CMUS.cz
  • Přihlášení
  • Fórum
  • FB
  • Youtube
  • Twitter
  • E-shop
  • Články
  • Fórum
  • Decklisty
  • Turnaje
  • Deskové hry
  • Jak začít

Novinky

  1. CMUS.cz
  2. >
  3. Články
  4. >
  5. Novinky
  6. >
Flash News #1/2016

Flash News #1/2016

11.02.2016 22:37 | Profil autora a články: Kumano

1. SCG Open Cincinnati (Modern)


Poprvé v historii SCG Open se hranice účastníků main eventu přehoupla přes 1 000! Konkrétně to bylo 1 028.

Na turnaji dominoval Bobby Fortanely se Summer Bloomem, když ve finále porazil Kiki Chord Jeff Hooglanda, kterému ve druhé hře nestačily k zastavení komba ani dva Path to Exile na dva Titány. Po tomhle turnaji už bylo úplně všem jasné, že Summer Bloom nemůže přežít banování.

V top8 dále byl RG Tron, UR Twin, dvě Affinity, další Summer Bloom a Naya Company. Zajímavé je, že na turnaji naprosto pohořely všechny midrange a kontroly. V top32 nebyl žádný Jund, Grixis a pouze jeden Abzan.

Během víkendu bylo samozřejmě k vidění i několik zajímavých decků. Eldrazi horečku zde odstartoval Matthew Dilks, který se s BW verzí decku dostal na desáté místo.

Nejdivnější deck v top32 bylo 4C all-combo Scotta Kirkwooda. Jednalo se v podstatě o směs několika decků v jednom – Jeskai Ascendancy kombo, Gifts Ungiven + Unburial Rites kombo a Loam + Flame Jab…

Zajímavá inovace byl také BUG Control s Jacem a Profane Commandy (Kolaghan’s Command pro chudé :) ), se kterým jenom těsně nepostoupil do druhého dne Justin Pasquino.

2. GP Oakland (Standard)


První letošní GP byla dvojka v Oaklandu, které se zúčastnilo 1 928 hráčů. Nejúspěšnějším deckem turnaje bylo 4C Rally, které hrál mimo jiné celý tým ChannelFireball.

V top8 bylo nakonec Rally třikrát, dvakrát Abzan Aggro, a po jednom RB Draci, Atarka Red a Mardu Tokeni.

Ve finále se utkali Reid Duke s Rally a Ben Rubin s Abzanem Blue a zvítězil Reid Duke. U Bena Rubina jsme mohli vidět poměrně zajímavý úkaz, když jeho deck čítal 64 karet. Bylo to kvůli tomu, že Ben byl nespokojený s tím, jaká je v Abzan Blue manabase (bez Polluted Delty se nedá spolehlivě zahrát Jace ve druhém kole), takže se rozhodl hrát hned 16 feček, což zvýšilo celkový počet zemí až na 29...

Kromě této perličky byl v top8 zajímavý hlavně Mardu Tokens deck Codyho Lingelbacha, což je taková směs BR Draků a BW Tokenů. Dovolím si říci, že je to dost možná nejlepší Gidoen deck, který jsem kdy na dvojce viděl.

V top32 mě pak zaujaly ještě dva velmi divoké decky, u kterých moc nechápu, jak se zvládly tak vysoko dostat, jelikož mi na pohled nepřijdou příliš dobré. Rozhodně jsou ale velmi zajímavé. První je Enchantment Control Nakai Salwaye a druhý jsou 4C Draci Braina Kiblera.

3. SCG Open Charlotte (Modern)

Poslední velký turnaj před příchodem OGW (a před banováním na modernu) bylo SCG Open Charlotte. I tentokráte byla na turnaji velmi vysoká účast, ačkoli tisícovka se tentokráte nekonala. 815 lidí je na non-GP turnaj ale i tak velmi slušné číslo.

Zajímavé je, že na turnaji byla naprosto rozdílná metagame oproti předchozímu týdnu. V top8 nebyla žádná Affinita ani Summer Bloom a naopak tu byl Jund i Abzan.

Celkovým vítězem se stal Brian Huffman s Jundem, ovšem nejzajímavější moment z finálové top8 se přihodil v semifinále mezi Bradley Carpenterem (Abzan Company) a Bobem Huangem (Grishoalbrand).

Ve druhé hře zahrál Bradley Pithing Needle a řekl „Borborygmos“. K jeho smůle je ale na modernu jak Borborygmos Enraged, tak i samotný Borborygmos, čehož Bob využil a o pár kol později ho tak v pohodě zabil na kombo.

Tohle samozřejmě vyvolalo spoustu dohadů. Jednak by mezi sebou měli hráči lépe komunikovat a také by v takovýchto situacích měly být více jednoznačná pravidla (oba hráči měli přístup k soupeřovým decklistům, takže nepřipadá v úvahu, že by Bradley úmyslně vybral kartu, která vůbec není v soupeřově decku)…

Ve zbytku top8 byl ještě Kiki Chord, Naya Company (Jeff Hoogland a Todd Stevens se v obou Open dokázali dostat se stejným deckem do top8), UR Twin a také nepříliš populární BW Tokeni, v zajímavé verzi Joshuy Cho.

4. Super Sunday Series Championship (Booster Draft + Standard)


Již tradične se po vydání lednové sady konalo v sídle Wizards of the Coast finále Sunday Series (pokud náhodou nevíte, tak se jedná o sideevent, který si můžete zahrát na každém GP a jeho vítěz se kvalifikuje do tohoto finále), kterého se letos účastnilo 58 hráčů, včetně jednoho českého hráče, kterým byl Jan Ksandr, jenž se do finále kvalifikoval na domácím GP Praha.

Oproti loňskému roku bylo tentokráte na turnaji více důležitější limited, které tvořilo tři kola ze sedmi v prvním dni a také to byl formát pro finálovou top8.

Jako největší limited odborník se tu ukázal Sam Black, který si dal 3:0 v úvodním draftu a nakonec i ve finálovém, ačkoli hrál čtyřbarvu (GB se splashí na modrou a bílou). Pokud vám ale poctivě chodí Ob Nixilis, tak se prohrává dost těžko…

Standard už jsem rozbíral v předchozím speciálu, takže jenom připomenu, že nejúspěšnějším deckem bylo 4C Rally (to hrál mimo jiné i Sam Black), které následovalo Abzan Aggro a Eldrazi Rampa.

Janu Ksanderovi se příliš nedařilo, 1:2 na draftu a 2:2 na standardu stačilo pouze na 32. místo…

5. SCG Open Atlanta (Standard)


Pro více podrobností opět odkazuji na Flash News speciál, takže pouze ve zkratce – první velká dvojka s OGW přilákala 568 hráčů. Nejpopulárnější deck turnaje bylo suverénně 4C Rally, které v druhém dni tvořilo 19% fieldu.

Sekundovalo mu pouze Abzan Aggro, ale po příchodu Reflector Mage už Anafenza není, co bývala a Rally má v tomto matchupu jasně navrch. Navzdory tomu všemu se ale nakonec Rally nedokázalo vůbec probojovat do top8 (ale bylo několikrát v top16). V top8 se ale neobjevila ani žádná klasická verze Abzanu…

Turnaj si pro sebe nakonec ukořistil Korey McDuffie s Atarka Redem, na kterém byl nejzajímavější sideboard, který obsahoval černou splash pro Painful Truths a Self-Inflicted Woundy.

Top8 se jinak dala označit za ráj brewerů. Mohli jsme v ní vidět Monogreen Eldrazi Rampu, Abzan Company s kartami jako Matter Reshaper a Sylvan Advocate, UR Aggro se Stormchaser Magem, nebo Abzan Blue s Reflector Magem (suverénně nejhranější karta z nové edice).

Pokud by vás zajímalo, jak se nové karty prosadily na modernu a legacy, tak budete asi mírně zklamáni. Na modernu byly nové karty vidět pouze v BW Eldrazi, se kterým obsadil na Modern Classic třinácté místo Mahindra Bheodari. Jeho verze byla navíc dost pochybná – nevím z jakého důvodu hrál pouze tři Eye of Ugin a dva Reality Smashery…

Na legacy nebyla dokonce k vidění ani jedna nová karta. Zajímavé ale je, že finále bylo Goblini versus MUD (zvítězili Goblini).

6. GP Vancouver, Mexico City & Nagoja (OGW/BFZ Sealed)

Je obvyklé, že před PT se poblíž místa konání pořádá limited GP. Tentokráte to nebylo pouze jedno GP, ale hned tři.

Největší z této trojice bylo GP v Nagoje, kam se vydalo 2 656 hráčů. V top8 tu ze známých hráčů byl pouze Park Jun Young, pro kterého to byla už pátá GP top8.

Z vítězství se nakonec radoval Tomonori Hirami, navzdory tomu, že ve svém GW Aggru hrál Kitesail Scouta.

Druhé největší GP bylo ve Vancouveru, kam přišlo 1 929 hráčů, včetně Jana Ksandra a Ondřeje Stráského.

Na tomto GP byla daleko větší koncentrace pro hráče, než v Nagoje. V top8 byli Eric Severson a Jeremy Dezani, který až ve finále nestačil na Adama Jansena s agresivním URkem.

Výborné desáté místo tu obsadil Ivan Floch a dvanáctý skončil Shuhei Nakamura, kterému tak o kousek unikla osmadvacátá GP top8, čímž by vyrovnal Oliviera Ruela.

Do druhého dne se dostal i Jan Ksandr (se 6:3). Pro zisk pro pointů musel uhrát 4:2 a do top64 by se velmi pravděpodobně dostal pouze se skóre 5:0:1. Ani jedno se mu ale bohužel nepovedlo…

Českým hráčům se nevíce dařilo v Mexiku, což bylo možná způsobeno tím, že se tamního GP účastnilo pouze 782 hráčů.

O konkurenci tu ale rozhodně nouze nebyla. V top8 byla jména jako Tomoharu Saito, Martin Dang, Marcio Carvalho, nebo Fabrizio Anteri.

I samotné finále tu bylo soubojem těžkých vah, když se spolu utkali Tomoharu Saito a Fabrizio Anteri. Zvítězil Fabrizio, pro kterého to za poslední dva roky byla už čtvrtá GP výhra!

Na GP se skvěle vedlo i našim hráčům – pěkné 11. místo obsadil Martin Jůza, sedmnáctý byl Petr Sochůrek a 27. Lukáš Blohon.

7. SCG Open Columbus (Standard)


Druhý týden standardu přinesl 698 hráčů a také podstatné vyrovnání metagame. Rally sice zůstalo nejvíce zastoupeným deckem v top32 a také v rukách Jacoba Baugha celý turnaj opanovalo, nicméně na paty mu výrazně šlapali RB Draci, Dark Jeskai, Mardu Green, Reflector Abzan a také klasický Abzan.

Posuďte sami, takovéto bylo rozložení decků v top32:

  • 6× 4C Rally
  • 5× RB Dragons
  • 4× Dark Jeskai
  • 4× Mardu Green
  • 3× Abzan Aggro
  • 3× Reflector Abzan
  • 2× Atarka Red
  • Bant Company
  • BW Control
  • Mardu Tokens
  • UR Prowess
  • Dark Temur

Na Rally se prakticky nic nezměnilo, pouze se začala více hrát Ayli a v sidu se také objevilo více karet na mirror.

Draci stále nabírají na popularitě díky tomu, že je to jeden z nejlepších decků proti Rally. Nejrozšířenější verze je aktuálně s Thopter Engineerem a více kopiemi Manželů, tedy verze s maximálním počtem flyerů, která by papírově měla být na rally vůbec nejlepší.

Pěknou verzi Dark Jeskaie hráli Andrew Tenjum a Kent Ketter. Šlo o agresivní verzi se Seekerem of the Way, Mantis Ridery, Reflector Magem a Jeskai Charmy. Celkem se mi líbilo, že narozdíl od kontrolnějších verzí s kartami jako Painful Truths a Kolaghan's Command, se tahle verze s ničím nepáře a umí rychle dorazit soupeře pomocí Dark-Dwellerů a Chandry.

Mezi čtyřbarevnými midrangi je aktuálně velmi populární Mardu Green, které s vydáním Dark-Dwellerů získalo pěkného finishera a karetní výhodu v jednom. Nejvíce sympatická je mi verze Borise Pana, která hraje Kalitase, který je výborný v mirrorech a proti Rally a taky Chandru, což je to tohoto decku ideální winkondice.

Co se týče Abzan Aggra, tak bych aktuálně zcela určitě volil modrou verzi, jelikož Stubborn Denial je klíčová karta proti Rally. Pokud z nějakého důvodu nechcete hrát modrou, tak bych doporučoval podobný přístup, jaký zvolil Carlos Martinez - playset Silkwrapů v mainu a hned devět idovek proti Rally.

Karta, která se mi v jeho verzi ale líbí nejvíce, je Secure the Wastes. Pokud se budou stále více prosazovat midrange jako Mardu Green, tak je Secure skoro nejlepší způsob, jak potrestat grindy midrange, které se snaží o nekonečnou karetní výhodu za pomocí karet jako Painful Truth, nebo Ob Nixilis.

Nejzajímavější brew víkednu ukízal Andy Ferguson. Po tom, co minulý týden obsadil čtvrté místo s inovativní Abzan Company, tentokráte dokráčel až do finále s Bant Company.

Poslední deck je zajímavě upravená verze BW Controlu, se kterou skončil Raja Sulaiman na šestém místě. Oproti verzi Jeffa Hooglanda Raja cutnul všechny karty přes dvě černé many a míto toho přidal do decku dvojici eldrazi, Matter Reshaper a Thought-Knot Seer. S tím šlo ruku v ruce i zařazení Sea-Gate Wrecakge do manabase.

Nové karty jsme tentokráte molhi vidět i na Modern Classic, kde triumfoval Dany Jessup s Infectem, ve kterém hrál Slip Through Space a šesté místo obsadil Hobie Hagen s RG Tronem, ve kterém hrál Kozilek's Returny, Worldbreakery, Warping Wail a jako one-ofy ještě Though-Knot Seera a Matter Reshapera.

8. Czech Legacy & Vintage Series


Potom, co loni po velkolepých plánech série po půl roce zkrachovala (12 lidí na sobotní legačce v rytíři je celkem velká ostuda), se letos v Najádě podařilo sérii skvěle vzkřísit.

Na legacy přišlo 44 hráčů a nakonec z nich vzešla čtveřila, která si dala ve finále split. Byli to Milan Ježek s BUG Delverem, Tomáš Laňka s Komboelfy, Jan Zuskač se Sneak and Show a Tomáš Bele se Zeměmi.

Druhou největší návštěvnost měl Duel Commander, kterého se zúčastnilo 29 hráčů. Tam si pro výhru došel Vít Řeháček s tradičním Geistem.

Hrála se samozřejmě i Vintage a nově také Oldschool. Vintage se účastnilo 12 hráčů, včetně malé německé výpravy, ze které také vzešel vítěz – Andreas Lorenz se Staxem. Oldschoolu se zúčastnilo deset hráčů a zvítězil Alban Lauter se Serra Angel kontrolem.

Všechny decklisty (s výjimkou Commanderu) najdete zde.

9. Bonus - MTGO Vintage Challenge


Jeden z největších vintage turnajů vůbec se konal poslední lednový víkend na modu. Účast 104 hráčů znamenala sedm kol a poté top8.

Celkovým vítězem se stal „Princess_Power“ s klasickým Gush Mentorem, když ve finále porazil MUD „Donwona“. Decky s Workshopem jsou na vintage nesmírně populární a často se v nich hrají i trochu zvláštní karty. Tady to byl Coercive Portal.

Nejzajímavější deck v top8 hrál Rich Shay alias The Atog Lord. Šlo o Oathy, kde ale kromě Griselbranda byly ještě další dva cíle v podobě Inferno Titana a Void Winnowera. Zajímavý je taky maindeck Pernicious Deed.

A to je pro tentokrát vše, na viděnou u dalších vydání.

Kumano

11.02.2016 22:37 | Profil autora a články: Kumano
  • Send a link
  • Print
  • Add to bookmarks

Poslat článek na e-mail



Komentáře

Grahf

10.02.2016 14:11

U tej borborygmos kauzy sú ale pravidla jasné. Menovať sa musí karta, ktorá je na moderne, skratka môže byť použitá len pri karte, ku ktorej neexistuje iná s podobným názvom (trebars ak sa uvedie skratka snapcaster, tak to môže byť len jediná karta). Každý vie, že borbo má na moderne karty dve, takže pri uvedenom menovaní hra nemohla ďalej pokračovať dokým aktívny hráč neudá meno existujúcej karty. Takto sa previnili obaja hráči.

0 hlasů

Nawaki

10.02.2016 15:33

Pokud hráč co zahrál jehlu řekl "Borborygmos" , řekl přesné jméno karty legální na modernu (není to zkratka) a tímpádem se ani jeden z hráčů ničím neprovinil.

0 hlasů

Grahf

10.02.2016 17:47

Moja chyba, myslel som, že obe karty majú ešte nejaký prívlastok. Tým pádom je to problém toho prvého hráča, že menoval inú kartu, než pôvodne myslel.

0 hlasů

Koumak

10.02.2016 16:54

Opravdu si myslíš, že každej ví, zda má nějaká konkrétní karta na modernu (cca 10k karet) duplicitní název ? Já ne.

0 hlasů

Grahf

10.02.2016 17:48

Nemusí to vedieť, v tom prípade je ale lepšie menovať celý názov karty. Ako vidíš, v tomto prípade na to hráč doplatil.

0 hlasů

jirxu

12.02.2016 14:10

měl k dispozici decklist soupeře...

0 hlasů

CorwinOfAmber

12.02.2016 12:44

musí se jmenovat karta co je na formátu? já vždycky myslel, že se musí jmenovat akorát existující karta. samozřejmě že to nedává smysl, ale podle mě to pravidla dovolují.

0 hlasů

jirxu

12.02.2016 14:11

ne pravidla, říkají (mimo jiné), že musí jmenovat kartu legální na formátu...

0 hlasů

kumas

10.02.2016 15:12

pravidlove se ani jeden z nich neprovinil, jenom Bob Huang ze sebe udelal totalniho assholea a moc lidi mu uz asi ruku nepoda

1 hlas

Grahf

10.02.2016 15:25

No práveže úplne pravidla obišli, prvý neúmyselne a ten druhý (huang) zámerne, za to by som mu dal rovno ban.

1 hlas

Vorlagh

10.02.2016 18:27

A jak se provinili? Prvni jmenoval kartu, ktera existuje (bohuzel jeho blbost, ze myslel jinou), Druhej ho vytrickoval na jeho blbost, ale bylo to podle pravidel, mozna ne uplne fair play, ale podvod to neni...

1 hlas

Aggrokumano

11.02.2016 10:29

Já spíš vidím problém v tom, že podle rozhodčích to bylo v pořádku. Vzhledem k tomu, že měl přístup k soupeřovu decklistu je dost nelogické, že by řekl kartu, kterou soupeř vůbec nemá v decku. Samozřejmě, že když se hraje řekněme o 5000$, tak ho Bob nebude upozorňovat, že řekl kartu, kterou vůbec nemá v decku... Ale podle mě by v tom právě rozhodčí měl udělat jasno.

0 hlasů

Flamberg

11.02.2016 13:22

Dovolím si nesouhlasit. Rozhodčí nejsou na turnaji od toho, aby určovali, která herní akce je "nelogická" a vraceli ji. Rozhodčí pouze vracejí akce, které jsou proti pravidlům.

