Články

Středeční výhledy 12/2021

Komentáře

Kvíz 1) - dostaneme tři od každého. První replacement efekt udělá z Treasure všechny tři a druhý replacement efekt udělá z každého z těch třech další tři.

2) Lava Spike se zkopíruje včetně cíle (já). Nelze zvolit nový cíl (soupeř má hexproof), takže ke změně cíle nedojde a já dostanu 2 Lava Spike do hlavy. Not the best play I can imagine.

3) Sága bez schopností kapitol se obětuje.

0 hlasů

kvíz:
1. replacement effect z prvého manufactora spraví clue, treasure a food, na to replacement effect z druhého manufactora pridá ku každému z týchto tokenov ostatné dva druhy, čiže na battlefield príde 3x clue, 3x treasure a 3x food

2. keďže kopia chef kiss nemá legálny ciel (obaja hráči majú istý druh hexproofu), nemôže byť ciel originálneho spellu reselected a keďže kopia kopiruje mody aj ciele, tak ostáva pôvodný target. Čiže hráč, ktorý chef kiss hral dostane 2x3dmg

3. zase tie layers! :) Nejdem vypisovať, ako presne bude saga vypadať, keď príde na stol prvá, alebo druhá, lebo to presne neviem :) Každopádne by to malo byť jedno, pretože blood moon vymaže všetky chapters a akonáhle na ňu hráč položí counter, tak musí sagu obetovať. Rulling hovorí, že ak je počet counterov rovný, alebo väčší ako počet chapterov, tak ide do hrobu.

0 hlasů

1. to jsem jedinej kdo si myslí že vznikne nekonečno tech tokenu?
2. a ten kiss bych řekl že zkopiruje respektive vyfizluje protože neexistuje legalní cíl který by mohl být random zvolen
3. myslím že to bude čistě hora možno s nějakými country podle toho kdy blood moon přijde

0 hlasů

1. to ako, že by jeden effect nahradzoval druhý, druhý znova prvý atd. To nefunguje, pretože replacement effect sa aktivuje len raz za akciu/event.
2. nemá prečo vyfizlovať. Jednak sú na stacku dva spelly, original (ktorý má legálny ciel od začiatku, inak by sa na stack nedostal) a kopia (stejný ako original). Ak ciel nemože byť zmenený, ostáva pôvodný.

0 hlasů

Asi budu trochu spoilovat, ale všechny tři kvízové otázky jsou převzaty přímo z MH2 release notes, včetně konkrétních karet v příkladu (Lava Spike). ;)

0 hlasů

no jo tam je to tak popsano. bohužel jsem doufal že pokud je nakartě reselect znamená to provést a ne nechat stejný pokud nemohu reselectovat.

0 hlasů

OZNÁMENÍ:

Protože se teď kolem děje strašná spousta, a bohužel i strašných, věcí, vyjdou další Výhledy až příští týden.

Sledujte nové karty z Adventures in the Forgotten Realms a poslední League Weekend!

Všechno přinesu příští týden.

Mějte se a na viděnou!

0 hlasů

ŘEŠENÍ KVÍZU:

1) Celkem dostaneme devět tokenů - tři od každého:

"If you control two Academy Manufactors and would create some number of Clue, Food, or Treasure tokens, you will instead create three times that many Clue tokens, three times that many Food tokens, and three times that many Treasure tokens."

A když například kontrolujete Academy Manufactorů osmnáct, tak... ;-)

"If you control eighteen Academy Manufactors (I don’t know, you figure it out) and would create some number of Clue, Food, or Treasure tokens, you will instead create 129,140,163 times that many Clue tokens, 129,140,163 times that many Food tokens, and 129,140,163 times that many Treasure tokens."

2) Lava Spike se zkopíruje, nicméně jelikož cíle nejdou "reselectovat", zůstanou oba Lava Spike namířené na vás a nejspíš dostanete 6 damage :-(

"If there are no legal targets that could be selected, the targets remain unchanged. Note that this may not mean that those targets are illegal as the spell resolves. For example, if an opponent in a two-player game has hexproof and casts Lava Spike targeting you, Chef's Kiss will not be able to change the target. However, this doesn't make you an illegal target, and both the original spell and the copy will still target you and deal 3 damage to you."

Co se týče cílování bytostí (a interakce s "creature you control"), tak čtěte :D

"Note that Chef's Kiss may make some or all of the targets of a spell illegal. For example, any spell an opponent cast that targets a "creature you control" will be unable to find a new legal target, and its target will remain unchanged. In that case, that part of the spell will do nothing. If that was the spell's only target, that spell will be removed from the stack when it tries to resolve."

3) Je jedno, jestli přišel do hry dříve Blood Moon nebo Urza's Saga. V obou případech Blood Moon vymaže Sáze "chapter ability", nicméně ne enchantmentový typ a Saga podtyp! Ve hře se tak ocitne Sága, která má více "lore counterů" než svých "kapitol" a taková Sága musí být obětována (sacrifice).

"If Urza's Saga loses all of its chapter abilities but is still a Saga, perhaps due to a card like Blood Moon, it will immediately be sacrificed."

Správné odpovědi přinesl jako první Caranthir, ale... Ne, nespoiluj mi tady ;-) :-)

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Report ze zahraničního turnaje Relic TCG Fest

23.05.2022 21:45 – Chainer

Hodně pěkný report z hodně pěkného turnaje z hodně pěkné destinace! :-) Pojedete také na CommandFest do Frankfurtu?

všechny komentáře

Pozvánka na Duel Commander v Pardubicích

22.05.2022 20:01 – Chainer

Protože se na to bude ptát asi více lidí, tak byste to mohli uvést rovnou do propozic: Bude se moci hrát s novou sadou Commander Legends:...

všechny komentáře

Středeční výhledy 9/2022

20.05.2022 12:20 – Chainer

Na Invitation Listu není, tak se večer necháme překvapit ;-)

všechny komentáře

Středeční výhledy 8/2022

15.05.2022 20:03 – Waist

Ale tak jo:) 1) Jetmir -> Devilish Valet ma díky +1/+0 od Jetmira a svemu triggeru power 4 2) Utok obema moznymi utocniky a trigger Targa...

všechny komentáře

Ultimátní karty z Invasion, Planeshift a Apocalypse

10.05.2022 12:08 – Nxn

Díky za dodání původních artů, teď už je vše jak má být. Dobrý článek, ze super doby Magicu, díky za něj.

všechny komentáře

Report z Premodern turnaje

08.05.2022 22:04 – Chainer

Jako dobře. Ale pak už se třeba Mogg Fanatic nevymění s X/2 bytostí a Goblin Legionnaire s Ravenous Balothem, což už je jinak, než si...

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter