Další „runda“ Regional Championshipů odstartovala o víkendu 26. až 27. dubna v italské Boloni. Celkem 1 091 kvalifikovaných hráčů se tam sjelo, aby si to ve formátu Standard rozdali o 2 pozvánky na Mistrovství světa, o 36 pozvánek na Pro Tour a o 48 pozvánek na další Regional Championship do belgických Antverp. (+ V sázce byly samozřejmě ještě i ceny finanční.)
První hrací den se uskutečnilo 8 kol s „cutem“ na skóre 6-2 a lepší, a protože jsem měl tu čest se tohoto turnaje zúčastnit, popíšu něco ze svých dojmů. (Chtěl bych z celé akce udělat ještě i fotoreport – snad to bude v mých časových možnostech.)
Protože mám rád „tempo“ balíčky, zaregistroval jsem na turnaj Esper Pixie. Hrál jsem tento balíček už od Pro Touru Aetherdrift, kde patřil ke třem nejlepším (Esper Pixie, Domain Overlordi, Mono-Red Aggro). Nová sada ale přinesla Cori-Steel Cutter a s ním i nový Izzet Prowess. Problém byl v tom, že v tak krátkém časovém okamžiku už šlo v mém testingu těžko „switchnout“ + ono bylo docela taky problematické ty Cori-Steel Cuttery sehnat :-) Takže vyzbrojen spíše proti nim, jsem zaregistroval následující balíček. (+1 Pest Control, -1 Authority of the Consuls v sideboardu – fotografie vlastně ukazuje můj balíček z neděle. Decklist a celou moji cestu turnajem naleznete tady.)
V prvních čtyřech kolech jsem porazil Jeskai Control, 2x Izzet Prowess a Mono-White Tokens (což doteď nevím jak – v tomhle zápase jsem měl nehorázné štěstí), takže start 4-0 nemohl být lepší. Ale pak jsem prohrál s Boros Myškami a s Mono-Red Aggrem (přestože jsem v obou zápasech 1:0 vedl) a rázem jsem byl se 4-2 „u zdi“. Sedmé kolo jsem proti Azorius Omniscienci vyhrál, takže o všem měl rozhodnout „win-and-in“ v kole posledním.
Už když jsem prohlížel decklist soupeře (turnaj se hrál s tzv. „otevřenými decklisty“, ke kterým jsme měli přístup na začátku hry a v průběhu sideboardování), tak si říkám: „Jakože vážně?“
Soupeř hrál Boros Monument, který na turnaj zaregistrovali asi tak tři lidi z tisíce, a moc „komfortně“ jsem se tedy úplně necítil. Ale to je jedno. Myslím, že jsem hrál OK, ale prostě se stalo, že soupeři to přišlo dobře (2x Monument, Phyrexian Dragon Engine, Recommission, Guardian of New Benalia), mě to nepřišlo dobře, tak se šlo na druhou. V ní můj Rest in Peace dostal Soul Partitionem, takže soupeř se přes hrob zase mohl trochu „rozkombit“… Takže tuhle partii jsem tak trošku trpce prohrál, a nakonec do druhého dne bohužel nepostoupil. (Mimochodem můj soupeř pak ve druhém dni přidal další čtyři výhry a z 29. místa se kvalifikoval na Pro Tour, takže všechna čest.)
„Cut“ na 6-2 je prostě tvrdý (zvládlo ho pouze 150 hráčů) a snad budu mít ještě o trochu víc toho štěstí příště. Skončil jsem na 167. místě (prakticky i jako z české/slovenské výpravy nejvýše – i když i Jirka Kračman a Filip Quant měli také 5-3), ale bohužel… Skoro si říkám, že ty Regional Championshipy jsou českým hráčům tak trochu zaklety…
Ve druhém hracím dni tak pokračovalo už jenom 150 hráčů 6 dalšími koly, po kterých se v Top 8 umístili hráči s těmito balíčky: 3x Izzet Prowess, 2x Dimir Midrange, 2x Mono-Red Aggro a 1x Domain Overlords. Finále pak už patřilo jenom Izzet Prowessům a první místo vybojoval Jelco Bodewes nad Ivanem Lausevicem…
Decklisty z celého turnaje můžete najít tady. Z celé akce samozřejmě běžela i online coverage (s Martinem Jůzou, Arnem Huschenbethem, Filipou Carolou, Simonem Nielsenem a Frankem Karstenem), která začíná tady, takže pokud vás nějaký moment nebo „matchup“ zajímá, určitě si ho tam vyhledejte.
V neděli se pak na stejném místě ještě uskutečnil doprovodný Ultimate Guard Standard Open. Toho se zúčastnilo 589 hráčů, přičemž po 8 kolech bylo důležité být v Top 16 respektive mít skóre 7-1. Za to totiž byla pozvánka na příští Regional Championship. „Vrchol této metagame“ (včetně všech decklistů) si můžete projít tady, nicméně my gratulujeme Patriku Szmatanovi, který s Izzet Prowessem obsadil se skóre 7-0-1 3. místo a do Antverp se kvalifikoval! Moc dobrá práce a hodně štěstí na dalším RC, Patriku! ;-)
Já jsem se tohoto turnaje také zúčastnil, ale moje skóre 4-4 (porazil jsem: Jeskai Oculus, Izzet Prowess, Azorius Omniscience, Gruul Aggro; prohrál jsem: Mono-Red Aggro, Gruul Aggro, Izzet Prowess, Domain Overlords) nestojí moc za řeč. Když se ohlížím zpět a podívám se na svoje skóre s červenými balíčky (1-4), tak trochu chápu příčiny mého „neúspěchu“. Když se podíváte výše, tak uvidíte, že já jsem sideboard přizpůsobil spíše proti novým balíčkům jako Izzet Prowess, Jeskai Control, Azorius Omniscience (2x Loran, 2x No More Lies, 1x Roiling Dragonstorm, 1x Defiler Crypt/Cadaver Lab), ale to bylo zase na úkor zabíjení jako například druhá Grim Bauble, Anoint with Affliction, … které v tom „matchupu“ s myškami zase trochu chybělo. Každopádně nějaký „metagame call“ člověk udělat musí a zpětně ničeho nelituji. (Proti těm ostatním balíčkům jsem totiž kladné skóre měl, takže co už :-))
Deckem obou turnajů byl Izzet Prowess, jak to ostatně dokládá i Frank Karsten ve svém článku Metagame Mentor. Cori-Steel Cutter to opravdu krájí, a to nejen na Standardu! ;-)
Výsledky z dalších Regional Championshipů
Po Regional Championshipu v Boloni se v následujícím víkendu stihly uskutečnit ještě další čtyři. Z nich už jenom tradičně přineseme jméno vítěze a balíček, se kterým hrál.
Ve výše uvedených odkazech si můžete prohlédnout všechny informace o jednotlivých turnajích (včetně všech decklistů). Kompletní analýzu udělal Frank Karsten tady.
Je vidět, že po evropském šampionátu narostl Izzet Prowess na těch dalších až na 30,7 % „metagame“ (a se stále skvělou „win rate“). Naopak z evropského šampionátu poněkud neúspěšný balíček Esper Pixie „spadl“ až na deváté místo, přičemž ho tak trochu asi vystřídá Orzhov Pixie, který (jakožto „Temporary Lockdown deck“) má proti Izzet Prowessu dobrý „matchup“.
Nečekaně dobrý „win rate“ Dimir Midrange je pro všechny trochu překvapením. Ani já ani Frank to neumíme dostatečně dobře vysvětlit :-)
Další Regional Championshipy pro další regiony proběhnou v následujících týdnech – podívejte se do sekce Nadcházející turnaje níže.
(Neoficiální) Mistrovství České republiky ve formátu Legacy
V sobotu 19. dubna proběhlo v Opavě 2. (neoficiální) Mistrovství České republiky ve formátu Legacy! Zúčastnilo se ho celkem 42 hráčů, z čehož deset jich přijelo také z Polska, jeden ze Slovenska a jeden z Maďarska.
Hrálo se 6 kol a Top 8, kam se nakonec probojovali pouze čeští hráči.
Na 3. – 4. místě skončili Daniel Ladra a Martin Smola, ve finále podlehl Tomáš Vlček Martinu Pelikánovi, který tak slavil celkové prvenství! Gratulujeme!
Na ceny se celkem rozdělilo 26 000 Kč, dále karty v hodnotě přes 5 000 Kč, 20 boosterů Modern Horizons 3 a pro prvního pohár a vstupenka na turnaj European Legacy Masters v Belgii. Více informací (včetně krátkého reportu) naleznete na facebookových stránkách skupiny MTG KU Legacy Opava.
Když už zmiňujeme European Legacy Masters, tak se na ni podíváme poněkud podrobněji. Kvalifikovaní hráči z jednotlivých evropských zemí změří svoje síly 10. srpna 2025 v belgickém Hasseltu. Když si rozklikneme českou a slovenskou vlaječku, tak prozatímní stav série vypadá takto:
Všem kvalifikovaným gratulujeme (nejnověji tedy Matěji Kantorovi, který se kvalifikoval z Najády – decklisty z tohoto turnaje můžete najít tady) a současně všechny zveme na turnaj do Pardubic!Sobota 17. května tam bude patřit Legačce, tak hodně štěstí!
Druhá kvalifikace na Turnaj Vítězů
V sobotu 26. dubna se v pardubické Tolarii uskutečnila druhá kvalifikace žďárské série Turnaj Vítězů. Formátem celé série je Modern a právě v tomto formátu změřilo síly 12 hráčů. Po čtyřech kolech vypadalo závěrečné pořadí po základní části takto:
Dále se hrála Top 4, do které se probojovali Jakub Rucký (Izzet Prowess), Petr Štefan (Dimir Frog), Ondřej Kopecký (Boros Energy) a Matěj Ehm (Izzet Prowess). Ve finále zvítězil Matěj Ehm nad Petrem Štefanem a kvalifikoval se tak na závěrečný turnaj celé série. Gratulujeme!
Třetí kvalifikační Modern se uskuteční v sobotu 31. května v brněnské XZONE.
Co nás čeká:
Novinky ze světa Magic Arény
Na Magic Aréně se toho stalo (a stane) hodně, takže pojďme postupně.
Na Velikonoční pondělí Wizardi zveřejnili poněkud tajuplnou zprávu o něčem, co se bude jmenovat „Through the Omenpaths“. Prakticky půjde o vydávání „digitálních sad“ Universes Beyond, které by normálně (nebo jinak) na Magic Aréně nevyšly, a to v jejich Universes Within „Magicových předělávkách“.
Že předchozí zprávě nerozumíte? Inu, asi to půjde nejnázorněji vidět na následujícím příkladu: Sady FINAL FANTASY a Avatar: The Last Airbender na Magic Aréně normálně vyjdou (tj. ve stejné podobě jako bude jejich podoba „papírová“), nicméně sada Marvel’s Spiderman (a další sady od Marvelu) na Magic Aréně vyjde… Právě v nějaké jiné, „Magicové“ podobě. Všechno by mělo být mechanicky 1:1 stejné, ale prostě obrázky a jména budou jiná… No, aby toho všeho „chaosu“ nebylo málo…
Dále se nám poněkud upravila pravidla pro turnaje Arena Direct. Respektive vstupné a odměny. Horší zprávou je, že nyní stojí vstupné 6 000 „gemů“ (namísto 5 000) a že pro 2 Play Boostery boxy nyní musíme uhrát 7 výher (namísto 6). Dobrou zprávou je ale to, že nějaké ceny přichází už od třetí výhry a že i za „jenom“ šest výher obdržíme 1 Play Booster box. Celé tabulky odměn (a také tabulky pro případ, kdy je v sázce Collector Booster box) si můžete projít v předchozím odkaze. Podle tohoto nového rozdělení cen se už odehrál Arena Direct 2. až 4. května.
Na Magic Aréně vyšla doprovodná 30karetní „digitální sadička“ Alchemy: Tarkir. Všechny karty si můžete prohlédnout v obrázkové galerii, jejich „spellbooky“ pak tady. Nějakým nedopatřením se tři karty zveřejnily poněkud jinak, než bylo zamýšleno (jinými slovy zveřejnily se špatně), ale všechno bylo opraveno a zažehnáno. O tomto incidentu si můžete přečíst tady.
A na co se můžeme těšit? Na armády Monastery Mentorů a stáda Siege Rhinů… :-)
Poněkud neobvykle v sobotu 10. května bude mít Magic Aréna aktualizaci, při které na ni přivítáme formát Pioneer!
V roce 2022 na Magic Aréně vznikl formát Explorer, který se snažil formát Pioneer „dohnat“, což se pomocí tří sad Explorer Anthologies, sedmi sad Historic Anthologies a sady Pioneer Masters povedlo právě nyní! :-) V současné době jsou rozdíly mezi formáty Explorer a Pioneer minimální, ale i ty se ještě zteční, protože tuto sobotu vyjde ještě 11 karet, které se na formátu Pioneer tak trochu viděly hrát. Jejich seznam a celé oznámení o „upgradu“ z Exploreru na Pioneer naleznete tady. Samozřejmě, že nás také čeká velmi pěkný úvodní Pioneer Showcase Event. Ten se uskuteční 10. až 13. května, a i když na něm nic nevyhrajete, tak alespoň obdržíte oněch 11 nově vydaných karet.
Explorer je mrtev! Ať žije Pioneer! :-)
Se sobotní aktualizací také přijde sjednocení reprintů a karetních stylů.
Jak už bylo dříve oznámeno, tak pokud vlastníte například jeden Opt ze sady Ixalan a tři ze sady Dominaria, tak už nebude nutné ty další „dosbírávat“, abyste hráli všechny čtyři stejné. Z těch dalších budou totiž prostě udělány „karetní styly“. (A mimochodem i tzv. „duplicate protection“ při otevírání „digitálních boosterů“ bude na rare a mythic rare reprinty takto fungovat. Prostě je neotevřete, pokud už vlastníte starší verzi karty se stejným jménem čtyřikrát.)
Stejně tak se ale sjednotí i karetní styly a půjde je nyní „obléknout“ na jakoukoli kartu se stejným jménem. Pokud jste totiž nyní chtěli hrát Thalii, Guardian of Thraben jako Minu Harken, tak například zrovna tento její karetní byl vázán s její verzí ze sady Innistrad: Crimson Vow. Takže, i když jste vlastnili Thalii ze sady March of the Machine, tak jste si nejdřív museli pořídit ty z Crimson Vow a pak je stylem Mina Harken „obléci“. Nyní už půjde použít jakýkoli karetní styl na jakoukoli verzi karty.
Společně s tím se nám samozřejmě také trochu změní vzhled při stavbě balíčku. Například takto to vypadá „postaru“…
… a takto to bude vypadat nově…
Další změnou je, že ke „kraftění“ karty bude nyní zapotřebí pouze „divoká karta“ nejnižší rarity, se kterou ta karta na Magic Aréně kdy vyšla. Například Goreclaw, Terror of Qal Sisma vyšel v Core Setu 2019 jako rare, ale v Pioneer Masters byl reprintnut jako uncommon. S nadcházejícím updatem ho bude možné získat za uncommonovou divokou kartu, a to i v té jeho podobě jako rare…
Dále se všechny tyto „karetní varianty“ zohlední v nakupování předkonstruovaných balíčků, kde jejich cena bude odečtena, ať už vlastníte jakoukoli verzi dané karty. (Například pokud byly v předkonstruovaném balíčku karty Blooming Marsh ze sady Outlaws of Thunder Junction, ale vy jste vlastnili ty z Kaladesh Remastered, tak jste do této chvíle za ně vlastně nedostali slevu…)
Všechny informace o sjednocení reprintů a karetních stylů si můžete projít tady a já se už těším na sobotní aktualizaci! :-)
Novinky pro formát Commander
V únoru letošního roku byla zveřejněna „beta verze“ tzv. „Commander Brackets“, která má sloužit ke klasifikaci síly Commander balíčků. Zprávu o tom jsme přinesli ve Středečních výhledech 3/2025 a nyní pokračujeme, protože na duben byla od Commander Format Panelu slíbena další akce a ta také přišla… :-)
Nejprve opět začneme „Ban listem“. V tomto rozsáhlém článku vysvětluje Gavin Verhey, proč je která karta zakázána, nicméně také jsme se dočkali pěti „unbanů“…
Na formátu Commander jsou následující karty přesunuty z „Ban listu“ na „Game Changer list“: Gifts Ungiven; Sway of the Stars; Braids, Cabal Minion; Coalition Victory a Panoptic Mirror.
Zdůvodnění, proč jsou právě tyto karty povoleny (a přesunuty na „Game Changer list“), je různorodé a poměrně dlouhé – najdete je také v odkazu výše.
Na samotném „Game Changer listu“ se také udály poměrně velké změny. Ty popisuje Gavin tady a my to zde vezmeme opět jenom informativně.
Z „Game Changer listu“ formátu Commander byly vyřazeny karty Trouble in Pairs a Trinisphere.
Na „Game Changer list“ formátu Commander byly zařazeny následující karty:
Teferi’s Protection
Humility
Narset, Parter of Veils
Intuition
Consecrated Sphinx
Necropotence
Orcish Bowmasters
Notion Thief
Deflecting Swat
Gamble
Worldy Tutor
Crop Rotation
Seedborn Muse
Natural Order
Food Chain
Aura Shards
Field of the Dead
Mishra’s Workshop
Podrobné zdůvodnění, proč jsou tyto karty zařazeny na „Game Changer list“ (+ zdůvodnění, proč některé další karty nejsou :-)), si můžete opět projít sami. Je toho hodně :-)
Celkový seznam „Game Changerů“ (ve kterém ještě chybí pět „odbanovaných“ karet výše – nevím, proč v této grafice nejsou) vypadá takto:
Obecně by se dalo říci, že reakce na celkový systém „Game Changerů“ a „Commander Brackets“, jsou pozitivní. (87 % hráčů na MagicConu: Chicago řeklo, že jim to v jejich hrách pomohlo.) Proto se „Commander Brackets“ zatím měnit nebudou a vypadají stále takto:
Článek ovšem nyní zdůrazňuje, že pro sílu Commander balíčků je potřeba také použít vlastní rozum a úmysl! Stavíte balíček s úmyslem si zahrát, nebo s úmyslem vyhrát? Pokud to druhé, tak vás to na předchozí stupnici prostě posunuje doprava…
I když já osobně s formátem Commander nemám moc zkušeností, tak bych řekl, že „ochočit“ takového „beasta“, kterým tenhle formát je, není vůbec jednoduché, ale že na to Commander Format Panel jde docela dobře. Alespoň mě tohle všechno smysl dává. Na druhou stranu jsou ale i jiné názory. Daniel Belluš pro CMUS napsal článek, který byste neměli minout, pokud vás formát Commander zajímá více. Určitě se zapojte do diskuze, jestli se vám toto všechno líbí, nebo nelíbí! :-)
Na závěr bych dodal, že Commander Format Panel je velmi otevřen „feedbacku“ (na cokoli) a bude přinášet stav formátu Commander jednou za čtvrt roku. Do konce tohoto roku se ale žádné další bany už neplánují. (Pokud náhodou nenastane zase nějaká „katastrofa typu Nadu“ :-))
Tak ať žije formát Commander! :-)
CommandFesty v roce 2025
A protože nyní už tedy víme, jakým způsobem ty správné spolu/protihráče na formát Commander najít (/hledat), tak se podíváme na kompletní seznam všech CommandFestů, které jsou pro nás připraveny na letošní rok:
až 18. května – Birmingham
až 25. května – Šanghaj
až 29. června – Sydney
až 13. července – Bonn
až 13. července – Worcester, Massachusetts
srpna – Tokio
až 17. srpna – Peking
až 7. září – Ottawa
až 7. září – Singapur
až 26. října – Las Vegas
až 26. října – Kanton
října – 2. listopadu – Tacoma
až 7. prosince – South Warf (Melbourne)
až 21. prosince – Mohuč
Na CommandFestech v Birminghamu a v Šanghaji se stále ještě bude rozdávat foilová a nefoilová Reliquary Tower. Promo pro CommandFesty v Sydney, Bonnu a ve Worcesteru bude ještě zveřejněno. Na zbývajících CommandFestech letošního roku se bude rozdávat foilová a nefoilová Arcane Signet.
MagicCon: Atlanta 2025
I když to je ještě hodně daleko před námi, tak Wizardi už spustili předprodej lístků na MagicCon: Atlanta! Ten se uskuteční 26. až 28. září a poletíme při něm do vesmíru, protože hlavní akcí bude Pro Tour Edge of Eternities.
Na místě ale samozřejmě proběhne také spousta dalších doprovodných turnajů. Když zmíníme ty „zajímavější“, tak například…
Draft Your Draft (nejprve se nadraftují zabalené boostery, se kterými se pak bude draftovat :-))
Celou akci doprovodí nejrůznější „panely“, streameři, hosté, Cosplay Contest a dokonce Cosplay Grand Championship!
Pro účastníky budou nachystaná i proma…
… a také i nějaký ten „merch“… :-)
Více informací o MagicConu: Atlanta zjistíte tady a tady. Až se bude blížit, tak si o příslušném Pro Touru samozřejmě povíme ještě víc.
Secret Lair Presents: Adventures of the Little Witch
A nyní se vrhneme do světa Secret Lairů…
Sestava „Adventures of the Little Witch“ od Heikaly obsahuje karty Secret Rendezvous, Serenity, Esika’s Chariot a Realms Uncharted.
Můžeme si ji objednávat přímo od Wizardů v nefoilové i ve foilové verzi. Oficiální oznámení této „sestavy“ (a Legacy balíček, ve kterém je využita ;-)) naleznete tady.
Secret Lair: Everyone’s Invited!
Tento Secret Lair je pro změnu celý Commander balíček, který cílí na changelingy! Obsahuje 90 „normálních“ reprintů a 10 reprintů s novým obrázkem a „double rainbow“ foilováním. Obsahem je také 10 nefoilových oboustranných tokenů a 4 „rainbow foil“ Shapeshifter tokeny.
A aby toho nebylo málo, tak od 12. května bude k dispozici rovnou celý „superdrop“! Ten nabídne celkem pět „sestav“, které nabídnou následující karty:
Secret Lair x KEXP: You Are Not Alone obsahuje karty Cultural Exchange, Folio of Fancies, Concordant Crossroads, Rites of Flourishing a Font of Mythos.
Secret Lair x KEXP: Where the Music Matters obsahuje karty 2x Plains, 2x Island, 2x Swamp, 2x Mountain a 2x Forest.
Featuring: Jay Howell obsahuje karty Agent of Treachery, Priest of Forgotten Gods, Treasonous Ogre, Uncivil Unrest a Marchesa, the Black Rose.
Everything Is On Fire obsahuje karty Chain Lightning, Dragon’s Rage Channeler, Lava Spike, Rift Bolt a Skewer of the Critics.
VROOOOOOMMMMMM! obsahuje karty Lava Dart, Monastery Swiftspear, Soul-Scar Mage, Underworld Breach a Mishra’s Bauble.
Všechny „sestavy“ jsou k dispozici v nefoilové a v „rainbow foilové“ verzi. Poslední dvě pak i ve verzi „raised foilové“. Není nad to vylepšit svoji fritku na Modern! ;-)
Arena Open – 17. až 18. května – Tarkir: Dragonstorm Limited na Magic Aréně
Tento víkend můžeme zasednout spíše k počítačům a zkusit se kvalifikovat na Qualifier Weekend pomocí pátečního Qualifier Play-Inu. Jste-li příznivci formátu Alchemy, tak to určitě zkuste!
Dále se ale o tomto víkendu uskuteční velký con v americkém Bostonu – PAX East. To je skutečně trošku mimo náš dosah, nicméně v sobotu 10. května v pravé poledne tamějšího času (to je 18:00 našeho času) tam proběhne „debut“ sady FINAL FANTASY. O všech novinkách vás samozřejmě budeme informovat v příštích Výhledech.
V sobotu 17. května můžete navštívit Pardubice (kde se uskuteční poslední kvalifikace na European Legacy Masters), nebo nedaleký německý Hof (kde se uskuteční Destination Qualifiery rovnou s několika sloty na příští Regional Championship do belgických Antverp). A pokud nezvolíte ani jedno, tak třeba zkusíte vyhrát nějaké ty reálné peníze na Arena Openu ;-) Všem přejeme hodně štěstí!
Střípky:
Setkání s Martinou Fačkovou
Regional Championship samozřejmě nebyl jenom o hlavním turnaji. Bylo to místo také mnoha pěkných setkání. Já jsem si velice příjemně popovídal se slovenskou ilustrátorkou Martinou Fačkovou, která mi sdělila, že se i v budoucích sadách můžeme těšit na její krásné obrázky. Moc Ti děkuji, Martino! :-)
Řešení minulého kvízu
Minule jsme si řekli, že v sadě Tarkir: Dragonstorm jsou díky Rot-Curse Rakshasovi poprvé představeny tzv. „decayed countery“, které bytosti dají „Decayed“ abilitu. (Takové bytosti nemohou blokovat a když zaútočí, tak na se na konci kombatu musí obětovat.)
Otázka zněla, ve které sadě jsme se s touto schopností mohli potkat poprvé.
Správnou odpověď (bylo to v sadě Innistrad: Midnight Hunt) přinesl VepřoKnedloKapusta, který také poznamenal, že už v sadě Prophecy vyšla karta se stejnými schopnostmi. Děkujeme! :-)
Kvíz
Dnešní kvíz je opět s draky a má úroveň obtížnosti „uncommon“, takže bychom to měli všichni snadno zvládnout :-)
Soupeř má 12 životů a my začínáme v naší první hlavní fázi. Máme k dispozici i nějaký ten graveyard, ale jakékoli karty, které si v tomto kole lízneme, považujme za irelevantní. Do toho! ;-)
Omlouvám se, že tyto Výhledy vychází až po třech týdnech, ale snad pochopíte, že jsem byl „trošku zaneprázdněný“… :-)
Ve Výhledech příštích se podíváme na FINAL FANTASY, ale do té doby užívejte draky! ;-)
Pepa / Josef Janák / Chainer
13.05.2025 09:00
| Profil autora a články: Josef Janák
Už i paní, či slečna Daenerys věděla, že k ovládnutí sedmero království je potřeba drak. Tedy DRAK. Přeletíme pohledem po bojišti a zajásáme nad faktem, že i my jednoho draka máme. Soupeř ale také. A většího. A k tomu ještě ostražitého. Bohužel. To tak rozhodně nemůžeme nechat. Poprosíme tedy pana Bronna, nebo v tomto případě Sarkhana, aby ukázal své odhodlání a soupeřovic draka zničil. Teď jsme konečně jediní, kdo má draka. To už jsme jednou nohou na trůně. Náš drak ale patří k těm menším, a s takovou bychom ovládli tak maximálně sousední ves. Potřebujeme ho tedy přikrmit a v rámci toho se nám dostane i odpovědi na otázku, jestli draci jedí i krokodýly. Ano, jedí a i po nich i hezky rostou. Teď už je z něj 4/4. To už by mohlo zapůsobit i na nějaké menší království. My ale nechceme jen jedno a menší. My chceme všech sedm a vítězství v kvízu k tomu. Potřebujeme tedy našeho dráčka ještě trochu přikrmit. Sarkhan by opět mohl ukázat své odhodlání, ale to po skolení soupeřova draka bohužel skončilo v koši a je jen jedna cesta, jak ho získat zpět. Pošleme pro něj rybářskou loď! Ta ale aby něco ulovila, potřebuje nějakou návnadu a ty nám došly. A nebo ne? NE! Nebo ne tak docela. Uděláme návnadu z rybářské lodi s čímž nám pomůže dráčkův žíravý výdech. Nyní, když je Sarkhan zase odhodlaný, ho můžeme poslat s trojitou porcí krmení za naším dráčkem a udělat z něj konečně DRAKA. 7/7. Teď už mezi námi a trůnem stojí jen zuřivý předek. Ostatně kdo z nás by nebyl, kdyby se od něj čekalo, že ubrání trůn před 7/7 drakem a 6/6 vyladěným lovcem, který ty, co se mu postaví, jednoduše zadupe? Ten se tedy postaví do finální obrany, jak mu velí zadání kvízu, ale trůn stejně neubrání. Na draka totiž nedosáhne, a tak se postaví aspoň našemu vyladěnému lovci. Ten ovšem pět zranění přes předka stále produpe a dráček, tedy, pardon, DRAK, k tomu přidá dalších sedm a sedmero království je tímto našich a stejně tak i vítězství v kvízu.
UPDATE: Právě jsem dohrál Pioneer Showcase Event a zjistil jsem, že člověk za účast obdrží pouze jednu kartu a ne všech jedenáct. Hmm... Škoda... :-/
O víkendu proběhly MOCSy za letošní první sezónu, takže na nějaké balíčky s Cori-Steel Cutterem na Modernu se příště určitě podíváme ;-)
Hlavně se ale podíváme na novou sadu FINAL FANTASY, která už zažila svůj "debut" a právě teď probíhá její "preview sezóna". Nové equipmenty vyrábí nové hrdiny a také nás čekají ságy v podobě bytostí a adventůry v podobě zemí... :-)
Příští Výhledy nesmíte minout! ;-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Středeční výhledy 7/2025
UPDATE: Právě jsem dohrál Pioneer Showcase Event a zjistil jsem, že člověk za účast obdrží pouze jednu kartu a ne všech jedenáct. Hmm......
všechny komentářeVyhlášení velké soutěže o Boostery z Tarkiru
Gratulace vítězům a velké poděkováním všem! :clap: :clap: :clap: Bylo moc pěkné a osvěžující číst články zase od někoho jiného :-) Nyní...
všechny komentářeTOP 10 kariet pre Planechase: Číslo 5 Vás rozhodne prekvapí!
Některé jsem vůbec neznal, s tím Vrondissem by mohl být Planechase celkem zábavní - asi ho zkusim
všechny komentářeReport z European Regional Championship v Bologně
Pekný článok Robo, 12-pack znie ako poriadny banger. A tie pully lahôdka!
všechny komentářeMartinův soutěžní článek: Pauper Bogles
Super že také mladší lidé hrají Magic moc hezký článek i deck v retro designu. Já mám úplně jíné Bogli na modern ale ikdyž už to není silný...
všechny komentářeBanány, unbany a dizajnérske medzery medzi "chlievikmy EDH"
Wizardi sa nepoučia asi nikdy a budú sa šprtať vo veciach, kde nemajú absolútne čo robiť. Tiež nejako nemusím ten tryhard formát zvaný cEDH...
všechny komentáře