Ostatní
Rhino, Rhino, Roc – Abzan Midrange na Standard s Fate Reforged
Když jsem se díval do historie cmusu, zjistil jsem, že můj poslední článek jsou Flash News z konce listopadu. Na dohnání restů jsem nějak neměl sílu, ani náladu, tak jsem si řekl, že by bylo fajn se rozepsat raději o něčem aktuálním. A vzhledem k tomu, že nám vyšla nová edice a v Praze byla hned tři dvojková PTQ/PPTQ, tak se téma nabízelo samo.
Zúčastnil jsem se dvou PPTQ a na obou jsem hrál Abzan Midrange, což je deck, který hraju od začátku dvojkové sezóny (viz zde). Na začátek tedy představím svou verzi, nastíním možné změny s nástupem Fate Reforged a potom si dáme dva krátké reporty.
Poslední dva větší turnaje, které jsem s deckem odehrál, byly PPTQ v Brně začátkem prosince a vánoční standard v Tolarii. V Brně se mi povedlo třikrát prohrát s Whip decky (2× BG, jeden Abzan) a tak jsem přemýšlel, kde se stala chyba. Jednak to zřejmě bylo malou znalostí matchupu (sideboardování je velmi těžké, jelikož můžu nasidovat de facto všech 15 karet) a potom chybějícími Deicidami v sidu, které si poradí s nepříjemnou Pharikou. Do mainu jsem přidal ještě další trumfy v soubojích s midrangi – dva Reapery of the Wilds a dva Ajani (ty jsem předtím hrál v sidu).
Abzan Midrange | Kumano |
Main Deck | Sideboard |
4 Sandsteppe Citadel | 3 End Hostilities |
S touhle verzí jsem na dalším turnaji dal 4:0 a prohrál jsem jenom poslední kolo s RW Aggrem (což je jinak velmi dobrý matchup), když v první hře zahrál všechny čtyři Rabblemastery a ve druhé jsem nechal špatnou ruku. V top8 jsem ale opět prohrál s Whip deckem (Sidisi Whip), když se mi ve třetí hře vymstilo držení přebytečných zemí na ruce (nevykládal jsem fečky kvůli Courserům). Jinak jsem byl 100% spokojený a už jsem nehodlal nic měnit.
Po příchodu FTF jsme začali testovat na dvojici PPTQ. Já jsem měl v plánu vyzkoušet následující karty:
Tasigur, the Golden Fang – velmi silná karta v late game, díky attrition figthu v úvodních kolech je také velké plus, že ho můžeme zahrát za jednu manu, což znamená, že v daném kole máme dost many i na další spelly. Díky tomu je vlastně dobrý i proti agresivním deckům, kterých jsem ale příliš neočekával a které jsou díky kombinaci Courserů, Rhinů a Drownů v sidu stejně prakticky neprodatelným matchupem.
Ugin, the Spirit Dragon – doposud byl tajný trumf v mirrorech Duneblast, ale Ugin to teoreticky mohl posunout ještě o level dál. Umožňuje comeback ze situací, kdy má soupeř vícero planeswalkerů a je skvělý proti Whip strategiím, protože exiluje. Na druhou stranu osm man je hrozně moc, většinou jsem se modlil, aby mi došla sedmá na Duneblast.
Palace Siege – další zajímavá techovka na mirror. Točit v late game Rhina a Wingmate Roc je super a na nepříjemný (rozuměj matchup je tak z 90% pro soupeře) UB kontrol se hodí "vysávací" mód.
Valorous Stance – skvělá karta, ale tady to na maindeck určitě není, jelikož hlavní využití je zejména zabíjení Courserů a Rhinů, což deck tolik nepotřebuje. Jako sidovka proti kontrolům by ale mohl být fajn.
Dále tu máme ještě dvě karty, o kterých by se dalo uvažovat jakožto metagame call:
Merciless Executioner – edikt efekt bude hrozně dobrý proti heroicu a také jde o jeden z mála efektivních způsobů, jak zabít Silumgara (UB drak).
Mastery of the Unseen – skvělá karta proti UBčku, pokud ho zahrajete ve druhém kole, tak odstavíte všechny soupeřovy kántry a zároveň ho stavíte do pozice, kdy musí rychle najít Vaultu, která se teď často hraje pouze v jedné kopii.
V testingu se mi nejvíce líbil Tasigur a Siege, obě karty jsem zařadil do sidu. V mainu jsem nakonec žádnou změnu neudělal, tedy až na to, že ráno před odjezdem jsem zjistil, že mi kluci nevzali Ajani. Nakonec jsem byl nucen místo jednoho hrát třetího Roca, což bylo ale ve výsledku spíše plus, jelikož v mirroru se jedná o jednu z nejlepších karet (často je lepší než Elspeth). Uginem jsem se nakonec zlákat nenechal, ačkoli Honza Brožek mi celou dobu podsouval, že má jednoho na půjčení :)
Do boje jsem tak vyrazil s následujícím decklistem:
Abzan Midrange | Kumano |
Main Deck | Sideboard |
4 Sandsteppe Citadel | 2 End Hostilities |
Turnaj pořádal Mephit, ale nehrálo se u nich v herně, nýbrž v restauraci U Gráfů. Po příjezdu na hlavák se mi podařilo přemluvit zbytek výpravy (kromě jednoho výtečníka), že to je na IPák kousek a cestu bezpečně znám z dob, kdy jsem bydlel v Praze. Kupodivu to tak opravdu bylo a na místo jsme trefili bez problémů. Ukázalo se také, že původní obavy (malá kapacita, zákaz vlastního proviantu) byly zbytečné. I když malá návštěvnost byla docela zklamání. Přece jenom když do Brna přijde přes 50 lidí, tak by člověk čekal, že v Praze se 50 sejde bez problému.
Navzdory tomu judge rozhodl, že se bude hrát šest kol. Bylo tedy jasné, že 4:1 s remízkou do posledního kola bude pohodlně stačit, což by pro Abzan neměl být žádný problém.
Před začátkem popisu jednotlivých her bych se chtěl omluvit za pár chybějících jmen soupeřů. Od té doby, co wizardi přešli na nový web, se nemohu přihlásit na svůj PWP účet...
1. kolo: Milan Kladiva – BW Warriors
První hru mi sice Courser poctivě přidává, ale zvítězil jsem pouze díky soupeřovu missplayi. Milan měl lethal na stole, ale namísto útoku na mých dvou životech zahrál ukvapeně Harsh Sustenance, zacož byl odměněn Downfallem a Sloník s Elspethou to potom už zvládli.
Po sidu mám tři Drowny, takže se cítím, jako že skoro nemůžu prohrát. Když navíc soupeř ve druhém kole nezahraje žádnou bytost, tak už není o čem…
1:0
2. kolo: Mr. Inkognito – Mardu Midrange
V první hře keepnu land-heavyruku s Downfallem, Elfem a Courserem. Courser hned umře na Crackling Doom, stejně tak i soupeřův Rabblemaster, ale mé další draw jsou pouze země a Elfové, takže mě rozdupe Elspeth.
Side in: 2× Hornet Queen, 2× End Hostilities, 1× Tasigur, the Golden Fang, 1× Read the Bones, 1× Liliana Vess, 1× Glare of Heresy, 1× Palace Siege
Side out: 4× Elvish Mystic, 3× Thoughtseize, 1× Bile Blight, 1× Anafenza
Do post-sideboard her zkouším taktiku v podobě odsidování karet, které ztrácí na síle v late game, což znamená odsidovat všechny Thoughtseizy. Tohle je docela sporné rozhodnutí, ale souboje midrangů se obvykle rozhodují v late gamu a takový pozdní topdeck Thoughtseizy je celkem bída.
Ve druhé hře vítězím na „pure luck“, když po úvodních vzájemných vratech topdecknu Downfall na soupeřovu Elspeth, která by mě jinak zabila. O pár kol později mi dojde Queena, se kterou to už zvládnu.
Třetí hra je dost divná, po mulliganu nechám čtyři země a dva Downfally. Soupeř začne Seizou a moje následující draw jsou zbylé dva Downfally a Queena. Takže si pěkně vykládám země a v sedmém kole tam pošlu Queenu :) Soupeř vypadá celkem bezradně, ale nakonec mu ty vrata dojdou. Na pomoc tedy musí přispěchat ne jeden, ani dva, ale hned tři sloníci pomocníčci!
2:0
3. kolo: Lukáš Fadrný – Abzan Whip
Nic vám nezvedne náladu tolik, jako když zjistíte, že jste napárováni dolů. Soupeřova remíza značí, že hraje něco s Whipem.
V první hře se nejprve přetahujeme Wingmate Rocy, přičemž soupeř mi jeden exilne Banishing Lightem, za což je odměněn Utter Endem. Potom, co všichni Orli umřou, začnu tlačit dvěma Reapery, přičemž soupeř vyrobí dobrou botu, když nezahraje Cut v situaci, kdy jsem zatapovaný. Já jsem ale gentleman, takže mu to vracím zpátky, když si radši vyložím Elfa, než abych si nechal na hexproof. No a jak už to tak bývá, tak každý dobrý skutek je po zásluze potrestán – z vršku přijde Whip, vrátí Queenu, a pak už prakticky nemůžu vyhrát.
Side je stejný jako proti Mardu, pouze nesiduju Queeny a ven dávám Elspeth (proti decku s Wingmate Rocy a Doomwake Gianty je opravdu špatná). Dovnitř jdou samozřejmě i oba Disenchanty.
Všechno to komplikované sidevání je ale bohužel k ničemu, když nechám dvě země s Courserem a třetí nikdy nepřijde…
2:1
4. kolo: další neznámý výtečník – Rabble Red
V první hře mám štěstí, že dá soupeř ve druhém War-Name Aspiranta, na kterého mám Charm. Pak přijde první pomocníček, načež následuje soupeřův Hammerhand a útok vším. Já dám druhého pomocníčka a zaútočím. Opět následuje Hammerhand a útok vším. A jelikož je soupeř zatapovaný, tak mu ukazuju druhý Charm – pastička vyšla!
Ve druhé hře mulliganuju ruku s double Courserem a Rhinem – on draw to podle mě nejde nechat. Jsem odměněn libovými šesti kartami s Elfem, Rhinem a Rocem. Rhino sice na chvíli změní stranu díky Harness by Force, ale dolíznu ještě druhého Orla a s tím Monored těžko něco nadělá…
3:1
5. kolo: Daniel Tocháček – Sidisi Whip
Tochi začal s remizováním do topky trochu brzo, dvakrát za sebou nezvládnul dohrát třetí hru v mirroru. V Tolarii mě porazil třikrát v řade, takže mu mám co vracet!
V první hře mi to bohužel dal zadarmo, když nechá na šesti one-lander se Satyrem. Já mám samozřejmě Toughtsieze, takže je rychle po hře…
Druhá hra je klasický grindfest. Na obou stranách řádí Tasigur, ale Tochi má v hrobě příliš mnoho zbytečných kopií Sidisi. Potom hledám Lilianou Vrata a Tochi naštěstí nemá Stroke, také missnul pár damage když zaútočil vším do Lilči, v konečném účtování ho možná právě tohle stálo hru. Na Whip mám přichystaného Reclamation Sage a můj další play je Palace Siege – pár Rhinů a Roců v hrobě se moc neptal, achievement unlocked!
4:1
6. kolo: Jiří Obraz – Temur Monsters
Rád bych hrál, jelikož začínat v topce je fajn, ale zbytek výpravy mi to rozmlouvá, takže nakonec přijímám nabízenou remízu.
Zbytku výpravy se už bohužel tolik nedařilo, výjimkou byl pouze Daniel Papalescu, který taktéž s Abzanem dokonce postoupil do vyřazovacích bojů z prvního místa. Na Honzu Brožka (Abzan Aggro) zbylo smolné deváté místo na pomocné a ostatní na tom byli ještě hůře...
Top8: Jiří Obraz – Temur Monsters
S Jiřím se pravidelně potkávám na akcích typu WCQ/PTQ a zatím jsem všechny zápasy do jednoho prohrál. Čas na další pomstu!
Jirka bohužel začíná, ale naštěstí nemá Elfa do prvního, zatímco já mám Thoughtseizu, Coursera a Rhina. A jak známo, tak Rhino nikdy nechodí po jednom, takže se rychle ujímám vedení (i když tuším, že v jeden moment jsem mohl umřít na topdeck fireballu).
