Reporty
Report z prerelase Gatecrash v herně Temný střelec
Report z prerelase Gatecrash v herně Temný střelec
Zdravím, vážené planeswalkerky, vážení planeswalkeři, přišel jsem, abych vám vyprávěl příběh z krvavé bitvy o Ravnicu. Příběh monumentálního souboje, hrdinských činů, andělů, katedrál, příběh obchodu a především, příběh vyděrače. Toto epické dobrodružství, o němž vám budu vyprávět, se událo dvacátého sedmého dne měsíce ledna v tvrzi Temného Střelce, jež se nachází v chodovské čtvrti hlavního města. Na tomto nepravděpodobném místě se sešlo přes dvacet mocných mágů, aby soupeřili o nadvládu nad Ravnicou…
Naše výprava z kraje příbramského začala v dost optimistickém duchu, já i Patrik Bolas jsme pořád byli dobře naladěni z našeho velmi vydařeného maturitního plesu a plni odhodlání zvítězit jsme vyrazili do stověžatého města. Je třeba poznamenat, že jsem se rozhodl nic neriskovat a vzal jsem sebou mocný artefakt, aby mi jeho temná síla pomohla zvítězit. Cesta samotná proběhla perfektně a bez zdržení (protože ji plánoval Patrik a nikoli já), takže jsme dorazili do Temného Střelce včas a v dobré náladě.
Prohodili jsme pár slov s Remim, sympatickým majitelem herny, hlavním organizátorem a zkušeným tvůrcem alterů, zaregistrovali jsme se a konečně dostali do rukou krabičky našich vysněných gild. Oba jsme stáli na černé straně gildovního kruhu, Patrik hájil tajemné zájmy Dimiru a já jsem se stal stoupencem Orzhovského syndikátu. Svou volbu jsem učinil už dva týdny předem při předregistraci a ničeho jsem nelitoval. Černo-bílá kombinace mě přitahovala již od dob staré Ravnicy a má láska k této kombinaci se ještě zesílila v dobách Eventidu.
Ani jsme se nenadáli a turnaj začínal. Popřál jsem Patrikovi hodně štěstí a jal jsem se odhalovat, co na mě tenhle prerelease přichystal.
Orzhov měl kvůli gildovnímu boosteru jasnou převahu, co se počtu kvalitních karet týče, takže bylo jasné, že budu hrát černobílou, ale pořád mě trápila ta velká otázka. Splashovat, či nesplashovat?
Červená sice nabízela několik solidních karet, ale žádný removal ani pořádné bomby. Zoufale jsem potřeboval větší potvory, takže mě trochu lákal Ripscale Predator a Towering Thunderfist. Ale i ty jsem nakonec zavrhl, Predator je příliš manově náročný a 4/4 za pět není zas takové terno. Dimir mi nabízel trojici Psychic Striků, Diluvian Primordiala, Spell Rupture a Dinrova Horror, ovšem ani to mi nestačilo. Jakkoli mi chyběl removal, nechtěl jsem zpomalovat svůj deck jen kvůli counterům a 2 velkým bytostem, protože jakkoli se to může zdát pro mou gildu netypické, rychlý nástup byl pro můj Orzhov dost zásadní.
Nakonec jsem tedy postavil pouze dvoubarvu se solidní křivkou a velkým množstvím levných dropů. Plán byl vystavět rychlou obranu a postupně ukousat soupeře pomocí poletuch a hlavně z něj pomocí Extortu vysát všechny životy. Nic není jisté, jen smrt a daně. V případě mého balíčku hlavně ty daně…
Orzhov Fazy Main Deck Sideboard 1 Assault Griffin
2 Balustrade Spy
2 Basilica Guards
2 Basilica Screecher
1 Boros Reckoner
1 Crypt Ghast
1 Guardian of the Gateless
1 High Priest of Penance
2 Kingpin’s Pet
1 Syndic of Tithes
1 Syndicate Enforcer
1 Thrull Parasite
1 Treasury Thrull
1 Vizkopa Confessor
2 Aerial Maneuver
1 Grisly Spectacle
1 Death’s Approach
1 Prophetic Prism
2 Orzhov Guildgate
Finální podoba decku před prvním kolem.
Stavbou decku jsem strávil docela dost času, takže jsem jen tak tak stihl schovat odhalující Orzhov krabičku ze stolu a už jsem si třásl rukou s prvním soupeřem. Nechť zápas o Ravnicu započne!
Ondřej Kanta – WBR
První hra proti Ondrovi byla dost jednostranná, protože většinu času operoval na dvou manách (červené a bíle) a mně zatím moje partička thrullů a vyděračů s pomocí jednoho opeřence přinesla rychlé vítězství. Druhá hra odhalila, že Ondra vlastně nehraje Boros, ale ve skutečnosti jde o kolegu ze Syndikátu. Hned na začátku získal rychlou výhodu, protože jsem si nechal spíše pomalejší ruku. Ale větší množství exekutorů a mé oblíbené okřídlené děvče mi pomohlo situaci stabilizovat. Dlouhou dobu jsme si pouze vyměňovali daně a bojiště bylo klidné, protože jsme oba měli lepší obránce než útočníky. Pomalu jsem prohrával, protože Ondrův náskok ze začátku hry mu poskytl slušnou výhodu, co se životů týče.
Ale pak dorazil samotný pan vrchní exekutor ze své krypty a díky svým letitým zkušenost mi umožnil vysát ze soupeře každý halíř, tedy život. Jeho síle nemohl Ondra dlouho vzdorovat a já jsem tak slavil první vítězství. 1:0
Jan Hlaváč – RG
Mé veselí z první výhry rychle zarazil prohraný hod kostkou v kombinaci s rukou bez many. Po mulliganu jsem měl na ruce ječícího netopýra, vizkopského vyznavače a kněze pokání, což mi přišlo slušné, tak jsem nechal Honzu hrát. Ouha, Gruul. Bylo mi jasné, že to by mohl být problém, ti primitivní barbaři určitě nebudou chtít platit daně jako civilizovaní občané! Než jsem se nadál, kousali mě dva Slaughterhorni a Burning-Tree Emissary, zatímco Confessor stál na mé straně stolu smutně sám. Navíc se mi balíček rozhodl nadělit úžasné množství many, kterou nebylo moc za co utratit. Ještě chvíli jsem se držel s pomocí Basilica Guards a Treasury Thrulla, ale když se do Honzovy armády přidal i demoliční červ a Rubblebelt Raiders, všechna naděje vyprchala a šli jsme na druhou hru.
Ta se ale až nepříjemně podobala té první a díky utrpěnému traumatu si nepamatuju nic víc, než že mě zabili nájezdníci s deseti +1/+1 countery a 9/9 Rubblehulk. Au. Naštěstí Honza byl celkem fajn soupeř, takže obě hry probíhaly ve vtipné atmosféře, kdy jsem s úsměvem čekal, jaká obludnost na mě zase vyskočí. 1:1
Jakub Stárka – UB
Další sympatický soupeř mi v průběhu první hry odhalil barvy Dimiru, ale jelikož většinu hry strávil na dvou manách, moc jsem z jeho balíčku neviděl. Ovšem ani mně to moc nechodilo, takže se hra docela protáhla a Jakub tak měl možnost odemlít mi slušnou část knihovny, což mu poskytlo slušnou představu o mém decku. Nasidoval jsem Beckon Apparition a druhého Syndica a vytáhl jsem svoji nejmocnější zbraň, totiž cylindr. Vybaven takto brutálním kalibrem jsem doufal ve snadné vítězství.
Přišlo mi to úchvatně, ve čtvrtém kole jsem měl na stole Reckonera, Syndica a gryfa. Kubovy životy šly celkem rychle dolů, ale pak se mu podařilo sestřelit gryfa pomocí jeho vlastního Grisly Spectacle a vyměnit mého Reckonera za Consuming Aberration. Hra se protahovala a já začínal mít trochu obavy, protože jsem se pořád nemohl zbavit té otravné looterky. Ovšem pak jsem na stůl vysypal další thrully a Crypt Ghasta a moje životy se blížily ke třiceti. Soupeřovi zatím chodily zejména many a já už jsem se těšil na druhou výhru. Cylindr fungoval! Za stavu 28/3 jsem měl na stole sedm potvor a Jakub jen pár blokerů. Předával jsem kolo a konstatoval jsem, že bude potřebovat nějaký zázrak, aby tohle ještě otočil. Ale přece nejsme v Avacyn’s Restored, že? Ouha. Jakub vítězoslavně seslal Mind Grind za 9 a moje knihovna byla najednou prázdná jak po příchodu Levelera. „Wow!“ užasl jsem a šli jsme na třetí. Ale času už bylo jen málo a jelikož můj balíček nepatřil k nejrychlejším zabijákům, zůstalo v pátem nastaveném kole Jakubovi ještě pět životů, takže souboj skončil remízou. 1:1:1
Vítek Říman – URG
Mou paměť nejspíš zle očaroval nějaký dimirský mág, jelikož z her s Vítkem si toho pamatuji opravdu jen málo. Ve hře první měl velkou smůlu na karty, takže jsme si ani moc nezahráli. Druhá hra byla o něco zajímavější, ale udělal jsem několik chyb (útočení 2/2 do 2/3 bez triků, zapomínání na extort a tak podobně) a celkově jsem hodně zaostával v tempu za Vítkovou agresivní částí decku, takže jsme se museli střetnout ještě potřetí – kdy se opakovala situace ze hry první a soupeř opět tragicky neustál smrtící kombinaci mého cylindru a jeho vlastní smůly. 2:1:1
David Jánský – BWR
Jelikož se jednalo o spíše menší turnaj, hrálo se pouze pět her, takže tato byla finální.
