Novinky
Report z Mistrovství Slovenska
Příběh tohoto reportu musím zahájit povídkou o své strastiplné kvalifikaci na mistrovství slovenské republiky, protože bez toho by to prostě nešlo. To je taky důvod proč jsem chtěl něco uhrát, abych se o tuhle historku mohl podělit s celým světem.
Právě jsem vybojoval 32. Místo v Londýně a tak si můžu chvíli masírovat ego ratingem 2000. Pak vyjde New Phyrexie, já si dám 3:3 prerelease a 3:3 GPT Prague a začínám cítit ztrátu bodíků. Na obou turnajích jsem měl se skóre 3:2 dropnout, ale neudělal jsem to a tahle chyba mě skoro stála titul hodně. Modlím se, abych měl rating pořád alespoň 1950 pro dva byee, ale jako obvykle mám smůlu, můj rating je 1946 a 4 body teď už neseženu.
Na Facebooku se díky odkazům několika lidí dozvídám změnu pravidel, a to že cut na republiku bude až po GP, ne před ním. V duchu se zasměju, že mně je to stejně ukradený a že se mému ratingu nemá co stát, jelikož mám rezervu přes 100 bodů.
Ještě těsně před GP zkusím vybojovat 3 byee na GPT flightech, ale na obou si dávám 0:1. Teď ještě musím udělat radost Johndikovi a napsat sem, že na druhém flightu mě zabil Alex West, který si sice do decku zapomněl dát win condition, ale ve druhé hře jsem po jeho Life’s Finale dolízal a po vypršení časového limitu mi dal v módu sudden death první kolo kill Glimmerpostem (při první změně life totalu končí hra, hráč s vice životama vyhrává).
Na GP uhraju nádherných 1:3 a hned potom můžu vyrazit domů zkontrolovat jízdu mého ratingu.
Rating 1835 mi stačí na 36. místo ve slovenské republice, a cut je prvních 35, obf. ALE NEVADÍ, mám záložní plan. Wizardi mi nezapočítali již dávno vyhraný Grand Prix Trial na Bochum, a to se snažím už hodně dlouho neustálou bombardací telefonáty a emaily změnit. Vždy jsem se ale po telefonu dozvěděl, že je s tím nějaký složitý problém a že se mi ozvou. Neozvali. A další telefonáty byly hodně podobné.
Ještě před cutem stíhám jeden turnájek, abych nahnal 5/10 bodů, ale díky zkušeně zvolené fritce – nic jiného nebylo k dispozici – si dávám 1:2. Již naposled volám Wizardům, aby s tím nezapočítaným turnajem něco udělali, ale po 15 minutách čekání na někoho s vyšším pověřením se dozvím, že je chyba v reporteru a momentálně řeší tenhle problém před těmi individualními, a tak definitivně nejsem kvalifikovaný na slovenské nationals díky ratingu. Mám tedy v plánu stat se profesionálním vymítačem LCQček. Na republiku jsme už chvíli testovali a mně se líbí Twin, takže jsem si ho i vzal na slovenské LCQ. Začátek 3:0 mě I po dalších dvou prohrách dostane do TOP 8, kde už potřebuju jenom jednou vyhrát. Hraju proti UW, které to má na mě dost dobré – anti Twin build – a minulé kolo mě ve swissu úplně rozsekal. Nebo jak se řiká na Slovensku, “nebolo to tesné”. Mám ale v plánu dát si úplnou idealku a stejne se kvalifikovat :D Soupeř na sedmi mulliganuje a pak chvíli kroutí hlavou tak, že se bojím, aby mu neodletěla, ale následuje slovíčko keep. Byl to moc pěkný 1 lander into 5 dvacetimanových dropů, takže vedu. Po netěsné druhé hře soupeř zase chvíli zkouší přilnavost své hlavy ke krku, ale na sedmi nechává a pak až do konce hry hraje monowhite, takže jsem kvalifikovaný.
