Články

Středeční výhledy 18/2021

Komentáře

1) Vrátí se nezávisle na tom, která strana byla zabitá, tedy i Brute.
2) Odfázování není "leaves the battlefield", takže ne.
3) Arlinn se transformuje do denní podoby, ale zůstane 5/5 vlkodlakem.
4) Dík za tuhle otázku, taky jsem si s tím lámal hlavu, když jsem ho prvně viděl. Ale odpověď je jednoduchá - aby retrospektivně fungoval i se starými innistradskými vlkodlaky. :)
5) Tak napadla mne Vildin-Pack Alpha, ale ta nedává na bojiště transformovaného vlkodlaka,ale dovoluje ho transformovat. Čemuž ale zabrání to, že DB/NB permanenty se explicitně nemohou transformovat jiným způsobem, než dnem a nocí. Takže si myslím, že tohle nejde.
6) Nastane den, protože pouze u dne se říká "když přijde na bojiště bytost s daybound, nastane den" . U noci se nic takového neříká.

0 hlasů

ŘEŠENÍ KVÍZU:

Děkuji Caranthirovi za odpovědi. Trochu je ještě rozvedu.

1) Ano, bytost exilnutá Brutal Catharem se vrátí do hry, i když hru "de facto" opustí Moonrage Brute.

"Moonrage Brute leaving the battlefield will also cause the exiled card to return to the battlefield."

2) "Odfázovaný" Borrowed Time je v takovém tom pěkném kvantovém stavu, který se bere tak, že "neopustil battlefield". Proto se karta "z pod" Borrowed Time do hry nevrátí.

3) Arlinn se transformuje do denní podoby, ale (do konce kola) nebude planeswalkerem, nýbrž 5/5 bytostí s popsanými charakteristikami.

"If Arlinn, the Moon Fury's second loyalty ability is making her a Werewolf creature and it somehow becomes day, Arlinn will transform, but the effect making her a Werewolf creature will continue to apply for the rest of the turn."

4) Opět, jak píše Caranthir. Pokud druhá schopnost Tovolara nastolí noc, trasformují se všechny permanenty s Dayboundem a dále si budete moci transformovat Human Werewolfy ze "starých sad", které Daybound nemají.

"The second ability of Tovolar, Dire Overlord seems a little strange because Tovolar and other Human Werewolf creatures in this set transform when it becomes night anyway. Tovolar, however, isn't content to transform Werewolf creatures from just one set. This ability will allow you to transform Human Werewolf creatures from previous visits to Innistrad as well."

5) Založit pomocí Nightbound permanentu přímo noc skutečně jde (viz 702.145g):

"Any time a player controls a permanent with nightbound, if it’s neither day nor night and there are no permanents with daybound on the battlefield, it becomes night."

Teď jde jenom o to, jak to udělat. Existuje asi následující řešení:

Ve hře je enchatment Humility. Do hry vstoupí (například) Tovolar a nezaloží se ani den ani noc. (Tovolar totiž v tuto chvíli nemá schopnost Daybound.) Zahrajete Moonmist. Tovolar se transformuje. (Obecně se Daybound/Nightbound karty takto Moonmistem transformovat nesmí, ale znovu: Tovolar teď ten Daybound nemá.) No a na závěr někdo zničí Humility. Ve hře (bez dne a noci) je tak "najednou" permanent, který má prostě přímo Nightbound => založí se noc.

6) Na základě předchozího příkladu si už dokážete představit, že se do hry dokáží dostat permanenty s Daybound a Nightbound současně. Například pomocí sekvence: Humility -> Tovolar -> Moonmist -> další vlkodlak z nového Innistradu -> Disenchant na Humility => ve hře se objeví Daybound permanent a Nightbound permanent najednou "ve stejnou chvíli".

Co se stane?

Založí se den.

"If it's neither day nor night, and a creature with daybound and a creature with nightbound somehow appear on the battlefield at the same time, it becomes day. The creature with nightbound will transform."

Ještě jednou děkuji Caranthirovi za odpovědi a na viděnou u dalšího kvízu! ;-)

0 hlasů

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.


NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE POD ČLÁNKY

Elfové v karetní hře Magic

03.12.2022 09:50 – indian

Kdo by to byl před řekněme 25 lety řekl, jací různí elfové vyjdou a že budou válcovat nejeden formát. Zajímavé čtení, díky za něj. Na pm...

všechny komentáře

Rychlý rozbor The Brothers' War - 2. část

02.12.2022 14:23 – dorlas

Ďakujem. Robím čo môžem :o)

všechny komentáře

Středeční výhledy 21/2022

18.11.2022 19:48 – Grahf

Přejeme upřímnou soustrast? Uff, slušné faux pas :)

všechny komentáře

Středeční výhledy 20/2022

07.11.2022 21:24 – Grahf

kviz: 1. karn +1 spravím powerstone 2. zahrajem Astora a Sekeru 3. tapnem astora a sviňu a aktivujem vehikel 4. astor dáva equip 1,...

všechny komentáře

Středeční výhledy 19/2022

05.11.2022 11:22 – joza

Jakub Tóth třetí na mistrovství světa v MTG 2022

31.10.2022 12:12 – Chainer

I když nevyšlo to místo nejvyšší, tak ti, Jakube, moc gratuluji!!!

všechny komentáře
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

PARTNEŘI CMUS.CZ

Poker-Arena.cz, portál, který vás naučí hrát poker
Vesely-drak.cz - Magic: the Gathering, Pokémon, Poker, deskové a karetní hry Magic-Guru.cz, portál pro všechny začátečníky v karetní hře Magic: the Gathering Pokemon-Guru.cz, kompletní informace v češtině ze světa karetní hry Pokémon

Sociální sítě

  • FB
  • Youtube
  • Twitter