíž je pouze v tom "vyhrávat". ☺️

Mám pocit, že na Platinun Rank už většinou me vlastní balíky nestačí na běžné archetypy. Což vlastně dává i smysl: Co můžu já - amatér - vymyslet lepšího než balíky, které vyhrávají profesionální turnaje.

Ale i tak mi přijde, že vzít "cizí" balík a s ním vyhrávat je vlastně jen půlka zásluh.

Každopádně volba je na mne a tvorbu balíku s jejich následným zkoušením protu různým soupeřům je to, co mne v MTG baví. ☺️

0 hlasů

Mám to stejně. Jako dostat se na mythic s T1 deckem není až takový problém (pokud to člověk udělá ve vhodnou dobu).
Také rád zkouším své vlastní výtvory.
Smutné je, když člověk staví nějaký deck, týdny ho ladí a piluje a pak zjistí, že postavil kopii nějakého T1 decku. A nebo když vyloženě zkouší nějakou srandu a zjistí, že to objevil už někdo jiný...to se mi teď stalo s Open the Omenpaths kombem, ale je mi jasné, že šťouralů, kteří zkoumají možná komba u nových edic je na světě hodně...

0 hlasů

Šťouralů, kteří zkoumají komba nových edic? Počkej si na příští Výhledy :D

0 hlasů

Díky za odpověď.

Nemyslím si, že osobně objevím nějaké úžasné kombo, spíš vzít synegrii, která mi přijde zajímavá. Někdo jiný už takový balíček určitě zkoušel, s tím nezbývá než počítat. S tím nic nenadéláme. ☺️

0 hlasů

Tohle dilema je zhruba tak staré jako constructed Magic :) Jestli chceš hrát s vlastními konstrukcemi, tak je potřeba se připravit na to, že budeš dost pravděpodobně prohrávat proti prověřeným a odladěným deckům. Samozřejmě je tu méně pravděpodobná možnost - že kápneš na něco, co dosud nikoho nenapadlo, nebo že Tvůj deck zrovna ideálně trefí metagame.

0 hlasů

Jo, to dává smysl. ☺️

Co se mi na MTG líbí, je že (téměř) na každou strategii existuje dobrá proti-strategie. Alespoň na Standard.

Ale asi budu raději hrát s "vlastním" balíčkem, který nebude tolik vyhrávat, když tedy zvládne vyhrát alespoň občas, než vzít T1 balíček a cítit se jako pán, že jsem převzal vyladěný nápad někoho jiného.

I když musím přiznat, že Dimir Rogues mne hodně lakaly, tím jak se mi líbí tématicky, a jak často jsem s nimi prohrával.

Jak to máte vy? 🤔

0 hlasů

Já raději sestavuji na neznámém formátu tier balík, třeba budgetový, abych vůbec poznal co se na tom formátu hraje.
Na historicu mám ale elfy, které jsou tak jakože nějakou kombinací balíků a mých úprav. Ti jsou ale tak rychlí, že někdy nemusíš interagovat se soupeřem (teda spíš on s tebou) a stihneš ho rozjet dřív. Určitě to není nejlepší balík, ale někdy tu vítěznou sérii udělá a hlavně mě baví. Když potřebuji rychle nahrát výhry, přepnu do Play (předpokládám že tam budou slabší soupeři) a jedu právě elfy :)

Když získáš dost zkušenotí s formátem, klidně zkus postavit něco svého. Když se zaměříš na to, proti čemu budeš bojovat, budeš mít minimálně prvek překvapení na své straně. A pokud soupeř neví, proti čemu hraje, zkomplikuje mu to situaci, takže i s objektivně horším balíkem můžeš mít relativně navrch. A ono tohle přemýšlení a stavba může být dost zábavné... a časově náročné :-)

Hodně štěstí a hlavně zábavy :-)

0 hlasů

Díky za komentář! ☺️

Rčení "poznej svého nepřítele" zde platí bezvýhradně. Asi jen úplně nejsilnější strategie si můžou dovolit ignorovat, které soupeře nejčastěji potkávat, a takovou nevymyslím.

Elfové byly vždycky silní a snad kromě hromadného ničení nezastavitelní.

Dobrý poznatek, že neznámý balík dokáže překvapit, na tom něco bude. 🤔

0 hlasů

Také jsem si tohle počítal, zda to jde vydělat jen ze zlaťáků - a ano, jde to :-)
Arena je naštěstí opravdu dobře udělaná. Není pay2win, ale spíše pay2extend. Po nějaké době free hraní (anebo jen malé dotace) dostanete dost karet na to, abyste postavili dobrý balík. Ten kdo zaplatí o hodně víc má spíš přístup k více balíkům.

U draftů jen pozor, že 3:3 je nadprůměrný výsledek, protože pokud dříve prohrajete než vyhrajete, budete mít jen 2:3 a event končí.

Já si každopádně občas něco koupím. Rád si kupuji nějaké hezké vzhledy nebo přístup na draft přes gemy. Pokud to berete jako peníze na zábavu a ta zábava se vrací, tak určitě není blbost jim sem tam něco poslat než se škrtit se zlaťáky :-) Ale určitě je velká výhoda, že nejsou třeba - za dob studií bych ty peníze posílat nechtěl.

0 hlasů

Hraju od bety a přesně tuto strategii jsem dlouho využíval. Se zavedením historic formátu jsem dost zlenivěl a nic mě nenutí opouštět osvědčené a fungující decky. Nicméně díky za článek, který mě po dlouhé době motivoval k investování gemů do mastery passu. Vezmu svých těžce naškudlených 70k goldů a vrhnu se zase do draftování:)

0 hlasů

Draftování mne baví hodně! Ale záleží, jak které edice. Nebo možná, kolik draftů už mám za sebou.

Když přišel Zendikar, tak jsem draftoval intenzivně, a do stejné edice, už se mi nechce.

Dobře, že MTG Aréna edice točí. Kaldheim mi přijde zábavný, a nyní Theros Beyond Death si zkusím rád. 🤭

0 hlasů

Draftování mne baví hodně! Ale záleží, jak které edice. Nebo možná, kolik draftů už mám za sebou.

Když přišel Zendikar, tak jsem draftoval intenzivně, a do stejné edice, už se mi nechce.

Dobře, že MTG Aréna edice točí. Kaldheim mi přijde zábavný, a nyní Theros Beyond Death si zkusím rád. 🤭

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Report z Premodern turnaje Prague Parade

17.05.2024 23:02 – kok4in

Moc pěkný report Jardo. Velká gratulace!

všechny komentáře

Golgari Midrange na Standard

09.05.2024 13:11 – dorlas

Ahoj. Úplne s Tebou súhlasím. 1) Rozhodne ma potešilo, že Golgari Midrange si vybral i samotný „Mr. Jund“. 2) Jeho článok som si ale...

všechny komentáře

Rychlý rozbor Outlaws of Thunder Junction - 2. část

26.04.2024 13:01 – dorlas

Takže druhá časť odpovedí :) Goldvein Hydra - Polukranos Reborn sa síce hral a za mňa teda zelený je, ale mám pocit, že nie až tak ako...

všechny komentáře

Rychlý rozbor Outlaws of Thunder Junction - 1. část

24.04.2024 12:51 – dorlas

Ďakujem za komenty. No a konkrétne: Aven Interrupter – som rád, že som to pochopil správne. Three Steps Ahead - porovnanie s Cryptic...

všechny komentáře

Pokémon karty - jak začít hrát a jaká jsou pravidla

24.04.2024 11:49 – Chainer

Skvělé! :-) Kdo si hraje, nezlobí! ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 7/2024

21.04.2024 13:36 – Grahf

1) ak chceme final showdown zakastiť, tak musíme doplatiť additional cost (podľa toho, ktoré mody chceme spustiť), inak sa dá na spodok...

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter