Zdravim, naprosto uzasny balik. Arena, 20 her a jedna prohra.
0 hlasů
Dnes po nějaké době opět rozbor balíku, dlouho jsem přemýšlel o čem chci psát. Máme za sebou Pro Tour ve formátu modern a i když to byla lákavá příležitost, přenechám tentokrát pole zkušenějším v tomto formátu, kteří se chytli příležitosti. Zvažoval jsem také pauper a tak pokud mezi čtenáři jsou příznivci tohoto formátu, dejte o sobě vědět dole v komentech a určitě pro Vás něco pak také připravím.
Dnes se nakonec podíváme na standard a balíček, který momentálně sám hraju na Aréně v ladderu a to je midrange verze Selesnya Enchantments.
Zde se můžete podívat na decklist, kterým jsem se inspiroval.
Jedná se o build, který umí vytvořit od začátku tlak, ale je také připraven hrát delší hru aa umí generovat spoustu value a snadno outgrindovat soupeře. Jedná se o synergii kolem enchantmentů se sub tématikou spiritů. Cílem je dostat po křivce Vaše karty na stůl a využít co největšího množství triggerů. To by většinou mělo stačit k tomu, aby jste Vašeho soupeři outvaluovali v síle boardu nebo v množství karet se kterým se musí vypořádat. Balíček obvzláště v BO1 umí trpět na pomalý start, kde toho hyper agresivní soupeři snadno využijí, takže se nebojte takové ruce mulliganovat i trochu kritičtěji.
Pojďmě se podívat na jednotlivé sloty.
Generous Visitor - Nenápadná bytost, která i v jedné kopii od prvního kola vytváří obrovské množství value díky +1/+1 counterům, které rozdává za každý !cast enchantmentu. Tím na sebe okamžitě přitáhuje pozornost. Pokud náhodou dostanete ve druhém kole na stole druhého, soupeř musí mít okamžitě odpověď, jinak Vaše bytosti nepotkají sobě rovného. Moje oblíbená linie s touto bytostí je první kolo Generous Visitor, druhé kolo další a Audacity, pokud soupeř není schopen reagovat, tak máme 6 power na stole a draw na kill silnější kopie.
Jukai Naturalist - Enabler naprosté většiny sick play. Nejvíce těžíme ze zlevnění od první kopie díky poměru enchantmentů s 1 a 2 generickými v costu. Několik karet najednou pak stojí místo 2 pouhou 1 manu a můžeme toho hrát až 2x tolik za kolo. Druhá toho sice dělá méně, ale protože nehrajeme v mainu Katildu, tak proti Mono Red je zde velmi cený Lifelink.
Calix, Guided by Fate - To, že je legendární jen, abychom nemohli mít více než jednu kopii asi vypovídá dost o její síle. Je to prakticky 3/3. Musíme jen počítat s tím, že exceluje primárně v situacích, kde máme hotový alespoň basic setup. Obvykle stačí jeden hit bytostí s Audacity do zatapovaného soupeře, aby nám získala value a tempo, které zvyšuje naše procenta na výhru.
Spirited Companion - přestože nevypadá nijak zajímavě je to enchantment, které se umí sám nahradit, spouští všechny potřebné triggery, umí se vrátit skrz druhý chapter The Restoration of Eiganjo. Jeho dopad na hru určuje množství synergie, které v danou chvíli máme na stole. Sám o sobě je to play, který ve druhém kole preferuji hlavně v situaci, kdy potřebuju hledat rychle další zemi.
Teachings of the Kirin - Nebudu lhát, z této karty jsem byl ze začátku hodně rozpačitý. Nakonec jsem zjistil, že pravá síla této karty spočívá v kombinaci několika věcí. Jsou to za 2 many 2 spiriti, self mill pro Restoration a jako bonus i malý boost pro jednu bytost. Kirin-Touched Orochi pak umí buď plošně posilovat Spirity z Hallowed Hauntingu a nebo dostávat bytosti přes breakpoint tradu v bloku.
The Restoration of Eiganjo - Při seslání nemá okamžitý dopad na board state, ale umí nám proměnit zemi v kartu z hrobu a nebo zdarma seslat levný permanent z ruky v dalším kole. Nakonec se proměňuje v bytost, která vytváří tlak na soupeře a umí velmi efektivně bránit a nebo posilovat naše spirit tokeny, které máje staty podle množství spiritů na stole.
Hallowed Haunting - Moje nejoblíbenější karta v celém decku. Proti pomalejším balíkům vyhrává hry a pokud si proti Argu můžeme dovolit obětovat nějaké tempo, tak se vyplatí force play i zde. Není neobvyklé seslat nebo zkopírovat a mít 2. Pak už musíme jen přežít, abychom generovali value se kterou se nedá moc rovnat. Není pak nic divného z prázdného stolu mít na stole power přes 20. Při 7 enchantmentech na stole získáváme flying a vigilance, které lze přeložit jako vítězný útok.
Audacity - Levný enchantment, který dává trample a běžně je to za 1 zelenou 3/1 value. Skvělá synergie s Calixem a to, že se umí sám nahradit znamená, že sám o sobě vytváří tlak, který si můžeme dovolit zahrát i ve chvíli, kdy chceme soupeře přinutit soustředit se na náš board místo na budování jejich. Navíc nám umožňuje malý trik zacílit soupeřovu bytost, kterou chceme zabít, abychom ho mohli procyklit, pokud potřebujeme nutně jiné karty.
Ossification - zabíjení je nezbytné, toto je navíc enchantment a ještě bytosti exiluje. Občas se navíc stane, že na něj soupeř zapomene a trigger z Calixe a přijde tak o podstatnou bytost, kterou se snaží chránit.
Seal from Existence - Oproti Ossification umí exilovat cokoliv nonland a má ward 3, takže je komplikované pro soupeře se ho později zbavit. Cena 3 přestože není problém k zaplacení, je někdy dost pomalá, proto hrajeme pouze jednou.
Wedding Announcement - Sílu tohoto enchantmentu zná asi každý, dle potřeby automaticky rozšiřuje board a nebo líže karty, aby nakonec všechny bytosti posílil. Přirozeně zrovna to, co potřebujeme více. Opět velmi vděčný cíl pro Calixův trigger.
Rite of Harmony - Karta, která potřebuje setup, takže na začátku hry je to dobrý discard do Restoration a později můžeme zahrát před flipnutím našich ság pro extra karty. S Hallowed Haunting umí rychle naplnit prázdnou ruku za minimální effort.
U zemí asi nenajdeme příliš překvapivého. Basic země nezbytné pro Ossification a Restoration doplňuje 9 fixovacích dvoubarevný zemí - Brushland, Razorverge Thicket a 1 Overgrown Farmland. K tomu hrajeme 1 Eiganjo, Seat of the Empire a Boseiju, Who Endures. Tyto země jsou legendární a často je budeme chtít při našich 21 zemích zahrát a proto se nevyplatí mít více kopií.
Pro hráče BO3 se podíváme samozřejmě i na sideboard.
Circle of Confident - Extra kopie levného odstraňování soupeřových bytostí proti aggru, které navíc občas náhodou umí přidat i pár životů.
Katilda, Dawnhart Martyr - 3 manový Flying s Lifelinkem si ve spoustě decklistů zasloužil i spot přímo v mainu a to není vůbec náhodou. Sám se zvětšuje jak s množstvím spiritů, tak s množstvím enchantmentů, takže velmi rychle naroste a nutí soupeře se s ní vypořádat. Na 5 zemích ji pak můžeme vyruší z klidného posmrtného spánku a vrátit na stůl jako auru, která přenese všechny své schopnosti, které měla sama na jinou bytost.
Destroy Evil - Skvělá odpověď do mirroru nebo proti balíkům spoléhající na větší bytosti.
Loran of the Third Path - Zabudované ničení enchantmentů a artefaktů s tělem, které při pomalejším matchupu přinese při zdánlivě synergistickém lízání karet větší výhodu nám skrze synergie zbytku boardu.
Nissa, Ascended Animist - Planeswalker, který nám ještě více zlepšuje endgame a v mirroru umí postupně likvidovat soupeřovu polovinu stolu.
Elesh Norn, Mother of Machine - Hate na soupeřovy triggery, který zároveň posiluje naše. Skvělý například proti něčemu jako je Domain Ramp.
Forest - Zlepšuje Nissu a umí nám případně zajistit i lepší land draw pokud začínáme.
Surge of Salvation - Protekce našim bytostem před zabíjením a “counter” na červené spelly do nás, který umí zaskočit nepřipraveného soupeře.
Alternativy:
Kami of Transience - Rekurzivní hrozba, která umí rychle narůst. Ideální do agresivnějších verzí.
Michiko's Reign of Truth - S množstvím enchantmentů, vytváří na soupeře rychlý tlak a nenechává mu prostor pro zaváhání.
Weaver of Harmony - Hodí se skvěle do packu s předešlými 2 kartami. Doubluje triggery a je to chodící anténa pro enchantment bytosti.
Skrelv, Defector Mite - Nebudeme hrát často ve velkém množství, ale levně dokáže chránit naše důležité bytosti a nebo zajistit neblokovatelnost.
Commute with Spirits - fixace draw, která prakticky neumím místnost.
Pokud Vám nějaké karty chybí na papírové hraní do tohoto nebo jiného balíku, tak si můžete objednat nějaký z produktů na webu www.vesely-drak.cz, kde kromě boosterů a boxů naleznete například i bundly, které se skvěle vyjímají ve sbírce i sealed a byly vždy nejoblíbenějším produktem v mojí sbírce.
Shrnutí, pokud máte rádi proaktivní balíky, které se dají hrát více způsoby a nabízí zajímavé rozhodnutí během hry, Selesnya Enchantments je balík, který bych Vám rozhodně doporučil vyzkoušet. Osobně s ním mám spoustu zábavy. Umí rychle přejet soupeře nebo získat hru na svoji stranu a častokrát ani board wipe nestačí na jeho zastavení. Více než jednou jsem přišel o celý stůl, abych v dalším kole měl opět několik bytostí, které si vyžadovali opět plošné řešení pokud hra neměl skončit o kolo později.
To je ode mě dnes již vše, good luck u stolů!
Zdravim, naprosto uzasny balik. Arena, 20 her a jedna prohra.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Ultimátní karty z Mirrodinu
Změna grafiky v Mirrodinu byla za mě tenkrát na škodu. Na druhou stranu dala vzniknout premodernu, který hraji rád. Hrát proti afinitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 16/2024
Stačilo požádat a správné řešení velice rychle přišlo. Moc děkuji!
všechny komentářeUltimátní karty z Kamigawy
Můj oblíbený blok, který nyní hraji na common EDH. Spustit, splice onto arcane.. Silou karty nevynikají, ale líbí se mi. Díky za pěkný...
všechny komentářePohľad na formát Modern po Pro Tour
Ja som to hovoril :o) https://magic.wizards.com/en/news/announcements/au - gust-26-2024-banned-and-restricted-announcement
všechny komentářeRychlý rozbor Bloomburrow - 2. část
Tak ďakujem za komenty. Tak len zopár odpovedí: Innkeeper's Talent – ako vždy som na najsilnejšie a síce kombo využitie tohto...
všechny komentářeRychlý rozbor Bloomburrow - 1. část
Tak ďakujem za komenty. Faktom je, že síce došlo rotácii ale táto sada zase až „takú“ dieru do sveta neurobila. Jednak je naozaj trochu...
všechny komentáře