Před druhou hrou zjišťuji, že vlastně nemám co sidovat, tak jenom přihazuju čtvrtou Seizu. Ve druhé hře mám ideální start, v podobě Elf into Courser, ale pak se nějak záhadně dostane do hry Polukranos s Knucklebladem a já rychle umírám.
Snap keep!
Ve třetí hře nechám po mulliganu naprosto hroznou ruku: Swamp, Plains, Seizička, Courser, Rhino a něco random. Seiza zahodí Temur Charm a moje další draw jsou Temple of Malady, Forest, Rhino a Roc, zatímco Jiří missne třetí zemi (a ještě provokativně dolíznul další dva kántry bez modré many)…
Top4: Martin Benda – Abzan Midrange
Martin předtím porazil Dana Papeže, takže mu mirror evidentně jde... V první hře začínám a nechávám klasický two-lander s Courserem. Martin dá Seizu a říká, že jsem lakoš a tak nemá cenu zahazovat kentaura. Moje další draw je samozřejmě Temple, zatímco Martin missne čtvrtou zemi, takže stačí osvědčené kombo Rhino + Roc. Už cítím vůni foilové Liliany!
Ve druhé hře má Martin celou dobu Coursera, takže se snažím obehrávat jeho removal – mám Rhina a Elspeth, které se nevyplatí zahrát. Nakonec se mi podaří ochránit Elspeth a Martinova jedniná relevantní karta je Nosorožec. Tady jsem zřejmě vyrobil zbytečnou chybu, když jsem dal mínus na Elspeth, místo toho, abych se snažil vyhrát na emblém. Martin pak dolíznul Lilianu, našel Nissu a zbylá země zabila nejprve Elspeth a potom i mě.
Rozhodující hra je ve znamení mých dvou úvodních Rhinů, na které Martin šťastně dolízne untaplou zemi pro Elspeth. Sice mám připravený Downfall, ale na follow-up v podobě Ajaniho nemám odpověď a tak se na stůl postupně dostane ještě Sorin a Liliana. Kéž bych měl v decku Ugina…
Po příjezdu domů zjišťuji, že Martin celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil do třetice Abzan. Top8 byla vůbec velmi rozmanitá, Jirka Obraz byl jediný, kdo nehrál deck s Courserem a Thoughtseizou...
Zbytek večera už pouze sleduju SCG Open, kde je k vidění plno zajímavých decků, jako Kombotygři (Temur Sabertooth + Ascendance a manovač), BG Rampa s Uginem a Garrukem (by Brad Nelson), ale hlavně Abzan Midrange s Uginem a maindeck Vraty, se kterým se dostal Dan Musser do top8:
Abzan Midrange | Dan Musser |
Main Deck | Sideboard |
2 Forest 2 Plains 4 Temple of Malady 2 Llanowar Wastes 4 Temple of Silence 4 Sandsteppe Citadel 3 Caves of Koilos 4 Windswept Heath 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 4 Siege Rhino 4 Courser of Kruphix 1 Tasigur, the Golden Fang 1 Murderous Cut 2 Bile Blight 1 Utter End 3 Hero’s Downfall 4 Abzan Charm 4 Thoughtseize 2 End Hostilities 2 Read the Bones 3 Elspeth, Sun’s Champion 2 Sorin, Solemn Visitor 1 Ugin, the Spirit Dragon | 1 Tasigur, the Golden Fang 1 Utter End 1 Murderous Cut 1 Unravel the Aether 1 Bile Blight 3 Glare of Heresy 2 Read the Bones 3 Drown in Sorrow 1 Liliana Vess 1 Ajani, Mentor of Heroes |
Po prohře s Martinem jsem věděl, že Ugina budu hrát určitě, otázkou zbývalo, jestli jsou vrata v mainu dobrým metagame callem. Za předpokládané oblíbenosti různých GB by mělý být, ačkoli rampa s Uginy je i tak dost špatný matchup. Štěstíčku je ale potřeba jít naproti.
Nehodlal jsem kvůli tomu ale z decku vyndat Elfy, rád dávám Coursera ve druhém kole a navíc akcelerovaná vrata se mohou hodit proti RW Aggru, které po tom, co ho hrál Sam Black na MS, hodně nabralo na popularitě. Z decku jsem nakonec vyndal Reapery. Díky přítomnosti Ugina jsem se rozhodl prohodit Lilianu s Ajanim. A pár změn se odehrálo i v sidu. Hlavní změna byla odebrání Tasigura. Ten byl sice fajn, alespoň v tom smyslu, že jsem ho ve většině případů hrál za jednu manu. Ale až příliš často mě nutil nechávat si volnou manu a když jsem o nakonec aktivoval, tak jsem dostal zpátky karty typu Abzan Charm, nebo Thoughtseize, což se mi moc nelíbilo... Místo něj jsem se rozhodl vyzkoušet Nissu (plán byl jasný, dát Nissu a pak všechno kromě oživených zemí sklidit Uginem). Zbylé místo jsem pak zaplnil další kopií Read the Bones.
Abzan Midrange | Kumano |
Main Deck | Sideboard |
4 Sandsteppe Citadel 4 Windswept Heath 1 Polluted Delta 2 Temple of Malady 1 Temple of Plenty 2 Temple of Silence 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 2 Llanowar Wastes 1 Caves of Koilos 1 Mana Confluence 3 Forest 2 Plains 2 Swamp 4 Siege Rhino 4 Elvish Mystic 4 Courser of Kruphix 3 Wingmate Roc 2 Anafenza, the Foremost 4 Hero’s Downfall 1 Utter End 3 Thoughtseize 2 Abzan Charm 2 Bile Blight 2 Elspeth, Sun’s Champion 1 Liliana Vess 1 Ugin, the Spirit Dragon | 1 End Hostilities 1 Duneblast 2 Read the Bones 1 Thoughtseize 1 Ajani, Mentor of Heroes 1 Glare of Heresy 1 Deicide 1 Reclamation Sage 3 Drown in Sorrow 1 Palace Siege 1 Hornet Queen 1 Nissa, Worldwaker |
V rytíři se sešlo rovných 40 hráčů, což opět znamenalo šest kol s topkou. Tentokráte byla ale takřka nulová šance, že by postoupil někdo se 4:2.
1. kolo: Emil Řezanina – Temur Monsters
Emil mě v Tolarii několikrát v řadě porazil s Abzanem, tak mě trochu překvapilo, že má jiný deck. V první hře začíná Knucklebladem, na kterého mám Downfall. Potom mě trochu překvapí Šamanem (of the Great Hunt), ale já mám Nosorožce a Elspeth. Elspeth se snaží zabít Dráček, ale když ukáže Courser na vršku Ugina, tak Emil vzdává.
Ve druhé hře si Emil stále nechává volné many, takže očekávám Stroke. Proto nehraju Rhina a jako testovací spell zkouším Orlíka, který překvapivě projde. Další kolo zkouším Rhina, který taky projde, a pak už je to jednoduché. Emil po hře říká, že má v sidu jenom Stubborn Denialy a proti Rhinům má Polukranose. To je ale rozhodně chyba, Stroke je na midrange jedna z nejlepších sidovek.
Po hře ještě sleduju, jak si vedle Petr Brožek se svým UR Aggrem povodil Lenyho nasidovaným Annulem :)
1:0
2. kolo: Tom Ristovský – Mardu Control
Tomfa hraje velmi zajímavou verzi Mardu, ve které nemá žádné bytosti a jako jednu z hlavních win kondic má Palace Siege!
První hra je dost divoká, na začátku dám pár Rhinů, kteří dostanou Chainy a pak začneme oba hrozně floodit. Jediný zajímavý play je Palace Siege od Tomfy. Říkám si, že to asi zkouší jako one-of. To jsem ale vůbec netušil, co se na mne chystá…
Draw-and-go mód nakonec přerušuje moje Liliana, kterou si jdu suverénně pro Ugina, který spláchne celý Tomfův stůl, včetně dvou Chainů! Tomfa ho ale dostřelí, dá Vrata a postupně zahraje další dva Siege!!! Dojde mi třetí Nosorožec a doufám, že to bude stačit, jenže Tomfa má třetí Chainy. Nakonec to tedy vypadá, že umřu na double Palace Siege. Naštěstí líznu v poslední možný moment Utter End a Rhino číslo šest to zvládne.
Side in: Palace Siege, Hornet Queen, Reclamation Sage, 2× Read the Bones, Nissa Worldwaker, Ajani, Mentor of Heroes, Glare of Heresy
Side out: 4× Elvish Mystic, 2× End Hostilities, 2× Bile Blight
Zbytek partie už je bohužel dost jednostranný. Ve druhé hře dostanu tři Seizy a můj první spell je zhruba v desátém kole Ajani, který mi ukáže tři země a Downfall. V rozhodující hře nemám odpověď na Chandru, která najde ultimátkou Erase na mého Coursera a Palace Siege a potom už nemám žádný follow-up, zatímco Tomfa má Sarkhana a Elspeth (a ještě mi ukáže double Siege na ruce).
1:1
3. kolo: Petr Kytka – Temur Monsters
S Petrem hraju snad na každém větším turnaji v Praze a naše matche bývají dost vyrovnané. Pěkná bitva nás čeká i tentokráte. První hra je jednoduchá, Petr má pomalý začátek a málo odpovědí na Rhina a Roca.
Na rozdíl od Emila má ale v sidu Temur Charmy a Stroky. Rozhodující kartou se ale ukáže být Ashcloud Phoenix, respektive petrova šestá země, díky které mne v jednom kole dá šest damage a i když mám ideální counter-play v podobě Wingmate Roca, tak s Fireballem za lethal nic nesvedu.
Třetí hru nechám dvě země, Coursera a double Seizu, což si myslím, že mulliganovat prostě nejde. Bohužel dvakrát missnu třetí zemi a můžu se tak odebrat do brečícího koutku…
1:2
4. kolo: chalan zo Slovenska – GB Constellation
Tohoto hráče si pamatuju z PPTQ v Rishadě, kde hrál Mardu Tokeny. Na dnešek ale zvolil tradiční verzi Konstelací.
Je nutno dodat, že působí dost deprimovaně a během čekání na deck check vypráví pěknou historku o tom, jak prohrál proti Petru Brožkovi, když měl na ruce Doomwake Gianta a pátá země mu nedošla ani přes dva Wayfindery.
V první hře zazáří moje maindeck vrata, které jsou ideální odpověď na Queenu. Potom dám Elspeth a soupeř hned vzdává, což jsem moc nepochopil, ale ne, že bych si stěžoval…
Side in: 3× Drown in Sorrow, End Hostilities, 2× Read the Bones, Reclamation Sage, Deicide, Nissa Worldwaker, Palace Siege, Thoughtseize
Side out: 2× Elspeth, 2× Bile Blight, 4× Elvish Mystic, 3× Hero’s Downfall (kromě Giantů nemá soupeř v decku nic, na co je Downfall dobrý)
Druhou hru rozhodne Pharika, kterou soupeř lízne přesně mezi mými dvěma Thoughtseizy. Mám sice možnost najít Lilianou Utter End, ale vím, že soupeř má v ruce Whip a je mi jasné, že už takřka nemůžu vyhrát. Hru ale ještě pár kol zdržuju, jelikož Ugin z vršku by to vyřešil.
Třetí hru si soupeř prohraje sám, když se rozhodne místo Seizy zahrát manovače. Měl jsem totiž jenom Coursera a žádnou čtvrtou zemi. Takhle jsem si dal v pohodě zemi z vršku a nakonec jsem soupeře umlátil Nissou.
2:2
5. kolo: Přemek Knociński – RW Aggro
Trochu mne překvapuje, že k nám vážila cestu na relativně malý turnaj docela početná polská výprava. Náladu mi zvedne ještě fakt, že Přemek má sedm bodů a jsem tedy napárován nahoru. Přemek se mě před hrou ptá, jestli bych mu nevzdal, ale to odmítám, jelikož za 4:2 jsou ještě ceny a navíc je tu překvapivě malá, leč reálná možnost, že 4:2 by mohlo stačit do osmy.
Nevím, co Přemek hraje, ale když si vzpomenu na jeho loňské vítězství na PTQ v Dejvicích s Borosem, tak začínám mít takové menší tušení.
V první hře nechám dost pochybnou ruku - Elf, Vrata a pět zemí (tři temply). Moje první dvě draw jsou samozřejmě Elspeth a Ugin. Deck má očividně smysl pro humor :) Smutně se dívám na soupeřova Brimaze a jsem připraven scoopnout na Valorous Stance. Ten sice Přemek nemá, ale dva další blesky postačily.
Během sidování zjišťuji, že vlastně nechci skoro nic měnit, tak jenom vyhodím Ugina a dám dovnitř Glare of Heresy.
Na úvodní ruce mám sedm zemí, na šesti Temple a Coursera, ale tohle není FNM, abych nechával „na srdíčko“. Na pěti mám v podstatě ideálku – Downfall, Courser a zamě. Brimaz tak dostane Downfallem a potom začne velmi dlouhý staring contest, kdy na sebe koukají Siege Rino, Wingmate Roc a dva Draci. Soupeř naštěstí líže dost zemí a zřejmě si neuvědomil, že Glare of Heresy použiju na Chainy, pod kterými je samozřejmě schovaný Sloník (až je mi soupeřů líto). Potom ale začnu lízat pecky jako Elvish mystic a Thoughtseize, takže se začínám bát, že umřu na topdeck blesku (přece jenom double drak + Stoke the Flames, to je 18 damage), takže se rozhodnu obětovat Sloníka s Rocem, abych se dostal nad 20 životů. Přemek ale blesk nemá a po jistící Toughtseize vím, že můžu v klidu poslat všechno do útoku, což díky Abzan Charmu přesně vychází.
Ve třetí hře si bohužel moc nezahrajeme, protože já mám Elfa into T2 Anafenzu a Přemek nedá třetí zemi. Keepnul prý dva mountainy, double Chainy, Fénixe a Gryffa, což je v podstatě ideálka, pokud by mu došel bílý zdroj…
3:2
6. kolo: Jakub Bakule – Jeskai Aggro
S Kubou jsme v týdnu před turnajem testovali, takže moc dobře vím, proti čemu hraju. Jedná se o Jeskai speciál s Frost Walkery.
Hrajeme na stole číslo osm, takže to reálně bude tak desáté místo (5 boosterů)... Před hrou navrhuju, že si hodíme macháčka. Na mých 61 odpoví Kuba samozřejmě macháčkem :) Začátek hry se nese ve vzájemném attrition boji, který se ale trochu zvrtne, když Kuba postupně zahraje tři Treasure Cruisy. Pak mi třikrát za sebou vrátí bytost na vršek Charmem a ujezdí mě Mantis Rider a spol.
Ve druhé hře keepnu další ambiciózní two-lander s double Seizou. Ukáže se, že Kuba nechal taky two-lander, ale s pěti dvojdropy. Zahazuju tedy jednoho Frost Walkera a poté Seekera. No a co se nestalo – třetí země nedošla a Kuba dal druhého Frost Walkera a ujezdil mě (ale taky bez třetí země).
Takhle zakončit turnaj, to mě docela naštvalo. Chvíli jsem měl chuť pěkně „na Váňu“ hodit deck přes celou místnost, ale nakonec jsem odolal a pouze jsem zkusil můj oblíbený trik s dropem a po posledním kole. Tentokráte mi rozhodčí vyšli vstříc a moje bída tak nebyla v závěrečných standincích vidět.
Zbytku týmu se vedlo podstatně lépe, Dan Papež si dal 5:1 a v posledním kole mohl remizovat i Petr Brožek. Na osmé místo se se 4:2 prosmýkl ještě Honza Brožek, který ale po probdělé noci nebyl příliš ve formě.
Top8 byla tentokráte velmi rozmanitá: 2× RW Aggro, Abzan Midrange, UB Control, GB Rampa, UR Aggro, Mardu Control a Sidisi Whip. Vítězem se nakonec poměrně snadno stal Zdeněk Švancara s UBčkem, který postupně porazil GB, Mardu a ve finále Abzan Daniela Papeže (při poslední hře ve finále vypadla elektrika a celou dobu houkal alarm, na stůl svítil judge svým mobilem :) ). Všechno to byly jeho nejlepší matchupy, ovšem v osmičce ho mohl vyřadit Honza Brožek, kdyby si přečetl, že Perilous Vault exiluje pouze nonlandy a zahrál by Nissu...
Škoda, že zbytek PPTQ už neobsahuje žádné dvojkové turnaje, s novou edicí je formát velmi atraktivní! A ani další sezóna nevypadá zrovna dvakrát slibně, ale snad nějaké standardy ještě přibudou.
A je to pro dnešek všechno, u dalších článků na viděnou.
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.