Články
Report z Flesh and Blood Pro Tour Baltimore
Zdeněk Matura si pro Vás dnes připravil report z Pro Tour Baltimore v karetní hře Flesh and Blood. Navíc v první části článku popisuje, jak se obecně připravovat na podobné typy turnajů.
Pokud chcete stát na vrcholu, budete hrát balík, který jste ovládli nejlépe a který nejlépe ovládl metagame. Když si musíte vybrat, zvolte zkušenosti.
Bohužel jsem článek musel držet v nějaké rozumní délce, pokud by byl zájem nějakou část více rozvíjet, tak mi to dejte vědět.
Jak se připravit na Pro Tour (nebo jiný turnaj)
Přijde mi, že často hledáme v TCG nějaké komplikované návody na to jak být nejlepší, nějaký recept na štěstí. Možná protože když se nám zrovna nedaří, tak nám dělá problém vidět proč. Podle mě je ale očividné, že v tom štěstí není (alespoň ne dlouhodobě), ale zato pořádná dávka odhodlání. Možná to někomu bude znít následující trochu kýčovitě nebo lacině. Často si připomínám jedno video, které mluvilo o tom jak se lidé často tváří, že něco opravdu moc chtějí. A když dostanou reality check, tak tam velkou prioritu nemají. Ukazovala to na příběhu o obchodníkovi a člověku, který od něj chce znát tajemství úspěchu. Ten ho ráno pozve k moři, do kterého ho vezme a pak ho začne topit. Když už tomu člověku dojde kyslík a všemožně se snaží dostat nad hladinu, tak ho na poslední chvíli obchodník vytáhne. A když se ten člověk nalape dechu a začne se vzteky na obchodníka, co to sakra bylo, tak dostane odpověď, že pokud bude chtít uspět tak moc, jako chtěl před chvílí kyslík, tak ho dosáhne. Jenže lidé chtějí často jen tak trochu.
Myslím si, že je podstatné si toto uvědomit hned na začátku. Protože buď objektivně máme další priority, kterým ustoupit nelze (ne každý může dát výpověď a živit se kartami, vytvářením kontextu a věnovat se kartám desítky hodin týdně) nebo narazí na situace, kde se musí rozhodnout mezi víkendovými testingem nebo párty s kamarády.
Pokud si toto v sobě ujasníme hned na začátku, pomůže nám to se udržet více v realitě. Lépe a efektivně plánovat přípravu a vyvarovat se frustraci, protože pravděpodobně budeme mít i reálné očekávání. Nebo Vás to udrží ve směru, který jste si sami nastavili.
Chápu, že se bavíme o kartách, a tak by mě zajímalo jak tohle vnímáte vy? Zapojujete něco podobného i do svého mindsetu? Nezapomeňte si přečíst můj článek, pokud jste to ještě neudělali.
Konec úvodu a jdeme se podívat na více praktickou část
Nejideálnější je, pokud máte možnost připravovat se v teamu nebo alespoň s dalšími lidmi. Rozdíl pro mně je v tom, že team je více organizovaný a má rozdělené úkoly, ale i skupina lidí je stále velmi přínosná - sdílení informací. Oboje Vám velmi usnadní přípravu, už jen protože nemusíte na vše přijít sami. Nejste limitovaní jen vlastním časem a často ani vlastní sbírkou.
Zlaté pravidlo - komunikujte! Testovali jste a na něco jste přišli? Řekněte to ostatním. Někdo má problém s nějakým matchupem a vy máte nápad? To samé.
Strukturovaná příprava může vypadat pak třeba takhle.
- Průzkum metagame - každý hráč dostane pár hrdinů/archetypů u kterých vyhodnocuje jejich nejlepší možnou pozici v metagame a snaží se přijít s prototyp verzí.
- Tier List - proberete spolu na co jste každý přišli a společně vyberete směr, archetyp nebo hrdinu, kterým se vydáte dál.
- Začnete testing - hledáte nejoptimalizovanější variantu a zároveň se snažíte mít vyřešený každý relevantních matchup.
- Dáte dohromady decklist nebo verze, které bude každý hrát (i v případě stejného balíku může každý preferovat jiné karty na flexibilních spotech) a zajistíte dostatečné množství karet.
Co je u testování důležité bez ohledu v jaké fázi jste, tak je opět intenzivní komunikace. U testování se nesnažíme vyhrát, ale získat více informací. Pokud hrajete s někým známým, tak se zastavuje, ukažte si ruce a snažte se přijít na nejlepší play v dané situaci a její opodstatnění. Nečekejte až bude po hře. Něco Vám pak snadněji unikne. A takhle máte pohledy obou dvou hráčů.
Nejen, že se zlepšíte v tom jak správně hrát svůj balík, ale naučíte se i rozpoznávat chyby soupeře a trestat je, díky tomu, že lépe rozumíte i jeho balíku. A tohle vše chcete mít naučené a maximálně zautomatizované ve chvíli, kdy ke stolu zasednete “na ostro”. Velké turnaje znamenají 8-10 hodin soustředěného hraní, které už tak spotřebuje spoustu energie a tak nechcete na místě zkoušet vymýšlet něco, co jste mohli mít již vyřešené. I tak pravděpodobně narazíte na nové situace, kde budete muset improvizovat.
Sólo preparation
Pokud jste na vše sami, nikdo Vám nesebral šanci uspět. Jsou úspěšní hráči, kteří se připravují bez větší pomoci ostatních. Musíte ovšem makat o trochu víc. Budete pro Vás složitější sbírat potřebné informace a teamy si svoje know-how hlídají. Na co bych se tedy zaměřil?
- Hrajte - i pokud žijete na samotě u lesa, je dost příležitostí hrát online a testovat. I tady se můžete doptávat soupeřů jak danou situaci vnímali.
- Sledujte a čtěte - informace, které můžete mít snadněji než, kdyby jste se na ně snažili přijít sami. Využijte toho. Berte te klidně jako podcast, když doma uklízím, tak si do pozadí pustím rozbor balíku, minimálně zjistím s čím počítat a na co si dávat pozor, když se s ním soupeř posadí proti mně.
- Konzultujte - pokud se nemáte na koho obrátit, tak je tu minimálně discord. Máte nápad, otázku nebo Vám něco vrtá hlavou? Zeptejte se. Pravděpodobně hlavně na discordu se ozvou lidé, kteří s tím mají nějaké zkušenosti a dají Vám relevantní odpověď.
- Zvažte, jak moc jste schopni natestovat nový balík a kolik máte času. Máte méně informací než lidí v teamu, to znamená, že potřebujete osobně více zkušeností než někdo, kdo si je může snadno předat. Tier 2 balík, který znáte jak svoje boty, bude pravděpodobně ve Vašich rukách silnější než Tier 1 balík s průměrnými zkušenostmi.
- Zaplaťte si kouče - intenzivnější příprava, kde se můžete dostat i k nějakým informacím, které normálně nejsou veřejné.
Připravujete se jinak? Něco Vám tam chybí? Napište mi to.
Pro Tour Baltimore
Pokud s karetní hrou Flesh and Blood teprve začínáte, tak by se Vám mohl hodit úvodní článek, ve kterém Vás seznámíme se vším potřebným.
Ještě týden před PT jsem neměl locknutého hrdinu a dostával otázky, jestli už vím, co budu hrát. Nakonec jsem se rozhodl pro toho, se kterým jsem si věřil nejvíce - Iyslander. I když ztratila svůj post na vrcholu metagame, tak jsem věřil, že stále dokáže konzistentně vyhrávat. Vzhledem k tomu, že jsem se v tu chvíli i považoval spíše za one trick hráče, tak to i zpětně vnímám jako nejlepší volbu. (Ale na tom musím zapracovat. :) ) Balík jsem měl z téměř celý vyřešený. Při čekání na letišti v Londýně, kde jsem řešil 1-2 sloty na last minute change mi došlo, že rozhodně potřebuji třetí Blizzard, ale tu kartu jsem nechal doma v albu. Rozhodl jsem se to risknout a submitnul deck s ní, s tím, že ji před turnajem seženu. K tomu jsem vyřadil jeden equipment, který přestal být tolik relevantní a přidal jeden Exposed to the Elements, který mohl zaskočit nepřipravené soupeře a mel potenciál sám o sobě získat rozhodující výhodu.
Po příletu ve čtvrtek v podvečer a přesunem přes ne vždy bezpečně vypadající město, se mi podařilo večer se dostat k Vlastovi - hráči Flesh and Blood z Brna, který je čirou náhodou teď pracovně v Baltimore. Probrali jsme plány na další den, připravil si svoji Dash na side eventy a šli spát, abychom hned první den napadali únavou.
Pátek (první hrací den)
Ráno před turnajem jsem vyrazil o něco dříve a na site okamžitě běžel k vendorům, Blizzard jsem hned u prvního sehnal za dobrou cenu a mohl si oddechnout a před samotným hraním trochu nasát atmosféru. Musím ocenit, že samotné prostory a jejich příprava vypadala skvěle.
Za chvíli se už vyhlašovali první kolo CC.
1. Lexi
Sednul jsem k prvnímu zápasu a hodili jsme si kostkou, hod jsem prohrál. Soupeř mě nechal začít. Bez zabanovaných amuletů je turn 0 setup slabší, ale proti soupeři, který standardně má pouze Arcane Barier 1 (AB1) jsou to často free damage. Poslal jsem 3 + 2 arcane damage a viděl jsem pokaždé AB1 přes jednu pitchnutou kartu. Na konci mého kola poslal 2 šípy do arsenalu a já neměl v tu chvíli ani tušení, co si na mně připravil. Jeho kolo začalo double Rain Razors, takže všechny jeho šípy byly +4. Pak přišlo Three of a Kind a následoval první, druhý a třetí šíp po 8 zraněních, aby na závěr použil díky Bull's Eye Bracers a završil vše útokem za 9. Celkem krásných 33 damage v prvním kole. Přestože jsem na blok použil v ten moment, co šlo a měl i Sink Below, tak jsem spadl na 17 životů. Ve svém kole jsem navíc neměl už co hrát a musel jsem passnout. Aby hra okamžitě neskončila, tak jsem musel blokovat každé kolo mnohem více a více respektovat on-hit triggery. Postupně se mi povedlo soupeře dostat na 20 životů, ale to hlavně díky tomu, že mohl využívat tlaku a neměl důvod se více bránit. Hra nakonec dopadla, tak jak od předurčilo první kolo.
Soupeř skromně uznal svoje nadstandardní draw a já si mohl říct, že takováhle situace někdy přijít musí a pouze jsem doufal, že jich nebude více.
Feature match prvního kola mezi Worlds Championem Michael Hamilton na Lexi a Uzuri pilotované hráčem Colin Switcher.
Celkové skóre: 0:1
2. Iyslander
Mirror. Z 391 hráčů nás bylo 15 na tomto hrdinovi. Soupeř narozdíl ode mně mirror hrát nechtěl. Začal jsem s full AB5, soupeř se rozhodl pro AB4 a Crown of Providence. I když prohraju opět hod kostkou, tak velmi rychle nacházím 2 Frost Hexy a dostávám je na stůl. Kromě otravných frostbite damage jsem byl i mnohem lépe připravený na látek game hru. Od soupeře vidím jeden Energy Pot a i když si za chvíli lízne také alespoň jeden Frost Hex, tak obětováním Energy Potu pro prevent 2 Arcane zranění dává najevo, že respektuje můj board a bude se snažit hru naopak zrychlit. Já jsem nucen hrát value svých hand, které jsou o něco více red heavy, než by se mi líbilo a tak životy nás obou svižně klesají až zhruba na polovinu. V ten moment dostanu na stůl druhý Insidious Chill. Ve svém kole hraju červený Aether Icevein s fuse a dvojitým Insidious Chill trigger. Soupeř po chvíli zvažování usoudí podobně jako já, že je to zásadní tempo swing. A přestože jsem mimo jeho kill range, tak obětovává Storm Striders a posílá mým směrem podstatné množství instantní zranění. Nemůžu si dovolit nic preventovat, protože bych přišel o arsenal a neměl bych jak srovnávat tempo. Spadl jsem na posledních pár životů a soupěř byl ještě celkem vysoko, ale okamžitě jsem v jeho kole mohl několik ubrat. Soupeř byl bez bot a arsenalu v pasivní pozici a tak jsem mohl zahrát i agresivně ve svém kole a nutil soupeře do defenzivní pozice. Normálně svědomitě dodržuji pravidlo, že boty jsou až na poslední kolo hry, tady jsem po chvíli zvažování usoudil, že pokud ho udržím v koutě nez možnosti mi stejně efektivně opláštění útoky, tak se mi vyplatí obětovat předčasně také boty. Spadnu tím na AB3, zatímco soupeř je na AB2, ale hlavně ho dalším triggerem Insidious Chill, díky líznuté fuse kartě udržím od karty v arsenalu. To se ukáže jako vítězné rozhodnutí, protože soupeř se již k arsenalu nedostane a já mohu ze svých ruk těžit lepší value než on.
Celkové skóre: 1:1
3. Lexi
Vyhrál jsem hod kostkou a poučen z prvního kola nechám soupeře začít. Nabije si arsenal 2 šípy a nechá mě hrát. Podívám se na svou ruku a vidím velmi zajímavou linii s netradiční pastí. Pošlu Scar for a Scar za 4 s Go Again. Bez bloku. Stále mám 3 karty na ruce a za blue pitch hraju Polar Blast. Rozhodne se neplatit a dává najevo velmi silné kolo se 6 kartami na ruce. Přesně jak jsem doufal. Místo Waning Moon s kartou pro arsenal na ruce prezentují za 2 floating resource Command and Conquer s dominate. Zablokuje jednou kartou a přichází o oba šípy v arsenalu. Přestože jsem neměl arsenal, tak jsem to považoval za skvělý start, srazil jsem ho o 7 životů a 3 karty. Moje nadšení vydrželo do doby než na mně začali létat Endless Arrow s Rain Razors bonusem a já se snažil procyklit k Channel Lake Frigid. Moje snaha zdržovat frostbity byla trestána Codexy, které nejen snižovaly defenzivní hodnotu mojí ruky, ale ještě mi komplikovali zbavování se z arsenalu v kombinaci s frostbity a discardem od soupeře. Nejlepší co mi v tomto ohledu přišlo bylo několik Aether Iceveinů, které sami o sobě nestačili a tempo s nejlepším aggro balíkem v metagame držel soupeř celkem jistě pod kontrolou soupeř. Rozdíl v životech byl cca o 10 a já pořád nadějně vyhlížel Channel. Toho jsem se stále nemohl dočkat a tak jsem se snažil připravit si rychle soupeře na kill přes Storm Strider. Soupeře jsem dostal až na 9 životů, ale bez pořádného damage outputu a s několika 2 bloky na ruce jsem soupeři musel nabídnout fist bump.
Celkové skóre: 1:2
4. Lexi
Nebudu lhát, když jsem viděl napárování proti čtvrtfinalistovi mistrovství světa, tak jsem si říkal, proč zrovna já. A stejnou otázku jsem si kladl, když mi ukázal, že bude hrát Lexi. Na druhou stranu to, že měl stejně jako já 1:2 znamenalo, že něco nejde jeho cestou tak jak by chtěl. Jeho úvodní kola nebyla explozivní a to byl dobrý začátek. Měl jsem solidní damage output a hra byla mnohem více nakloněna na moji stranu než předchozí zápasy proti Lexi. Dostal jsem na stůl Insidious Chill výměnou za životy a doufal, že to nebude jedna ze situací, kdy hra skončí a já mám stále 2 countery na mojí auře. Za chvíli jsem si líznul další, ale kombinace respektu z damage outputu Lexi a obavy z toho, jestli bych zpátky dohnal další obětování tempa jsem ho v danou chvíli pitchnul. Jak jsem se dozvěděl po hře, to byl moment, kdy se soupeři dost ulevilo. Sakra. 😅 Naštěstí Aether Iceveiny spolu s jedním Insidious Chillem během několikrát během párt kol proti AB1 je dobrý zloděj tempa a tak jsem ho dostal do pro něj nebezpečné úrovně životů. Přestože nakonec ještě zatlačil, tak jsem věděl, že když jsem položil Storm Striders na stack, ví, že prohrál.
Celkové skóre: 2:2
Nakonec jsem byl s výsledkem v CC části celkem spokojený. Na postup do druhého dne jsem potřeboval z draftu 2:1. Kluci z Brna přispěchali s motivací ve stylu “v draftu stojíš za prd, ale držíme ti palce”. Věřil jsem. Moje příprava na draft se zaměřovala především na všeobecnou strategii a čtení signálů a věřil jsem, že jsem odstranil některé ze svým chyb z minulosti a že 2:1 je dosažitelný výsledek i pro mně.
Několik prvních picků jsem poctivě bral nejsilnější karty v packu bez ohledu na classu. Assassin karty začaly vysychat jako první a na konci prvního boosteru i ninja karty. Přestože jsem chtěl původně počkat až do začátku druhého boosteru, tak jsem locknul rangera. Zpětně jsem zjistil, že jsem díky tomu pravděpodobně vytlačil po mé pravici sedícího Man Sant, který rangera také v tu chvíli zvažoval. Celkem přirozeně se mi z toho rýsovala Azaela a nakonec jsem skončil se solidním balíkem a dost playable kartami. Jediný moment, kdy jsem během draftu zazmatkoval a udělal očividnou chybu bylo, když jsem na signál posledních 5 vteřin vzal úplně zbytečně Quiver of Rustling Leaves, který jsem neplánoval hrát oproti potencionálně užitečnějšímu picku.
Byl jsem se svým draftem spokojený a byl jsem i celkem sebevědomý, že dokážu v endgame konzistentně posílat velké dominated šípy a tak jsem se rozhodl hrát jen 31.
5. Arakni
Chtěl jsem nezačínat, ale rozhodoval o tom soupeř a ten to viděl jinak. Mohl jsem si udělat set up, ale bez většího dominate šípu má soupeř okamžitě na tomto počtu životů dobré tempo. Hra byla race a od začátku. Blokoval na valuejeho nepříjmené on-hit triggers a byl v defensivní roli mnohem dříve než by se mi líbilo. Což je navíc dost nepříjemná situace proti dýkám, které nakonec prořezali moji obranu a umožnili soupeři mi zasadit poslední úder. Hra byla dost přímočará a měl jsem pocit, že vzhledem k solidnímu a konzistentnímu damage outputu na obou stranách bylo složité se vzpamatovat z tempo nevýhody nás začátku.
Celkové skóre: 2:3
6. Azaela
Tohle byl dost nudný zápas, kde jsem byl sice dokázal posílat dost dominated šípů, ale soupeř měl dostatečné množství preventování a traps. Několik minut před koncem limitu hra směřovala jasně k remíze, kterou bych sice dokázal vynutit, ale jelikož to je prakticky prohra pro oba, rozhodl jsem se zariskovat. Díky tomu jsem v posledním cyklu skončili oba dva na posledních životech. Já smutně koukal můj vítězný šíp na ruce je blokovaný blue pitch šípem z arsenalu, který s dominate soupeře nezabije. Kdybych se rozhodl hrát 33 karet, tak jsem mohl jeden cyklus ještě ublokovat a připravit si vítězství do dalšího kola.
Celkové skóre: 2:4
7. Benji
Soupeř se mně zeptal, jestli mám šanci na 2. Den, aby mi případně vzdal. Tu jsem už neměl a tak jsme šli hrát. Vyhrál hod kostkou a začal - fakt mi to házení moc nešlo. To jsem zrovna vidět u Benjiho nechtěl. Okamžitě protlačil několik neblokovatelných zranění. A já přemýšlel, jestli neprohraju podobně jako proti Arakni. Brzy bylo ale jasné, že můj balíček je lepší než zatím předvedl a že pokud chce soupeř race, tak si musí uvědomit, že damage output za kolo je v mém případě mnohem větší než jeho. Tím jsem ho donutil převážně blokovat a zpět se dostávalo množství zranění, které mě už nijak neohrožovalo. A i když nemohu tvrdit, že jsem ho zničil, tak napínavé to nebylo.
Celkové skóre: 3:4
Cítil jsem trochu zklamání, protože jsem věřil, že 2:1 jsem uhrát mohl. Na druhou stranu se mi celý den hrálo mnohem lépe než kdykoliv předtím a má hra byla jasnější a konzistentnější. Nedělal jsem tolik nepřesností kolik běžně. Ve výsledku 240. místo.
Sobota
Druhý den jsem se vydal na Calling, který proběhl následovně.
- Guardian W - Se soupeřem jsme si tak rozuměli, že jsme prokecali prvních 10 minut zápasu, i tak jsme skončili velmi rychle. 1:0
- Dromai W - Výhra proti Dromai, tu beru všemi deseti. I když to byla verze, která mi vadí nejméně. 2:0
- Lexi W - Vyrovnaná hra. Do endgame vstupoval s AB0 a tak nebyl problém na podobných životech hru zakončit. 3:0
- Briar L - Těsná hra, neměl jsem channely, zatímco soupeř 2 a před a v reakci na jeho smrtící útok jsem ho srazil přesně na poslední život. 3:1
- Dromai L - Velmi netradiční verze, která hrála Iris of Reality. První polovinu hry jsem se snažil přijít vůbec na to, co proti mě stojí a jak proti tomu hrát. Hru jsem si pak prohrál vlastní chybou, když poslal útok, který jsem mohl vyblokovat a já byl chybně přesvědčený, že mám lethal. 3:2
- Lexi W - Opět celkem vyrovnaná hra, ale proti normálnímu soupeři se to ukazovala jako rozumný match up. 4:2
- Dromai L - Verze, která mě nejvíce counteruje. Naprostou většinu hry jsem měl pocit, že hledám nějaký opening, ale nedostává se mi ho. Dokázal jsem držet draky dost na uzdě, ale v posledním kole mi došly poppery a bylo po hře. 4:3
- Lexi W - Soupeř vypadl, že se spíše trápí. Většinu hry jsem ho držel o 5-10 životů pod sebou a přemýšlel, proč ta hra je tak moc v můj prospěch. 5:3
Musím přiznat, že po pátku mi Calling přišel méně náročný a trochu mě mrzelo, že jsem z něj po slibném startu nedokázal vytěžit více. Alespoň Vlasta, který měl o chlup slabší start se nakonec s Dash dostal do druhého dne a mohl jsem mu tak držet palce. Pro mě nakonec 192 místo
Předtím ale domluvil večerní draftování na bytě s dalšími lidmi, které tam potkal a tak jsme si dali ještě před spaním draft Welcome to Rathe a Monarchu. Parádní zážitek se skvělými lidmi, stejně jako celý víkend.
Neděle
V neděli jsem se vydal po 3 hodinách spánku odpočívat a užít atmosféru a zahrát si Blitz. Ráno jsem ještě zvládl dát Man Santovi podepsat Levii pro největšího brněnského Levia hráče Pepovi, k tomu jsem pro něj ještě obdržel dáreček a pak jsem čekal se svým Chanem na první kolo.
Jak jsme zjistili s Vlastou oba dva jsme byli v neděli po dvou předchozích dnech plných CC a nedostatku jídla vyčerpaní a dělali jsme dost základních nepřesností. Takže jemu se nakonec nepodařilo dostat na Callingu do peněz a já skončil s 5:4 na battle hardened, které jsem si užil i díky tomu, že jsem potkal z 9 kol 8 různých hrdinů a dal si turn 2 kill proti Boltynovi. Nakonec 108./340.
Ten nejlepší moment za celý víkend se mi ale stal když jsem šel na poslední 9. Kolo. Battle Hardened hrálo zhruba 340 hráčů, Calling v sobotu přes 900 hráčů. Takže to, že v posledním kole, potkám svého prvního soupeře z Callingu, který na mě už od stolu nadšeně volá, že se nemohl dočkat, až přijdu, když viděl moje jméno byla chvíle, která mě utvrdila v tom, že celý ten víkend stál za to. Nemusím dodávat, že jsme opět asi prvních 10 minut místo hraní prokecali a začali hrát až v momentě, kdy se k nám postavil judge s pohledem, který dával najevo, že pokud okamžitě nezačneme hrát, tak máme problém. Stejně jako v sobotu jsme s přehledem dohráli s přehledem před časovým limitem a mohli si vyprávět zážitky z celého víkendu.
V pondělí ráno, když jsem si šel udělat check-in jsem zjistil, že mám zrušený let z Baltiomore a náhradní mi dávají z Washingtonu. Takže jsem se prošel po parku hned vedle místa, kde jsem bydlel a skrz a pak se vydal nao 2 hodiny delší cestu na letiště. Musím přiznat, že jsem za to byl rád, vystoupil jsem přímo vedle památek, prošel se kolem Capitol a Washington monument a stihl Air and Space muzeum poblíž. Pak už nezbylo nic jiného než se vydat na letiště na cestu domů.
Pokud se Vám článek líbil, tak se určitě nezapoměňte podívat i na další reporty, které pro Vás Zdeněk Matura připravuje. Tím posledním, který na naší stránce najdete je report z Mistrovství světa v karetní hře Flesh and Blood.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
Tak máme obyčajných slimákov a tí bez domčeka sa u nás volajú slimáci - bezdomovci. :D
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře