Ostatní
Balíčky z podtácku #2 - Standard Immortals of the Forge
Immortals of the Forge
Dnes si představíme rychlý a agresivní balíček na standard. Není, podlě mě, příliš pravděpodobné že by se jednalo o nějaký break formátu, poslední dobou ale můžeme pozorovat podstatné zpomalování metagame a to je ideální chvíle kdy mohou opravdu agresivní decky s dobrým nápadem vystrčit růžky a ukázat co v nich je.
Stejně jako minule, nebyla hlavním kritériem pro výběr balíčku na rozbor jeho konkurenceschopnost, ale hlavně zábava, jakou si s ním užijete. Myslím že na lokálních FNM nebo prostě při hře s kamarády někde v hospodě bude ideálním nástrojem ničení.
Immortals of the Forge | Rogue Deckbuilder |
Main Deck | Sideboard |
4 Ash Zealot 4 Burning-Tree Emissary 2 Pack Rat 4 Rakdos Shred-Freak 4 Satyr Hedonist 4 Spike Jester 3 Tymaret, the Murder King 3 Purphoros, God of the Forge 4 Immortal Servitude 2 Read the Bones 4 Grisly Salvage 1 Nykthos, Shrine to Nyx 4 Blood Crypt 4 Stomping Ground 4 Overgrown Tomb 4 Golgari Guildgate 3 Swamp 2 Forest | 2 Pack Rat 3 Putrefy 3 Lotleth Troll 4 Golgari Charm 3 Abrupt Decay |
Decklist nechávám v původní podobě, případné změny, které bych provedl já nebo které učinil autor, zmíním hlouběji v rozboru.
Hlavní kombo tvoří Purphoros, God of the Forge a Immortal Servitude. Immortal servitude vrátí do hry všechny vaše bytosti s vyvolávací cenou X. Pokud je ve hře Purphoros tak dá za každou příchozí potvoru 2 damage do každého protihráče.
Kromě Purphorose stojí všechny creatury dvě many a tak se umí vrátit přes Immortal Servitude každá jedna z nich. Z těchto 25 potvor jich má 12 haste, umí tedy dát damage hned v kole kdy přijdou do hry. To je samozřejmě skvělé v každém aggru, tady ale dostává haste další rozměr díky Immortal Servitude. Když totiž protihráč přežije Purphorosovo smažení, nebo prostě bůh není na stole, naše haste creatury umí zabít i bez něj.
Burning-Tree Emissary je nepostradatelnou součástí díky rychlosti, jakou umí na začátku hry dodat, Satyr Hedonist zase může přinést rychlejšícho Purphorose nebo Immortal Servitude, zároveň dodává manu pro použití Tymaret, the Murder King.
Tymaret je asi nejpodivnější součástí balíku. Většinou se nikde nehraje protože je moc pomalý a za sacrifice vlastních creature neposkytuje ani náhodou takovou výhodu, jaká figurovala v Aristocratech před poslední rotací. Tady ale funguje výborně. Umí dorazit protihráče nebo posekat vlastní armádu před velkým Immortal Servitude. Každý bod damage se počítá a Tymaret jich umí naložit víc než dost.
Pack Rat dokáže vyhrát hru sama o sobě, zahozené karty nás tolik nebolí, často jsou spíš bonusem.
Grisly Salvage je další karta na plnění hrobu, umí ale taky najít potřebného Tymareta, Purphorose nebo vlastně jakoukoliv jinou bytost zrovna potřebujete.
Read the Bones plní stejnou vyhledávací funkci, generuje navíc ale i karetní výhodu.
Read the Bones plní stejnou vyhledávací funkci, generuje navíc ale i karetní výhodu.
Mana base
Mana base je rozhodně nejdražší částí celého balíku, díky ní ho bohužel nemůžeme klasifikovat jako budget deck. Protože hrajeme hned tři barvy, je potřeba 12 shocklandů aby byl deck alespoň trochu stabilní.
Nykthos, Shrine to Nyx umí sám o sobě vyřešit s trochou štěstí mana screw a pomáhá zrychlit naše Immortal Servitude – Purphoros kombo, není ale nepostradatelnou součástí a rozhodně se dá vyhrát i bez něj, proto není potřeba víckrát než jednou.
Sideboard
Sideboard obsahuje hlavně ničení, Abrupt Decay ničí early game Pack Rat, Detention Sphere a tak dále. Putrefy se zase postará o větší pašíky.
Nejlepší kartou sideboardu je podle mě Golgari Charm. Skoro všechny balíky teď hrají enchantment (Underworld Connections, Detention Sphere, Chained to the Rocks) a zároveň nás ochrání před Supreme Verdictem.
Lotleth Troll je mocná bytost, opět pomáhá plnit hrob a dokáže vyrůst do neskutečné velikosti, navíc se umí regenerovat. Hlavní důvod proč není v základu je asi to, že je poměrně pomalý. Nemá haste a než udělá svoji práci tak může být pozdě.
Nakonec chci připomenout jednu věc, která je pro hospodské hraní docela důležitá. Při multiplayeru dává Purphoros damage do všech protihráčů, nedojde vám tedy dech hned po zlikvidování prvního. Ve videech se můžete podívat na pár her z kanálu Rogue Deckbuilder, tam jsem taky tenhle deck našel. Byl vytvořen ještě před vydáním edice Born of the Gods, nic extra výrazného, co by balík vylepšilo ale stejně nevyšlo, proto jsem ho nechal v původní podobě.
Ve videích se můžete podívat na pár her, myslím že ukazují přesně to, co můžete od balíčku čekat. Jednotlivé matchupy rozebírat nechci, jak jsem psal, nejedná se o T1 deck a není ani stavěný na hraní proti nejlepším balíkům formátu. Jeho hlavní přednstí je rychlost spojená s překvapivým zakončením, když už dojde dech.
Doufám že se vám dnešní článek líbil a třeba si někdo i zkusíte balík postavit, jen tak pro legraci. Příště se zase podíváme na nějakou zajímavou konstrukci která by mohla obohatit vaše rekreační hraní.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.