Měl jsem dobrou šanci ještě něco vyhrát, takže jsem nažhavil mozkové buňky, připravil nejtemnější triky byrokracie, faktury, exekuce a další podlosti z orzhovského arzenálu. Cylindr jsem si zatím nechal jako skrytý trumf a potřásl jsem si rukou se svým posledním soupeřem, Davidem. Moje bitva o Ravnicu v Temném Střelci začínala soubojem dvou zástupců Syndikátu – a jak se brzy ukázalo, taky jím měla skončit.
Po vyhraném hodu kostkou jsem nasadil rychlé tempo a již brzy jsem David okousával Syndicem a mým oblíbeným křídlatým mazlíčkem. Brzy se přidal i náš kamarád minotaur a moje výhoda na stole začínala být příliš velká a Davidovi se nepodařilo situaci otočit. Vystavěl sice hrdinné obrany a zastavil nátlak zbraní a spárů, ale nemohl se skrýt před smrští faktur, které se na jeho hlavu rychle sesypaly.
Druhá hra začala o poznání pomaleji a jakkoli jsem se snažil zdržovat, začal jsem pomalu ztrácet kontrolu. David vytáhl lávového pašíka, ktery sice ihned dostal mým jediným removalem, ovšem v dalším kole se na jeho straně stolu objevilo orzhovské promo a situace vypadal bledě. Měl jsem sice asi sedm příšer, ale soupeřovy životy byly pořád dost vysoké a druhé seslání Molten Primordiala jsem nemohl ustát. Žádná odpověď nepřišla, takže mi zbýval pouze poslední trumf. Nasadil jsem cylindr a doufal jsem. David zaváhal a rozhodl se Treasury Thrullem nezaútočit, nejspíše v obavě z combat removalu. Domníval se, že má čas, protože měl na stolejasnou výhodu. Štěstěna se na mě usmála a balíček mi ukázal Beckon Apparition, který nejen odstranil Primordiala z hrobu, ale taky posloužil jako levný extort trigger. Ovšem i tak byla hra dost zablokovaná a David opět získával výhodu díky Thrullovi. Jeho síly na zemi značně rostly a já už jsem nemohl doufat ve výhru pomocí daní, protože soupeř měl ještě přes 20 životů a extorty lítaly na obou stranách stolu.
V tu chvíli mi zafungovala ultimátní schopnost mého cylindru – božský topdeck. V situaci, kdy jsem měl 4 letce a víc potvor jsem si lízl nasajdovaný Righteous Charge. Vesele jsem ho zahrál a ještě jsem si nechal zaplatit mírný poplatek sedmi životů. S nadšeným řevem „Za zvýšené exekuční penále!“ moje armáda vyrazila a v borosáckém stylu obrala soupeře o jeho posledních 17 životů.
S cylindrem na hlavě a úsměvem na tváři jsem si posléze vyzvedl svou výhru. Byl jsem šťastný a nejen proto, že vítězní boostery odhalily foilovou Godless Shrine a Master Biomancera. Všechny hry proběhly bez jakýchkoli problémů a celkově hodnotím GTC prerelease jako jedno z nejlepších, které jsem zatím v Temném Střelci měl šanci absolvovat. Pokud máte zájem o pohodovou atmosféru a férovost, rozhodně doporučuji tuto hernu vyzkoušet.
Extortu zdar!
Finální výsledek - 3:1:1
Umístění - 5.místo (4 boostery)
Pokud máte jakékoli poznámky či otázky ke stavbě decku či k reportu samotnému, sem s nimi!
Vojta „Fazy“ Valter
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
TOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
aha, teraz pozerám lepšie, že nemá ulitu. snail/slug
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentářeNejlepší sběratelské karty současnosti
Tipl bych si, že Pokémonů se prodá víc než Magicu, takže jsou populárnější. I když je u nich rozhodující sběratelský aspekt víc než herní.
všechny komentářeJak na PreModern balíček levně?
Mně se nezdá příliš "drahý" ani Pitrack...obvykle se tam teda hrají čtyři fečky a jeden až dva Ensnaring bridge, a samozřejmě záleží, jaké...
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Dakujem za prijemny komentar. S tym Sol Ringom som to myslel tak zartovne, pretoze kto ho nema v baliku, ten akoby ani nezil :) podla...
všechny komentáře