0 hlasů

Flamberg

11.02.2016 13:27

Je to stejné jako kdyby ve fotbalu rozhodčí nechal opakovat přímý kop kvůli tomu, že rozehrávač špatně přihraje a z protiútoku padne gól.

0 hlasů

Aggrokumano

11.02.2016 17:55

Spíš mi to připomíná tohle: https://www.youtube.com/watch?v=ePF... :)

0 hlasů

Melda

12.02.2016 07:21

Je to extra svinstvo, mozna by se nad tim rozhodci meli zamyslet, jestli to nelze nejak postihovat, protoze to potom normalni lidi muze od hrani karet dost odradit.

0 hlasů

jirxu

12.02.2016 08:41

popravdě, co přesně je na tom extrasvinstvo? Neřeknu, kdyby řekl jehluju ti "perník" a myslel tím pernicous deed...Ale on řekl, celý správný název legální karty na modernu...To jako kdyby měli rozhodčí upozorňovat hráče na to, že třebas zapoměli položit land...

0 hlasů

Jefff

12.02.2016 11:22

V tomhle případě je to blbá situace - jelikož znali decklisty tak oba hráči věděli na co tou Pithing Needle myslí. To že náhodou je na modernu stejná karta (bez přívlastku) je dost velkej smolík. Takže z hlediska pravidel pro Huanga OK, ale z hlediska ducha hry typické osvačení na pravidla. Z tohoto pohledu to už připomíná právničinu, kdy se lidi vzájemně chytají za slovíčka, a ne Magic.

Ale po pravdě kolikrát jste na důležitým turnaji upozornili soupeře na promeškanou "may" abilitu v jeho prospěch? záleží to samozřejmě na jednotlivcích, ale proč budu opravovat soupeře ve svůj neprospěch? Magic je i o chybách (stejně jako třeba šachy) a tohle bohužel byla chyba, že neřekl celý název.

0 hlasů

jirxu

12.02.2016 11:56

no právě...Magic je hlavně o chybách...:)
Jko morálně je to špatné a kamarádi asi nebudou, ale tady nešlo o hru v hospodě...:)

0 hlasů

Koumak

12.02.2016 12:42

Hráči na téhle úrovni by měli vědět, jak správně jehlu zahrát i ve chvíli, kdy neznají (přesný) název karty (že si mohou vyžádat pomoc rozhodčího, či tu kartu specifikovat jinak a pod ..), tady to jeden trochu podcenil a druhej (už asi neeeticky) využil. Každopádně vím, že tohle bych rozhodcoval nechtěl.

0 hlasů

jirxu

12.02.2016 13:09

notabene měl ten decklist na který se tady některi obrací, že je to "nefér" a sviňárna a zabanovat ho...stacilo říct, celý název...:)

0 hlasů

Chainer

12.02.2016 12:29

Magic sice asi je (i) o chybách, ale pořád si myslím, že v něm je prostor i pro jakési "gentlemanství".

Příklad ze života: Jon Finkel vs. Alex Hayne, čtvrtfinále Pro Tour Avacyn Restored. Hayne do páté hry vstoupil s 65ti kartami (špatně nasidoval a tehdy se ještě musely měnit karty 1:1) a rozhodčí mu chtěli dát game loss. Jon Finkel mohl říct: "Ok, dostals game loss, tak jsem teda vyhrál," ale on místo toho řekl: "Já nechci vyhrát takovýmto způsobem. Ať si to spraví a nechte nás hrát dál..."

Nad tímhle by se měl každý zamyslet a vzít si z toho příklad. (A samozřejmě, že také hráli o nemalé peníze...)

Čili: Huang na pravidlech samozřejmě trvat mohl, ale na druhou stranu také mohl být větší gentleman... (Protože když se na to podívate, tak učinila ho ta výhra "větším" hráčem? Ve skutečnosti si myslím (a velká část komunity taky), že právě naopak...)

