Standard
Doran GBW
Doran GBW
Mám na mysli skutečně Dorana, neboli také Treefolky. Žádný Doran Rock s faeriema, nebo ještě větší směsky s červenou. Tady je Decklist:
Doran Jakub Hruška Main Deck Sideboard 4 Doran, the Siege Tower
4 Treefolk Harbinger
4 Bosk Banneret
4 Timber Protector
4 Leaf-Crowned Elder
2 Dauntless Dourbark
2 Chameleon Colossus
4 Birds of Paradise
4 Nameless Inversion
2 Profane Command
4 Oblivion Ring
7 Forest
4 Swamp
2 Plains
2 Murmuring Bosk
2 Caves of Koilos
2 Brushland
1 Fetid Heath
1 Twilight Mire
1 Wooded Bastion
Doran, the Siege Tower
Je sice legendární, ale bez něj tento balík nemá tu správnou šťávu. Když ho nemám na ruce, tak si ho přivolám Harbingerem a když ho mám, tak si vyhledám land na jeho vyvolání. Navíc, když přijde druhý kolo přes ptáčka...
Za 1 manu zeť proti malejm potvůrkám. S hledáním buďto Forestu (klidně i Murmuring Bosk), nebo bijce typu Chameleon Colossus, nebo již výše zmíněného Dorana s kterým „poporoste“ na skvělou 3/3 a kolik 3/3 za jednu manu s hledáním skoro čehokoli po Magicovém světě chodí?
Celkem slušný bijec navíc doplněný úžasnou schopností, díky které dostanete do hry takový počet stromáků, že ani sami nebudete vědět jak.
Timber Protector
Posílení o 1 u již tak velikých monster vypadá zanedbatelné, ale zvláště s Elderem budete mít bytostí tolik, že se bonus vyplatí. Navíc nezničitelnost je taky dobrá věc a protivník se hůř zbavuje vašich „pašíků“. Například Wratha podstatně ztrácejí na účinnosti.
Dauntless Dourbark a Chameleon Colossus
Oba to jsou buďto ti závěreční killeři, co dorazí soupeře, nebo rychlí bijci, kteří ho rozvrátí nejlépe přes ptáčka už 4. kolo spolu s Doranem vyloženým ve 2. kole.
Birds of Paradise
Velmi dobrá manová akcelerace. 2. kolo-Doran, 3. kolo-Colossus a útok za
Velice kvalitní zabíjení, treefolčí (může být zahrána přes Eldera, zlevňuje ji Banneret atd.) Bez Dorana může fungovat i jako „trochu horší Giant Growt“.
Profane Command
Nemusím snad popisovat, jak Command mění hru. Je to opravdu karta, která dokáže na jednu „pecku“ zabít protivníka. Dokáže ale i zaslepit hráče mocí a on udělá nějakou blbost na kterou doplatí (http://jaroska-times.wz.cz/index.php?text=3)
Většinou se hraje jako aggro (a to opravdu rychlé), ale dá se předělat i na trochu pomalejší a kontrolní balík plný zabíjení.
Sideboard:
Nemám ho zatím stálý. Poté, co vyšel Conflux chci určitě zařadit nové Swordy a trikování proti černé a červené. Jinak to je klasika. Nějaký ten Cloudthresher proti Faeriím (mimo jiné na ty je tento deck velice špatný-jak často vidíte po obloze poletovat oživlé stromy), pak Gaddock Teeg proti Wrathum a Infest proti Kithikům.
Jakub Hruška
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.