Reporty
Nejen Praha může být zlatá, aneb Znovuzrození Alary na ZŠ Jana Babáka
Nejen Praha může být zlatá, aneb Znovuzrození Alary na ZŠ Jana Babáka
Jak už to tak chodí, čas letí jako splašená herka, a sotva jsme se nabažili hraní s Confluxem, už je tu Alara Reborn. V souladu s tradicí jsem si brněnské prerelease nenechal ujít. Aby také ano – z rumorů na MTGSalvation nám vycházelo jediné – tahle sada je až po okraj nacpaná skvělými kartami - a příležitosti s těmito kartami hrát jsme se nemohli dočkat.
Na Salvationu jsme tentokrát ještě 10 dní před prerelease znali jen něco kolem 30 karet. Již o víkendu kolem 18. se ale začaly stavidla otevírat, a spoiler byl završen ve středu ráno poté, co se přes noc z úterka objevilo více než 50 karet. Neponechali jsme nic náhodě a ve středu jsme zatrénovali s kamarády v našem oblíbeném podniku na Formance. Formátem byl samozřejmě SD, v našem případě Shards&Conflux. Kolega Tomba, o němž ještě v reportu bude řeč, mi pro hru nalosoval boostery, za které bych se v reálu nezlobil – koho by také nepotěšil ze 6 boosterů 2x Broodmate Dragon, Meglonoth a 2x Blood Tyrant. J Draci se činili, z tréninku jsem si odnesl skóre 5-0 a vědomí, že jsem si pravděpodobně vybral štěstí daleko dopředu. Pracovní týden pokračoval, a po několikerém přepisování grantové žádosti a opravování dvou bakalářských prací jsem se unaven z celého týdne dovlekl v pátek v sedm z práce, ohřál si zeleninovou polévku a několik desítek minut se kochal obrázky karet, nahraných do Gathereru kolem šesté večerní našeho času. Alara blok měl obecně úžasnou výtvarnou úroveň, a Reborn nezůstal v ničem pozadu. I když i tady by se našlo pár „W.T.F.“ kousků – no řekněte sami, dokážete si takového Sigil Captaina představit v boji? Mně osobně připadá, že by měl problém zvednout se z gauče…zřejmě se přejedl palačinek…
Poté, co jsem si vyrobil dostatečnou zásobu toastů na zítřejší den (ne že by se neobjednávala relativně dobrá pizza, ale vlastní je vlastní), ulehl jsem ke spánku. Ráno budíček, káva a po osmé hurá směr Klusáčkova.
Již při příchodu mne u ZŠ Jana Babáka vítala známá postava (a teď nemyslím školníka). Kolega Mirek Řezanina aka Jacomo, věrný souputník, pravidelný host na brněnských prerelease a čerstvý otec. Tak jako na Confluxu i Alaře jsme přišli dolů mezi prvními a zahájili den partičkou Divine vs. Demonic (které jsme přirozeně opět přinesli oba – více se dočtete v Mirkově reportu, a ano, opravdu jsem asi jediný v dějinách MTG, kdo hrál Demonic Tutor na bažinu). Bitva dopadla relativně férově (tuším 2:2), posléze dorazili další členové Wednesday Night Magic Clubu –Franta Kotas, Martin Dedek, Peťa Uhlíř a Tomáš Bachman zvaný Tomba, který sice hraje Magic přes deset let, ale na turnaje chodí asi stejně často jako rozumné návrhy do parlamentu – a má hned dvě neobyčejné schopnosti. Za a) často vyhrává na tzv. tombakarty (čti: cosi, co by nikdo jiný nehrál, ale on vás s tím porazí (schválně, kdy jste naposledy na draftu LOR-LOR-MOR prohráli na Forced Fruition?)) a za b) vyhrává zpravidla velmi iritujícím způsobem – je jedno, co hrajete, má vždy tu správnou odpověď plus něco navíc, co vám hru znechutí. Rozehrajeme ještě mirror 2HG andělů&démonů, nicméně Lazznovo volání ke hře nám již nedovolí hru ukončit. Přivítám se také s další „starou vojnou“, kterou je Štěpán Hepnárek zvaný fuff, někdejší spolumoderátor na starém CMUSu, t.č. vydělávající na britských ostrovech, který se na týden přijel podívat na rodinu a kamarády.
Sedám na stůl číslo 6, v druhé trojici stolů. Naproti usedá kolega Tomáš Sláma, s nímž již jsem měl v minulosti (myslím že někdy okolo Lorwyn bloku) tu čest. Očividně je dobře naladěn, což dokazuje tím, že se podepíše do okének pro DCI číslo a diví se, jak by se podepsal někdo s delším jménem. U stolu mám ještě kamaráda Peťu Uhlíře a našikmo naproti i Jacoma.
Rozbaluji karty a začínám sepisovat. V Alaře na mne vykoukne Sphinx Sovereign, Salvage Titan a Scourglass….říkal tu někdo Esper? V Rebornu najdu Spellbound Dragona, Fight to the Death a Meddling Mága, kterého si dnes přeje asi každý…a jak pozoruji kolem, téměř každý druhý jej i rozbalí. Kdyby to takto fungovalo vždy… zbytek poolu není špatný, ale nic vyloženě nevyčnívá, snad jen Behemoth Sledge. Jsem zvědav, co dostanu ke hře, tentokrát mi moc nevadí, že karty pošlu dále. Lazzna pár balíčků pobere a rozhodí na jiné stoly, několikrát šoupneme a je to tu.
Zběžně proskenuji pool. Hned zkraje Alary mne upoutá Oblivion Ring a dvojice Sanctum Gargoyle, v modré ale kromě Cloudheath Drake žádný solidnější artefakt nenaleznu. V černé už je to lepší – trojici Blister Beetle (s jedním foilem) doplňuje také Vein Drinker. Nicméně v červené se skvěje hned jako první karta Flameblast Dragon. Když mrknu do multicolorů, vidím Branching Bolt, Naya Charm, Woolly Thoctar, poslední rare Sedraxis Specter….a vidím, že asi skončím tradičně v Nayi. V Rebornu nalézám hned pětici „shardbladů“, dvoumanových 3/2 s vlastností, máte-li jiný multicolor permanent – Naya, Bant, Jund, 2x Grixis. Rare jsou hned 4 – Identity Crisis, Sovereigns of Lost Alara, Finest Hour a krásný foilový Mycoid Shepherd. Když do zamýšlené RWG objevím jak dva dualcyclery, myšku Colossal Might a hlavně skvělého kaskádového Bloodbraid Elfa, mám jasno. Ten je bohužel kromě Demonic Dread jedinou kaskádovou kartou v poolu. Dále objevím nikoli dva, nikoli tři, ale hned 4 Borderposty, které budou „shardblade“ potvůrky milovat. Balíček je během chvilky postavený prakticky sám. Jádro je Naya, RWG. Efektivně je balíček pětibarevný – Terminate jsem prostě hrát chtěl, a Lorescale Coatl byl příliš velkým lákadlem, než abych jej vynechal. Každá z doplňkových barev má v balíčku 1 zemi a jeden Borderpost. Těžiště balíčku spočívalo na 2 a 3manovém slotu. Vein Drinker tak zůstal na lavičce, role bomb rare byla přisouzena drakovi. Mimo hru jsem ponechal i Finest Hour…balíček byl laděný agresivně, a ačkoli je toto rare na Limited velmi vypečené, pětimanový enchantment sám o sobě nic nečinící byl na moje gusto přece jen moc.
Výsledný balíček měl tuto podobu (která během kol doznala mírné změny):
První kolo je tady…a copak se nestane – mým prvním soupeřem je právě spolusedící při rozbalování a konstrukci, Tomáš Sláma. Sedáme tuším za stůl č. 3 a dáváme se do hry.
První hru začínám zostra. Plains, Forest, druhé kolo Bant Sureblade. Tomáš pokládá Illusory Demona, kontruji Woolly Thoctarem. First strike Sureblade se obětuje do bloku démon, o kolo později již běží beze strachu i Thoctar. Pale Recluse ještě dostane Offering to Asha, ale na výsledku to nic nezmění.
Jdeme na druhou, Tomáš to má tentokrát podstatně lepší. Začne Grixis Grimblade, přidá Vectis Dominatora. Za stavu 15-20 přidává ještě Aven Mimeomancera. Z vršku knihovny se na mne usměje Branching Bolt a Mimeomancer s Grimblade odcházejí na odpočinek. Tomáš ale nezahálí a v dalším kole čelím novým posilám v podobě Qasali Pridemage a Talon Troopera. Hraji v Tomášově kole Naya Charm na Branching Bolt a posílám na věčnost i tuhle dvojici. V dalším kole mi Bloodbraid Elf přinese jako bonus Stun Snipera. Můj Rhox Brute chytí pro změnu „černomodrým Branching Boltem“ – Soul Manipulation, a Trooper je zpátky ve hře. Stun Sniper se ale stará o to, aby to Tom s útoky moc nepokoušel, a když přidám Vithian Stingera, je konec jen otázkou času. Začínáme dobře, výhrou 2-0.
Po hře se spolu díváme na Tomovy nehrané karty, kde objevujeme naprosto nehorázné kusy v kombinaci RGB – namátkou Colossal Might, Bituminous Blast apod. Doporučím kolegovi balíček trochu přestavět.
1:0
Druhé kolo dochází přesně k tomu, co jsem nechtěl – jsem napárován s Tombou, který v prvním kole porazil dalšího člena WNMC Martina Dedka. Jako by mi nestačilo s tímhle člověkem hrát co týden, potkáváme se i tady. Poznamenávám, že doufám, že svůj osobitý (vý)herní styl nechal doma. J
O pár minut později proklínám, že jsem něco říkal. Tomba začne ukázkově – Borderpost, druhé kolo Hackblade za 3 – a pokračuje podobně, balíček jede po křivce a navíc je absurdně narvaný zabíjením. Vyhodím blockera, Magma Spray, 14. Vyhodím blockera, Terminate, 11. Ve svém kole přidá Rhox Brute. Vypotím ještě Stingera, ale posléze umírám, aniž bych jej jedinkrát kousnul.
Druhá hra je už totální tombovina. První kolo hraje GW Borderpost. Druhé kolo pro změnu Naya Hushblade. Třetí kolo hardcast RG Borderpostu a země. Čtvrté kolo Druid of the Anima a Executioner’s Capsule. V tuto dobu mám na stole Court Archers a 4 země. V pátém kole se na mne Tomba smutně podívá a praví „Honzo, fakt sorry, ale teď tě asi vážně nas….“, načež položí topdecknutý Swamp a zahraje Violent Ultimatum na 3 z mých 4 zemí. Chvíli na to koukám, neschopen slova, posléze se neovládnu a poněkud nesportovně říznu kartami o stůl. Čekal jsem hodně, ale tohle???? Seriously, W…T…F!!!
1:1
Pak kamarádovi podám v klidu ruku a konstatuji, že TOHLE dokáže snad fakt jen on. Po hře dělám úpravy v balíčku. In jde Demonic Dread – s černou bych si měl poradit a vzhledem k nízké křivce dostanu zadarmo minimálně bytost nebo myšku. Ven jde naopak Mycoid Shepherd. Karta je to skvělá (5 life nedával za smrt ani Ravenous Baloth, a tenhle ještě umí rozdávat), ale GGW v jeho casting costu mi jej bohužel ve 3 z odehraných 4 her nutilo sedět na ruce. Mimo něj má navíc v balíčku sílu 5+ jen Mosstodon a drak.
Další kolo mne čeká Lubomír Gargulák. I tohohle borce jsem měl už tu čest potkat i s jeho bratrem na prerelease Lorwynu.
Luboš zahajuje Wild Nacatlem a druhé kolo hned jede, bohudík jen za 1. U mne je to postupně Naya Hushblade a Court Archers, útok zpět. Ve čtvrtém kole hraji Bloodbraid Elfa do Druid of the Anima. Příští kolo odtapuji, Nacatl dostává Krystalizací a se Sigil Blessingem jedu přesně za 11.
Druhé kolo otevírá opět Nacatl, ale tentokrát je již ve třetím kole 3/3 a mé životy padají. Lorescale Coatl utěšeně roste, ale nakonec se musí vyměnit za dotírající kočku. Luboš přidá svinící uncommon Stun Sniper, já Rhox Brute. Když se dostanu na šest man, je čas na Flameblast Dragona – ale soupeř má samozřejmě připraven Offering to Asha. U soupeře vykoukne ještě Bant Battlemage, rozhodnutý poslat některou z jeho silnějších bytostí do vzduchu, a nosorožce drží pravidelně v šachu Sniper. Na šesti životech mám s dolíznutým Naya Charmem na výběr – vrátit draka, nebo zabít zlobícího snipera? Musím volit likvidaci Snipera, a udržím se jen jedno kolo navíc.
Třetí hru mulliganuji do pěti. Balíček mi to ale chce vynahradit – Borderpost, Hackblade, Hushblade, Bloodbraid Elf do Stun Snipera. Sniper se sice moc neuplatní vzhledem k tomu, že oponent má na stole pouze shroudové Wall of Denial a Deft Duelistu, ale nic lepšího mu bohužel nepřichází, a vhodně načasovaný Colossal Might protlačí poslední nutná zranění.
2:1
Po tomhle kole se dozvídám, že byl Tomba do třetího kola napárovaný do dalšího bratrovražedného boje s Frantou Kotasem. A jak si myslíte, že to dopadlo?
Další kolo mne čeká známější jméno – Lukáš Vozdecký, se kterým jsem již také na prerelease turnajích párkrát hrál a prohrál.
V první hře začíná Lukáš Bant Sureblade, já Woolly Thoctarem. Lukáš stále hrozně dlouho přemýšlí, ačkoli má na stole jen dvě many. Nakonec položí třetí a Thoctara schová pod O-Ring. Přidá ještě dvojici Qasali Pridemage a Messenger Falcons, kteří díky double exalted létají za 4. Pokládám Mosstodona a o kolo později hraji Demonic Dread, který zajistí slonovi průjezd a přidá zadarmo Jund Hackblade. Mezitím pokojně roste můj Lorescale Coatl, kterému Mosstodon propůjčí posléze trample – a je vymalováno. Stále si ale vybavuji, jak dlouho ale Lukáš přemýšlel jen na 2 manách…
Druhá hra – o5 mulliganuji do 5 a nevidím to moc dobře. Přesto je to úžasná přetahovaná – Sureblade a Falcons na jední straně, Court Archers a Rhox Brute na druhé. Nosorožce ale schová Lukáš pod Ring. Hraji Naturalize, Rhox Brute je zpět a s Colossal Might je rázem stav z 12-13 na 12-4 pro mne. Lukáš má ale v ruce překvapení, a tím je Bituminous Blast – ten se postará o rhoxe, kaskáda pokračuje do Rip-Clan Crashera, následuje útok a smrt. Na to, s jakou rukou jsem začínal, to ale byl skoro zázrak, že jsem se udržel tak dlouho a málem ještě vyhrál.
Rozhodující hra –zde mi to dojde dobře. Začínám Borderpostem a Naya Hushblade, Messenger Falcons a Qasali Pridemage řeší vzápětí Branching Bolt, později se k party připojuje i Mosstodon. Lukáš zkouší Resounding Thunder do Hushblade, vysvětluji mu, že má shroud – stejně jako pár dalších lidí si myslel, že –blade bytosti fungují jen s multicolor bytostí, nikoli permanentem. 17-8, Bloodbraid Elf a Mosstodon vzápětí ukončují hru.
3:1
V pátém kole je mým soupeřem klučina jménem Ivan Musil, proti kterému mám odhadem více než dvojnásobnou věkovou i váhovu převahu. Už když začínám a položím forest, konstatuje, že je fajn, že na něj pro jednou někdo nehraje Nacatla. Balíček šlape dobře – ve třetím kole běží Naya Hushblade a urychlený Rip-Clan Crasher za 5. O kolo později se přidají Court Archers. Následuje malá neshoda. Mého 3/3 útočícího Crashera blokuje Ivan Putrid Leechem a snaží se jej nafouknout. Reaguji na přifouknutí Colossal Might, Ivan zkouší Soul’s Fire z Leeche do Crashera v odpovědi na myšku. Nedokážeme se ale shodnout na tom, že toto vše se odehrálo najednou, a že Leech je ve chvíli, kdy hraje Ivan Fire, stále ještě 2/2. Lazzna nakonec vyřeší situaci v můj prospěch, Leech umírá a zranění trampluje skrz. Ivanův Tidehollow Sculler se mi podívá do ruky, kde vidí horu, Demonic Dread a Flameblast Dragona. Jsem bez černé, na 4 manách (5 v příštím kole), a Ivan dává poněkud nepochopitelně místo draka pod Scullera Demonic Dread, který stejně nemohu seslat. Alfa-strike za podpory tap-all módu Naya Charmu rozhoduje vzápětí hru v můj prospěch.
Druhou hru je Ivan rychlejší. Rockslide Elemental, Leech, u mne jenom Naya Hushblade a Court Archers. Když soupeř přidá ještě Steward of Valeron a Stun Snipera, poznamená, že si vyloženě nabíhá do Infestu. Jó, kdyby tak… Když se mi konečně podaří dostat na stůl draka, odpoví Ivan Enlisted Wurmem, který donese Madrush Cyclopse. Unearthovaný Vithian Stinger konečně dostane ze stolu Snipera. Doufám, že se mi podaří pozdržet pozemní vojska natolik, aby se o vítězství postaral drak svým dechem. Pouštím maximum zranění do sebe. Když se drak nadechne k finálnímu útoku, má Ivan v ruce Soul’s Fire, jehož spolupráce s Wurmem je pro draka smrtelná.
Třetí kolo začínám WG Borderpostem v druhém kole Hushblade. Ivan má jen Fieldmist Borderpost a v druhém kole Jund Panorama. Třetí kolo nastupuje Coatl, který ale povyroste jen o 1, načež je schován pod Oblivion Ringem. Soupeř přidá o kolo později Rhox Brute, u mne je to „mechoslon“. Další tři kola jedeme v režimu draw-go. Po třech kolech topdeckuji draka a hraji jej – naštěstí se tentokrát nedočkám rušení. Příští kolo útočím vzduchem s drakem, a k 5 se tak přidají ještě 4 zranění navíc. V záloze si nechávám 2 many na Sigil Blessing jako obranu proti případným fritkám. Ivan ale nedolízne nic a další kolo jej Flameblast Dragon dorazí. Po hře mi ukáže foilového Karrthuse. Kdyby tohoto draka opravdu zahrál v okamžiku, kdy jsem měl Flameblasta na stole, asi by efekt překonal i Tombovo ultimátum v pátém kole.
4:1
A je tu poslední kolo. Mám 4-1, nyní se rozhodne, zda skončím se sedmi boostery nebo jenom se třemi. Mým soupeřem je devítibodový hráč jménem Vláďa Truxa.
V první hře začnu Crasherem, sjíždím soupeře na 16 životů. Lorescale Coatla Vláďa vyřeší Sangrite Backlashem, položí Grixis Grimblade. Na mého Vithian Stingera odpoví Carrion Thrashem, který z Grimblade učiní 3/2 smrtonoše. Ve svém kole odpravuji Thrash Stingerem a Naya Charmem, o kolo později se Stinger postará o Grimblade. Pak ale přijde první šok. Za stavu 17-11 se zjeví Blitz Hellion, projede mne za 7 a schová se do knihovny. Projíždím se dále ještě žijícím Crasherem a střílím Stingerem ve snaze zlikvidovat soupeřovy životy co nejrychleji. Na 7 životech likviduji unearthovaného Viscera Draggera Terminatem – a dobře dělám, neboť následuje Vengeful Rebirth na Carrion Thrash, který mne srazí na 2. Mám ale početní výhodu na stole a soupeř pouhé 4 životy. Nechávám Court Archers v obraně pro prevenci nenadálého útoku - v hrobě již nic není a téměř cokoli překvapivého bych měl pobrat. Vláďa je na 2. Ve svém kole cyklí poslední kartu ve své ruce, Jund Sojourners, do Stingera. Vystřelím, a jeho životy se scvrkávají na 1 – pokud se dožiji příštího kola, výhra je má. Vláďa ale lízne kartu za cycling a s výkřikem „To snad není možné jaký já su lucker!!!“ plácne na stůl Blitz Hellion. GG, jak se říká. Jak by se teď hodila Terminate…
Do druhé hry mulliganuji na 6, a nechávám relativně OK ruku, se kterou to půjde – pokud do 3 kol dojde červená. Uvažuji i o tom, že bych šel do 5, ale nakonec tuto možnost zavrhnu. Bohužel pro mne. Červená nedojde, Vláďa sešle Viscera Draggera, začne útočit, mého silou vůle vytlačeného blockera vyřeší Terminate…a je po hře. Vláďa mi pak ukáže svou ruku, ze které se směje Maelstrom Pulse, další Terminate a Bituminous Blast. Tahle hra byla rozhodnuta už ve chvíli, kdy si nalízal své karty. Prohrávám tedy šesté kolo 0-2 a končím se
4:2
Tak končí naše komedie, zlo prohrává a dobro žije.Vám paní, vidím, se slza v oku blyští …OK, to je jiná pohádka. Každopádně končím s dvanácti body, což ve finálním zúčtování stačí na 6.místo. Přede mnou je můj přemožitel s posledního kola, kolega Truxa, čtvrtý je pak Tomba, který uhrál 3:0 proti „bratrům“ a 1:2 proti „zbytku světa“. Franta Kotas je na pomocné body druhý za Petrem Nahodilem – a jelikož 18 bodů nedosáhl nikdo, dostávají oba patnáctibodoví hráči po 9 boosterech a tričku. Do boosterů se dostane i Martin Dedek, který je se svými 12 devátý. Vyhrávám tři boostery a vyzvednu další tři pro Tombu, který musel opustit site předčasně. Rozloučím se se Štěpánem, načež se s Frantou, Martinem a Jacomem odebíráme do blízké hospody U zelené kočky, kde hrajeme minimastera s Frantou zapůjčenými boostery. Mirek po dvou hodinách odchází (rodinná oslava narození dcery se většinou kvůli MTG nevynechává), my se nakonec odebíráme domů až po hodinách šesti a bezpočtu dalších her poté co skončí hokej s Dány - jedenáctkovým rozjezdem. Opravdu vydařený Magicový den.
Zbytek fotek (nepříliš mnoho) najdete na http://honzadam.rajce.idnes.cz/prerel_foto/
Plusy:
- vydařený pool a zatím nejlepší umístění
- s balíčkem byla radost i legrace hrát
- tentokrát prakticky bez herních a konstrukčních chyb
- nepotkal jsem proti sobě ani Behemoth Sledge, ani Marisi’s Twinclaws (natož oboje najednou), sférochodce, ani Nemesis of Reason (s čímž jsem se svým obvyklým štěstím implicitně počítal)
- shledání se starými známými
Mínusy:
- Tombovo Violent Ultimatum v pátém kole
- Prohra v první hře posledního kola – soupeřův topdeck Helliony L
Pár obecných komentářů:
Cyklus „Shard-bladů“ bych se nebál nazvat definujícím tento sealed formát, možná i ARB Limited obecně. Borderpost v prvním kole následovaný 3/2 shroud/first strike/flying/deathtouch/haste znamenal pro soupeře veliké problémy, neměl-li podobnou odpověď.
Na prerelease bylo 90% balíčků postaveno na kombinaci červené a zelené s terciární černou nebo bílou barvou – samý Jund nebo Naya, v menší míře Bant. „čistý“ Esper nebo Grixis deck jsem neviděl.
Osobně si myslím, že Wizardi se s Alara blokem pořádně vytáhli, a ačkoli i ve své blízkosti zaznamenávám vůči Alaře pocity hraničící až s nenávistí, musím říci, že si této Limited sezóny užívám a těším se, zda designéři dokážou laťku v Zendikaru udržet.
Omlouvám se svým soupeřům, pokud jsem průběhy her zjednodušil nebo se dopustil nepřesností. Paměť a klikyháky na papírech se životy jsem vytěžil, co se dalo.
Takže, takto to vypadalo, když do Brna dorazila celo-zlatá sada Alara Reborn. Věřím, že jste se u mého reportu nenudili a děkuji všem, kdo jej dočetli až sem. Budu se s vámi těšit na viděnou nad zprávami o Magic 2010, From the Vault: Exiled a na podzim u Zendikaru.
- Honza Adam –
Epilog: Poté, co jsem si vybral jednu z trojic vyhraných boosterů, které jsem vzal sobě a Tombovi, objevil jsem v ní Glory of Warfare, Retaliator Griffina a Lightning Reavera. Když jsem druhé tři předal následující středu šťastnému výherci, rozbalil v nich Madrush Cyclopse, Sphinx of the Steel Wind a Karrthuse. Tři boostery, dvě nádherné mytické rare. NO NEZABILI BYSTE HO? ;-)
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Středeční výhledy 17/2024
Trick or Treat chaos sealedy by mely byt i v EMEA
všechny komentářeSliveři v karetní hře Magic
Můj nejoblíbenější tribe, který hraji po celou dobu na různých formátech. Největší úspěch měli na extended RG smažbo-sliveři. Ti uměli...
všechny komentářeUltimátní karty z Mirrodinu
Změna grafiky v Mirrodinu byla za mě tenkrát na škodu. Na druhou stranu dala vzniknout premodernu, který hraji rád. Hrát proti afinitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 16/2024
Stačilo požádat a správné řešení velice rychle přišlo. Moc děkuji!
všechny komentářeUltimátní karty z Kamigawy
Můj oblíbený blok, který nyní hraji na common EDH. Spustit, splice onto arcane.. Silou karty nevynikají, ale líbí se mi. Díky za pěkný...
všechny komentářePohľad na formát Modern po Pro Tour
Ja som to hovoril :o) https://magic.wizards.com/en/news/announcements/au - gust-26-2024-banned-and-restricted-announcement
všechny komentáře