Kdyby si soupeř dal mulligan, tak tenhle článek možná nikdy nevzniknul.
Po obrovské oslavě s ohňostrojem se můžeme dál věnovat přípravě na republiku. Na Facebooku zkusím vytvořit velkou skupinu na příležitostný brainstorming, ale Míša Hebký využívá společný chat hlavně k hromadnému otravovaní a posílání odkazů na … hlouposti. Po neuspěšném pokusu je mi jasné, že musíme udělat skupinu menší, a to jenom z neporazitelného týmu NUTS (zatim je Six Tour docela těsnej jen btw :D). Tým se skládá z těchto borců: David Do Anh, Honza Hanzálek, Petr Sochůrek, Jozef Liu a já. Do skupiny se ještě dostal Ondřej Stráský, protože Stráča je nejlepší i když nemá pro body, a taky Daniel Prošek, profesionální teoretik (v praxi už je to trochu horší). Pak se k nám ještě přidal Dobi, ale popravdě vůbec netuším jak.
Tady už všechno fungovalo hodně dobře, rozdělili jsme si kdo co naproxuje a chodili jsme testovat, přes fb jsme postovali spoustu decklistů atp. Kluci pořád vymýšleli nějakou verzi UW control, ty byli ze začátku hrozný ale časem se ty verze zlepšovali ( Petr Sochůrek: “Co UW a splashovat 4 combusty v sidu?” :D). Během pár dní jsme tak nějak promysleli Splinter Twin, Valakut, UB control, UW control, Vampíry, MonoRed, Boros, a spoustu dalších decků. Já se pokusil vytvořit nějakou verzi dredgee (Hedron Crab, Vengevine, Bloodghast), ale po 10 minutách debaty bylo jasné, že deck je unplayable. Leny nás pobavil nějakou moc pěknou verzí turbofogu. Taky se od něj na zdi objevil tento status:
Kyle Sanchez to postnul na twitteru, a prej je to imba až na matchup s R/x aggrem (twin nezmiňoval). Pod tím byl decklist, který se vám teď pokusím přiblížit:
4 Tome Scour
56 nedůležitých karet
Ano, ten balíček bude určitě “imba”.
Testing pokračoval normálně, a nakonec se na zdi objevil I decklist Ascense. Tu postnul David a bylo to poprvý, co jsem ji na tomhle formátě viděl. Zdálo se mi špatné, že deck prakticky nemá win condition, ale hned testing na druhý deck ukázal, jak funguje a že počet blesků není prakticky vůbec problém. Já ještě pořád testoval Splinter Twin, který byl docela v pohodě a měl velkou výhodu, že Valakut je úplný bye. David testoval s Pepkem vedle mě a s Ascensí rozsekával fritku X:0, I když je pravda že pilotovi s fritézou vždy 2-3 Searing Blazy dorazili. Každopádně to stačilo, abych začal Ascensi brat jako existující balíček. O pár dní později Ascense vyhraje nějaký turnaj na MWS, což sice nic neříká ale stačí to k tomu, abych o decku začal hodně přemýšlet. Kikáč už ví že ho chce hrát na PTQ na Korně, a já už se rozhoduju jenom mezi ním a Twinem.
Tohle jsem napsal 15. Července, dva dny před PTQ:
Kluci totiž rvali 4 Mental Misstepy do MAINDECKU (??), a já se jim to snažil rozmluvit. Jinak jsme se ale dost shodovali, takže už stačilo jenom sehnat kartičky na 3 stejné decky, protože ho chce hrát I David. Naštěstí je celý deck hrozně levný a má v sobě jenom commony a uncommony, takže to nebyl takový problém. Jenom nám chyběli nějaké Tezzeret Gambity, já si svůj poslední vzal od Hanze, který ho právě nadraftoval, ale ostatní si je museli shánět složitě. 30 korun za rytířy byla neskutečná pálka za takovouhle kartu, ale na krámě je stejně neměli. David si otevřel nějaký ten Display, ale tam měl přesně 0 gambitů, a tak jsme hledali doma. Já jich pár našel, takže decky byli kompletní. To mi připomíná Davide, že mi ještě dva dlužíš :)
Po pátečním fotbale, kde jsme zrovna nevyhrávali, a FNMku, kde už jsme vyhrávali, jsme se mohli jít pohodlně vyspat na zemi na sajtě a čekat na sobotní Six Tour. Tam moje draftovací štěstí neskončilo, jelikož jsem si dal 4:0 s draftem, kde jsem first pickoval kusy jako Mind Rot A Giant Spider, a následně se mi podařilo vyhrát i celý turnaj. Pro tento článek je ale důležitá hlavně neděle s PTQčkem, kde jsem hrál skoro stejný decklist Ascense jak je napsaný výše, akorát Sphinx of Jwar Isle byla v sideboardu a hrál jsem 4 See Beyondy. Můj sideboard byl:
4 Calcite Snapper
4 Pyroclasm
4 Spell Pierce
1 Sphinx of Jwar Isle
1 Jace, the Memory Adept
1 Wurmcoil Engine
Na PTQ jsem uhrál 4:2, ale obě moje prohry byli dost zvláštní. Ve třetím kole jsem se skóre 2:0 hrál proti Liuovi, který hrál Boros. Ve decideru jsem dlouho směroval svůj gameplan na to, že dám šestou zemi a Wurmcoilu. To jsem i na dvou životech udělal, a Jou Jou si musel líznout okamžitě odpověď nebo prohraje. Ring si líznul a já jsem prohrál, což je ok, protože o tom Magic je. Měl 6 outů ze 40 karet, takže pořád měl 15 procent na výhru, ale pro mě a příští rozhodnutí, jestli deck hrát, to můžu prakticky brat jako výhru, protože v 6 ze 7 případů bych tuhle hru vyhrál. O dost horší byla ale druhá prohra, proti Valakutu. Zase jsme se dostali do třetí hry, a zbývalo nám už jenom 5 minut do konce. Teď ten popis bude trochu složitější, takže se pevně držte.
Soupeř má ve hře 7 zemí, a to jsou 4 Mountainy, Valakut a 2 Foresty. Ve hře má Solemn Simulacrum, Acidic Slima a Overgrown Battlement. Až za chvíli zahraju Gitaxian Probe, tak zjistím, že má na ruce dalšího Solemn Simulacruma a Explore. Má 19 životů.
Já těch životů mám jenom 5, což je s jeho skoro aktivním Valakutem dost problém. Každopádně mám ve hře nabitou Ascensi a tohle kolo nabíjím druhou, ale vím, že ještě jednou budu muset předat kolo. Díky několika Ponderům jsem našel Mana Leak (hard counter), u kterého jsem byl přesvědčený, že s ním už neprohraju. Musel jsem ale ještě zastřelit Burst Lightningem obě bytosti a střelit soupeře za 2 na 17 životů. Kdybych obě bytosti nezastřelil, tak mě sjedou na 3 (nebo 1) životy, a to bych musel counterovat jak druhého Solemna tak i Explore, aby mě nezabili dva Mountainy. Takhle budu mít pořád 5 životů, takže mě Valakut nezabije, a mám counterování na líznutý action spell (Primeval Titan), a i kdyby si líznul dvě dobré kouzla, tak na 8 manách může zahrát jenom jedno.
Soupeř si teda lízne dvě neznámé karty, za Solemna a v draw stepu. Po chvilce přemýšlení zahraje Acidic Slima. Máme už jenom 40 vteřin do konce, soupeř má jednu neznámou kartu a 3 odtaplé many. Když si nechám zbořit Ascensi, tak mu těch 17 životů v přištím kole asi neuberu, když ho zruším, tak ho příští kolo na 95 procent zabiju. Jediná karta, která mě v té chvíli může zabít, je Harrow. Soupeř ale hraje Solemny a v první hře mi ukázal i Urabraska, takže si myslím, že hraje nějakou nejnovější verzi, možná i přesný decklist jako LSV v Running the Gauntlet. Tam je Harrow jenom jeden, a proti Ascensi s counterovanim je nejspíš odsidoval. Tudíž Mana Leakem Slima zcounteruju, a očekávám že soupeř passne, a já ve svém kole hru vyhraju. Místo toho soupeř tapne tři many a zabije mě Harrowem.
Popravdě, tahle prohra už mě dost naštvala. Soupeř si musel líznout kouzlo, které mě přinutí zrušit a zároveň nestojí víc než pět man, a Harrow. Po tom, co jsem passnul, jsem měl víc než 95 procentní šanci na výhru. Hold Smůla. Každopádně i tuhle hru můžu pro moje potřeby započítat jako vyhranou.
Den po hře jsem nad ní hodně přemýšlel, jestli jsem si hru neprohrál sám. Říct “neměl si counterovat Slima” je hodně snadné, ale myslím, že by to prakticky každý udělal. Ale co kdyby soupeř Harrow neměl, nezahrál by Explore první? V jeho pozici, kdy mám dvě nabité Ascense, tak by podle mě měl zahrát Explore a doufat, že si lízne Titana, já nebudu mít Mana Leak a on na místě vyhraje. Ať je to jak chce, tak tenhle příklad dobře ukazuje, jak moc je Ascense těžká na hraní.
Po turnaji jsem se na týden odebral k přitelkyni a čekal na výsledky českých nationals. Standa to s Ascensí dopilotoval až do finale, což mě utvrdilo v tom, že ji asi chci hrát. Večer mi ještě napsal Wampo, se kterým jsem troche pokecal o tom co kdo chce hrát, a řekl mi že něco shání do caw-bladu. Bylo mi jasné, že matchup musím natestovat, a chtěl jsem vědět jestli to je pro mě tak špatný matchup, jak si Wampo myslí. Blade má před sidem málo odpovědí a spoustu senzací jako Dismember, Timely Reinforcements nebo Gideon ( za 5 man 6/6 na constructed je nic moc). Řekl bych, že první hra je tak 70:30, tu jsem v testingu ani na turnaji ještě neprohrál. Po sideboardu se ale tyhle jeho neporazitelné kusy odeberou do sideboardu, a najednou je potřeba porazit všechno tohle:
Mana Leak
Spell Pierce
Oblivion Ring
+
Flashfreeze
Revoke Existence
Celestial Purge
RatchetBomb
Mental Misstep
Into the Roil
Nabít Ascensy a udržet si ji ve hře je hodně složité, a třeba porazit Ratchet Bombu, která může číhat ve hře jak dlouho se ji zachce, je skoro nemožné. Po sideboardu bych matchup videl 80:20 pro caw-blade, takže Ascensi vždy čeká pěkná prohra 1:2 :D
Rovnou jsem Standovi napsal, co si myslí o mém decklistu a jestli by něco změnil na tom svém, jak a proč sideboarduje atd.. Nejdřív mě nějaký milý kamarád Standy poslal na fb do p*dele, ale pak mi pravý nefalšovaný Standa odepsal na všechno co jsem potřeboval. Dost mi to pomohlo v pochopení decku jako takového, a věděl jsem že maindeck už sám vymýšlet nemusím. Lišil jsem se od jeho decklistu o 4 karty (+ trochu manabase), a to Tezzer Gambity, které se mi už nelíbily. Změna byla teda jasná, a to:
- 4 Tezzeret’s Gambit
+ 2 Foresee
+ 1 Call to Mind
+ 1 Island
Call to Mind se mi na papíře vůbec nelíbil, ale hned jak jsem si ho pár her vyzkoušel, tak mi bylo jasné, že ho hrát budu. Jenom fakt, že je tahle karta v balíku, mi dodává mnohem víc prostoru pro “plýtvání” blesků. Foresee se mi začalo líbit taky až po pár odehraných partiích, a hlavně až potom co jsem pochopil jeho hlavní funkci, a to nachystaní jednoho pořádného combo tahu v určitých matchupech.
Do manabase jsem hlavně přidal Halimar Depths, které se mi moc nelíbili, ale Standa napsal ať je určitě hraju tak jsem mu věřil. Dneska bych řekl, že není žádný důvod je nehrát a při správné práci s nimi (při testing jsme to asi nehráli moc dobře, proto se mi nelíbili) se z nich dá vymlátit takový falešný Ponder.
Ještě jsem nějakou dobu přemýšlel, jestli nechci switchnout na caw-blade, a v jeden moment jsem vážně netušil, co hrát:
ůležité, abych se s deckem cítil dobře a měl z něj radost. To u mě při hraní Ascense platí, mám pocit že je výsledek hry plně v mojí moci a mám z decku radost - lízat desítky karet a dívat se na bezmocného oponenta je prostě sranda :D Jenom pro jistotu jsem si od Tomáše Vaňka půjčil i kompletní caw-blade a vzal si ho s sebou i přimo na turnaj.
Takže teď se podívámé na podrobné informace o Ascensi. Tady je finální decklist, který jsem na MR hrál:
4 Pyromancer Ascension
4 Lightning Bolt
4 Burst Lightning
4 Ponder
4 Preordain
4 Gitaxian Probe
4 See Beyond
4 Mana Leak
3 Into the Roil
2 Foresee
1 Call To Mind
3 Halimar Depths
4 Scalding Tarn
8 Island
7 Mountain
Sideboard:
4 Pyroclasm
3 Flashfreeze
3 Spell Pierce
2 Batterskull
1 Mental Misstep
1 Precursor Golem
1 Call to Mind
Balíček během prvních pár kol hraje spoustu cantripů a snaží se najít Ascensy, pak ji rychle nabije a tak se každý cantrip stane karetní výhodou, která líže víc karetní výhody, která už lízne celý deck. Pak už není problem nabít 2. nebo i 3. Ascensy a dát soupeři 3 Lightning Bolty do hlavy ( a jelikož se každý z nich 2x zkopíruje, tak to je za 27 do hlavy). Proti aggru má deck 8 blesků, které získají spoustu času, a proti kontrolu si můžeme cantripovat jak dlouho jen chceme. Každá karta je v decku teoreticky o dost víc krát než kolikrát tak doopravdy je, protože celá sbírka cantripů ji umí najít. Proto jsou one-of v decku hodně dobré.
Při sidování se proti non-aggro decků odsidovávají nějaké blesky, od 4 do 6 kousků, a v takovém případě jsem dovnitř vždy i druhý Call to Mind. Takhle v decku máme vždy win condition, protože si můžeme Call to Mindem vždy vracet ten druhý a kopií vrátit blesk.
Když už jsem načal to sidování, tak se vlastně můžeme podívat na všechny matchupy, kdyby někdo chtěl Ascensi hrát (což vřele doporučuju). Během jízdy autobusem do Bratislavy jsem si do mobile psal různé poznámky, a ty vypadali přibližně takhle:
MONORED
2 Batterskull
3 Flashfreeze
1 Mental Misstep
- 4 Mana Leak
- 1 Call to Mind
- 1 Foresee
Na tenhle matchup jsou v sideboard prakticky jenom Batterskully, které jsou ale super a měli by hodně pomoct. A hra před sidem by taky měla být fajn, hlavně když si soupeř lízne pár Searing Blaze, nebo teoreticky i Dismember atp. Flashfreeze je jenom lepší Mana Leak, tak se prostě switchnou, a Call to Mind je příliš pomalý. Místo něj se možná dá odsidovat i Foresee.
VAMPIRES
4 Pyroclasm
2 Batterskull
(+ 1 Mental Misstep)
- 4 Mana Leak
- 2 Foresee
(- 1 Into the Roil)
Prohrát s vampírama je opravdu umění, a je to hlavní důvod, proč jsem chtěl hrát Ascensi, protože vampírů je na Slovensku vždy plno. Call to Mind je v decku pořád fajn díky Pyroclasmám, a hlavně ze začátku jdou všechny blesky do bytostí, kterých je ve Vampírech výrazně víc než v monoRedu. Misstepem bych si komplikoval život asi jenom kdybych viděl discard, ale možná je správně ho nasidovat vždy, i když libovolný blesk bude pokaždé mnohem lepší.
TEMPERED STEEL
4 Pyroclasm
2 Batterskull
(2 Spell Pierce)
- 4 Mana Leak
- 2 Foresee
(- 1 Call to Mind)
(- 1 See Beyond)
Matchup jsem po sideboardu vůbec nenahrál, ale přijde mi v pohodě. Deck totiž nemá žádný reach, takže se hra dá dobře naplánovat a často ji s klidem stabilizovat na 1 životě, který vám už soupeř nemá šanci ubrat. Nejsložitější je otázka, jestli nasidovat Spell Pierce. Nejdřív se to může zdát divné, ale dovoluje nám to zrušit Tempered Steel s jednou odtalplou manou, zruší to většinu odpovědí na Ascensi ( Revoke Existence, Celestial Purge) a v nejhorším to umí zrušit Glint Hawk Idol nebo I Shrine of něco. Že se brzo stane špatným (soupeř bude mít na doplacení) bych se nebál, protože jestli si soupeř lízne 4-5 manových zdrojů, tak asi stejně prohrál. A v nejhorším případě se dá zamíchat zpátky See Beyondem. Otázka je, jestlije Spell Pierce lepší než odsidovaný See Beyond nebo Into the Roil (ten je hodně dobrý s Pyroclasmou, kdy jde vrátit Tempered Steel a uklidit celou soupeřovu board pozici), a tady si nejsem jistý, každopádně jeden Pierce bych za Call to Mind vždycky nasidoval. Taky nevím, jak moc dobrá je Batterskull, protože opravdu umí blokovat jenom Memnite nebo nějaký případný token, a přidávat si životy ve vítězné pozici už není potřeba, protože jak už jsem psal, deck vás ve stabilizované pozici nemůže zabít i když máte jenom 1 život. Je to dost dobrá odpověď na Shrinu, ale je možné že to je tak všechno, takže být vámi tak tohle nejdřív natestuju :D
VALAKUT
3 Flashfreeze
1 Call to Mind
3 Spell Pierce
1 Mental Misstep
- 4 Burst Lightning
- 3 Into the Roil
- 1 Lightning Bolt
Tady se dá sideboardovat hodně různě, ale třeba tohle je takový základ, jak jsem sideboardoval proti Patrikovi Šurabovi. Ten měl ale po sidu 4 Summoning Trapy, což je hlavní důvod, proč chci Spell Piercy. Jeden Misstep je super, časem se nějak najde a umí pokrýt nepříjemný Nature’s Claim. Můžete ho nasidovat vždy, a když ten Claim nemá nebo ho nehraje, tak se dá zamíchat See Beyondem. Foresee je někdy fajn a někdy hrozné, a on draw bych asi jeden odsidoval místo Lightning Boltu. Lightning Bolt je o dost lepší než Burst Lightning, protože zabije Titána. On play v decku možná chci Batterskull nebo Precursor Golema, nevím které je lepší. Oboje je dost špatné proti Acidic Slimovy, který nechá z Precursora po combatu jednu skvělou 3/3 bytost, a umí zničit Batterskull nebo ho pozdějš blokovat v combatu. Batterskull má být v teorii fajn, protože když už máte hru pod kontrolou vším counterováním světa, tak vás prostě zabije Valakut a líznuté Mountainy, ale to je nejspíš tak vyjímečná situace, že bych ve větsině případů Batterskull nesidoval.