0 hlasů

Isac

12.02.2016 13:07

přesně tak, takle to podle mě vidí většina profi hráčů a už se z toho myslím stal celkem oblíbený zdroj vtipů

viz třeba LSV na posledním Pro Tour, kdy zahrál Pithing Needle a když se ho lidi z coverage ptali, na co ji zahrál, tak odpověděl Griselbrand Enraged :)

1 hlas

jirxu

12.02.2016 13:12

tak ale je to vysoká úroveň turnaje...ano je to minimálně neetické a pod. nicméně neni to proti pravidlům a tak bych uplně přestal někoho stigmatizovat a říkat, že se má zamyslet...byla to jeho volba a oprávněná...
A na byl bych mohlo by...se nehraje..resp. ne na takových turnajích:)

0 hlasů

Chainer

12.02.2016 18:13

Já sice nevím, jak se hraje nebo nehraje na "takových" turnajích, ale z toho příkladu s Finkelem je vidět, že i na nich se také dá hrát "slušně".

Čím více takovýchto gentlemanských rozhodnutí, tím lepší (nejenom turnajový) svět...

1 hlas

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


Turnaje

26.9.  MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA
různé

Diskuzní fórum

11.6.2025 07:01 - Mikhael Dotazy na pravidla Re: Mechanika Crew 2
 
4.6.2025 18:45 - JAMAJČAN Magic Arena Re: Magic: The Gathering - Arena - nicky
 
21.4.2025 17:07 - JAMAJČAN Diskuze o edicích Re: "Mobilni" spoiler/cardlist
 
12.12.2024 20:53 - Pilnaj Nákup a prodej všeho kromě kusových karet Kdo mi postaví a prodá Gobliní balík? spěchá
 
21.10.2024 22:09 - joza Nákup a prodej kusových karet Re: Karty na Standard, Pioneer, Modern i Legacy-jen prodej
 
4.2.2024 11:08 - joza Pozvánky na turnaje Special 30th Sealed v Beroune 17. unora
 
27.10.2023 23:01 - gorax Dotazy na pravidla Re: lze efekt obětování zvrátit?
 
12.7.2023 21:21 - Chainer Dotazy na pravidla Re: Tokeny
 
2.7.2023 21:03 - joza Nákup a prodej všeho kromě kusových karet MtG Lord of the Rings-preview kity a Cmd set
 
10.5.2023 07:07 - MartenInf Nákup a prodej kusových karet Predaj kusoviek (osobne Brno / ČP / Zásielkovňa)
 
22.3.2023 20:32 - MASAKA Nákup a prodej kusových karet Prodám karty z U/G Madness + další edice
 
21.3.2023 20:08 - Leeroy Pozvánky na turnaje Czech Vintage Series 2023: Back from the maws of death
 
12.12.2022 09:49 - joza Nákup a prodej všeho kromě kusových karet Re: preview kity Brother's War na prodej
 
27.11.2022 16:49 - glown Nákup a prodej kusových karet Prodej
 
17.11.2022 17:34 - joza Pozvánky na turnaje Game Day Brother's War v Berouně - sobota 10. prosince
 
30.10.2022 10:54 - glown Nákup a prodej všeho kromě kusových karet Booster boxy khans of tarkir, eternal masters, kusové boostery
 
26.10.2022 03:31 - Jakumiko Nákup a prodej kusových karet Re: Want/Have
 
13.10.2022 21:45 - Jakumiko Nákup a prodej kusových karet Sháním Radkos Gobliny
 
4.10.2022 16:29 - joza Pozvánky na turnaje Store champ Dvojdraft v Beroune 15. rijna
 
30.9.2022 06:36 - Jakumiko Nákup a prodej kusových karet Koupim dinosury :-)
 
1 2 3 4 5
Vstup do fóra
 

PARTNEŘI CMUS.CZ

Vesely drak eshop karty magic a pokémon
Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter
RSS  |  Kontakty / Contacts   |  Zpracování osobních údajů   |  Podmínky užívání 2010 - 2025 Web4Games; created by Sabre