UB CONTROL
3 Spell Pierce
1 Call to Mind
1 Precursor Golem
1 Mental Misstep
- 3 Lightning Bolt
- 2 Burst Lightning
- 1 Into the Roil
Tady je to docela jasné, blesky jsou hrozné, ale nějaké v decku zůstat musí, a od každého alespoň jeden, abychom nedostali Extrakcí. Kvůli tomu tam je i Precursor Golem, který umí soupeře zadupad do země úplně sám. Před sidem myslím nejde prohrát, protože deck nemá clock a odpovědi na vyresolvovanou Ascensi, a po sidu se matchup určitě nezmění na nic horšího než 50/50.
CAW BLADE
3 Spell Pierce
1 Mental Misstep
1 Precursor Golem
1 Call to Mind
2 Pyroclasm
- 4 Burst Lightning
- 1 Lightning Bolt
- 2 Foresee
- 1 See Beyond
Jak už jsem tady párkrát napsal, tak tenhle matchup po sidu je hodně složitý, a umět na něj dobře nasidovat je důležité, což já neumím. V testingu ani na turnaji jsem to nedělal, ale myslím že je správně nasidovat Pyroclasmy, protože hry po sidu se prohrávají na Squadron Hawky s counterováním. Bez Hawků ale soupeř nemá tlak, takže by se to pak mělo dát stabilizovat. Bolt je lepší než Burst Lightning, protože odpověď na equiplého Hawka je důležitější než na Collonadu. Precursora zabije jenom Revoke Existence, takže když ho soupeř nemá, tak by mohl vyhrát Golem sám. Každopádně můj sideboard plán může být úplně špatně, protože se mi vyhrát po sb vůbec nedařilo :)
SPLINTER TWIN
3 Spell Pierce
3 Flashfreeze
1 Mental Misstep
1 Call to Mind
- 4 Lightning Bolt
- 2 Burst Lightning
- 2 Foresee
Tohle je podle mě dost dobrý matchup, a hlavně zábavný na hraní. Oba hráči mají counterspelly, které jsou v hlubokém lategame zlé, a oba decky do této faze směřují. V lategame Ascense svoji hlavní kartu bez problemu vyresolvuje, a dvě nabité Ascense ve hře už pak dělají i ze Spell Piercu hard counter. Twin může vyhrát jenom na combo (i když Oracle beatdown je taky reálná cesta k vítězství :D), takže porazit Flashfreeze s několika nabitými Ascensemi ve hře je prakticky nemožné. Vítězství pak sice chvíli trvá a při točení Call to Mindů je potřeba si dávat pozor, aby nám soupeř nedokázal zrušit Mind vracející druhý Mind, ale časem bychom měli vyhrát.
Pokud má soupeř Neurok Commando, tak bych nasidoval 1-2 Pyroclasmy. Už takhle jsem jednu skoro chtěl nasidovat, ale na zabití Spellskite, Sea Gate Oracle a racujícího Exarcha ještě potřeba není.
Snad jsem pokryl prakticky všechny důležité části metagame, a vy teď máte trochu lepší obrázek o tom, jak Ascense funguje. Tohle je bezpochyby nejdelší článek, jaký jsem kdy napsal, takže to tady už ukončím. A to jsem se ještě ani nedostal k samotným Nationals :) Takže se můžete těšit na druhou část, kde se dozvíté, jak se tenhle balíček předvedl a jak se mi dařilo na draftech.
Jakub Tóth
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
Áno, chyba lávky sa mi tam vloudila. Máš úplnú pravdu, ak nezaplatím, deje sa to automaticky. Ďakujem za milú spätnú väzbu a pri...
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře